Bubbles Kodi Addon: A duhet të instaloni Bubbles, a është i sigurt?

flluska instalojnë


Kur depoja e Fusion shkoi jashtë linje, shumë prej shtesave më të njohura të TV live për Kodi u bënë të paarritshme. Gjatë kësaj kohe, njerëzit po kërkonin shtesa të cilat ishin të disponueshme nga depo të tjera. Një nga alternativat më të njohura për shtesat e pritura nga Fusion është shtesa Kodi Bubbles, një shtesë shumë e njohur e cila siguron qasje në një gamë të gjerë të mediave, nga filmat në sport dhe gjithçka që është në mes.

Popullariteti i Bubbles është disi i heshtur në famë të tij, megjithatë. Ndërsa shtesa ka fituar një popullaritet të papritur, përqendrimi i saj kryesor është kryesisht në transmetimin e përmbajtjes së paautorizuar.

Bubbles është gjithashtu pak më e komplikuar për t’u vendosur se shumica e shtesave. Sidoqoftë, ne do t’ju ndjekim atë që bën kjo shtesë për t’ju ndihmuar të kuptoni më mirë pse ekzistojnë disa shqetësime të rëndësishme për privatësinë me shtesën. Ne gjithashtu do të diskutojmë disa nga çështjet e intimitetit që të gjitha shtesat Kodi (përfshirë Bubbles) kanë dhe do të shohim disa alternativa.

Ligji për të drejtat e autorit është disa nga legjislacionet më komplekse që ekziston. Ajo që është e ligjshme në një vend mund të mos jetë në një tjetër, dhe për këtë arsye, është e rëndësishme që ju të njihni ligjet në vendin tuaj të banimit. Përvetësimi i një kuptimi të ligjeve përkatëse dhe mënyra se si funksionojnë shtesat Kodi do t’ju ndihmojnë të minimizoni rreziqet që vijnë nga përmbajtja e transmetimit përmes Kodit.

Comparitech nuk e dënon ose inkurajon ndonjë shkelje të kufizimeve të së drejtës së autorit, përfshirë transmetimin e paligjshëm përmes Kodi. Kodi mund të përdoret për shumë qëllime të shkëlqyera, ligjore të transmetimit në internet. Ju lutemi merrni parasysh ligjin, viktimat dhe rreziqet e piraterisë përpara se të shkarkoni ose transmetoni materiale pa të drejtë autorizimi.

Si ta përdorim Kodin në mënyrë të sigurt

Gjëja e parë që duhet të dini është se Bubbles është një shtesë e palës së tretë. Si i tillë, mund të mos ketë qenë subjekt i masave të rrepta dhe të plota të kontrollit të cilësisë që një shtesë e mbështetur zyrtarisht do të kishte qenë. Kjo do të thotë që Bubbles është më e ndjeshme ndaj rrëmbimit (megjithëse edhe shtesat zyrtare nuk janë plotësisht të sigurta), dhe mund të çojnë në programe dashakeqe që funksionojnë në kompjuterin tuaj.

Ekziston një çështje tjetër që duhet të adresohet para se të filloni të përdorni siç duhet Kodi. Shumë nga ofruesit kryesorë të shërbimeve të internetit (ISP) nuk u pëlqen përmbajtja e transmetimit. Ekziston një shans që ata do të përpiqen të kufizojnë shpejtësinë tuaj të shkarkimit, edhe nëse nuk bëni asgjë të paligjshme.

Pra, si mund të mbroheni? Në thelb, një ISP mund të tregojë nëse po transmetoni duke ekzaminuar mënyrat me të cilat merrni të dhëna. Duke përdorur diçka të quajtur një rrjet virtual privat (VPN), ju mund të fshehni zakonet tuaja të shfletimit nga palët e treta dhe ta mbani biznesin tuaj pikërisht atë: biznesin tuaj. Një VPN madje mund të ndihmojë për të parandaluar sulmet nga njeriu në mes dhe t’ju lejojë të shikoni përmbajtje e cila zakonisht është e disponueshme vetëm në vende të caktuara pasi që lehtë mund të zgjidhni me cilin server të lidheni..

Ne ju rekomandojmë të përdorni IPVanish. Ndërsa është një pagesë për një shërbim, ndryshe nga një VPN falas, ai nuk ia shet të dhënave tuaja askujt – nuk mundet pasi nuk mban asnjë regjistër të trafikut tuaj dhe është një nga disa VPN të shpejta sa duhet nuk do t’ju shkatërrojë përvojën e transmetimit dhe do të shkaktojë çështje buffering të Kodi.

Marrëveshja e lexuesit: Mund të kurseni deri në 60% në planet IPVanish këtu.

Akoma më mirë, funksionon me të gjitha shtesat Kodi që kemi testuar dhe mund të instalohen lehtësisht në një Fire Stick ose Fire TV.

Cila është shtesa Bubbles Kodi?
uebfaqen e flluskave

Bubbles është një shtesë e palës së tretë për Kodi që siguron qasje në media për transmetim. Sshtë një scraper link, që do të thotë se gjen lidhje me filma dhe shfaqje TV nga një shumëllojshmëri të faqeve të internetit para se t’i dorëzojë ato tek përdoruesi Kodi.

Një nga të metat më të mëdha të Bubbles është se asnjë nga faqet që tërheq lidhjet nuk është ofrues i përmbajtjes ligjore. Ndërsa mund të argumentohet se Bubbles nuk po bën asgjë të gabuar pasi nuk mban drejtpërdrejt përmbajtjen, zhvilluesit morën një vendim të vetëdijshëm për të përfshirë vetëm burime jolegjitime, dhe si rezultat, ekziston një shans i mirë që çdo përmbajtje që shikoni do të piratohet.

Edhe pse përmbajtja është e grupuar sipas kategorive, nuk ka asnjë mënyrë për të kërkuar ekskluzivisht për përmbajtje ligjore, siç janë filmat me domen publik. Ndërsa disa nga përmbajtjet në ofertë janë të ligjshme (Dyqani i vogël i tmerreve dhe Nata e të Vdekurve, për shembull), i takon përdoruesit ta identifikojnë atë vetë.

Për më tepër, Bubbles mbështetet shumë tek ofruesit e përmbajtjes me pagesë. Ofruesit, të tilla si Shërbimet Debrid Real dhe Usenet, lejojnë individët të paguajnë për qasje në prurje të piratuar me cilësi më të lartë. Megjithëse transmetimi i përmbajtjeve të mbrojtura falas është ligjërisht i diskutueshëm në shumicën e rasteve, ofrimi i parave në këmbim të asaj përmbajtje është thjesht i paligjshëm për këta ofrues të përmbajtjes.

Për arsyet e mësipërme, ne nuk ju rekomandojmë që përdoruesit e Kodi të instalojnë ose transmetojnë përmbajtje me Bubbles.

Alternativa për shtesën Bubbles Kodi

Pavarësisht se Bubbles është mjaft popullor, nuk është një zgjedhje veçanërisht e mirë për njerëzit që duan të shikojnë TV ose filma me ligj. Sidoqoftë, këta njerëz mund të marrin frymë lehtë: pavarësisht se Kodi ka marrë një shtyp shumë negativ muajt e fundit, në të vërtetë ka disa shtesa me cilësi të lartë të cilat janë plotësisht të ligjshme. Ne kemi renditur disa nga më të mirat këtu dhe kemi një udhëzues të veçantë këtu për shtesat më të mira të Kodi Movie dhe këtu për shtesat më të mira sportive Kodi.

FilmOn.TV
filmon

FilmOn.TV është një shtesë e Kodit (dhe faqja e internetit) që siguron qasje në transmetimet televizive të drejtpërdrejta nga e gjithë bota. Ekziston gjithashtu një përzgjedhje e kufizuar e përmbajtjes së regjistruar paraprakisht në rast se mërziteni për kanalet komutuese. Ndërsa qasja në këto shërbime ka qenë falas, Filmi Kohët e fundit ka filluar të përdorë një model të bazuar në pajtim. Përkundër kësaj, shërbimi është mjaft i lirë dhe ofron një përzgjedhje të gjerë të kategorive për të zgjedhur.

Një nga gjërat që e bëjnë FilmOn TV më të mirë se Bubbles është se tërësia e përmbajtjes së saj është e ligjshme. Thënë kjo, është e rëndësishme të theksohet se ndërsa transmeton në kohë reale, shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar do të kërkojnë një licencë TV në mënyrë që të shikojnë me ligj ndonjë prej kanaleve të drejtpërdrejta.

Kjo shtesë mund të gjendet në depo SuperRepo.

USTVNow
kodi_ustvnow_install

USTVNow është një shtesë e Kodi që u siguron përdoruesve mundësinë për të parë televizionin direkt amerikan nga kudo në botë. Mund të marrësh me qira edhe filma nëse zgjedh. Edhe pse është një shërbim abonimi, pasi të krijoni një llogari, ekziston një shtresë falas e cila ofron qasje të pacaktuar në shtatë kanale, dhe gjithmonë keni mundësinë për të azhurnuar nëse e shihni se ju pëlqen.

USTVNow kërkon që të jeni banor ose qytetar i SH.B.A.-së në mënyrë që të përdorni shërbimin e tyre, por me të vërtetë nuk ka asnjë proces verifikimi. Si rezultat, nuk ka asgjë që ju ndalon të akordoni kudo ku jeni.

Kjo shtesë është më e mirë se Bubbles për dy arsye. Së pari, është e ligjshme dhe ju lejon të provoni falas ofertat e saj. Së dyti, ju mund t’i thoni që të regjistrojë shfaqje specifike paraprakisht. Në të kundërt, për të marrë funksionalitetin DVR në Kodi, duhet të instaloni shtesa shtesë, e cila zgjat më shumë dhe rrit rrezikun që të instaloni diçka me qëllim të keq.

Versioni i fundit i USTVNow është në dispozicion në depo SuperRepo.

YouTube
shtesa kodi bubbles

Të gjithë kanë dëgjuar për YouTube, por jo të gjithë e kuptojnë se sa përmbajtje ka atje, ose se ka një shtesë shtesë të dedikuar Kodi. Shumica e videove janë të para-regjistruara, por ka pasur një rritje të madhe të numrit të videove live në faqe gjithashtu. Disa prej tyre, zakonisht ato me bazë muzikore, madje derdhen për 24 orë në ditë.

Shumica e videove në YouTube janë krijuar dhe të moderuara nga përdoruesit, kështu që shanset që ju të gjeni materiale të mbrojtur nga të drejtat e autorit janë shumë të ulëta. Akoma më mirë, një nga gjërat më të shkëlqyera në lidhje me këtë shtesë është që ka një gamë kaq të madhe të gjërave për tu parë, që përfshin çdo zhanër të imagjinueshëm.

Jo vetëm që e gjithë kjo përmbajtje është plotësisht e ligjshme për tu parë, por është absolutisht edhe biblioteka e përmbajtjes së Bubbles. Këta faktorë e bëjnë vetëm YouTube një vend shumë më të mirë për të gjetur diçka për të parë sesa Bubbles, por kur mendoni gjithashtu se mund të merrni me qira ose të blini filma direkt nga YouTube, argumenti bëhet i pakundërshtueshëm.

YouTube mund të gjendet në depo zyrtare Kodi.

Pasqyrë dhe shqetësimet e privatësisë

Bubbles ka një bibliotekë me madhësi të duhur, kjo është padyshim. Sidoqoftë, pjesa dërrmuese e kësaj është pirate, e cila mund të jetë e paligjshme në varësi të vendit në të cilin jeni. Për t’i përkeqësuar gjërat, nuk ka asnjë mënyrë të tregoni se çfarë bën me të dhënat tuaja prapa skenës.

Fakti që kjo është një shtesë e palës së tretë do të thotë se mund të jetë më e ndjeshme ndaj rrëmbimit sesa një shtesë e krijuar zyrtarisht dhe e pritur. Kjo do të lejojë që dikush të drejtojë skriptet me qëllim të keq dhe potencialisht dëmtues në kompjuterin tuaj, për këtë arsye ju rekomandojmë të përdorni shtesa zyrtare kur është e mundur. Kur konsideroni se shumica e asaj që ofron Bubbles është e disponueshme në mënyrë ligjore, në një farë mënyre, bëhet e qartë se nuk është aq tërheqëse sa duket në shikim të parë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map