Mund ta shikoni UFC 228 Woodley vs Deri live në Kodi?

E planifikuar për 8 Shtator 2018, ngjarja tjetër e rradhës në MMA do të jetë UFC 228: Woodley vs Till. Karta e luftës për UFC 228 është mjaft e gjerë, me mbi një duzinë ndeshje që çojnë deri në ngjarjen kryesore midis Tyrone Woodley dhe Darren Till. Nëse po përpiqeni të shikoni në Kodi, megjithatë, do të keni fat.


E vetmja mënyrë zyrtare për të parë UFC 228 në Kodi është nëse keni një llogari të PlayStation Vue dhe shtesën PS Vue Kodi të instaluar. Edhe atëherë, ju do të keni mundësi të shihni ndeshjet paraprake përmes rrjedhës së kanalit FX të PS Vue, dhe madje edhe atëherë, vetëm në SH.B.A. Ekzistojnë shtesa të shumta jozyrtare, të cilat ka të ngjarë të tregojnë luftën, të tilla si UK Turk Playlist, Sportsdevil, ose Nemesis, por ato mbartin rreziqe të konsiderueshme dhe ka të ngjarë të kenë mbulim të shkallës së ulët. Më shumë për këtë më vonë.

Më poshtë, ne do të eksplorojmë më shumë rreth ngjarjes UFC 228, ku Kodi bie në opsionet tuaja të shikimit, dhe ku mund të gjeni disa burime alternative të shikimit.

Mund të shikoni UFC 228 Woodley vs Deri live në Kodi_

Anashkaloni kufizimet e përmbajtjes me një VPN

Nëse planifikoni të shikoni UFC 228 Woodley vs Deri këtë Shtator, ju do të duhet të lidheni me një mundësi transmetimi të paguar. Ekzistojnë disa opsione që ekzistojnë, por çdo mundësi që ju zgjidhni do të ekspozohet lehtësisht nga monitorimi i ISP.

Pavarësisht nga faqet ose shtesat që përdorni, ISP-ja juaj mund të shohë aktivitetin tuaj të rrjedhës. Shumë ISP do të hedhin të dhënat e përdoruesve dhe disa mund të ndërmarrin veprime kundër përdoruesve të lidhur me prurjet jozyrtare.

Për përdoruesit e Kodi, IPVanish është zgjidhja më e mirë për të fshehur aktivitetet e transmetimit. Ju do të gjeni IPVanish punon mirë me Kodi për të parandaluar ISP-të të shohin ndonjë trafik në rrjedhë dhe eliminon shpejtësinë e ISP duke goditur rrjedhjet me cilësi të lartë. Ai gjithashtu maskon identitetin tuaj në internet plotësisht përmes kriptimit të rëndë dhe parandalon spiunazhin nga sulmet njeri-në-mes. IPVanish ka mijëra servera në të gjithë botën që e bëjnë të lehtë për të marrë kufizime të përmbajtjes gjeografike të kaluara për çdo shtesë që jeni duke përdorur.

REZULTATI I LEXIMIT: Kurseni deri në 60% në IPVanish këtu. Kjo përfshin një garanci 7-ditore të kthimit të parave, kështu që ju mund të provoni shërbimin pa rrezik.

Paralajmërim: Kodi duhet të përdoret vetëm për përmbajtjen në të cilën ju keni të drejtën ligjore për të hyrë. As fondacioni Kodi dhe as Comparitech nuk mbrojnë përdorimin e Kodi për piraterinë.

A ka shtesa Kodi për UFC 228 Woodley vs Till?

Siç u tha më herët, për fat të keq nuk ka mundësi të mira transmetimi për UFC 228 në Kodi. Aktualisht, kartela e luftës UFC 228 mund të arrihet përmes opsioneve të mëposhtme:

 • SH.B.A: UFC Fight Pass (Early Prelim), FX (Prelim), Paguaj-Për-Pamje (Karta kryesore) 
 • Kanada: Paguaj-Për-Pamje
 • MB: BT Sport
 • Australia: Paguaj-Pamje
 • Germany: UFC Fight Pass

Në varësi të vendit ku jetoni, të vetmet opsione të ligjshme për të shikuar UFC 228 janë FX (ndeshjet paraprake të SH.B.A.), UFC Fight Pass (ndeshjet paraprake të hershme të SH.B.A.) dhe Pay-Per-View. Për shumicën e vendeve, Pay-Per-View do të jetë opsioni i lëvizjes për të transmetuar kartën kryesore dhe ngjarje të tjera.

Në SH.B.A., mund të merrni qasje në FX nëse regjistroheni në PlayStation Vue. Sidoqoftë, shërbimi është disi i kushtueshëm, dhe ju do të keni mundësi të merrni vetëm ndeshjet paraprake – jo Prelimët e hershëm dhe jo Kartën Kryesore.

Nuk ka shtesa Kodi në dispozicion që do t’ju japin qasje funksionale në çdo opsion të zbatueshëm të rrjedhës.

Nëse doni të shikoni UFC 228, do të duhet të përdorni një nga burimet alternative të transmetimit të listuara më lart.

Për më shumë informacion mbi opsionet e transmetimit ligjor, shikoni udhëzuesin tonë se si të shikoni UFC 228 Woodley vs Deri të jetoni në internet.

Shmangni shtesat dhe rrjedhat jozyrtare të Kodit

Pasi që nuk ka shtesa legjitime të transmetimit në dispozicion për UFC 228, disa përdorues mund të përpiqen të përdorin shtesa jozyrtare për të transmetuar kartën e luftës. Me gjasë do të zbuloni se nuk ka shtesa jozyrtare që ofrojnë një përvojë cilësore në streaming përmes Kodit për ndeshjet e ardhshme. Këto shtesa që ekzistojnë duhet të shmangen për shqetësimet e intimitetit dhe sigurisë, ndër arsye të tjera.

Shtesat e paligjshme të Kodit që dëshironi të shmangni përfshijnë:

 • ndëshkim i drejtë
 • Lista e playlistëve në Mbretërinë e Bashkuar
 • Sportie
 • TV cCloud
 • Planeti MMA
 • Sportsdevil

Ka të tjerë që mund t’i shihni të rekomanduara diku tjetër. Sidoqoftë, shanset për ato shtesa që punojnë nuk janë të pakta, dhe ju mund të jeni duke rrezikuar të shkarkoni malware përmes vetë shtesave. Disa zhvillues kanë futur gjithashtu kodin e monitorimit në shtesat e tyre për të zvogëluar të dhënat nga përdoruesit ose rrëmbimet e lidhjeve të përdoruesve.

Këto çështje mënjanë, shtesat jozyrtare mund të ofrojnë prurje në materialin e mbrojtur nga e drejta e autorit. Një transmetim i tillë mund të jetë i paligjshëm në zonën tuaj, në varësi të ligjeve lokale dhe kombëtare. Për një përvojë më të sigurt, është mirë të përdorni vetëm burime zyrtare për UFC 228.

UFC 228 transmetime të drejtpërdrejta, orar dhe transmetues

Woodley vs Till është ndeshja kryesore që shkon në ngjarjen UFC 228. Ekzistojnë edhe disa ngjarje të tjera kryesore të kartave që ju mund të dëshironi të kapni, duke përfshirë edhe Pesha e Grave midis Montaño dhe Shevchenko.

Dy ngjarjet e tjera kryesore të kartave janë dy ngjarje Strainight të Grave. UFC 228 do të ketë katër ndeshje paraprake dhe 5 ndeshje paraprake të hershme. Kushdo që ka aksesin e duhur duhet të jetë në gjendje të shikojë ngjarje me vlerë disa orë në UFC 228.

Siç është e zakonshme, asnjë VPN nuk do të nevojitet për peshat, dhe ju mund të jeni në gjendje të kapni shfaqje komentesh në rrjete të ndryshme, të tilla si ESPN dhe madje edhe në YouTube. Ju gjithashtu do të keni mundësi të gjeni disa live.

orar

Këtu është një orar i UFC 228, i cili do të mbahet në Dallas, Texas:

 • Peshoni në: E Premte, 7 Shtator @ 6 pasdite / 03:00. EST / PT (10:00 UTC)
 • Prelims Early (UFC Fight Pass): E Shtunë, 8 Shtator @ 6 pasdite / 03:00. EST / PT (10:00 UTC)
 • Prelims (FX): E shtunë, 8 shtator @ 8 pasdite / 05:00. EST / PT (12:00 UTC, 9 shtator)
 • Kartela kryesore: E shtunë, 8 shtator @ 10 pasdite / 07:00. EST / PT (2 e mëngjesit UTC, 9 shtator) 

UFC 228 karta e luftës: Të gjitha ngjarjet

Këtu keni të gjithë kartën e luftës UFC 228, duke filluar nga ngjarjet e hershme paraprake

Karta paraprake e hershme:

 • Geoff Neal vs Frank Camacho
 • Ryan Benoit vs Roberto Sanchez
 • Irene Aldana vs Lucie Pudilova
 • Jim Miller vs Alex White
 • Diego Sanchez vs Craig White

Karta paraprake:

 • Jimmie Rivera vs John Dodson
 • Abdul Razak Alhasar vs Niko Price
 • Charles Byrd vs Darren Stewart
 • Aljamain Sterling vs Cody Stamann

Kartela kryesore:

 • Carla Esparza kundër Tatiana Suarez
 • Jéssica Andrade vs Karolina Kowalkiewicz
 • Nicco Montaño (c) vs Valentina Shevchenko
 • Tyron Woodley (c) vs Darren Till

Shiko gjithashtu: Si të jetoni lumë UFC kur jeni jashtë vendit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map