Si ta shikoni Mars Madness 2019 në Kodi

Si ta shikoni NCAA March Madness 2019 në Kodi


Bëni gati kllapat tuaja! Mars Madness shkon nga 19 Mars deri në 8 Prill të këtij viti, me ekipe me emër të madh si Tenesi, Duka, Michigan, Marquette, dhe të tjerë të gatshëm të shqetësojnë plotësisht kllapat e zyrës tuaj dhe t’ju bëjnë të humbni shumë para në pishinat e basteve. Ka mënyra të shumta për të parë ekipet tuaja të preferuara të mposhten këtë vit, dhe madje mund të shikoni NCAA March Madness 2019 falas në Kodi.

Shënim i rëndësishëm: Udhëzuesi ynë rekomandon vetëm burime zyrtare për NCAA Mars Madness. Mars Madness është një nga ngjarjet më të njohura sportive në TV në SH.B.A. dhe ka baza të dukshme tifozësh në të gjithë botën. Si rezultat, disa faqe në internet mund të përpiqen të ofrojnë prurje të palicencuar. Sidoqoftë, faqet dhe aplikacionet që ofrojnë këto prurje janë shpesh një shqetësim i intimitetit dhe sigurisë, pasi shumë prej tyre mbajnë malware dhe mbledhin të dhëna të përdoruesit. Për më tepër, rrjedhat e palicencuara kanë shumë më shumë të ngjarë të ndryshojnë dhe dështojnë gjatë lojërave që dëshironi të shikoni. Fatmirësisht, disa shtesa Kodi do t’ju japin qasje në disa ose në çdo rrjedhë NCAA këtë vit.

Nëse jeni jashtë SH.B.A. dhe doni të shihni falas lojërat e Mars Madness, mund t’ju duhet të lidheni me një server VPN në SH.B.A..

VPN më e mirë për KODI: IPVanish është zgjedhja jonë kryesore. Shërbimi ka një rrjet të madh të serverëve të shpejtë, të paharruar. IPVanish ofron karakteristika të forta sigurie, intimiteti dhe anonimiteti që e bëjnë atë të anashkalojë shpejtësinë e ISP duke goditur dhe duke kërcyer në çdo pajisje, duke përfshirë Amazon Fire TV Stick. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 7-ditore.

LIDHUR: Nëse nuk jeni përdorues i Kodit, ne kemi një udhëzues për të parë watchingmendurinë e Marsit në internet jashtë SH.B.A. këtu.

Paralajmërim: Kodi duhet të përdoret vetëm për përmbajtjen në të cilën ju keni të drejtën ligjore për të hyrë. As fondacioni Kodi dhe as Comparitech nuk mbrojnë përdorimin e Kodi për piraterinë.

Si ta shikoni NCAA March Madness 2019 në Kodi me një VPN

Ju mund të merrni blloqe të përmbajtjes rajonale të NCAA Mars Madness dhe shpejtësi ISP duke goditur videon HD me një VPN. Ndiqni këto hapa për të parë NCAA Mars Madness përmes Kodi nga kudo në botë:

 1. Së pari, regjistrohuni për një VPN të zgjedhjes suaj. Rekomandojmë IPVanish për përdoruesit e Kodi, edhe pse ExpressVPN, NordVPN dhe CyberGhost janë opsione relativisht të mira gjithashtu.
 2. Tjetra, shkarkoni aplikacionin VPN në pajisjen tuaj të dëshiruar (sigurohuni që përpara se të regjistroheni se ajo bën një aplikacion për pajisjen tuaj)
 3. Tani, lidhni VPN tuaj me një server në vendin tuaj të dëshiruar. Opsioni juaj më i mirë është një server në SH.B.A., pasi opsionet më të lira dhe të paguara të transmetimit, siç është CBS, do të vijnë nga SH.B.A..
 4. Hapeni videon në Kodi dhe filloni transmetimin!

Më në fund, sigurohuni që të provoni opsionin tuaj të transmetimit para lojërave që dëshironi të shihni. Në këtë mënyrë, mund të siguroheni që të keni akses dhe do t’i jepni vetes kohë për të gjetur alternativa nëse shtesat tuaja Kodi nuk po funksionojnë. Ne ju sugjerojmë të provoni opsionet tuaja sa më shpejt që të regjistroheni, dhe të provoni shumë servera VPN për t’u siguruar që e gjeni atë që është i shpejtë, i besueshëm dhe punon me prurjet që dëshironi.

Të drejtat e transmetimit të çmendurisë në NCAA March çmenden në disa rrjete të ndryshme. Disa prej tyre do të jenë lirisht të disponueshme në Kodi, por të tjerët janë rrjete TV kabllovike me prova falas përmes shërbimeve të ndryshme. Në veçanti, transmetimet CBS do të jenë lirisht të disponueshme për disa shërbime, por ato që transmetohen në TBS, TruTV dhe TNT nuk janë lirisht të disponueshme kudo (por ende mund të arrihen përmes disa shtesave Kodi).

Si ta shikoni NCAA March Madness 2019 falas në Kodi

Kodi do të jetë një opsion i shkëlqyeshëm pasi është i disponueshëm në shumë pajisje, duke përfshirë Amazon Firestick. Pavarësisht nga cila opsion ju zgjidhni, megjithatë, disa aplikacione do t’i keni mbuluar për Mars Madness. USTVnow, në veçanti, do të jetë në gjendje t’i japë secilit në mbarë botën qasje falas në një numër të madh të lojërave Mars Madness falë transmetimeve të saj falas CBS.

Për sezonin e çmendurisë në Mars 2019, CBS do të transmetojë rreth 20 ndeshje (shumica gjatë raundit të dytë), të gjitha në Final Four, do të kryejnë ndeshjen e fundit të Kampionatit Kombëtar. TBS, TruTV dhe TNT do të kenë shumicën e lojërave, por do të duhet të përdorni një provë falas nga shërbime si Sling TV ose PlayStation Vue për të hyrë në to.

USTVnow

Kodi USTVNow Plus Addon Main

Me USTVnow, ju do të keni mundësi të shihni falas të gjitha lojërat CBS March Madness. USTVnow është një shërbim TV live që ofron pesë kanale falas dhe 25 kanale për një tarifë abonimi. Ai është krijuar kryesisht për pjesëtarët e ushtrisë amerikane që jetojnë jashtë shtetit, por nuk ka kufizime se kush mund të regjistrohet. Ju gjithashtu nuk keni nevojë për një VPN për të parë nëse jeni jashtë SH.B.A.-së, dhe madje edhe ata anës që jetojnë shpesh mund të shikojnë pa VPN gjithashtu, edhe pse trafiku i videove është akoma subjekt i ISP duke u futur.

Mund të paguani 25 dollarë në muaj për deri në 25 kanale, por shërbimi nuk mban TBS, TNT, ose TruTV, kështu që mund të mos ia vijë kostoja për tifozët e NCAA.

Për të instaluar USTVnow, shkoni në depo zyrtare e shtimit Kodi, pastaj te Shtesa video seksioni. Nga atje, zgjidhni USTVnow dhe klikoni instaloj.

Sling TV

Sling TV kodi forumula 1

Më në fund të fundit, Sling TV më në fund është në dispozicion në Kodi si një shtesë shtesë që mund të shkarkohet. Sling TV është një shërbim OTT me qendër në SHBA që mbart TBS, TNT, TruTV. Mjerisht, CBS nuk është në dispozicion në Sling TV, por nëse kombinohet me një llogari falas USTVnow, do të keni mundësi të shikoni çdo lojë të çmendurisë së Marsit 2019 drejtpërdrejt në Kodi.

Pika e çmimit të Sling TV është mjaft e lirë me vetëm 25 dollarë në muaj. Shërbimi herë pas here bën marrëveshje dhe zbritje gjithashtu, kështu që ju mund të jeni në gjendje t’i merrni ato për më pak, në varësi të momentit kur kontrolloni. Ekziston gjithashtu një provë 7-ditore falas, kështu që ju të regjistroheni dhe të kapni një numër të madh lojrash, pastaj anuloni llogarinë tuaj. Në fund të fundit, çmenduria e Marsit zgjat vetëm 3 javë!

Për të instaluar Shtojcë TV shtesë në Kodi, shkoni te depoja zyrtare e shtesës Kodi, gjeni Shtesa video seksion, klikoni në Sling TV dhe instaloni prej andej. Shtesa kërkon një llogari aktive, kështu që do të duhet të vendosni një llogari provë përpara se të regjistroheni dhe të filloni transmetimin.

Shtesa PS Vue

Shtesa PSVue Kodi

Për dallim nga shtesa TV Sling, PlayStation Vue ka çdo kanal që ju nevojitet për të parë NCAA March Madness 2019 në Kodi. Dhe me një provë falas, ju mund të ndiqni provën tuaj falas Sling TV me provën 5-ditore falas nga PS Vue për të marrë vlera gati dy javësh të lojrave NCAA March Madness falas dhe me transmetim me cilësi të lartë.

PlayStation Vue ka katër pako streaming që fillojnë me 44,99 dollarë në muaj. Paketa “Core” me kosto më të ulët është ajo për të cilën do të duhet të regjistrohesh për të marrë të gjitha kanalet e nevojshme për të parë Mars Madness këtë vit, megjithëse nuk do të duhet ta paguash atë nëse anulon pasi të jetë falas gjyqi mbi.

Ju mund të gjeni Shtesa PS Vue Kodi në depon zyrtare të shtesës Kodi Shtesa video seksioni. Kjo shtesë kërkon gjithashtu një llogari për t’u lidhur me të përpara se ta përdorësh.

DAZN

Instaloni shtesën DAZN Kodi

DAZN është një rast interesant. Ky shërbim sportiv i transmetimit do të ofrojë të gjitha lojërat e Madmendurisë së Marsit që ju nevojiten, por vetëm nëse jeni në Austri, Zvicër ose Gjermani. Thënë kështu, shërbimi i DAZN është i disponueshëm në disa vende të ndryshme, përfshirë SH.B.A. dhe Kanada. Ajo ofron biblioteka të ndryshme transmetimi në varësi të vendndodhjes tuaj të adresës IP, të cilat mund të ndryshohen me një VPN. Alsoshtë gjithashtu relativisht i lirë në shumicën e vendeve me vetëm 9,99 dollarë në muaj me një provë falas prej një muaji.

Ne kemi testuar VPN të shumta me DAZN, dhe anashkalimi i bllokimit të përmbajtjes së tij është i lezetshëm, në rastin më të mirë. Sidoqoftë, nëse mund të merrni një VPN duke punuar me DAZN Austri, Zvicër ose Gjermani, kjo është opsioni juaj më i mirë. Jo vetëm që ekziston një shtesë shtesë me cilësi të lartë DAZN Kodi, por e kombinuar me një provë falas një mujore, do të keni mundësinë të shikoni çdo lojë NCAA Mars Madness falas, përfshirë lojërat Final Four dhe Championship të Kampionatit.

Ju mund të instaloni Addon DAZN Kodi direkt nga depoja zyrtare e shtesës Kodi Shtesa video seksion.

Shtesa YouTube

YouTube shtesë Kodi

Thjesht kërkoni për një përzgjedhje të pikave kryesore dhe ribotimeve? Shtesën YouTube e ke mbuluar. Ekziston një faqe zyrtare në Mars çmenduri në Mars në të cilën mund të qaseni direkt nga shtesa e YouTube Kodi.

Ju do të gjeni Shtesa YouTube është në dispozicion në depon zyrtare të shtesës Kodi Shtesa video seksion.

NCAA ka një orar të plotë të datave, orareve dhe burimeve të tyre në Mars çmenduri 2019, ose nga grafiku ynë pak më poshtë.

datainstalimeKoha e fillimit (PST / EST)
19 MarsPamja Prairie kundër Fairleigh Dickinson3:30 PM / 6:30 PM
Tempulli vs Belmont6:00 / 9:00
20 MarsNorth Carolina Central, Shteti i North Dakota3:30 PM / 6:30 PM
St John’s kundër Arizona State6:00 / 9:00
21 MarsMinesota vs Louisville9:00 / 12:00
Yale vs LSU9:30 AM / 12:30 PM
New Mexico State vs Auburn10:20 AM / 1:20 PM
Vermont vs Florida State10:50 AM / 1:50 PM
Bradley kundër Shtetit Michigan11:30 AM / 2:30 PM
Belmont ose Temple vs Maryland12:00 / 03:00
Verilindor vs Kansas12:50 PM / 3:50 PM
Murray State vs Marquette1:20 PM / 4:20 PM
Florida vs Nevada3:45 PM / 6:45 PM
Abilene Christian vs Kentucky4:00 / 7:00
Shën Mary’s Villanova4:15 PM / 7:15 PM
Fairleigh Dickinson ose Prairie View kundër Gonzaga4:15 PM / 7:15 PM
Montana vs Michigan6:15 PM / 9:15 PM
Seton Hall vs Wofford6:30 PM / 9:30 PM
Old Dominion vs Purdue6:45 PM / 9:45 PM
Baylor kundër Siracuse6:55 PM / 9:55 PM
22 MarsIowa vs Cincinnati9:00 / 12:00
Oklahoma vs Mississippi9:30 AM / 12:30 PM
Kentucky Veriore vs Texas Tech10:30 AM / 1:30 PM
UC Irvine vs Kansas State10:50 AM / 1:50 PM
Colgate vs Tenesi11:30 AM / 2:30 PM
Gardner-Webb kundër Virginia12:00 / 03:00
Shteti i Arizonës ose Shën Gjonit vs Buffalo12:50 PM / 3:50 PM
Oregon kundër Wisconsin1:20 PM / 4:20 PM
Uashington kundër Shtetit Utah3:45 PM / 6:45 PM
Shteti i Karolinës Veriore ose Dakota e Dakotës Veriore dhe Duka4:00 / 7:00
Shteti i Xhorxhisë vs Houston4:15 PM / 7:15 PM
Liberty vs State Mississippi4:15 PM / 7:15 PM
Iona kundër Karolinës së Veriut6:15 PM / 9:15 PM
UCF vs VCU6:30 PM / 9:30 PM
Shteti i Ohio kundër Shtetit të Iowa-s6:45 PM / 9:45 PM
Saint Louis vs Virginia Tech
23 MarsTBD9:00 / 12:00
TBD9:30 AM / 2:30 PM
TBD2 pasdite / 5 të mëngjesit
TBD3:00 / 6:00
TBD4:00 / 7:00
TBD4:30 PM / 7:30 PM
TBD5:30 PM / 8:30 PM
TBD6:30 PM / 9:30 PM
24 MarsTBD9:00 / 12:00
TBD9:30 AM / 2:30 PM
TBD2 pasdite / 5 të mëngjesit
TBD3:00 / 6:00
TBD4:00 / 7:00
TBD4:30 PM / 7:30 PM
TBD5:30 PM / 8:30 PM
TBD6:30 PM / 9:30 PM
28-31 MarsRajonale e Jugut3:00 / 6:00
Rajonale Perëndimore3:00 / 6:00
Rajonale Lindore3:00 / 6:00
Midwest Rajonal3:00 / 6:00
6 PrillKatër Finalja3:00 / 6:00
Katër Finalja5:30 PM / 8:30 PM
8 PrillKampionati Kombëtar6:00 / 9:00

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map