Si të shikoni boksin drejtpërdrejt në Kodi: Boks live Live addon Kodi

Burimi: SkySports


Shtesat e Kodit të Boksit janë një mënyrë e mirë për të hyrë në boks live pa sherr për abonimet e TV kabllor ose pagesa për shikim. Por ato që shtohen Kodi shërbejnë mirë për boksin, dhe a funksionon ndonjë prej tyre?

Me boksin e një sporti gjithnjë të popullarizuar për të parë në TV, shumica e përdoruesve kërkojnë ndonjë mënyrë për të kapur lojën. Një abonim tradicional i kabllove është gjithmonë një mundësi. Sidoqoftë, disa përdorues po zbulojnë se mund të shikojnë boksin drejtpërdrejt në Kodi duke përdorur shtesa të ndryshme.

Kodi është një program kompjuterik falas i teatrit në shtëpi që mund të transmetojë përmbajtje live dhe sipas kërkesës nga një gamë e madhe burimesh. Kodi është i disponueshëm për Windows, Mac, Android, Linux, kutitë më të larta të transmetimit, si Amazon Fire TV, dhe më shumë. Mund ta shkarkoni dhe instaloni Kodi nga këtu. Pasi të keni përfunduar, ju do të duhet të instaloni një shtesë me kanale sportive të drejtpërdrejta për të gjetur luftën.

Faqet: Mund ta shikoni Joshua vs Parker në Kodi?

Edhe pse shumë shtesa ju lejojnë të transmetoheni falas, ekzistojnë një numër shtesash që ofrojnë përmbajtje zyrtare dhe jozyrtare që do t’ju lejojnë të shikoni Boxing ose luftën më të fundit UFC, duke përfshirë UFC Fight Night 127 me Werdum vs. Volkov.

Popullariteti i shtesave të ndryshme të streaming për boksin do të thotë që përdoruesit do të duhet të bëjnë një hulumtim për të përcaktuar se cilat janë ato më të mirat për t’u përdorur, dhe cilat prej tyre sigurojnë atë përmbajtje në mënyrë të sigurt dhe legjitime.

Lista jonë më poshtë është e përbërë nga shtesa zyrtare që ne besojmë se ofrojnë mundësi më të mira streaming për boks në Kodi. Për më tepër, ne kemi përfshirë një përmbledhje të shkurtër të disa prej shtesave jozyrtare me një theks në atë që është më e rëndësishmja të dini rreth shtesave që ne nuk ju rekomandojmë.

Paralajmërim: Kodi duhet të përdoret vetëm për përmbajtjen në të cilën ju keni të drejtën ligjore për të hyrë. As fondacioni Kodi dhe as Comparitech nuk mbrojnë përdorimin e Kodi për piraterinë.

Si të përdorim me siguri shtesat e boksit të Kodit

Pavarësisht nëse transmetohen përmes shtesave zyrtare ose jozyrtare, të gjithë përdoruesit e Kodi duhet të shqetësohen për privatësinë e shtesave, bllokimin e përmbajtjes gjeografike dhe monitorimin e ISP dhe shpejtimin e shpejtë. Ndërsa transmetimi Kodi ofron një nga përvojat më të mira dhe më të lehta të shikimit të boksit, ai gjithashtu vjen me disa rreziqe nëse nuk jeni i mbrojtur

Më e rëndësishmja, shumë shtesa, veçanërisht ato nga palët e treta, mund të mbajnë rreziqe të sigurisë. Disa shtesa janë rrëmbyer në të kaluarën, si nga krijuesit e tyre, ashtu edhe nga hakerat. Rrëmujat e tilla mund të rezultojnë në përdoruesit që instalojnë padashje malware, duke përdorur shtesat e tyre të përdorura si një botnet DDoS, dhe për sulme nga njeriu në mes të cilat lejojnë rrëmbyesin të shikojë aktivitetin tuaj të të dhënave dhe të vjedh informacione private.

Një shërbim VPN, siç është IPVanish, mund të ndihmojë në parandalimin e shumë çështjeve të ndryshme që lidhen me privatësinë të lidhura me shtesat Kodi. Kjo përfshin sulme njeri-në-mes. Duke anonizuar lidhjen dhe identitetin tuaj të të dhënave, IPVanish parandalon ata që janë jashtë lidhjes tuaj të shohin aktivitetin tuaj. I gjithë trafiku i të dhënave është i koduar për të parandaluar spiunazhin.

Jashtë kësaj, shërbimi juaj VPN do t’ju lejojë të merrni bllokimin e përmbajtjes gjeografike të së kaluarës që mund të ju ndalojë të shikoni prurjet e boksit. Një VPN ju lejon të lidheni me serverë të largët dhe t’ju caktojë një adresë të re IP bazuar në atë vendndodhje. Do uebfaqe ose shërbim me të cilin do të lidheni do të besojë se vendndodhja është e njëjtë me adresën IP që ju është caktuar dhe ju lejon të përdorni qasje.

Më në fund, shumë ISP do të spiunojnë përdoruesit e tyre dhe llojin e përmbajtjes që po shikojnë. Gjithnjë e më shumë, ISP-të po fryjnë klientët që transmetojnë një sasi të madhe të videos në internet. Ata e bëjnë këtë për të ruajtur bandën, në vend që të investojnë në një infrastrukturë më të mirë. Me një VPN si IPVanish, ISP-ja juaj nuk mund të tregojë se nga vijnë apo shkojnë të dhënat tuaja, duke e bërë të vështirë për të justifikuar goditjen e shpejtësisë.

VPN më e mirë për KODI: IPVanish është zgjedhja jonë kryesore. Ka një rrjet të madh të pa serveruar të serverave dhe arrin shpejtësi të mira. Karakteristikat e forta të sigurisë dhe intimitetit e bëjnë IPVanish një të preferuar për përdoruesit e Kodi dhe Amazon Fire TV Stick. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 7-ditore.

Për një përzgjedhje më të gjerë të VPN-ve të rekomanduara, hidhini një sy listës sonë të VPN-ve më të mira për Kodi këtu.

Me këtë tha, këtu janë disa nga shtesat më të mira të Kodi për të shikuar ndeshjen boksit Joshua vs Klitschko drejtpërdrejt në internet:

Kodi v17.6 “Krypton” është versioni i fundit i qëndrueshëm i Kodi në dispozicion për shkarkim.

Pagesa të shtuara për streaming për boksin live në Kodi

Një shtesë e paguar sportive do t’ju lejojë të gjeni një transmetim të drejtpërdrejtë me cilësi të lartë me lidhje më pak të këqija dhe cilësi më të lartë të videos. Edhe pse kushton para, kalimet e vetme ditore janë në dispozicion dhe ato janë shumë më të lira se pagesa për shikim. Rekomandimet tona kryesore përfshijnë:

 • USTV Tani (në një shkallë të kufizuar) – 29 dollarë në muaj
 • NBC Sports Live Extra (në një shkallë të kufizuar) – 25 dollarë në muaj
 • PlayStation Vue (në një shkallë të kufizuar) – 39,99 dollarë në muaj
 • Sportet Tani (në një shkallë të kufizuar) – 24,99 $ CAD në muaj
 • DAZN (në një shkallë të kufizuar) – 20,00 $ CAD në muaj

Secila prej këtyre shërbimeve streaming mund të shfaqet përmes Kodi duke përdorur aplikacionin e tyre përkatës Kodi. Meqenëse të gjitha këto shtesa janë plotësisht të ligjshme për t’u përdorur, ju mund t’i gjeni shumicën e shtesave të tyre në Repository Zyrtare të Kodit. Shtesa USTVNow Plus është në dispozicion në depon e shtesave SuperRepo.

Ju gjithashtu mund të gjeni përsëritje të shkëlqyera për ndeshjet e boksit në YouTube. Kanalet HBOBoxing shfaqin disa nga ndeshjet më të fundit dhe më të mëdhenjtë, të cilat mund të përfshijnë përsëritje të plota. Ju mund të shkarkoni dhe instaloni Shtesë Kodi YouTube drejtpërdrejt përmes Reperit Zyrtar Kodi dhe replikimeve dhe pikave kryesore të aksesit në boks. Ka disa mënyra më shumë për të parë këtu luftën e madhe të madhe.

më në fund, HBO tenton të marrë shumë ndeshje boksi live dhe sipas kërkesës. Nëse dëshironi të boksoni, mund të dëshironi të shtoni një pajtim HBO në një nga planet tuaja të drejtpërdrejta të TV, siç janë përmes PlayStation Vue, Sling TV ose Hulu.

Bokset jozyrtare shtojnë Kodin për rrjedhat e drejtpërdrejta të boksit

Ju mund të shihni lista të tjera që rekomandojnë shtesa që ofrojnë prurje “falas” për boksin live. Fatkeqësisht, boksi është një ngjarje sportive që vjen gjithmonë me një çmim. Anydo rrjedhë falas ka të ngjarë pirate dhe të paligjshme.

Ne nuk ju rekomandojmë ose qetësojmë përdorimin e ndonjë prej shtesave “falas” të listuara më poshtë për të transmetuar live boksin në Kodi:

 • ProSport (i vdekur)
 • I dredhur (i vdekur)
 • SportsDevil
 • SportsAccess
 • Rritet Tides (vdekur)
 • Skifter (i vdekur)
 • Prodhuar në Kanada IPTV (e vdekur)

Cilat janë këto shtesa? Këto shtesa janë ato që njihen si shtesa “palë të treta”. Secila prej këtyre shtesave funksionon duke tërhequr transmetime nga faqet e internetit të tjera që ofrojnë përmbajtje pirate. Edhe në rastin e transmetimeve të drejtpërdrejta për transmetime jashtë ajrit, këto shtesa nuk ofrojnë përmbajtje që transmetohet me lejen ligjore të mbajtësve të së drejtës së autorit..

Pse duhet t’i shmangni ato? Këto shtesa shmangen më së miri për shkak të natyrës së përmbajtjes së tyre. Edhe pse cilësitë e transmetimit mund të jenë të mira në disa, dhe disa, të tilla si SportsAccess, mund të paguajnë para për të hyrë në shërbim, asnjë prej këtyre shtesave jozyrtare nuk siguron përmbajtje me ligj. Ndërsa këto janë shtesa të njohura dhe kanë tendencë të rekomandohen shumë në vende të tjera, ne nuk ju rekomandojmë ose nuk e rekomandojmë përdorimin e tyre.

Transmetuesit ndërkombëtarë

Nëse jetoni në një vend tjetër nga SH.B.A. ose MB, mund të provoni një nga këta transmetues (përmes Wikipedia).

 • Shqipëria: SuperSport
 • Australia: Ngjarja kryesore
 • Belgjikë: VOOsport
 • Bullgaria: Sport+
 • Kanada: DAZN
 • Kroaci: RTL Televizija
 • Republika Czecheke: Nova Sport 1
 • Danimarka: Viaplay
 • Estonia: Viasat Sport Baltik
 • Francë: SFR Sport
 • Gjermani: RTL
 • Hungari: Sport1
 • Itali: Fox Sports
 • Japoni: WOWOW Live
 • Letonia: Viasat Sport Baltik
 • Lituania: Viasat Sport Baltik
 • Hollandë: RTL 7
 • Zelanda e Re: SKY Arena
 • Norvegji: Viaplay
 • Polonia: Polsat Sport
 • Rusia: Ndesh TV
 • Suedi: Viaplay
 • Ukrainë: Inter
 • Emiratet e Bashkuara Arabe: Sportet OSN
 • Mbretëria e Bashkuar: Sky Box Office
 • Shtetet e Bashkuara: HBO & Koha e shfaqjes
 • Turqi: TV8
 • Afrika Nën-Sahariane: Kwesé Sports
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map