Si të shikoni NFL në Kodi: Shtesat më të mira NFL Kodi 2019

Si të shikoni NFL në Kodi: Shtesat më të mira NFL Kodi 2019


Shtesat Kodi mund të përdoren për të hyrë në një gamë të gjerë të përmbajtjes, duke përfshirë transmetime të drejtpërdrejta NFL. Sidoqoftë, me kaq shumë shtesë në dispozicion, përdoruesit shpesh nuk janë të sigurt se cilat mund t’i përdorin. Me sezonin e rregullt që fillon më 5 shtator, ne kemi përpiluar një listë të shtesave më të mira të Kodi për transmetimin live të NFL. Ne kemi renditur gjithashtu disa nga shtesat jozyrtare më të rekomanduara, së bashku me një shpjegim të rreziqeve që ata paraqesin.

Paralajmërim: Kodi duhet të përdoret vetëm për përmbajtjen në të cilën ju keni të drejtën ligjore për të hyrë. As fondacioni Kodi dhe as Comparitech nuk mbrojnë përdorimin e Kodi për piraterinë.

VPN më e mirë për përdoruesit e Kodi: IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

Nëse përdorni Kodi pa një Rrjet Virtual Privat (VPN), ofruesi juaj i internetit mund të shikojë saktësisht se çfarë merrni deri në internet. Sidoqoftë, duke u lidhur me një VPN, ju mund të shifroni trafikun tuaj, duke u siguruar që ai të mbetet anonim në çdo kohë. Ne rekomandojmë IPVanish: ofron një ekuilibër midis shpejtësisë, sigurisë dhe aftësisë së zhbllokimit, me një çmim shumë të arsyeshëm.

Shpejtësi të shpejtë, siguri të fortë: IPVanish është një VPN e shpejtë, e besueshme me serverë në 60 vende, siguri dhe mbrojtje të fuqishme të intimitetit dhe një politikë pa log. Ai gjithashtu përfshin një garanci të kthimit të parave për shtatë ditë, në mënyrë që të mund ta provoni pa rrezik.

Si të shikoni NFL në Kodi

Për të parë NFL në Kodi, bëni si më poshtë:

 1. Ngarkoni versionin e fundit të Kodi (versioni 18 Leia)
 2. Hape addons faqe në të majtë
 3. Klikoni në paketë simbol në krye të majtë
 4. Klikoni mbi Instaloni nga depoja
 5. Gjeni dhe zgjidhni depon e përshtatshme shtesë
 6. zgjedh Shtesa video
 7. Gjeni dhe instaloni shtesat e listuara më poshtë
 8. Ngarkoni shtesat nga addons menynë në faqen kryesore

Kjo eshte e gjitha! Ju gjithashtu mund të anashkaloni kufizimet e përmbajtjes gjeografike të vendosur nga disa prej këtyre shërbimeve duke përdorur VPN. Ne do të sqarojmë më në detaje më poshtë.

Si të transmetohet NFL drejtpërdrejt në Kodi

Më poshtë, do të gjeni listën tonë të shtesave më të mira të Kodi për shikimin e sezonit NFL 2019/20. Këto shtesa ofrojnë një përzierje të përmbajtjes falas dhe të paguar. Shumica janë lehtësisht të disponueshme në Zyrtare Magazina Kodi Addon, edhe pse duke pasur parasysh natyrën që ndryshon me shpejtësi skena e zhvillimit të Kodit, mund të të duhet të kërkosh diku tjetër për disa nga versionet më të azhurnuara së fundmi.

USTV Tani

ustvnow nfl në kodi

Shtesa USTV Tani Kodi lejon përdoruesit të shikojnë disa kanale të mëdha drejtpërdrejt në internet. Pavarësisht se është dizajnuar për anëtarët e ushtrisë amerikane që duan të hyjnë në kanalet televizive amerikane ndërsa ndodhen jashtë shtetit, ky shërbim nuk vërteton vërtet identitetin tuaj, dhe si rezultat, ju mund të regjistroheni nga kudo.

USTV Tani ofron një paketë falas me 7 kanale, përfshirë FOX dhe NBC, që do të thotë se mund të shikoni lojrat e së enjtes natën, natën e shtunë dhe natën e së dielës pa paguar asnjë cent. Jo mjaftueshem? Për 19,99 dollarë në muaj, përdoruesit mund të marrin 22 kanale të tjera, përfshirë ESPN dhe ESPN2. Kjo do t’ju lejojë të transmetoni çdo ndeshje, përveç atyre që transmetohen në ABC.

Megjithëse këtë shtesë mund ta gjeni në Repartin Zyrtar të Kodit Addon, mund t’ju duhet të gjeni versionin më të ri diku tjetër. Ne ju sugjerojmë të shikoni udhëzuesin tonë të instalimit USTVNow për më shumë detaje.

DAZN

Instaloni shtesën DAZN Kodi

DAZN, ose “Da Zone”, është një shërbim transmetimi me origjinë nga Britania e Madhe. Tani është në dispozicion në një numër vendesh të ndryshme, përfshirë Gjermaninë, Japoninë, SH.B.A. dhe Kanada.

DAZN Canada aktualisht tregon çdo lojë NFL dhe kushton 20 $ CAD në muaj. Shtesën DAZN Kodi mund ta gjeni në depon zyrtare të shtesës Kodi. Vini re se do të duhet të krijoni një llogari DAZN para se ta përdorni, meqenëse nuk mund të shikoni asgjë pa u regjistruar.

Shënim: DAZN bllokon lidhjet IPVanish. Për të përdorur DAZN për të parë lojëra NFL jashtë SH.B.A., provoni të përdorni ExpressVPN dhe të lidheni me një server kanadez.

Sling.TV

Sling TV është një shërbim transmetimi me një plan $ 25 në muaj që ju lejon të shikoni NBC, FOX dhe ESPN. Shtesa përkatëse Kodi është e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur: thjesht instaloni atë nga Zyrtare Magazina Kodi Addon, regjistrohu dhe fillo transmetimin.

Ky shërbim është i disponueshëm vetëm në SH.B.A., kështu që do t’ju duhet një VPN për të përdorur shikimin e NFL përmes Sling TV nga jashtë Amerikës.

Pass lojë NFL

nfl lojë kalojnë lojëra nfl në kodi

NFL Game Pass ofron pothuajse çdo lojë të disponueshme për sezonin 2019-2020, megjithëse në SH.B.A., vetëm ju lejon të shikoni ndeshjet e preseasonit. Përdoruesit në vendet e tjera, megjithatë, mund të shikojnë pjesën më të madhe të sezonit të rregullt me ​​rreth 99 dollarë dollarë.

Kjo shtesë mund të gjendet në Zyrtare Magazina Kodi Addon. Thjesht duhet të lidheni me llogarinë tuaj duke përdorur informacionin tuaj të hyrjes dhe do të jeni të gatshëm të jetoni lojëra NFL me përmbajtjen e zemrës suaj.

Që nga viti 2019, NFL Game Pass është ofruesi kryesor NFL në një listë në rritje të vendeve. Për më tepër, tani mund të përdorni NFL Game Pass në më shumë vende aziatike, përfshirë:

 • Hong Kong
 • Indonezi
 • Malaysia
 • Singapore
 • Taiwan
 • Tajlandë
 • Vietnam
 • Kamboxhi
 • Laos

Kjo gjithashtu do të thotë që ju keni më shumë mundësi që vendet të lidheni përmes VPN nëse udhëtoni jashtë këtyre rajoneve dhe dëshironi të shikoni NFL në Game Pass.

PlayStation Vue (PS Vue Addon)

mlb në kodi
PS Vue është shtesa Kodi që lidh përdoruesit me llogarinë e tyre të PlayStation Vue. PlayStation Vue është një shërbim transmetimi nga Sony që ofron transmetim të drejtpërdrejtë dhe përmbajtje sipas kërkesës në një mënyrë të ngjashme me shërbimet si Sling dhe FuboTV. E rëndësishme: nuk ju duhet një PlayStation për të përdorur këtë shërbim. 

Ndërsa PlayStation Vue është më i kushtueshëm se disa nga opsionet e tjera në dispozicion (vijnë me 44,99 $ në muaj), ai ofron një gamë më të gjerë kanalesh sesa disa nga rivalët e tij. Për shembull, ai ka plane që ofrojnë qasje në FOX, ESPN, NBC dhe NBC, duke ju lejuar të transmetoni çdo sezon të rregullt 2019/20 ndeshjet në internet.

Shtesa PlayStation Vue, PS Vue, është në dispozicion në Zyrtare Magazina Kodi Addon.

iPlayer WWW

Shtesa iPlayer e BBC-së Kodi

IPlayer i BBC-së ka të ngjarë të mos jetë një shërbim që shumë adhurues të sportit e konsiderojnë kur bëhet fjalë për përmbajtjen NFL. Megjithatë, ekziston një fanbase e konsiderueshme e Futbollit Amerikan në Mbretërinë e Bashkuar, dhe BBC ka një shfaqje të veçantë çdo të Shtunë në 3:55 PM BST.

Për më tepër, Superbowl është hedhur direkt në BBC për disa vjet, duke e bërë iPlayer një vend të shkëlqyeshëm për të kapur lojën më të madhe të sezonit NFL 2019-2020.

IPlayer BBC mund të arrihet nga çdo banor i Mbretërisë së Bashkuar me një licencë të vlefshme TV. Ata që udhëtojnë jashtë MB mund të përdorin gjithashtu iPlayerin BBC duke përdorur një VPN për të anashkaluar bllokimin e përmbajtjes gjeografike.

Si të përdorim me siguri dhe privatësi shtesat Kodi për NFL

Nëse jeni duke kërkuar në lojëra streaming NFL në Kodi, ka një numër të madh të shtesave që do t’ju çojnë atje. Sidoqoftë, ekzistojnë rreziqe të dukshme për privatësinë dhe sigurinë që lidhen me shtesat zyrtare dhe jozyrtare të Kodi.

Ndoshta rreziku më i madh për të gjithë përdoruesit e Kodi është rrëmbimi i shtesave. Kjo ndodh kur dikush lëshon azhurnime me qëllim të keq për një shtesë të njohur dhe infekton sistemin e përdoruesit ose e kthen atë në pjesë të një botnet. Shtesat Kodi mund të përdoren gjithashtu për të spiunuar informacionin e përdoruesit, për të hyrë në disqet e vështirë dhe për të mbledhur informacione personale përmes sulmeve njeri-në-mes, kështu që kjo është një çështje serioze.

Fatmirësisht, ju mund të mbroni veten nga rrëmbimi i shtesave duke fikur azhurnimet automatike të Kodi. Për ta bërë këtë, klikoni në ikonën e ingranazheve në ekranin fillestar të Kodi, lundroni tek sistem > addons > Updates dhe ndryshoni cilësimin në Njoftoni, por mos instaloni azhurnime.

Ku mund ta shikoni sezonin e rregullt NFL 2019

NFL ka kontrata shumë të shtrenjta me rrjetet e mëposhtme me bazë në SHBA:

 • CBS
 • NBC
 • FOX
 • ESPN

Kjo do të thotë çdo shërbim streaming që ju lejon të përdorni disa ose të gjitha këto do t’ju lejojë të shikoni lojëra NFL. Ekzistojnë disa mundësi të shkëlqyera të transmetimit që ofrojnë një mbulim të përshtatshëm, të disponueshëm ligjërisht me një kosto relativisht të ulët. Ato përfshijnë:

 • Sling TV
 • fuboTV
 • YouTube TV
 • Hulu me TV Live
 • PlayStation Vue
 • DAZN (vetëm në Kanada)
 • AT&T Tani (dikur DirecTV Tani)
 • Pass NFL Game (tregon vetëm lojëra të sezonit të rregullt jashtë SH.B.A.)
 • Të gjitha Qasjet CBS (vetëm CBS)
 • Antena televizive pa ajër (OTA)

Nga këto, do të zbuloni që dhe antena televizive dixhitale OTA është opsioni më i lirë, por do të keni mundësi vetëm të shikoni lojëra lokale.

Sling TV është ndoshta më e mira, opsioni më i lirë nëse doni të shihni pothuajse çdo lojë të disponueshme përmes TV kabllor. përmes Sling TV, mund të merrni qasje në NBC, Fox, NFL Network dhe ESPN për 40 dollarë në muaj. Ju do të duhet të porosisni paketën e Sling’s Orange + Blue për të marrë të katër. Kanali i vetëm që nuk do të merrni është CBS, pasi CBS kufizon transmetimin e saj të drejtpërdrejtë vetëm në antenat e ajrit dhe shërbimin e tij të transmetimit CBS All Access.

Thënë kështu, opsionet e tjera në listë vijnë të gjitha nën 45 dollarë në muaj dhe sigurojnë një përzierje mënyrash për të parë shumicën e lojërave NFL, përfshirë këtu edhe ndeshjet e rregullta të sezonit.

Shtesat jozyrtare të transmetimit live të NFL për Kodi

Një nga arsyet kryesore që shumë përdorues i drejtohen Kodi është perspektiva e TV dhe filmave “falas”. Sidoqoftë, shumica e shtesave Kodi që premtojnë këtë lloj përmbajtjeje e bëjnë këtë përmes prurjeve të piratuar. Edhe pse ka shumë zhvillues të ligjshëm të shtesave të palëve të treta në komunitet që krijojnë mundësi të përkryer të ligjshme për përdoruesit e Kodi, një numër i madh i shtesave të palëve të treta përqendrohen në transmetimin pirat.

Problemi është se shpesh është e vështirë të thuash cilat shtesa janë zyrtare dhe cilat nuk janë, veçanërisht kur ato rekomandohen kaq shumë në forume të ndryshme. Për këtë qëllim, ne kemi renditur disa nga shtesat jozyrtare më të njohura më poshtë, jo si rekomandim, por si sqarim:

SportsDevil

Cfare eshte: SportsDevil është një shtesë e Kodi që rrjedh nga të gjitha rrjetet e listuara më lart. SportsDevil tërheq nga faqet e piratëve që transmetojnë përmbajtje live përmes kanaleve të ndryshme. Kjo përfshin transmetime pirate për kanalet e rrjetit kabllor me pagesë si ESPN dhe rrjetet e transmetimit. SportsDevil është një prej shtesave më të njohura të Kodi për transmetim live pirate.

Pse duhet ta shmangni? Ta themi thjesht, SportsDevil nuk ofron mundësi ligjore për transmetim. Theksi i saj në transmetimin e sporteve, në veçanti, e bën atë një prizëm domethënës për piratët duke marrë parasysh faktin se asnjë rrjedhë sportive nuk është ligjërisht e disponueshme këtu. Për më tepër, SportsDevil jeton në shumë depo të ndryshme. Shkarkimi i një të gabuar mund të çojë në instalimin e malware. Ne nuk i rekomandojmë përdoruesit për të transmetuar sporte SportsDevil.

i braktisur

Farë është ajo? Castaway është një shtesë e vjetër dhe e pambështetur. Sidoqoftë, Castaway ka ende disa përdorues të rregullt. Castaway shfrytëzon shumë nga të njëjtat burime si SportsDevil.

Pse duhet ta shmangni? Rrjedhat e Castaway duhet të konsiderohen në të njëjtën mënyrë si ato që gjenden përmes SportsDevil. Opsionet e transmetimit ligjor nuk ekzistojnë këtu për rrjetet OTA ose rrjetet kabllore të paguara. Ne nuk ju rekomandojmë të përdorni Castaway për transmetimin e lojërave NFL. Për më tepër, duke pasur parasysh që Castaway nuk merr më mbështetje, është një zgjedhje veçanërisht e keqe edhe pa mbështetje sepse piratët rrjedhin.

TV cCloud

Farë është ajo? cCloud TV është një nga shtesat më të njohura të transmetimit të drejtpërdrejtë të TV live për Kodi. Ky TV i drejtpërdrejtë dhe shtesa e transmetimit të kërkesës për Kodi përfshin video live nga të gjitha rrjetet që transmetojnë lojëra NFL. cCloud TV ofron pak kanale ligjore. cCloud specializohet posaçërisht në prurjet piratike për të cilat nuk ka të drejtë të ofrojë.

Pse duhet ta shmangni? cCloud TV ofron një numër të drejtë të opsioneve të mira të transmetimit përmes rrjeteve mbi ajër dhe kabllor, por gjithashtu ofron këtë përmbajtje përmes mjeteve të dyshimta. Ne nuk ju rekomandojmë cCloud TV për transmetim të drejtpërdrejtë të përmbajtjes NFL, duke pasur parasysh që cCloud dhe faqet që ai përdor nuk kanë të drejtë të hyjnë dhe të ritransmetojnë përmbajtjen.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map