Sportsnet Tani Kodi shtesë: udhëzues instalimi hap pas hapi

A po kërkoni informacione për shtesën Sportsnet Now Kodi? Në këtë udhëzues, ne do të shpjegojmë se çfarë është shtesa e Sporteve Tani. Ne gjithashtu do t’ju tregojmë se si ta instaloni dhe konfiguroni atë.


Sportet Tani Kodi

Kodi është një nga mënyrat më të lehta për të ngritur sistemin tuaj të teatrit në shtëpi. Shtë falas, me burim të hapur dhe krenohet me një shkathtësi që shumica e programeve të tjera të qendrës së mediave nuk mund të përputhen. Kodi mund të instalohet në një grup të madh pajisjesh të ndryshme duke përfshirë PC (Windows, Mac dhe Linux), Apple TV, iPhone, Android, TV Fire Amazon, Amazon Firestick, Roku, Raspberry Pi dhe flash drive USB.

 Kodi ofron dy mënyra për të hyrë në përmbajtje. Mund të luajë drejtpërdrejt çdo skedar audio ose video të ruajtur në pajisjen tuaj, por kjo nuk është ideale për platformat me një sasi të vogël hapësirë ​​ruajtjeje. Në vend të kësaj, shumë përdorues të Kodi zgjedhin të instalojnë shtesa shtesë të njohura si shtesa shtesë. Në vend të kësaj, këto shtesa mbledhin përmbajtje nga burime në internet. Ndërsa ata kërkojnë një lidhje interneti për të punuar, ata zakonisht ofrojnë qasje në gigabajt të përmbajtjes ndërsa kanë kërkesa relativisht të vogla për ruajtje.

Sportsnet Tani është një shtesë zyrtare që siguron qasje në mbulimin e licencuar plotësisht të sporteve kanadeze dhe sporteve të tjera ndërkombëtare të mbuluara nga Sportsnet. Ky udhëzues do t’ju ndihmojë të instaloni dhe konfiguroni shtesën Sportsnet Now Kodi. Ne gjithashtu do të flasim për funksionalitetin që ofron kjo shtesë.

Comparitech nuk e dënon ose inkurajon ndonjë shkelje të kufizimeve të së drejtës së autorit, përfshirë transmetimin e paligjshëm përmes Kodi. Kodi mund të përdoret për shumë qëllime të shkëlqyera, ligjore të transmetimit në internet. Ju lutemi merrni parasysh ligjin, viktimat dhe rreziqet e piraterisë përpara se të shkarkoni ose transmetoni materiale pa të drejtë autorizimi. Gjithmonë bëni vetë hulumtime para se të hyni në ndonjë shtesë, rrymë ose depo të Kodi.

Si ta përdorim Kodin në mënyrë të sigurt

Me kaq shumë jetë të kaluar në internet, njerëzit në të gjithë botën po kthehen në rrjete private virtuale (VPN) për t’i mbajtur të dhënat e tyre dhe zakonet e shfletimit private. Ka shumë keqinformime në lidhje me VPN, por ka shumë arsye të mira që një person që zbaton ligjin mund të përdorë një VPN, veçanërisht nëse ata janë një përdorues i Kodi.

Shtesat zyrtare si Sportsnet Tani zakonisht testohen dhe vërtetohen më shumë se sa shtesat e palëve të treta, por ato janë akoma të prekshme nga rrëmbimi. Duke përdorur një sulm Man-in-the-Middle (MitM), një sulmues mund të shihte dhe kontrollonte gjithçka që bën në internet. 

Për shkak të shfuqizimit të fundit të mbrojtjeve të brezit të gjerë FCC, ofruesit e shërbimeve të internetit (ISP) në SH.B.A. tani lejohen të shesin historinë tuaj të shfletimit. Për më tepër, disa ISP të mëdhenj janë zbuluar se kufizojnë qëllimisht shpejtësinë e internetit të klientëve të tyre në një përpjekje për të dekurajuar videot në internet. 

Një VPN e mirë mund t’ju ​​mbrojë nga të gjitha kërcënimet e mësipërme. Ata shifrojnë çdo trafik të rrjetit hyrës dhe dalës. Për shkak se ky kriptim do të zgjaste disa mijëra vjet, ai parandalon shumicën e sulmeve të MitM. Për shkak se ISP-ja juaj nuk mund të tregojë saktësisht se çfarë jeni duke bërë, ata kanë më pak të ngjarë që automatikisht të shpejtojnë shpejtësinë e rrjetit tuaj. Me shpejtësi të pakufizuar të rrjetit, madje mund të zbuloni se media juaj luan më mirë.

Ne ju rekomandojmë të përdorni një shërbim VPN të quajtur IPVanish. IPVanish ndërton dhe mirëmban infrastrukturën e vet të serverit, duke e lejuar atë të sigurojë lidhje të shpejtë, të qëndrueshme. Ajo funksionon me çdo shtesë të Kodi që kemi testuar dhe ka serverë në 55 vende të ndryshme. 

Për më tepër, IPVanish është shumë i lëvizshëm. Ata kanë softuer të disponueshëm për Windows, Mac, Linux, Android dhe iOS. Ata janë gjithashtu i vetmi ofrues VPN me profil të lartë, aplikacioni i të cilit është në dyqanin parazgjedhur të aplikacioneve Amazon Fire Stick, kështu që ju mund të qëndroni të mbrojtur pa marrë parasysh se ku jeni.

REZULTATI I LEXIMIT: Kurseni deri në 60% në planet IPVanish këtu.

Si të instaloni shtesën Sportsnet Now Kodi

Si të instaloni Sportsnet Tani në Kodi

SportsNet Tani është i shpejtë dhe i thjeshtë për tu instaluar. Së pari, hapi Kodi. Shikoni menunë në anën e majtë të ekranit fillestar. Klikoni në opsionin që thotë Add-ons.

Instalimi i Sportsnet Tani

Tjetra, klikoni në ikonën që duket si një kuti. Kjo është në këndin e sipërm të majtë, nën titullin e faqes.

Sportnet Tani Kodi Tutorial

Tjetra, zgjidhni Instaloni nga depoja. Zakonisht duhet të instaloni depon e parë, por pasi shtesa Sportsnet Now është në repon zyrtare të Kodi, ne mund ta kalojmë këtë hap.

Kodi Sportsnet Tani shtojcë

Shkoni nëpër listën e depove të instaluara dhe zgjidhni Rezervë Shtese zyrtare e Kodit. Tjetra, klikoni në Shtesa të videos dhe gjeni Sportsnet Tani në listën në faqen vijuese. Ju mund të përdorni shiritin lëvizës në të djathtë për të lëvizur shpejt nëpër listë.

Sportsnet Zyrtare Tani Kodi shtesë

Kur të gjeni shtesën, klikoni atë. Më në fund, klikoni në instaloj butoni në të djathtën e djathtë. Ju duhet të shihni një njoftim që ju thotë se Sportsnet Tani është instaluar siç duhet. Ende ka një gjë që duhet të bëhet para se të përdorni këtë shtesë, megjithatë: hyni.

Nga ekrani fillestar, kliko me të djathtën në ikonën SportsNet Now dhe zgjidh Cilësimet. Nga këtu, mund të futni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj të Sportnet Tani. Do të duhet të zgjidhni ofruesin tuaj të kabllove. Pasi të bëhet kjo, klikoni në Ne rregull butonin në të djathtë dhe filloni shtesën. Nëse kredencialet tuaja të hyrjes janë të sakta, duhet të jeni në gjendje të shihni të gjitha përmbajtjet në dispozicion live dhe ato sipas kërkesës.

SportsNet Tani është një kompani kanadeze dhe nëse jeni jashtë Kanadasë, do të zbuloni që videot nuk do të luajnë. Ju mund ta anashkaloni këtë mbyllje të rajonit duke e lidhur VPN-në tuaj me një server kanadez. Gjithashtu, disa lojëra hokej bllokohen në një mënyrë më specifike. Për këto, do të duhet të lidheni me një server në një rajon të mbuluar nga një prej ekipeve që luajnë. Për shembull, për të parë lojën Toronto Maple Leafs, do të duhet të lidheni me një server në Toronto.

Konfiguroni shtesën Sportsnet Now Kodi

Sportsnet Tani është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë sporte kanadeze të drejtpërdrejta dhe të kërkuara. Nëse keni një paketë kabllo, mund të zbuloni se është përfshirë një abonim Sportsnet Now, por edhe nëse nuk është ashtu, mund të regjistroheni dhe të merrni provën falas një muaj këtu.

Shiko gjithashtu: Shtesat më të mira sportive Kodi

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map