6 מההיסטים הגדולים ביותר של הקריפטו בכל הזמנים

גנב מנסה לגנוב מחשב נייד.


כשאתה אוגר את כספך בבנק מסורתי, אתה עושה זאת מכיוון שיש לך מעט אפשרויות אחרות. כמובן שאפשר לעקוף בנקים ולאחסן כסף בצורה של אגרות חוב ממשלתיות או מזומנים מתחת למזרון שלך, אבל חוסר הביטוח, הביטחון הפיזי והנוחות מניעים אנשים לעשות זאת. בואו נהיה כנים: עד לא מזמן לאף אחד לא הייתה ברירה אחרת.

עליית ה- cryptocururrency העניקה לאנשים את האפשרות “להיות בנק משלהם.” רק תוכנה, או במקרים מסוימים רק פיסת נייר, נדרשת לאחסון מאובטח של כל סכום, לא משנה כמה גבוה. יתרות קלות לביקורת, קשות לגניבה וטריוויאליות להעברה. אז מדוע משתמשים בקריפטו-מטבעות מאחסנים במקום זאת את ‘המטבעות’ שלהם בבורסות, הנושאות את כל חסרונות הבנקים (עליכם לבטוח בהם) ללא אף אחד מהמעליות (החילופים אינם מגובים או מבוטחים על ידי הממשלה)?

כשאתה מאחסן את הקריפטו שלך בבורסה, אתה צריך לסמוך על החליפין שלא יעבור על החוק, מנהליו שלא יברחו עם הכסף שלך, ומדיניות האבטחה שלו בהגנה על הנכס שלך מפני האקרים..

קל לראות מדוע עקרונות הקריפטו לוכדים את הדמיון הציבורי. ראשית, יש את הסכום העצום שיש לרצף – מוסדות בנקאות מדור קודם כל נדירים שנשדדים מכמויות כה אדירות. שנית, cryptocur currency החלה רק לאחרונה לעורר את האינטרס הציבורי, כך שכל גרזן תמיד הופך את החדשות. נוסף על כך, הכסף קשה מאוד להתחקות, מה שהופך את הגניבה למשהו לפשע מושלם.

עם כל מה שנקבע, בואו נסתכל על ההיסטים הגדולים ביותר של cryptocurrency בכל הזמנים.

1. מטבע מטבעות

בורסת הקריפטו היפנית Coincheck נפרצה בשווי של 500 מיליון NEM (או כ -532 מיליון דולר) בינואר 2018. בעוד Coincheck עצמו פעל מאז 2014, המטבע המדובר, NEM, והארנק הקר שלו לא נקבע למעלה כמו שצריך.

בהאשמה הואשמו בתחילה פעילים בחסות המדינה מצפון קוריאה, אך לאחר מכן התגלה כי ייתכן שההתקפה מקורה ברוסיה. מחשבים ניידים אישיים של חלק מעובדי הבורסה נדבקו בתוכנות זדוניות, כאשר ההאקרים הצליחו לנצל פגיעויות במערכת לאחר שקיבלו גישה.

להפתעת מרבית הצופים, Coincheck הצליחה לחזור ולשווק את לקוחותיה באמצעות הרווחים העצומים שצברה בתהליך. עם זאת, היא עוררה את הרגולטור הפיננסי של יפן להגביל עוד יותר את המערכת האקולוגית המתחילה שלה.

האק Coincheck הוא ההיסטוריה הגדולה ביותר של cryptocurrency בהיסטוריה, על פי שוויון הפיאט באותה תקופה.

2. הר גוקס

הר האק Gox הדהד בכל קהילות הקריפטו העולמיות ולא בכדי. עדיין לא ברור לחלוטין כמה התוקפים הצליחו לגנוב בדיוק כמה, אך אנו יודעים כי פגיעות שאפשרה למשתמשים למשוך יותר ביטקוין ממה שהיו בבעלותם נמשכה זמן רב. הר לגוקס הייתה נתח שוק אדיר בתקופה שהתמוטטה והייתה הבורסה הדומיננטית כאשר עד 90% מכל המסחר התרחש בפלטפורמה שלה בשנים שקדמו לה..

בתחילה הצהירה החברה על הפסד של 850,000 ביטקוין, בשווי של כ -450 מיליון דולר באותה תקופה.

הר גוקס הוקמה בתחילה על ידי ג’ד מקלב כמקום לסחר באסימונים במשחק. ההחלפה שודרגה לכלול ביטקוין לאחר שמקאלב הבחין בפופולריות הגוברת של המטבע ורצה לעזור לסוחרים. עם זאת, היא מעולם לא הגיעה לרמות התחכום הנדרשות כדי לאפשר עסקאות מאובטחות. עם עליית רמות המסחר בביטקוין, האקרים לא הבחינו בפעילות.

כ -200,000 מהביטקוין המדווח בתחילה שאבדו הושבו, אך תיקים ותביעות תלויות ועומדות מנעו את חזרתם לבעלי החוק..

3. ביטפינקס

האקר Bitfinex הוכרז לראשונה באוגוסט 2016 והיה מעורב בסך הכל כ -120,000 ביטקוין, המייצג שוויון פיאט של 72 מיליון דולר באותה תקופה. שלא כמו בהר. Gox, המטבעות נגנבו בהתקפה יחידה מתוך ארנקי החברה, למרות שהם קבעו כמה אמצעי זהירות כדי למנוע כישלון כזה. עדיין לא ברור כיצד ואילו מנגנונים כשלו ואיפשרו לתוקפים לחמוק מלהיט כזה.

Bitfinex הציעה לפצות את משתמשיה באמצעות ‘IOU’ בצורה של אסימון. מחזיקי אסימונים יכלו למכור אותו מייד בהנחה או לחכות עד ש- Bitfinex תוכל לרכוש אותו בחזרה באמצעות רווחים עסקיים. בתוך שנה, Bitfinex רכשה כ- 95% מכלל האסימונים שהונפקו.

ביטפינקס ממשיכה לפעול עד היום. ביולי 2019 נעצרו שני ישראלים בחשד שביצעו את הגרזן.

4. ניסאש

תופס מקום ברשימה שלנו הוא NiceHash, שהונתה כ -4,700 ביטקוין (או בערך 64 מיליון דולר) בדצמבר 2017. NiceHash היה שוק כריית cryptocurrency בסלובניה, שם כורים עצמאיים יכלו להשכיר כוח חשיש למשתמשים שלא היו להם מכונות כרייה משלו.

ניסאש הפעילה מספר ארנקים חמים וקרים כדי לחלק את תגמולי הכרייה בקרב חבריה. ארנקים אלה היו מכוונים, אך למרות המספר הגדול של הכספים שאבדה, ניסאש הצליחה להחזיר מעל 75% מכל ההפסדים.

5. זייף

זייף גזל מקריפטו מטבעות שונים, כולל ביטקוין, ביטקוין מזומן ומונאוקין, והפסיד בספטמבר 2018 כ -62 מיליון דולר בשווי ערך פיאט..

נדרשו להחלפה שלושה ימים כדי להבין כי חסרים כספים מהארנקים החמים שלה, אך היא הודיעה מייד כי כספי החברה ישמשו לפיצוי כל הלקוחות..

6. Binance

האקרים חילקו 7,000 ביטקוין מבינאנס, אחת ממחלפות הקריפטו הפופולריות ביותר בעולם, במאי 2019. הסכום הסתכם בכ- 40 מיליון דולר בפיאט שווה ערך. Binance הצליחה להחזיר למשתמשיה ‘קופת ביטוח’ ייעודית שהוקמה למטרה זו. עם זאת, המשיכות הושעו למספר ימים, כאשר החילופין ניסו להבין מה השתבש. המנכ”ל, ג’או צ’אנגפנג, כתב פוסט בבלוג מקיף ובו התווה את ההתקפה ועסק בחילופי טוויטר כדי לשכנע את חששות המשתמשים, תוך כדי הקפדה על חששות שהועלו במיוחד במהלך הר. משברי Gox ו- Bitfinex.

לעולם אל תאחסן את המטבעות שלך בבורסה

שלא כמו בבנקים המסורתיים, אין צורך במחזיקי cryptocurrency להחזיק את המטבעות שלהם בבורסה. במקום זאת, הם יכולים לאחסן אותם בארנק בטלפון שלהם או במכשיר ייעודי. ביטקוין ככל הנראה עדיין יהיה בעוד חמש עד עשר שנים, אך חילופי הדברים שבחרתם לא יהיו.

אל תאבד את הביטקוין שלך!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map