500,000 המצלמות של לונדון צופות בך. כל הזמן – #WTF יום הולדת

ביג בן צופה בךביג בן צופה בך


אם ביקרתם פעם בלונדון, תדעו שזה מקום נהדר לראות את המראות, לטפס על תפוח ואגסים ולשלם יתר על המידה על אוכל ושתייה בינוניים. אבל מה שאתה אולי לא יודע זה שלונדון היא גם בירת המעקב של העולם – עם הערכה של 500,000 מצלמות שמצלמות את תושבי לונדון 24/7.

חצי מיליון מצלמות. זו מצלמה אחת לכל 16 אנשים באזור לונדון רבתי. ומכיוון שהנתון הזה הוא משנת 2008, כנראה שיש הרבה הרבה יותר עכשיו.

לונדונים לא יכולים אפילו לצאת לטיול ברחוב מבלי להצטלם מספר פעמים. למעשה, 70 מצלמות שונות מצלמות את הבריט הממוצע בכל יום.

כך שאם אינכם אוהבים לרגל אחריכם, לונדון כנראה אינה יעד החלומות שלכם. אבל מדוע לונדונים פשוט צריכים לקבל את כל הפלישות לפרטיות האלה?

מה אם היית הולך לשם ונלחם שוב? אתה עשוי לגלות שלמצלמות המעקב בלונדון יש זכויות פרטיות רבות יותר מכפי שאתה עושה.

פשע מצלמה-על-מצלמה

קח למשל את המקרה של האמן הלונדוני ג’יימס ברידל.

ג’יימס העריך את פרטיותו, ולכן הוא החליט למחות בשלווה נגד רשת המצלמות של לונדון. הוא עשה זאת על ידי פשוט לצלם כל מצלמה שראה בטיול סביב העיר. וחיבורו המוזר “כל המצלמות הן מצלמות משטרה” מספר את כל הסיפור.

רק לצורך צילומי מצלמות טלוויזיה במעגל סגור שכבר צילמו אותו, ג’יימס הושם תחילה במעצר אזרח ואז סומן על ידי הכובשים.

כשהלכתי במורד פארק ליין נתקלתי באדם בחליפה שדרש לדעת מה אני עושה. הוא הוציא את הטלפון הנייד שלו, כיוון אותו אל פני, אמר לי שהוא הולך ‘להפיץ את התיאור שלי’. זמן קצר לאחר מכן, עמיתו שלו פיזר אותי פיזית והתקשר למשטרה.

טיפ קטן במשטרה שם לכל תיירים ללונדון. אל תצלם תמונות, או שתחשדו בטרור!

‘CCTV אוהב את הציבור’

החזק שנייה. הרבה יותר לונדונים ודאי עומדים בזכויותיהם, ממש כמו ג’יימס ברידל. לונדון היא עיר גאה של 8.3 מיליון איש, אחרי הכל. הם לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים בזמן שהמדינה והתאגידים גוזלים את זכויותיהם, נכון?

אהם … אולי הם כן. מכיוון שלדברי נציב המעקב הבריטי טוני פורטר, הלונדונים לא ממש מודעים כמה מסוכנות כל המצלמות הללו.

למעשה, לפי טוני פורטר, הבריטים אוהבים טלוויזיה במעגל סגור. הם כל כך אוהבים, הם מרחיבים עכשיו את רשת המצלמות של לונדון עם ציוד וידיאו עטוף גוף.

כאשר אנשים אומרים ‘הציבור אוהב טלוויזיה במעגל סגור’, האם הם באמת יודעים מה הוא עושה ויכולתו? האם הם יודעים עם טכנולוגיה מתקדמת ואלגוריתמים זה מתחיל לחזות התנהגות?

אז הנה לך את זה.

בלונדון, בירת המעקב העולמית, אנשים לא מתמודדים עם פחות מצלמות. הם אוחזים עוד יותר מהם בגופם שלהם.

זהו #WTF יום הולדת, בו אנו חושפים את ההתקפות המוזרות והמפחידות ביותר בעולם על פרטיותך. אם מישהו שאתה מכיר צריך לקרוא מדוע המעקב בלונדון כל כך מפולגן, שתף איתם את הסיפור הזה!

#WTF יום הולדת של ExpressVPN מביא לך סיפורים מוזרים, מזעזעים ומפחידים על פרטיות נתונים – נמשכים היישר מהחדשות. חושבים שהפרטיות שלך היא שלך? תחשוב שוב. תרגישו לא בנוח. תכעסי. אתם תחשבו “WTF ?!”

אוהבים את הפוסט הזה? שונא את זה? קרא סיפורי אימה נוספים על הפלישה לפרטיותך בארכיון #WTF יום הולדת שלנו. אתה יודע שאתה לא יכול להתנגד …

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map