תוכנית רשומות טלפון NSA שנויה במחלוקת עשויה לכבות

טלפון עם זכוכית מגדלת המראה חלל שחור עם NSA על הידית.


הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) עשויה לסיים תוכנית המנתחת את הרשומות של מאות מיליוני שיחות והודעות פנים בארה”ב..

עוזר בכיר בקונגרס הרפובליקני, לוק מור, הזכיר בפודקאסט של Lawfare כי הסוכנות לא השתמשה בתוכנית מזה חודשים, מה שהפך את התחדשותה לבלתי סבירה עם תום תום השנה..

תוכנית ‘פגומה מיסודה’

תוכנית מטא-נתונים טלפונית, לימים נקראה סעיף 215 לחוק הפטריוט, עברה בחשאי לאחר הפיגועים ב- 11 בספטמבר 2001, וחייבה את ספקי הטלפון הפופולריים למסור יומני שיחות טלפון והודעות טקסט ל- NSA ללא צורך ב צו בית משפט.

רק בשנת 2013 כאשר אדוארד סנודן הדליף עדויות לקיומה של התוכנית, נאלצה הממשלה להכיר בפרקטיקה הזו. הגילויים הובילו בסופו של דבר לחקיקת חוק החופש, ששינה והאט את תהליך הגבייה אך לא סיים אותו.

עם זאת, נראה כי המערכת לניתוח נתונים אלה עשויה להניח למיטה בסוף השנה, מכיוון שהממשלה “ממש לא השתמשה בהם בחצי השנה האחרונה”, לדברי מור. בהמשך, Murry התייחס גם לבעיות בנתונים, שם “אי סדרים טכניים” הובילו לאיסוף יומני הודעות לא מורשים (אם כי לאחר מכן ה- NSA טיהר את הנתונים).

“אני לא בטוח שהממשל ירצה להתחיל את הגיבוי של ניתוח רשומות הטלפון”, הוסיף.

ה- NSA טרם אישר כי התוכנית תיסגר, אך הסנאטור רון ווידן (די-אורגון) כבר דוחף לבטל את סיומה הקבוע, וקובע כי “יישום הרפורמות של ה- NSA של הרפורמות ברשמת הטלפונים פגום מיסודה. . בעיניי הממשל צריך לסיים לצמיתות את תוכנית רשומות הטלפון, והקונגרס צריך לסרב לאשר אותה מחדש בהמשך השנה. “

ה- NSA עדיין עוקב אחריכם באמצעים אחרים

לרוע המזל ההסרה האפשרית של תוכנית אחת תגרום לשקע קטן ביכולתה של הסוכנות להקשיב לאזרחיה.

עדיין ישנן דרכים רבות אחרות ש- NSA יכולה לרגל אחרי אזרחיה. הפרצה של הדלת האחורית המטרידה בסעיף 702 של FISA, למשל, נותרת גם היא פעילה, מה שמאפשר לתוכניות פיקוח המוניות כמו PRISM ו- Upstream לאסוף מיליארדי יומני תקשורת הן מאזרחי ארה”ב והן מאזרחי ארה”ב..

ה- NSA יכול גם לקרוא למדינות אחרות לקצור נתונים על אזרחים. מה שמכונה “14 עיניים” יש חוקים לשמירת נתונים משתנים המאפשרים להם לחטט זה את אזרחיהם של זה ולשתף את הנתונים שנאספו. ארה”ב אינה לבדה במאמציה לסקר את ההמונים.

הגן על הנתונים שלך מפני מעקב ממשלתי

פטירתו של סעיף 215 תהיה צעד טוב קדימה, אבל היינו צוחקים אם נאמר שזה יהפוך את חיינו לפרטיים יותר באופן משמעותי. ישנם עדיין כלי מעקב רבים, הן מה- NSA והן מה- CIA, אם כי יש דרכים למנוע מהם לעקוב אחריך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map