אד סנודדן מכובד, וזה לגמרי מטורף

cherax מושלג, הסרטנים נקראים על שם ed snow snowden


ב- 20 במאי, 2013, אדוארד סנודן עלה על מטוס מהוואי להונג קונג, מוכן לשחרר סיקור של מסמכים מסווגים שיהפכו אותו לאיש המבוקש ביותר בעולם. הוא ישב בדאגה על המסלול, מתבונן באדמה אמריקאית בפעם האחרונה בחייו, ודאי חשבו מחשבות שניות: “מה יש בזה בשבילי? האם הכל שווה את זה? “

“ברור שזה כן,” הוא כנראה חשב לעצמו, נשען לאחור ועצמם את עיניו, סוף סוף בשלום עם החלטתו. “כי בעוד שנתיים וחצי, מישהו הולך לקרוא לי סרטנים על שם.”

שרקס שלג

אוקיי, כך שרכבת המחשבה כנראה לא קרתה. אבל זה עשה: מדענים גילו מין סרטנים חדש וקראו לו על שם שריקת ה- NSA הידועה לשמצה אדוארד סנודן..

המין החדש, הנקרא Cherax snowden, נראה לעין הבלתי מאומנת כמו סרטנים אחרים של הסוג Cherax. הוא נמכר בעבר כחיות מחמד מגינאה החדשה תחת שם זה עד שהחוקר הגרמני בעל העיניים הכריסטיאן לוקאוף החליט שההבדלים גדולים מכדי להתעלם ממנו.

סרטנים על שם אדוארד מושלגהאם אתה רואה את הדמיון?

המין החדש, המתאפיין בטיפים כתומים בהירים על פינותיו, אינו דומה לאותו שמם, אדוארד סנודן, מהזן הומו ספיינס, עם שלד פנימי ושתי רגליים בלבד. אולם לוקאוף אמר לוושינגטון פוסט כי החלטת השמות שלו נוגעת יותר בכבוד מאשר דמיון:

אחרי שתיארתי כמה מינים חדשים, חשבתי לקרוא על שם אחד על שם אדוארד סנודן כי הוא באמת הרשים אותי … יש לנו כל כך הרבה מינים הקרויים על שם אנשים מפורסמים אחרים שכנראה לא עושים כל כך הרבה לאנושות. רציתי להפגין תמיכה באדוארד סנודן. אני חושב שמה שהוא עשה זה משהו מאוד מיוחד.

להציל את הסרטנים!

חדשות על המין החדש לא עשויות להועיל לסנואדן עצמו, אך הן עשויות להועיל לבעל החיים. לוקאוף ושאר מחברי המחקר מציינים כי אוכלוסיות הסרטנים של חיות המחמד פחתו בשנים האחרונות, ועשויות להסתכן בסכנה אם לא תכניס בקרוב תוכנית גידול שבויה..

אני מקווה שהחשיפה המוגברת הזו תניע יותר עניין פרטי בהגנה על המין, מכיוון שהיא ככל הנראה לא תקבל שום עזרה מממשלת ארצות הברית.

תמונות מוצגות: (1) “Cherax Snowden holotype male” על ידי Animalparty מורשה תחת CC BY 3.0, (2) “Edward Snowden” מאת Hic et nunc מורשה תחת CC BY 3.0.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map