שלוש ההונאות הגדולות בהיסטוריה

אדום-כדור-כוסות-תרמית


הרבה לפני האינטרנט, אנשים רימו זה את זה בדרכים פחות ופחות יצירתיות. שלושה רמאים בעלי דמיון במיוחד הצליחו למכור את מגדל אייפל (פעמיים), להרוס כלכלה שלמה ולשכנע אנשים פשוט למסור להם דברים בחינם.

להלן שלושת סיפורי ההונאה האהובים עלינו ביותר:

3. ויליאם תומפסון שכנע את כולם לסמוך עליו עם דברים

ויליאם תומפסון התגורר באמצע המאה ה -19 בעיר ניו יורק, וככל הנראה היה האדם הראשון שהתפרסם כ”איש ביטחון “- סוג של נוכל שהפך לפופולרי מאוד במטרופולים הזמזומים של המהפכה התעשייתית המאוחרת..

בתור “איש אמון”, תומפסון היה מנצל את התמימות של אנשים שפגש ברחובות, בארים או אירועים בסוג של תוכנית הנדסת חברתית, המכונה “טריק ביטחון”.

תומפסון היה ניגש לאנשים בצורה ידידותית, מברך אותם ונותן את הרושם שהשניים נפגשו לפני כן. לאחר שזכה לאמון של אדם זר, תומפסון פשוט היה שואל:

“האם אתה בוטח בי שתאמין בי בשעון שלך עד מחר?”

לא יאומן, זה עבד. תומפסון הצליח לחזור על הטריק על אנשים שונים לפני שהרשויות הדביקו אותו.

איכשהו, הטריק של “אתה יכול לסמוך עלי, תן ​​לי את השעון שלך” הפך להיות כל כך פופולרי שהוא היווה השראה לדור שלם של אמני אמון. אישה אחת, ברטה היימן, אף המשיכה למצוא קורבנות כשהיא כלואה בכלא. התוכנית של ברטה הייתה מורחבת יותר מזו של תומפסון, ודומה למדי ל”הונאה של מכתב 4 ניגרי “של ימינו. היימן יטען שאיבדה גישה להונה העצום, והיה זקוק לקצת עזרה כלכלית להחזרתו.

2. ויקטור לוסטיג מכר את מגדל אייפל, פעמיים

מגדל אייפל הוקם לקראת היריד העולמי בשנת 1889, במקביל לחגיגות 100 שנה למהפכה הצרפתית. באותה תקופה זה היה המבנה הגבוה ביותר שנבנה על ידי בני אדם ושמר על התואר הזה במשך 41 שנה (עד שבניין קרייזלר בניו יורק עלה עליו).

בשנת 1925, כאשר ויקטור לוסטיג היה בן 35, הוא למד עד כמה היקר היה המגדל לתחזק אותו. לאחר מכן עלה הרעיון למכור את מגדל אייפל לסוחר גרוטאות.

לוסטיג מצא את סוחר הגרוטאות הגרוע ביותר שיכול היה לתת הצעת מחיר ואף הצליח להוסיף שוחד גדול במידה טובה. גם הוא התחמק מזה – סוחר הגרוטאות התבייש כל כך להיות מרומה שהוא לא ניגש למשטרה.

לאחר ההונאה עבר לוסטיג לווינה ברכבת עם מזוודות מלאות במזומן. הוא ראה את ההונאה כה מוצלחת עד שחזר לפריז בחודש הבא כדי לעשות זאת שוב עם סוחר גרוטאות מתכת נפרד אחר. למרות שלא הצליח בפעם השנייה, הוא עדיין הצליח להתחמק ממעצר.

בארצות הברית, ג’ורג ‘סי פרקר ביצע צרה דומה כשמכר את גשר ברוקלין. מספר פעמים. המשטרה נאלצה לסלק שוב ושוב את חסימות הרוכשים שניסו להקים דוכני אגרה.

בהודו התפרסם אדם בשם נאטווארל כי מכר את הטאג ‘מאהל, את המבצר האדום ואת בית הפרלמנט. הוא נראה לאחרונה בשנת 1996 בגיל 86, וסברו שהוא מת בחופש מתישהו בין 1996 ל -2009.

1. אלבס דוס רייס הדפיס לעצמו כסף אמיתי

אלבס דוס רייס נולד בליסבון בשנת 1896. כשהיה בן 28, הוא הדפיס לעצמו כל כך הרבה כסף שהוא גרם למשבר כלכלי שהוביל להפיכה צבאית לאומנית.

רייס כרת חוזה עם בנק פורטוגל שאיפשר לו להדפיס סט שטרות חדש ופנה לחברה שהדפיסה בעבר שטרות בנק פורטוגל, ווטרלו ובניו, בכדי להפיק את כל המזומנים החדשים.

מכיוון שהמדפסות השתמשו בלוחות מקוריים, מקוריים להדפסת שטרות הכסף, הזיופים היו מושלמים.

לרייס הודפסו 200,000 שטרות בנק, ששווים כמעט 1% מכלל התמ”ג של פורטוגל, בהשוואה לפרסום של מטבע מט”ח בסך שני מיליארד דולר כיום. בשלב מסוים כמעט מחצית מ -500 הערות האסקודוס היו מזויפות.

למעשה, לרייז היה כל כך הרבה כסף, העסקים, הנדל”ן ומוצרי היוקרה שקנה ​​יצרו תנופה בכלכלה.

רייס השתמש בבנק שרכש באותה תקופה באנגולה, מושבה פורטוגזית, בכדי לכבס את הכסף לפני כן, ובאופן מבריק ניסה לקנות לעצמו נתח בבנק פורטוגל כדי לאשר רטרואקטיבית את השטרות הבלתי מורשים שלו.

בסופו של דבר גילתה את רייס על ידי עיתונאים של O Século, עיתון בבעלות טייקון אלפרדו דה סילבה שראה את רייס כמתחרה..

היקף הקונספירציה של רייס היה כה גדול עד שרק מעטים האמינו שהוא יכול היה להתבצע על ידי אדם בודד. הממשלה ובתי המשפט חשדו כי לא רק עובדים מושחתים בבנק הלאומי יכלו לעזור לרייז, אלא שיש לו גם תמיכה מצד ממשלת גרמניה בניסיון להשתלט על אנגולה..

רייז קיבל עונש מאסר של 20 שנה, ממנו ריצה 15 בלבד. הוא מת מהתקף לב בשנת 1955.

האם פשע משתלם?

הרמאים המפורסמים ביותר לא הצליחו לרוב ליהנות מהונו. רבים נכנסו לכלא, נורו על ידי קורבנותיהם הקודמים, וחלקם אף נפלו על רמאים אחרים בחמדנותם – והרשעה שהם האנשים החכמים ביותר בחיים.

השאר את העיניים פקוחות להונאות והקפידו על זה על גבי רשתות הקולנוע!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map