הפיכת נתונים למזומן: הצד המפחיד של מנוע המודעות של פייסבוק

כיצד פייסבוק ממקדת אותך באמצעות מודעות.


עם כל המידע שאנשים מחליפים ברשת בימינו, חברות הפכו טובות יותר במציאת למי לשווק ומתי לעשות זאת. אין זה מפתיע, אם כן, לשמוע כיצד פייסבוק ממלאת תפקיד עצום בזה.

פייסבוק מרוויחה את רוב הכסף ממודעות. למעשה, פלטפורמת המודעות של פייסבוק מהווה 97% מהכנסות המודעות של FB. ועם הכנסות של מעל 29.6 מיליארד דולר בשנה שעברה בלבד, זה הרבה מודעות.

אם אתה רואה כפתור ‘כמו’ ליד מאמר, רוב הסיכויים שמידע יעבור היישר לפייסבוק.

הסיבה לפלטפורמת המודעות של פייסבוק כל כך מוצלחת היא שהיא מדויקת להפליא. ראשית, ניתן להתאמה אישית מאוד – מפרסמים יכולים למקד כמעט לכל היבט של קהל. שנית, זה לוקח נתונים ממקורות מרובים לאפס-על בפרטי המשתמש.

ככה זה עובד.

מבט מבפנים למנוע המודעות המסיבי של פייסבוק

שירות המודעות של פייסבוק מחולק לארבעה נושאים עיקריים: דמוגרפיה, תחומי עניין, התנהגות ועוד.

מפרסמים יכולים לבחור למקד את המודעות שלהם על סמך עיר, מדינה, מיקוד או אפילו מדויקים כמו שכונות בודדות. משם הם יכולים להחליט למקד לגברים, נשים או לשניהם בקבוצת גיל.

איך פייסבוק מכוונת אליך

הנה כאן זה מתחיל להיות פולשני. לאחר מילוי היסודות, מפרסמים יכולים לבחור תחומי עניין ספציפיים, התנהגויות ואף למקד לאנשים על סמך אירועי חיים אישיים.

כדוגמה, ExpressVPN החליטה למקד לזכרים ונקבות בגילאי 18 עד 35 שאהבו את סרט מארוול האחרון, Logan, מכיוון שהסרט הזה התנדנד (והוא כולל קבוצה מספיק גדולה בכדי לקבל ייצוג מדויק של אופן ביצוע השירות הזה).

כפי שאתה יכול לראות, ישנם מאות נושאי משנה בקבוצת העניין Logan, כולל סרטי X-Men שונים, ספרים ושחקנים אחרים..

פייסבוק יכולה למקד לדמוגרפיה מאוד ספציפית

פייסבוק יכולה למקד לחובבי סרטי מארוול.

לאחר קביעת הפרמטרים הראשוניים, המשווקים יכולים לעבור לנושאים יותר עגולים כמו מצב היחסים של קהל היעד, איפה הם הלכו לבית הספר, סוגי הבגדים שהם קונים, מספר חיות המחמד שבבעלותם, באיזו תדירות הם מתעמלים ואילו ענפי ספורט צוותים שהם אוהבים.

אפשר אפילו למקד לאנשים לא רק על העדפותיהם הפוליטיות אלא על פי התדירות שבה הם נוטים להזכיר פוליטיקה.

פייסבוק יכולה למקד אליך על סמך העדפותיך הפוליטיות.

משווקים יכולים גם לבחור לצמצם את החיפוש על ידי בחירת נושאים דקים כאלה כמו תרומות לצדקה, מתי ובאיזו תדירות אדם נוסע, וכמה כסף הוא מרוויח בדיוק. וזה רק מגרד את פני השטח.

פייסבוק יודעת לאן אתה הולך.

יש אפילו אפשרות לבחור משתמשים שיש להם יום נישואים.

פייסבוק מכירה את יום השנה שלך.

ברגע שמשווקים יהיו עם כל המידע הזה, הם יכולים להתמקד בנושאי משנה פולשניים יותר כמו הזיקה הרב-תרבותית של קהל היעד..

מקד לקהל באמצעות פייסבוק.כיצד מייעדת פייסבוק האם פעילות המשתמש מתיישרת עם ‘זיקה רב-תרבותית אפרו-אמריקאית’?

כמעט כל היבט בחיי היום יום של האדם עומד לתפוס. לא נותר הרבה לדמיון כשמדובר בבחירת קהל. ובכל פעם שמפרסם מוסיף דרישות נוספות הטווח הפוטנציאלי פוחת.

מפחיד, נכון?

כיצד להסתיר את המידע שלך מהפייסבוק

ראשית, החלט אם ברצונך להיכלל בשירות המודעות המסיבי של פייסבוק. מאחר והפרטיות הפכה לדאגה הולכת וגוברת בקרב המשתמשים במהלך השנים האחרונות, אתרים כמו פייסבוק עשו צעדים גדולים כדי להציע יותר מרפק בכל מה שקשור למידע האישי שלך וכיצד הוא משמש..

כדי לשנות את הגדרות המודעה שלך, בדוק את העדפות המודעות שלך כאן.

כיצד לבדוק את העדפות המודעות שלך בפייסבוק.

אתה יכול להתאים אישית את אופן הצגת המודעות שלך או אפילו לבטל את הסכמתך לשירות המודעות של FB לחלוטין. אם כי חשוב לציין כי למרות שאתה יכול להימנע ממודעות ב- FB, אין זה אומר בהכרח שאתה פטור מאיסוף המידע שלך..

צעדים נוספים שתוכלו לנקוט כדי לעצור את פייסבוק למקד אליכם באמצעות מודעות

שלב פשוט נוסף שיעזור להוריד את טביעת הרגל הדיגיטלית שלך הוא לצאת מהפייסבוק לאחר השימוש בו. פייסבוק כבר יודעת עליך יותר מהאחרת המשמעותית שלך, אבל כשאתה משאיר את פייסבוק ברקע בזמן שאתה גולש, האלגוריתמים של האתר יכולים לאסוף נתוני חיפוש על סמך האתרים שאתה מבקר בהם ודברים שאתה אוהב..

אם אתה רואה כפתור ‘כמו’ ליד מאמר, רוב הסיכויים שמידע יעבור ישר לפייסבוק.

בנוסף, אולי תרצה להגביל את מה שאתה אוהב ואת מה שאתה משתף בפייסבוק. מכיוון שמשווקים יכולים לכוון כמעט לכל דבר סביבך, מתן להם פחות מידע לעבוד איתם נותן לך יותר שליטה על האנונימיות שלך.

מכיוון שהכנסות המודעות של פייסבוק זינקו כמעט 30% ברבעון האחרון של 2016, תוכלו לצפות שמודעות אלה יהפכו ליותר בולטות, ממוקדות יותר ויותר מדויקות..

לעת עתה, לפחות, עדיין יש לך אמירה כיצד אתה מקבל אותם.

תמונה ראשונה: תמונות BrianAJackson / הפקדות

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map