Si ta shikoni Brazil v Costa Rica në internet falas (Kupa Botërore 2018)

Si të shikoni Brazil v Costa Rica në internet falas


Fazat e grupeve të Kupës Botërore FIFA 2018 po nxehen, me akoma veprim akoma për të ardhur. Të Premten në 22 Qershor, ndeshja e Grupit E midis Brazilit dhe Kosta Rikës do të zhvillohet në Stadiumin Krestovsky në Shën Petersburg në ora 1 e mëngjesit BST (5 të mëngjesit PST / 8AM EST).

Nëse jeni tifoz i Brazilit ose Costa Rica, ose thjesht doni të shihni përplasjen midis këtyre dy skuadrave, pa dyshim që doni të dini se si mund ta transmetoni veprimin drejtpërdrejt. Fatmirësisht, është e mundur të shikoni çdo lojë të Kupës Botërore të Rusisë në internet dhe falas, nëse e dini se ku mund të shikoni. Burime të shumta do t’i transmetojnë lojërat në gjuhë të ndryshme. Disa nga këto do të jenë të kufizuara gjeografike dhe të bllokuara në rajone të caktuara.

Fatmirësisht, një Rrjet Virtual Privat (VPN) mund t’ju lejojë të keni qasje përmes një larmie burimesh që mbulojnë gjuhë të shumta. VPN do të maskojë adresën tuaj IP dhe duke prishur vendndodhjen tuaj. Kjo do të thotë që ju mund të shikoni Brazil v Costa Rica drejtpërdrejt në internet nga Mbretëria e Bashkuar, SH.B.A., Australi, Kanada, Tajlandë, Gjermani, ose kudo tjetër në botë.

Në këtë post, ne do të shpjegojmë se si mund t’i transmetoni këto dhe lojëra të tjera FIFA World Cup 2018 në gjuhë të ndryshme në të gjitha pajisjet tuaja.

Ku mund të transmetohet Kupa Botërore FIFA 2018

Shumë vende kanë të paktën një transmetues që po tregon pak a shumë të Kupën Botërore të Rusisë 2018. Shumica e këtyre do të transmetohen në TV dhe përmes transmetimeve të drejtpërdrejta në internet. Komenti për lojërat do të jetë në gjuhë të ndryshme në varësi të vendndodhjes së burimit të transmetimit. Nëse jeni duke kërkuar komente në anglisht, ju keni fatin pasi do të keni një mori opsionesh, duke përfshirë:

 1. Canada: CTV, TSN, RDS
 2. Australia: Optus Sport, SBS
 3. UK: ITV, BBC
 4. SHBA: Sport Fox

Për ata që duan lojën Brazil v Costa Rica, në veçanti, ju mund të kërkoni komentin Portugez ose Spanjoll.

Për komentin në gjuhën spanjolle, në të vërtetë keni disa opsione, duke përfshirë:

 1. Spanjë: Cuatro, Telecinco
 2. SHBA: Dëbimet e Telemundo
 3. Kosta Rika: Sky, Teletica, Movistar
 4. México: TV Azteca, Televisa, SKY México
 5. Argjentinë: Telefe, DirecTV, TV Pública, TyC Sports

Vende të tjera spanjolle që flasin, përfshirë shumë vende të Amerikës Qendrore dhe të Jugut, do të kenë në dispozicion prurje komentesh spanjolle.

Për transmetimet në gjuhën Portugeze, këtu janë disa nga opsionet tuaja:

 1. Brazil: SporTV, Globo, Fox Sports
 2. Portugal: SIC, SportTV, RTP

Ka një ton transmetimesh të tjera të disponueshme nga transmetuesit në të gjithë globin në një mori gjuhësh. Ju mund të pyesni veten se sa të arritshme janë të gjitha këto rrjedha, në varësi të vendit ku jeni. Ne do të futemi në këtë më në detaje në seksionet e ardhshme.

Si ta transmetoni Kupën Botërore FIFA 2018: falas dhe të paguar

Shumë prej rrjedhave që përmendëm më lart janë falas ndërsa të tjerët kërkojnë pagesa. Ju mund të duhet të regjistroheni direkt në shërbimin e transmetimit ose të regjistroheni duke përdorur letrat kredenciale nga një ofrues kabllor ose shërbimi tjetër i pajtimit. Në këtë dhe seksione të mëvonshme, ne do të mbulojmë të dy opsionet.

Shikoni lojën Brazil v Costa Rica falas

Nëse doni komentin në anglisht, një nga vendet më të mira për të kapur ndeshjet e Kupës së Botës falas është faqja e internetit e Botës Game. Kjo drejtohet nga transmetuesi Australian SBS. Ajo ka vetëm të drejta për disa nga ndeshjet, por loja Brazil v Costa Rica ndodh të jetë njëra prej tyre.

Dokush mund të transmetojë lojën për sa kohë që ju keni një adresë IP Australiane. Nëse jeni të vendosur në Australi, nuk ka asnjë problem. Por nëse jeni diku tjetër në botë, mundeni thjesht përdorni një VPN dhe lidheni me një server Australian. Kjo do të maskojë adresën tuaj të IP-së dhe do të bëjë që të duket se jeni vërtet i vendosur në Australi (më shumë në këtë më poshtë).

Nëse është koment spanjoll ose portugez që jeni pas, mund të përdorni një nga rrymat e listuara më lart. Nëse jeni të vendosur jashtë rajonit të burimit të rrjedhës, një VPN mund të përdoret për të prishur vendndodhjen tuaj.

VPN më e mirë për Kupën e Botës 2018: ExpressVPN

expressvpn kupa e botes

ExpressVPN është një ofrues i niveleve të fundit dhe është padyshim VPN më e mirë për transmetimin e ndeshjeve të FIFA World Cup 2018. Shtë e lirë, ka një periudhë bujare provë dhe është shumë e thjeshtë për t’u përdorur. ExpressVPN krenohet me një rrjet më të madh se serverë me shpejtësi të lartë që përfshin 94 vende. Renshtë i njohur për aftësinë e tij për të zhbllokuar shërbimet e transmetimit, duke përfshirë faqet e kufizuara shumë si BBC iPlayer dhe Netflix.

Ky ofrues ka aplikacione për të gjitha sistemet e përdorimit të njohura, përfshirë MacOS, Windows, Linux iOS dhe Android, dhe mund të konfigurohet me ruter. Gjithmonë mund të jeni të sigurt se të dhënat tuaja janë të sigurta me kodimin e kodit ushtarak 256-bit dhe një politikë e rreptë e intimitetit do të thotë që asnjë regjistër i informacionit personalisht të identifikueshëm të mos mbahet ndonjëherë.

ExpressVPN është ideal për fillestarët dhe është i thjeshtë për tu vendosur dhe përdorur. Plus, nëse ndodh që të keni probleme, mbështetja për klientët në chat live është gjithmonë në dispozicion. Regjistrimi është aq i thjeshtë sa zgjedhja e një plani (1, 6, ose 12 muaj) dhe futja e informacionit tuaj të pagesës. Një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave do të thotë që mund ta provoni pa rrezik. Ju madje mund të shihni të gjithë turneun e Kupës së Botës 2018 gjatë kësaj kohe dhe t’i merrni paratë tuaja në fund.

OFERTA EKLUZIVE: Zgjedhin për një pajtim vjetor ExpressVPN dhe do të merrni tre muaj shtesë falas.

ExpressVPN është rekomandimi ynë kryesor, por sigurisht që ka edhe ofrues të tjerë të denjë për një pamje të dytë. Opsionet me kosto të ulët dhe të lehtë për t’u përdorur për VPN që mund t’ju ndihmojnë të transmetoni ndeshjet e Kupës Botërore 2018 përfshijnë NordVPN dhe CyberGhost.

Si ta shikoni lojën Brazil v Costa Rica me një VPN

Pasi të keni zgjedhur një ofrues, ja si ta transmetoni ndeshjen Brazil – Kosta Rika me një VPN:

 1. Regjistrohu me ofruesin VPN dhe shëno për letrat kredenciale.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e duhur në pajisjen tuaj.
 3. Nisni aplikacionin dhe shkruani letrat kredenciale për t’u kyçur.
 4. Lidhuni me një server në rajonin e rëndësishëm për burimin tuaj të zgjedhure (për shembull, një shërbim australian për Lojë Botërore).
 5. Qasuni në faqen e internetit burimore ose aplikacionin dhe duhet të jeni në gjendje të filloni rrjedhën.

Për këtë dhe çdo ndeshje tjetër të Kupës së Botës, është gjithmonë një ide e mirë të provoni qasjen në burimin e transmetimit shumë përpara se të fillojë ndeshja, kështu që të keni kohë për të adresuar çdo çështje.

Streaming lojërat e Kupës së Botës me koment spanjoll

Nëse jeni duke parë lojën Brazil v Costa Rica ose ndonjë ndeshje tjetër të Kupës së Botës nga Kosta Rika, atëherë duhet të keni qasje të thjeshtë në rryma me koment spanjoll.

E njëjta gjë vlen nëse jeni në Spanjë, Meksikë ose në një vend tjetër që flet spanjisht. Për ato vende mund të hyni në rrymat që kemi renditur më herët. Për vendet që ne nuk ju kemi mbuluar ju mund të dëshironi të kontrolloni listën e plotë të transmetuesve zyrtarë të Kupës së Botës.

Shikuesit në SH.B.A. mund të hyjnë në transmetime live me koment spanjoll përmes Telemundo Deportes përmes NBC Sports.

Nëse dëshironi hyr në ndonjë prej këtyre rrjedhave ndërsa udhëton jashtë rajonit të burimit, mund të përdorni një VPN për të prishur vendndodhjen tuaj.

Transmetimi i lojërave të Kupës së Botës me komentin Portugez

Nëse jeni duke parë ndeshjen Brazil v Costa Rica në Brazil ose ndonjë vend tjetër kryesisht në gjuhën Portugeze, atëherë nuk do të keni asnjë problem të gjeni një transmetim të drejtpërdrejtë me komentin Portugez. Në Brazil, Globo do të tregojë të gjitha lojrat falas, me komentin Portugez. Asnjë abonim nuk është i nevojshëm. SporTV dhe FOX Sports do të kenë gjithashtu komente portugeze, por kërkojnë një pajtim kabllor për qasje.

Në Portugali, vetëm disa lojëra të zgjedhura janë në dispozicion falas në RTP dhe SIC. Sport TV do të tregojë të gjithë turneun, por kërkon një plan të paguar (duke filluar nga 9,99 € në muaj). Të gjitha lojërat në RTP, SIC, dhe Sport TV do të jenë në Portugeze.

Nëse dëshironi të përdorni këto rryma nga jashtë rajonit të burimit, mund ta bëni këtë duke përdorur një VPN.

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore në Mbretërinë e Bashkuar

Për ata në Mbretërinë e Bashkuar, qasja në transmetime të drejtpërdrejta do të jetë plotësisht falas. BBC dhe ITV po ndajnë të drejtat e transmetimit në mënyrë që të gjitha lojrat të jenë në dispozicion në një ose në kanalin tjetër. Loja Brazil v Costa Rica do të transmetohet në ITV dhe në internet përmes shërbimit transmetues ITV Hub.

Të dy shërbimet janë falas për tu parë, por do t’ju kërkohet të regjistroheni për një llogari falas. Kjo përfshin futjen e një kodi postar i cili duhet të jetë i vendosur në Mbretërinë e Bashkuar që ai të funksionojë. Megjithëse, asnjë shërbim nuk vërteton se ky është, në të vërtetë, kodi juaj postar. Një tjetër përcaktim për të përdorur iPlayer BBC ose ITV Hub është që ju keni një licencë të TV në Mbretërinë e Bashkuar, por kjo nuk duket se do të zbatohet. Si i tillë, është e mundur të qaseni në të dy shërbimet përmes një VPN.

BBC ka qenë e rreptë në lidhje me përdorimin e VPN për të hyrë në shërbimet e saj, kështu që jo të gjithë do të funksionojnë. ExpressVPN me siguri zhbllokon iPlayerin BBC duke e bërë atë një mundësi ideale.

Mbulimi në BBC dhe ITV Hub do të ketë koment në anglisht.

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore të SH.B.A.-së

Të drejtat e transmetimit amerikan për Kupën e Botës 2018 janë të kufizuara në vetëm dy burime. Rrjedhat e komenteve në anglisht do të sigurohen përmes FOX Sports dhe transmetimet spanjolle mund të shikohen përmes Telemundo Deportes.

FOX Sports është i arritshëm duke përdorur letrat kredenciale për hyrje nga shërbimet e tjera të pajtimeve, përfshirë fuboTV, DirecTV Tani dhe Sling TV. Një tjetër mundësi është të blini një skuadër futbolli të futbollit FOX Sports për 19,99 dollarë.

Nëse ndodh që jeni në SH.B.A. gjatë Kupës së Botës dhe nuk keni një pajtim kabllor, atëherë basti juaj më i mirë është të përdorni një VPN dhe të akordoni në një transmetim falas jo-SH.B.A..

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore në Kanada

Për banorët e Kanadasë, transmetimi i lojërave në Kupën Botërore të Rusisë nuk do të paraqesë çështje, për sa kohë që ju keni një pajtim kabllor. Lojërat e komentimit në anglisht mund të shikohen më tej TSN ose CTV, ndërsa komenti francez do të sigurohet përmes RDS.

Nëse nuk keni abonim kabllor, mund të përdorni TSN ose RDS duke regjistruar abonime individuale me çmim në 24,99 CAD në muaj për çdo shërbim.

Nëse preferoni të shihni falas lojën Brazil v Costa Rica falas, një opsion i mirë do të ishte faqja e internetit e World Game. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të regjistroheni në një VPN dhe të lidheni me një server Australian.

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore në Australi

Sapo përmendëm uebfaqen e Lojë Botërore dhe në të vërtetë kjo është një nga opsionet më të mira për banorët australianë që duan të shikojnë ndeshjet e Kupës së Botës FIFA falas. Kjo faqe, e drejtuar nga SBS, do të transmetojë 25 nga numri i përgjithshëm i ndeshjeve.

Optus Sport, nga ana tjetër, do të transmetohen të gjitha ndeshjet. Ky transmetues kërkon një llogari të paguar duke filluar nga 15 AUD në muaj. Sidoqoftë, ka një provë falas 14-ditore, në mënyrë që të mund të shihni pjesën më të madhe të turneut pa paguar ndonjë gjë.

Rrjedha të drejtpërdrejta live në gjuhë të tjera

Nëse preferoni të gjeni komente në një gjuhë tjetër nga ato që kemi mbuluar deri më tani, këtu janë disa nga opsionet tuaja:

 1. Frëngjisht: TF1
 2. Hollandisht: NOS, DR
 3. Rusisht: VGTRK, Perviy Kanal, Match TV
 4. Gjermanisht: ARD, ORF, SRG SSR, ZDF
 5. Italisht: Mediaset
 6. Bengalisht: BTV
 7. Arabisht: MAKAN 33, KAN11, BTV

Nëse nuk jeni jashtë rajonit të burimit për ndonjë prej këtyre kanaleve, do të duhet të përdorni një VPN për të maskuar adresën tuaj IP. Vetëm të jetë i sigurt që ofruesi juaj i zgjedhur ka serverë në rajonin e duhur para se të regjistroheni. Ngarkesat në serverë mund të jenë veçanërisht të larta gjatë ndeshjeve të Kupës së Botës, kështu që idealisht ofruesi duhet të ketë serverë të shumtë në një vend të caktuar. Kjo do të ndihmojë në sigurimin që serverat të mos mbingarkohen dhe duhet të shikoni një rrjedhë pa probleme.

Comparitech nuk e dënon ose inkurajon ndonjë shkelje të të drejtës së autorit, përfshirë videon e transmetimit nga burime të piratuar. Megjithëse VPN-të mund të kufizojnë kufizimet gjeografike dhe të maskojnë identitetin e përdoruesit, ju lutemi merrni parasysh ligjet lokale, viktimat dhe rreziqet e piraterisë para se të shkarkoni ose transmetoni materiale pa të drejtë të autorit..

Kredia për imazhin: Wikimedia Commons i licencuar nën CC BY 3.0.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map