Si ta shikoni Francën kundër Belgjikën në internet falas (gjysmëfinalet e Kupës së Botës)

Ne do t’ju tregojmë se si ta shikoni Francën v Belgjikë në internet falas duke transmetuar drejtpërdrejtë mbulimin zyrtar të Kupës së Botës kudo që të gjendeni. Ne gjithashtu do të mbulojmë se si të jetojmë në internet ndonjë lojë tjetër të Kupës Botërore FIFA 2018 falas, pavarësisht nëse jeni në shtëpi apo jashtë vendit.


Si ta shikoni Francën vs Belgjikën në internet falas

Franca do të shkojë kokë me kokë me Belgjikën në Stadiumin Krestovsky në Shën Petersburg në 10 korrik. Loja do të fillojë në ora 7 të mëngjesit BST (11:00 PST / 2 EST EST). Franca ka filluar të shënojë top formë dhe pala Belgjikë është ende e pamposhtur, kështu që ka të ngjarë të jetë një lojë e ngushtë. Me një gamë të talentit sulmues në ekran kjo ndeshje ka potencial të jetë një klasik.

Për fat të mirë, me shfaqjen e Kupës së Botës në kaq shumë vende, është e lehtë të akordoheni pa marrë parasysh se ku jeni në botë. Më mirë akoma, shumë transmetues po tregojnë së paku disa ndeshje falas. Më poshtë, do të gjeni udhëzues specifikë të vendit për të transmetuar Francë kundër Belgjikës në të gjithë botën.

Si ta shikoni gjysmëfinalen e Kupës së Botës në internet

Kupa Botërore FIFA është turneu më i madh i futbollit, kështu që është vetëm e natyrshme që të transmetohet në gjuhë të ndryshme. Sidoqoftë, është akoma më e lehtë të gjesh mbulimin në gjuhën angleze. Ne kemi përfshirë një udhëzues të shpejtë, me një shikim, për burimet në vendet kryesore kryesore që flasin anglisht më poshtë.

 1. SHBA: Sport Fox
 2. Canada: TSN, CTV, RDS
 3. UK: BBC, ITV
 4. Australia: SBS, Optus Sport

Duhet të keni parasysh që transmetuesit e lirë zakonisht nuk kanë licencë për të treguar çdo ndeshje të Kupës së Botës. Nëse dëshironi të shikoni çdo ndeshje të vetme live, mund të dëshironi të merrni parasysh regjistrimin në një shërbim të pajtimit premium. Shumë nga këto ofrojnë periudha provë falas, si dhe stimuj si video UHD 4K ose mbulimi i sporteve përveç futbollit.

VPN më e mirë për Kupën e Botës: ExpressVPN

expressvpn kupa e botes

VPN-të janë mënyra më e lehtë për të qëndruar të sigurt gjatë transmetimit të Kupës së Botës. Ne ju rekomandojmë ExpressVPN pasi ka ndikim minimal në shpejtësinë e rrjetit tuaj dhe përfshin një gamë të veçorive të sigurisë. Me serverë me shpejtësi të lartë në 94 vende të ndryshme dhe aftësi të shkëlqyeshme zhbllokimi, ky shërbim është ideal për njerëzit që duan të transmetojnë video live. Më tej, ExpressVPN është një nga disa VPN të mbetura që mund të anashkalojnë me besueshmëri masat e përparuara gjeo-kufizuese të BBC iPlayer.

Regjistrimi është shumë i thjeshtë: thjesht zgjidhni një gjatësi të pajtimit (një, gjashtë, ose dymbëdhjetë muaj) dhe përfundoni procesin e pagesës. Planet e ExpressVPN përfshijnë një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave, në mënyrë që të mund të transmetoni me siguri pjesën tjetër të Kupës së Botës dhe të kërkoni një rimbursim të plotë nëse të pakënaqur.

REZULTATI I LEXIMIT: Lexuesit e krahasimit mund të kursejnë 49% dhe të marrin tre muaj shtesë absolutisht falas duke zgjedhur planin vjetor të ExpressVPN.

Shikoni gjysmëfinalen e Kupës së Botës 2018: opsione falas dhe të paguara

Si të transmetohet Kupa e Botës në Mbretërinë e Bashkuar

Flamuri britanik - fole bashkimi

Lajm i mirë për tifozët britanikë të futbollit: ju mund të shikoni çdo lojë të vetme të Kupës së Botës falas ose në iPlayer të BBC ose ITV Hub. Secila nga këto shërbime po tregon gjysmën e lojërave të turneut, por nëse preferoni të shikoni gjithçka në një vend, TVPlayer.com ka transmetime plotësisht të ligjshme si për BBC1 ashtu edhe për ITV.

Mos harroni: keni nevojë për një licencë TV për të parë përmbajtje live siç tregohet në TV. Kjo nuk është gjithmonë e qartë; nga burimet e mësipërme, vetëm iPlayer pyet nëse e keni një të tillë. Sidoqoftë, nuk ka kontrolle të mëtejshme, që do të thotë se në thelb funksionon në një sistem nderi.

Shikimi i Kupës së Botës në SH.B.A.

Flamuri i SHBA

SH.B.A. ka një transmetues të dedikuar për mbulimin e Kupës së Botës Spanjolle (Telemundo Deportes) dhe një tjetër me komentin në anglisht (Fox Sports). Ju mund të shikoni pjesën e mbetur të turneut në secilin shërbim, megjithëse do t’ju kërkohet të regjistroheni së pari me detajet e ofruesit tuaj kabllor.

Për të parë spanjisht, do t’ju duhet një paketë kabllo e cila përfshin të dy Telemundo Deportes dhe NBC Universo. Fox Sports është pak më shumë falës dhe lejon përdoruesit të shikojnë nëse janë pajtuar në ndonjë nga shërbimet e mëposhtme të rrjedhura:

 • DirecTV Tani
 • fuboTV
 • Hulu me TV Live
 • PlayStation Vue
 • Sling TV
 • YouTube TV

Nëse jeni regjistruar tashmë në Telemundo ose Fox Sports, mund të shikoni nga jashtë duke u lidhur përmes një serveri VPN të SHBA. ’Shtë një çështje tjetër për qytetarët jo-amerikanë që kërkojnë të regjistroheni nga jashtë, megjithatë, pasi të dy shërbimet kontrollojnë për të parë nëse metoda juaj e pagesës është e lidhur me një adresë amerikane.

Shtë gjithashtu e mundur për të transmetuar Kupën e Botës në Kodi duke përdorur shtesat NBC Sports Live Extra ose Fox Sports GO. Sigurohuni që të shmangni shtesat jozyrtare sportive të rekomanduara në forume Kodi; ndërsa mund të duken tërheqëse në fillim, ata janë të njohur për sigurimin e rrjedhave me cilësi të ulët, jo të besueshme. Me kaq shumë burime zyrtare që mund të shikojnë, nuk ka asnjë pikë sidoqoftë.

Si të shikoni Kupën e Botës në Kanada

flamuri i Kanadasë

Rrjetet RDS, CTV dhe TSN të Kanadasë do të tregojnë të gjitha ndeshjet e Kupës së Botës 2018. Përveç lojtarëve të tyre në internet, secili ka aplikacionin e vet celular (RDS GO, CTV Go dhe TSN Go), kështu që të mund të shikoni lojëra të drejtpërdrejta ndërsa jeni larg shtëpisë. Sidoqoftë, para se të transmetoni ndonjë gjë, do të duhet të identifikoheni me detajet e ofruesit tuaj të kabllove.

Nuk keni kabllo? Ky nuk është problem pasi RDS dhe TSN ju lejojnë të regjistroheni në kanalet e tyre me 24,99 $ (CAD) në muaj. Thënë kjo, ia vlen të kihet parasysh se Kupa Botërore 2018 përfundon brenda një javë apo më shumë. Si e tillë, ju mund të jeni më mirë të përdorni një burim falas për të parë gjysmëfinalen.

TSN dhe CTV kanë mbulim të Kupës së Botës në gjuhën angleze, ndërsa RDS transmeton me koment frëngjisht.

Transmetimi i Kupës Botërore FIFA në Australi

flamuri i Australisë

Deri kohët e fundit, Optus Sport ishte i vetmi burim Australian që tregonte çdo ndeshje të Kupës së Botës. Pas një seri gabimesh teknike, i la tifozët e futbollit të paaftë për të parë, Optus mori vendimin për të ndarë ndeshjet e tij më parë ekskluzive me SBS. Si rezultat, çdo ndeshje e turneut tani mund të shikohet falas në faqen e internetit të Lojë Botërore.

Vini re se do t’ju duhet akoma një adresë IP Australiane. Ju mund ta merrni një të tillë thjesht duke u lidhur përmes një serveri VPN Australian. Nëse kohët e fundit jeni regjistruar në Optus Sport, mund të jeni akoma në periudhën e provës. Nëse po, ne do të ju rekomandojmë ta anuloni atë, kështu që nuk do të ngarkoheni të shikoni përmbajtje që janë lirisht të disponueshme diku tjetër.

Si të transmetohet Franca kundër Belgjika nga një vend konkurrues

Francë

TF1 i Francës do të tregojë si ndeshjen Francë – Belgjikë, ashtu edhe ndeshjen Kroaci – Angli. Ky shërbim është falas për tu shikuar, megjithëse do t’ju duhet të regjistroheni para se të transmetoni ndonjë gjë. Ajo nuk do të tregojë çdo ndeshje të Kupës së Botës, megjithatë; për këtë, do të duhet të regjistroheni në beIN Sports Connect. Ky shërbim kushton 14 € në muaj, me një paketë 15 € në dispozicion për ata që nuk duan një angazhim afatgjatë. Por me vetëm një javë të majtë nga Kupa e Botës, ju mund të preferoni të përdorni një burim falas në vend.

Nëse jeni në Afrikë, mund të jeni në gjendje të shikoni përmes Canal +. Broadcastshtë duke transmetuar mbulim të Kupës së Botës në gjuhën frënge në vende të ndryshme afrikane përfshirë Nigerinë, Senegalin, Kamerun dhe Côte d’Ivoire. Ekzistojnë disa pako në dispozicion, por për të parë Kupën e Botës, duhet të prisni të paguani ekuivalentin e rreth 18 dollarëve në muaj.

Të gjitha burimet e mësipërme do të tregojnë Kupën e Botës me komentin francez.

Belgjikë

Flamuri i Belgjikës_2

Belgjika ka dy transmetues zyrtarë të Kupës së Botës: VRT për rajonin e Flanders, dhe RTBF për pjesën tjetër të vendit. Të dy rrjetet po tregojnë çdo ndeshje të mbetur, kështu që me të vërtetë varet nga cila gjuhë jeni më e rehatshme.

VRT dhe RTBF secili ka aplikacionin e vet celular (të quajtur përkatësisht Sporza Voetbal dhe RTBF, përkatësisht), si dhe një lojtar në internet. Të dy burimet mund të shikohen falas, edhe pse së pari do të duhet të regjistroheni në RTBF. Gjithashtu, të dyja platformat bllokojnë përmbajtjen e tyre, kështu që nëse nuk jeni jashtë Belgjikës, do të duhet të lidhni VPN tuaj me një server belg në mënyrë që të shikoni ndonjë gjë.

Gjysmëfinalet e Kupës së Botës FIFA: Si të shikojmë nga vendet e tjera

Dëshironi të shikoni gjysmëfinalen e Kupës së Botës në një gjuhë tjetër përveç anglishtes? ’Shtë në rregull: turneu po tregohet në mbi 100 vende, kështu që ka një shans të mirë që të keni mundësinë të gjeni një burim të përshtatshëm në gjuhën tuaj amtare. Më poshtë, ne kemi renditur disa burime të gjuhëve të huaja për tu parë falas, por nëse juaji nuk është i mbuluar, ju mund të gjeni transmetuesit e vendit tuaj në këtë listë.

 1. Arabisht: BTV, KAN11, MAKAN 33
 2. Bengalisht: BTV
 3. Hollandisht: DR, NOS
 4. Gjermanisht: ARD, ORF, SRG SSR, ZDF
 5. Italisht: Mediaset
 6. Portugeze: RTP, SIC
 7. Rusisht: Ndesh TV, Perviy Kanal, VGTRK
 8. Spanjisht: Mediaset España Cuatro, Mediaset España Telecinco

Mos harroni të provoni VPN-në tuaj në videon live para se të fillojë ndeshja. Ju duhet të jeni në gjendje të ngarkoni përmbajtjen shpejt, me buffering minimal. Gjithashtu, VPN-të ndonjëherë kërkojnë serverë të veçantë për të zhbllokuar platforma të caktuara streaming. Njohja për çdo çështje paraprakisht ju jep shumë kohë për të kontaktuar mbështetjen e klientit dhe për të zgjidhur problemin para kohës së fillimit.

Shiko gjithashtu: Shikoni Kupën e Botës online dhe falas

Përgjegjësia: Comparitech nuk lejon ose inkurajon ndonjë shkelje të së drejtës së autorit, përfshirë këtu videon nga burime pirate. Megjithëse VPN-të mund të kufizojnë kufizimet gjeografike dhe të maskojnë identitetin e përdoruesit, ju lutemi merrni parasysh ligjet lokale, viktimat dhe rreziqet e piraterisë para se të shkarkoni ose transmetoni materiale pa të drejtë të autorit..

Imazhi i kokës: Les Bleus nga William Brawley, i licencuar me CC BY 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map