Si ta shikoni lojën e Kampionatit NFC në internet falas

Si ta shikoni lojën e Kampionatit NFC në internet


Ndeshja e Kampionatit NFC midis Green Bay Packers dhe San Francisco 49ers është planifikuar për të 12:05 PM PST (3:05 PM EST / 8:05 PM GMT) më 20 Janar. Kjo nuk është gjithçka që mbetet, megjithëkëtë: Kampionati AFC (Kansas City Shefat vs Houston Texans) fillon menjëherë pas kësaj, në 6:40 PM PST. Dëshironi të kapni të gjitha veprimet nga komoditeti i shtëpisë tuaj? Vazhdoni të lexoni: më poshtë, ne do t’ju bëjmë të ditur se si mund ta shihni lojën e Kampionatit NFC në internet, nga kudo në botë.

Shënim: ky artikull do të rekomandojë vetëm burime zyrtare. Megjithëse rrjedhat e palicencuara pothuajse do të jenë të disponueshme, ato vijnë me disa disavantazhe të mëdha. Së pari dhe më e rëndësishmja, cilësia është shpesh shumë e dobët, me video me rezolucion të ulët që belbëzon ose vonohet. Së dyti, këto transmetime janë të prirura për t’u marrë jashtë linje, dhe madje nuk mund të shihni fundin e lojës. Me kaq shumë mënyra të ligjshme për të parë, nuk ka asgjë për të fituar duke përdorur prurje të palicencuara.

Shumë nga kanalet që transmetojnë këtë ngjarje nuk do të funksionojnë jashtë vendit. Nëse po udhëtoni dhe po kërkoni të përdorni shërbimet tuaja të zakonshme në vendet pa transmetues zyrtar, do t’ju duhet një VPN.

Si të jetoni në internet lojën e Kampionatit NFC në internet jashtë vendit

Po kërkoni të shikoni ndeshjen e Kampionatit NFC jashtë vendit? Shtë më lehtë sesa mendoni – thjesht ndiqni hapat e mëposhtëm dhe do të transmetoni pa asnjë kohë.

Ja se si të shikoni lojën e kampionatit NFC në internet, nga kudo:

 1. Filloni duke regjistruar një shërbim të përshtatshëm VPN. Ne rekomandojmë ExpressVPN, por CyberGhost dhe NordVPN janë të dy alternativa të forta, me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni dhe instaloni versionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Lidhuni me një server në vendin e shërbimit që dëshironi të përdorni. Për shembull, do t’ju duhet një server amerikan për të zhbllokuar TV YouTube ose një Australian për Foxtel.
 4. Provoni të përdorni një sit ose shërbim të mbyllur me gjeo-bllok. Duhet të ngarkojë menjëherë por ndoshta duhet të pastroni cache dhe cookies tuaj së pari.

Mos harroni: Kampionati NFC do të transmetohet drejtpërdrejt. Kjo do të thotë që nëse VPN juaj nuk funksionon siç pritej, ju mund të humbisni një pjesë të ndeshjes. Për ta parandaluar këtë, ne ju rekomandojmë të provoni shërbimin tuaj paraprakisht me hapat e mësipërm. Në këtë mënyrë, do të keni mjaft kohë për të kontaktuar mbështetjen e klientit nëse keni ndonjë problem.

Si ta shikoni lojën Packers vs 49ers drejtpërdrejt

Ndërsa shikimi i NFL shpesh konsiderohet një argëtim vetëm Amerikan, ligë në të vërtetë ka tifozë në vende në të gjithë botën. Më poshtë, ne do të shpjegojmë se si mund të jetoni në ndeshjen ndeshjen e Kampionatit NFC pavarësisht se ku jeni.

SHBA

Flamuri i SHBA

Në parashikim, tifozët amerikanë të futbollit kanë opsionet më të mira për të parë lojën Packers vs 49ers në internet. Së pari, do të jetë ajri në Fox Sports. Nëse tashmë e merrni këtë kanal si pjesë të paketës tuaj kabllovike, do të jeni në gjendje të shikoni pa kosto të shtuar në Fox Sports Go. 

Po kërkoni të transmetoni lojën e Kampionatit NFC pa kabllo? Hulu me TV Live, Sling TV (vetëm pako blu), AT&T TV Tani (më parë DirecTV Tani), dhe YouTube TV të gjithë ju lejojnë të shikoni Fox Sports në internet, dhe të gjithë ofrojnë një provë falas. Si e tillë, nëse anuloni pasi të përfundojë ndeshja, do të keni mundësi të shikoni lojën në internet NFC Championship falas. 

Të gjitha këto shërbime janë të bllokuara me gjeo-bllok, kështu që nëse jeni në një vend pa një transmetues zyrtar NFL, do t’ju duhet një VPN për të parë. ExpressVPN vjen me një 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke ju lejuar të shikoni pa rrezik dhe të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni të kënaqur.

Britani e Madhe

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

Ekzistojnë dy mënyra për të parë nëse jeni në Britani të Madhe. Nëse jeni tashmë një pajtimtar i Sky Sports, mund ta transmetoni kampionatin direkt në faqen e internetit të Sky Sports ose në aplikacionin Sky Go. Nëse jo, ka një mënyrë shumë më të shtrenjtë, shumë më të shpejtë për të fituar qasje, megjithëse: blerja e një kalimi Sky Sports në TV tani.

Vlen të përmendet se Tani TV nuk tregon çdo lojë NFL, por po transmeton edhe Kampionatin NFC dhe AFC. Kushton 9,99 £ për një ditë kalimi, por kalimet javore dhe mujore janë në dispozicion nëse dëshironi të shihni përmbajtje të tjera sportive si.

Nëse jeni jashtë vendit (jashtë MB) do t’ju duhet një përdorim VPN, ne kemi detaje të plota këtu.

Kanadë

Flamuri kanadez

CTV dhe TSN ndajnë të drejtën për të transmetuar lojërat NFL (përfshirë Kampionatin NFC) në Kanada. Këtë vit, CTV do të tregojë Kampionatin NFC, dhe nëse keni një pajtim të TV kabllor, mund të shikoni në internet pa ndonjë kosto të shtuar. Fatkeqësisht, pasi CTV nuk ju lejon të regjistroheni me ndonjë ofrues të lartë, nuk ka asnjë mënyrë për të hyrë në këtë shërbim ndryshe.

Nëse preferoni ta shihni këtë ndeshje me komentin francez, mund të regjistroheni në RDS. Ky shërbim kushton 24,99 dollarë CAD në muaj por fatkeqësisht nuk përfshin asnjë periudhë prove.

Nëse jeni jashtë vendit (jashtë Kanadasë) do t’ju duhet një përdorim VPN, ne kemi detaje të plota këtu.

Francë

Flag_of_France-e1527750876576

Në Francë, ju mund të transmetoni lojën e Kampionatit NFC drejtpërdrejt në beIN Sports. Ky shërbim kushton 15 € në muaj dhe nuk ju bllokon në një kontratë afatgjatë. Ekziston gjithashtu një provë shtatë-ditore, do të thotë që ju do të jeni në gjendje të shikoni deri në një javë përmbajtje NFL falas. Ky shërbim zakonisht ka një koment në gjuhën frënge për ngjarje sportive dhe nuk ka asnjë arsye për të dyshuar se Kampionati NFC do të jetë i ndryshëm.

Nëse jeni jashtë vendit (jashtë Francës) do t’ju duhet një përdorim VPN, ne kemi detaje të plota këtu.

Australi

flamuri i Australisë

Tifozët e futbollit Australian mund të transmetojnë ndeshjet e NFL (përfshirë Kampionatin NFC) në Foxtel. Sidoqoftë, nëse nuk jeni tashmë një klient Foxtel, kjo metodë është shumë e kushtueshme, me një angazhim minimal 12-mujor dhe koston e shtuar të paketës së kërkuar sportive. Konsumatorët e Fetch gjithashtu mund të shikojnë pa kosto të shtuar në ESPN.

A nuk keni TV kabllor? Në atë rast, ju keni dy mundësi: transmetoni lojën falas, pa regjistrim, në 7mate ose regjistrohu për Pass Game NFL. Ky shërbim është akoma relativisht i shtrenjtë, me 64,99 dollarë AUD por ofron akses të pakufizuar për të gjithë sezonin e NFL. Ka një provë shtatë-ditore falas, por ka një kapje: llogaritë e gjykimit nuk mund të shikojnë ngjarje drejtpërdrejt dhe duhet të presin 72 orë që përmbajtja të shtohet në bibliotekën sipas kërkesës.

Nëse jeni jashtë vendit (jashtë Australisë) do t’ju duhet një përdorim VPN, ne kemi detaje të plota këtu.

Cili ekip ka më shumë të ngjarë të fitojë?

Ndërsa këto të dy janë ekipe të jashtëzakonshme, mençuria konvencionale sugjeron që 49ers do të fitojnë. Ndërsa Packers aktualisht janë duke shijuar një ndarje fituese prej gjashtë ndeshjesh, pesë prej tyre ishin jashtëzakonisht të luftuara ngushtë, dhe për t’i përkeqësuar gjërat, mbrojtësi i 49ers, Garrapollo, vrapoi unaza rreth Packers në nëntor të vitit të kaluar.

Në fund të fundit, suksesi i Green Bay varet nga fakti nëse ai mund të bëjë lojëra të rrezikshme të nevojshme për të thyer linjën mbrojtëse të klasit botëror të San Francisko ndërsa arrin të shmangë ndonjë heqje të madhe të vetin. Një gjë është e sigurt: pavarësisht se kush e bën atë në SuperBowl, kjo është një lojë që nuk do të duash të humbasësh.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map