Si ta shikoni NCAA Final Four 2019 në internet nga kudo

Si të shikoni NCAA Final Four në internet


Katër Finalet e këtij viti ekipet (Michigan State, Texas Tech, Virginia, dhe Auburn) do të shkojnë kokë më kokë për dy ndeshje në 6 Prill 2019. Fituesit pastaj përparojnë në Kampionatin Kombëtar në Stadiumin e Bankës Amerikane në Minneapolis dy ditë më vonë . Loja e fundit fillon në ora 6:00 PST (9:00 EST / 2AM BST), por nuk ka nevojë të shqetësohet nëse nuk mund ta bësh atë personalisht; më poshtë, ne do të shpjegojmë se si të transmetojmë çdo moment të veprimit live në internet.

Ky postim do të rekomandojë vetëm transmetuesit zyrtarë Final Four. Ngjarje të mëdha sportive shpesh janë të disponueshme në faqet e transmetimit pa leje, por ne këshillojmë fuqimisht të mos përdorni këto. Për të filluar, cilësia është shpesh shumë e dobët, me video me lagështi, me rezolucion të ulët. Më tej, këto transmetime janë të prirura të merren jashtë linje për shkeljen e të drejtave të autorit. Si e tillë, ju ndoshta nuk do të jeni në gjendje të shihni fundin e lojës. Ndërsa mund të shikoni çdo lojë Final Four falas, nuk ka nevojë të përdorni prurje jozyrtare.

Ju do të duhet një VPN për të transmetuar lojrat Final Four falas, përveç nëse jeni në SH.B.A. ose Australi.

Si të shikoni NCAA Final Four falas online

VPN-të mund të duken fillimisht pak frikësuese, por ato e bëjnë shumë të thjeshtë hyrjen në shërbimet e bllokuara nga rajoni nga jashtë. Thjesht ndiqni hapat më poshtë:

 1. Filloni duke regjistruar një shërbim të përshtatshëm VPN. Ne rekomandojmë ExpressVPN por NordVPN dhe CyberGhost janë të dy alternativa të shkëlqyera me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN, duke u kujdesur të merrni versionin përkatës për pajisjen tuaj.
 3. Vendosni se cili nga burimet zyrtare më poshtë ju dëshironi të përdorni.
 4. Lidhuni me një nga serverët tuaj VPN në vendin e duhur. Ju do të duhet një server amerikan për të zhbllokuar fuboTV ose një Australian për Kayo, për shembull.
 5. Provoni të luani një video në platformën tuaj të zgjedhur. Ajo duhet të ngarkojë menjëherë, por nëse jo, provoni të pastroni cache dhe shfletuesit e shfletuesit tuaj përpara se të ngarkoni përsëri faqen.

Lojërat Final Four do të shfaqen drejtpërdrejt, kështu që është e rëndësishme që ta provoni mirë VPN-në tuaj paraprakisht. Në këtë mënyrë, do të keni kohë të mjaftueshme për të kontaktuar ekipin e ndihmës së klientit të VPN nëse ndonjë gjë nuk funksionon siç pritej. Testimi para një ngjarje live gjithashtu zvogëlon rrezikun që ju të duhet të humbisni fillimin e një loje të rëndësishme.

Si të shikoni Final Fourth falas në TV amerikan

Flamuri i SHBA

Të tre lojërat e mbetura do të jenë në dispozicion në Mars Madness Live. Sidoqoftë, mund të shihni vetëm tre orë përmbajtje përpara se t’ju kërkohet të regjistroheni me detajet e ofruesit tuaj të kabllit.

Nëse nuk keni kabllo, është akoma e mundur që këto lojëra të transmetoheni live si FuboTV, YouTube TV, PlayStation Vue, Hulu me TV Live dhe DirecTV Tani të gjitha ofrojnë qasje në CBS, kanali i lojërave është i ndezur. Ndërsa këto shërbime kanë tendencë të jenë mjaft të shtrenjta, të gjithë ofrojnë së paku një provë falas pesë-ditore, do të thotë se thjesht mund të regjistrohesh, të shikosh Kampionatin Final dhe Kampionatin Kombëtar, pastaj të anulosh për të mos u ngarkuar.

Duhet të keni parasysh që të gjitha shërbimet e mësipërme janë të kyçura në rajon. Për më tepër, disa nga këto pranojnë vetëm karta krediti të lidhura me një adresë amerikane, kështu që është e vështirë të regjistroheni nëse jeni nga një vend tjetër. Amerikanët mund të regjistrohen me metodën e tyre të zakonshme të pagesës, kudo që të jenë, për sa kohë që lidhen më parë me një VPN.

Rekomandojmë ExpressVPN: ofron shpejtësi të lartë, siguri të fortë dhe aftësi për të zhbllokuar platforma të ndryshme popullore të transmetimit. Ai madje përfshin një garanci 30-ditore të kthimit të parave, kështu që nëse ju duhet vetëm një VPN për të parë Final Four, ju mund të anuloni më pas për një rimbursim të plotë.

Ku tjetër mund ta shikoj Final Four NCAA në internet?

NCAA ka një ndjekje të madhe ndërkombëtare dhe, në përputhje me rrethanat, Lojërat Final Four do të shfaqen në disa vende të botës. Lexoni më tej për të zbuluar se si të shikoni, kudo që të jeni.

Britani e Madhe

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

BT Sport është transmetuesi zyrtar i NCAA Mars Madness në Mbretërinë e Bashkuar. Ndërsa pajtimtarët ekzistues munden transmetoni të dy lojërat Final Four dhe Kampionatin Kombëtar në internet pa asnjë kosto të shtuar, BT Sport nuk ofron një pajtim vetëm në internet. Kjo e vështirëson shikimin e këtyre lojërave përveç nëse keni tashmë një paketë me brez të gjerë me një nga ofruesit e mbështetur të këtij shërbimi.

Konsumatorët e BT mund të shtojnë BT Sport vetëm për 9 £ në muaj, por nëse jeni me Virgin, çmimi shkon në 18 £. Klientët Sky dhe TalkTalk mund të presin të paguajnë 29.99 £ në muaj për të njëjtin shërbim saktësisht. Lojërat Final Four mund të transmetohen më pas duke përdorur aplikacionet Sky Sky, Virgin TV Go ose TalkTalk TV.

BT Sport është gjeo-kufizuar dhe është i disponueshëm vetëm në Mbretërinë e Bashkuar, por ju mund të përdorni një VPN për të hyrë në të nga jashtë. Nëse zakonisht jetoni diku tjetër dhe jeni përkohësisht në Mbretërinë e Bashkuar, ju mund të përdorni akoma platforma streaming nga vendi i lindjes tuaj duke u lidhur me një VPN.

Kanadë

Flamuri kanadez

TSN është transmetuesi i vetëm që tregon NCAA Final Four në Kanada. Nëse ky kanal është përfshirë tashmë në pajtimin tuaj të TV kabllor, mund të regjistroheni dhe të filloni menjëherë transmetimin. Nëse nuk keni kabllo, mund të vendosni të regjistroheni në vend të një kalimi dixhital; këto kushtojnë 4,99 $ CAD në ditë ose 19,99 $ CAD në muaj. Kanë mbetur dy ditë të turneut, që do të thotë që ju mund të transmetoni çdo lojë të mbetur për 9,98 dollarë.

Meqenëse TSN kërkon që metoda juaj e pagesës të lidhet me një adresë kanadeze, është e vështirë për përdoruesit e huaj të regjistroheni. Sidoqoftë, Kanadezët që udhëtojnë aktualisht në vende të tjera ende mund të regjistrohen dhe të shikojnë me një VPN.

Australi

flamuri i Australisë

Tifozët e basketbollit në Australi mund të shikojnë Finalen e Katërt të këtij viti në ESPN dhe Kayo. nëse abonimi juaj Foxtel ose Fetch TV përfshin ESPN, mund të transmetoni çdo lojë të mbetur pa kosto të shtuar përmes aplikacioneve WatchESPN ose Foxtel Go. Edhe pse Foxtel ofron një plan të vetëm në internet, është shumë i kushtueshëm (54 dollarë AUD në muaj) për ata që thjesht duan të shikojnë një ngjarje live.

Në këto raste, Kayo është zgjidhja më e mirë. Ky shërbim zakonisht kushton 25 dollarë në muaj, por ai vjen me një provë falas dy-javore. Si rezultat, mund të regjistroheni, të transmetoni të tre lojërat e mbetura dhe të anuloni për të mos u ngarkuar. Edhe pse Kayo pranon kartat e dhuratave (do të thotë që mund të regjistroheni nga kudo), ai ju dërgon një kod verifikimi për ju përmes tekstit. Meqenëse ky shërbim pranon vetëm numrat e telefonit Australian, është veçanërisht e vështirë të regjistroheni nëse normalisht jetoni diku tjetër.

Fetch, Kayo dhe Foxtel janë të gjitha të kufizuara gjeografikisht. Australianët ende mund t’i përdorin ata nga vendet e tjera duke u lidhur me një server Australian VPN, megjithëse.

Vende të tjera

Turneu 2019 NCAA Mars Madness po transmeton në shumë vende për t’i mbuluar të gjitha individualisht. Sidoqoftë, edhe nëse nuk e kemi përmendur tuajin më lart, ka të ngjarë që ju akoma do të jeni në gjendje të shihni. ESPN po transmeton Kampionatin Final dhe Four National në kanalet e tij ndërkombëtare, kështu që duhet të ketë të paktën një kudo që të jeni.

Vlen të përmendet që edhe nëse ESPN nuk është në dispozicion direkt në vendin tuaj, ju mund të jeni akoma në gjendje t’i qaseni asaj përmes një shërbimi tjetër (siç është Foxtel në Australi). Sidoqoftë, mbani në mend se nuk ka asnjë garanci që çdo shërbim do t’ju lejojë të shikoni TV drejtpërdrejt në internet.

Cilin ekip pritet të fitojë këtë vit?

Turneu i Madmendurisë në Mars të 2019 tashmë ka jetuar deri në emrin e tij. Të dyshuarit e zakonshëm si UCLA dhe Duka nuk mund të shihen askund, pasi janë zëvendësuar në pjesën më të madhe, nga ekipe që nuk kanë arritur kurrë në finale. Kjo e bën zgjedhjen e një fituesi veçanërisht të vështirë, por mund të spekulojmë bazuar në performancën e secilit skuadër këtë sezon.

Shteti Michigan është zgjedhja e dukshme këtu: ata kanë fituar Marchmenduri Mars dy herë më parë (në 1979 dhe 2000), dhe erdhën të dytin në 2009. Megjithatë, ata janë larg nga një gjë e sigurt: ndërsa skuadra është veçanërisht e balancuar, ajo lufton për të minimizuar qarkullimin. Ky mund të jetë një problem i vërtetë gjatë lojës së tyre kundër Texas Tech: Red Raiders janë skuadra më e mirë mbrojtëse në turne dhe kanë rrahur Michigan State dy herë tashmë këtë vit. Spartanët japin aq mirë sa fitojnë, dhe nëse humbasin, ka të ngjarë të jetë shumë afër.

Vjeshtë janë një zgjedhje shumë e fortë. Kjo skuadër aktualisht po shijon një epërsi prej 11 fitoresh dhe do të përballet me Virxhininë, me siguri skuadra më e dobët e Final Four. Më tej, Tigrat janë vdekjeprurës në çdo interval, dhe ata e kanë provuar atë në tre lojërat e tyre të fundit, me një përqindje prej tre pikësh më shumë se 40%. Nëse ata ecin përpara pak më shumë se zakonisht dhe e mbajnë larg Degës së Virxhinias së Virxhinisë larg topit, nuk ka asnjë arsye që ata nuk duhet të përparojnë në finale.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map