Si ta shikoni Premier League të Anglisë drejtpërdrejt në internet (pa kabllo)

Si ta shikoni Premier League English në internet live


Ndeshja e parë e Premier League angleze 2019/20 (Liverpool vs Norwich) do të zhvillohet në 8 PM BST (12 PM PST / 3 PM EST) më 9 gusht. Ndeshjet zhvillohen çdo fundjavë dhe herë pas here të hënave, megjithatë, me 380 ndeshje në total, disa ndeshje do të ndodhin njëkohësisht, kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të vendosni se cilat skuadra ju interesojnë të shikojnë mirë paraprakisht. Nuk ka nevojë të shqetësohet, megjithëkëtë: më poshtë, ne do t’ju njoftojmë se si të jetoni drejtpërdrejtë çdo lojë angleze Premier League (edhe nëse aktualisht jeni jashtë vendit).

Ju duhet të vini re se ne do t’ju rekomandojmë vetëm transmetuesit zyrtarë të shikojnë Premier League pa kabllo. Për shkak të popullaritetit të kësaj ligë, ka të ngjarë që rrjedhat e palicencuara të jenë në dispozicion, por ne nuk ju rekomandojmë t’i përdorni ato. Videoja është shpesh me lagështirë dhe me rezolucion të ulët, plus transmetimet e palëve të treta mund të merren jashtë linje në çdo moment për shkelje të të drejtave të autorit, do të thotë që ndoshta nuk do të kuptosh se kush fiton. Ekzistojnë transmetues legjitimë të EPL në mbi 50 vende, megjithatë, kështu që nuk ka nevojë të përdorni rryma me hije, të palicencuara.

Ndeshjet EPL do të shfaqen vetëm në shërbimet e transmetimit të bllokuara nga rajoni. Si rezultat, do t’ju duhet një VPN për të parë nga jashtë.

VPN më e mirë për Premier League angleze: ExpressVPN

ExpressVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

VPN-të njihen më mirë për aftësinë e tyre për të kriptuar trafikun tuaj, duke fshehur aktivitetet tuaja nga snoopers si Ofruesi i Shërbimit tuaj të Internetit, punëdhënësi ose qeveria. Ata gjithashtu ju lejojnë të prishni vendndodhjen tuaj, megjithatë, gjë që ju lejon të përdorni shërbime gjeo-bllokuara si NBC Sports dhe Sky Go nga jashtë. Ne rekomandojme ExpressVPN: ky shërbim me shpejtësi të lartë ka mbi 3,000 servera në 94 vende, karakteristika të fuqishme të sigurisë dhe intimitetit dhe aftësi të shkëlqyeshme për zhbllokimin.

Ju mund të regjistroheni për ExpressVPN brenda disa minutave: thjesht zgjidhni gjatësinë e parapagimit tuaj të preferuar (një muaj, gjashtë muaj ose një vit) dhe paguani. Nëse shqetësoheni për privatësinë, mund të zgjidhni të paguani në Bitcoin por pasi ExpressVPN nuk regjistron ndonjë informacion personalisht të identifikueshëm, anonimiteti juaj garantohet në të njëjtën mënyrë. Ky shërbim madje vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore në mënyrë që të mund ta provoni pa rrezik dhe të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni të kënaqur.

VPN MEST E MIRA P STR NDRTIMIN E SPORTEVE: ExpressVPN zhbllokon shërbimet kryesore të transmetimit sportiv, siguron shpejtësi të vazhdueshme të larta, dhe përdor veçori të sigurisë dhe intimitetit për t’ju mbajtur të sigurt.

Si të shikoni Premier League Angleze jashtë vendit me një VPN

Të reja për VPN dhe nuk jeni të sigurt se si të filloni? Thjesht ndiqni hapat më poshtë për të zhbllokuar dhe transmetuar Premier League angleze nga kudo:

 1. Para së gjithash, regjistrohuni për një VPN të përshtatshme. Ne përmendëm shkurtimisht ExpressVPN më lart, por NordVPN dhe CyberGhost janë dy alternativa me cilësi të lartë, me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN, duke u kujdesur të merrni versionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Krijoni një llogari me shërbimin e transmetimit që dëshironi të përdorni. Ju duhet të vini re se do t’ju duhet një metodë pagese që lidhet me një adresë lokale.
 4. Lidhu me një server në vendin e duhur. Ju do të përdorni një server britanik për të zhbllokuar Sky Go, për shembull, ose një server amerikan për të parë NBC Sports.
 5. Provoni të luani një video në shërbimin tuaj të zgjedhur. Në shumicën e rasteve, duhet të ngarkohet menjëherë. Nëse nuk ka, provoni të pastroni cookies dhe cache të shfletuesit tuaj, pastaj rifarkoni përsëri faqen.

Ndeshjet EPL do të transmetohen drejtpërdrejt në të gjithë botën, kështu që është e rëndësishme të siguroheni që VPN juaj të funksionojë para kohës së fillimit. Kjo ju lë shumë kohë për të marrë ndihmë nga ekipi i ndihmës së klientit të VPN nëse ndonjë gjë nuk funksionon siç pritej.

Si ta transmetoni Ligën Premier League angleze drejtpërdrejt

EPL mund të ketë vetëm ekipe të futbollit anglez, por ka tifozë (dhe transmetues) në të gjithë botën. Më poshtë, do t’ju njoftojmë se cilat rrjete po shfaqin EPL në vendin tuaj:

SHBA

Flamuri i SHBA

Ekzistojnë dy transmetues EPL në SH.B.A.: NBC Sports për mbulimin në gjuhën angleze dhe Telemundo për audiencën spanjolle. Nëse abonimi juaj i TV kabllor përfshin njërën prej këtyre rrjeteve, mund të regjistroheni në faqen e internetit përkatëse dhe të shikoni çdo ndeshje EPL pa kosto të shtuar. Nëse jo, mos u frikësoni: ka shumë mënyra për të transmetuar EPL në internet pa kabllo.

Mënyra më e lehtë është të regjistroheni për një shërbim më të lartë streaming si Hulu me TV Live, PlayStation Vue, fuboTV, YouTube TV ose DirecTV Tani. Këto kushtojnë rreth 40 dollarë në muaj dhe ju lejojnë të shikoni të dy NBC Sports dhe Telemundo drejtpërdrejt në internet. Si shpërblim, secila prej këtyre shërbimeve përfshin një provë falas, kështu që ju mund t’i provoni ato dhe të shihni se cili është i duhuri për ju.

Mund të blini gjithashtu një pasaportë angleze Premier League në NBC Sports Gold, por ne nuk e rekomandojmë këtë. Pass më pak e kushtueshme kushton pothuajse e njëjtë me shërbimet e transmetimit më lart, dhe vetëm ju lejon të shikoni 140 nga 380 lojërat e këtij sezoni. Për të transmetuar çdo pajisje EPL, duhet të paguani 64,99 $ në muaj, gjë që thjesht nuk do të ketë kuptim duke pasur parasysh që ekzistojnë alternativa më të lira që ju lejojnë të shikoni një gamë më të gjerë të përmbajtjes.

Të gjitha shërbimet e mësipërme janë të bllokuara nga rajoni që do të thotë të duhet të jesh në SH.B.A. ose duke përdorur një server VPN Amerikan për t’i përdorur ato.

Britani e Madhe

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

Për ironi, tifozët britanikë duhet të shikojnë më pak ndeshje të EPL sesa njerëzit në vendet e tjera, falë refuzimit të vendit për të transmetuar lojëra ndërmjet orës 02:45 pasdite deri në 17:00 pasdite të Shtunave. Si e tillë, vetëm rreth 150 ndeshje do të jenë në dispozicion për të parë në internet në Mbretërinë e Bashkuar.

Shumica e ndeshjeve angleze Premier League Premier do të transmetohen nga Sky Sports ose BT Sports. Nëse tashmë regjistroheni në një nga këto rrjete, mund të futeni në faqen e internetit të përshtatshme dhe të filloni të shikoni menjëherë pa ndonjë kosto të shtuar. Nëse jo, gjërat bëhen pak më të komplikuara.

BT Sports nuk ofron asnjë lloj kalimi vetëm online, kështu që nëse nuk keni TV kabllor, nuk do të mund të shihni. Për më tepër, ky shërbim është mjaft i shtrenjtë (çmimet fillojnë me £ 25 në muaj, përveç nëse tashmë keni TV BT) duke pasur parasysh që tregon vetëm një lojë çdo javë. anasjelltas, Sky Sports do të tregojë 126 ndeshje dhe ju lejon të shikoni pa kabllo duke blerë një pasaportë televizive Tani (33,99 £ në muaj).

Për herë të parë, tifozët e EPL do të jenë në gjendje të shikojnë ndeshje të caktuara drejtpërdrejt në Amazon Prime Video. Sidoqoftë, kjo platformë kushton 7,99 £ në muaj dhe do të tregojë lojëra vetëm në mes të javës në fillim të dhjetorit, dhe ndeshjet e Ditës së Boksit, kështu që mund të mos ia vlen të regjistroheni akoma.

BT Sports, Sky Sports, Tani TV dhe Amazon Prime Video në Mbretërinë e Bashkuar janë në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Abonentët ekzistues mund t’i përdorin këto shërbime si normale kur janë jashtë duke u lidhur me një server britanik VPN.

Australi

flamuri i Australisë

Optus Sports ka të drejta ekskluzive të transmetimit për sezonin 2019/20 të Premier League angleze. Vlen të përmendet, sidoqoftë, se ndeshjet EPL do të transmetohen natën vonë në Australi, zakonisht midis mesnatës dhe 5 të mëngjesit AEST.

Nëse keni një kontratë ekzistuese të TV, telefon, ose me brez të gjerë me Optus, Optus Sports mund të përfshihet tashmë, do të thotë që mund të shikoni EPL në internet falas. Nëse nuk është, ose nëse jeni me një ofrues kabllor tjetër, mund të regjistroheni duke përdorur aplikacionin iOS ose Android me AUD 14,99 $ në muaj. Vini re se aplikacioni kërkohet vetëm për regjistrim; pas kësaj, do të jeni në gjendje të shikoni përmes faqes së internetit Optus nëse dëshironi.

Optus Sports është i bllokuar nga rajoni, kështu që nëse jeni jashtë Australisë, do t’ju duhet një VPN në mënyrë që të shikoni.

Kanadë

Flamuri kanadez

Për dallim nga vitet e kaluara, tifozët kanadezë të futbollit tani mund të shikojnë çdo ndeshje të vetme EPL live në një vend: DAZN. Ky shërbim kushton 20 $ CAD në muaj ose 150 dollarë në vit dhe vjen me një provë falas një-mujore.

Vlen të përmendet se DAZN ka karakteristika ekstreme të rrepta gjeo-kufizuese, megjithatë, dhe si e tillë, shumica e VPN-ve nuk do të jenë në gjendje ta zhbllokojnë atë nga jashtë. Më tej, do t’ju duhet një metodë pagese që është e lidhur me një adresë kanadeze për t’u regjistruar.

Vende të tjera

Mos u frikësoni nëse nuk e shihni vendin tuaj të renditur më lart; është vetëm që EPL do të tregohet në shumë vende për t’i mbuluar të gjitha individualisht. Për fat të mirë, Wikipedia ka një listë të azhurnuar të transmetuesve ndërkombëtarë anglezë Premier League Premier, kështu që ju duhet të jeni në gjendje të gjeni një burim të përshtatshëm lokal pa shumë telashe. Kjo listë gjithashtu ju lejon të dini se në cilën gjuhë përdor çdo transmetues, do të thotë që nuk do të humbni kohën tuaj dhe të përpiqeni të shihni një rrymë që nuk mund ta kuptoni.

Programi i plotë i EPL 2019/20

Sezoni i plotë i EPL përbëhet nga 380 ndeshje dhe do të zhvillojë nga 9 gushti deri më 17 maj 2020. Eachdo skuadër konkurruese do të luajë çdo ekip tjetër dy herë, brenda dhe jashtë vendit, për gjithsej 38 ndeshje për ekipin. Ka shumë ndeshje për të renditur këtu, por mund të gjeni se faqja zyrtare e ligës ka një orar të plotë në Premier League Premier League 2019/20.

Cilat skuadra janë në Premier League Angleze?

Ka 20 ekipe në Premier League Angleze. Yeardo vit, tre skuadrat më të mira nga Liga e Futbollit Anglez promovohen, dhe tre skuadrat e poshtme të EPL janë lëshuar, gjë që ndihmon për t’i mbajtur gjërat të freskëta, madje edhe në një nivel aq të lartë sa ky. Këtë vit, Cardiff, Fulham dhe Huddersfield u rrëzuan në EFL, ndërsa Aston Villa, Norwich dhe Sheffield United u promovuan.

Ekipet që garojnë në sezonin 2019/20 EPL janë si më poshtë:

 • arsenal
 • Aston Villa
 • AFC Bournemouth
 • Brighton dhe Hove Albion
 • Burnley
 • Chelsea
 • Pallati Crystal
 • Everton
 • Qyteti i Leicesterit
 • Liverpul
 • Manchester City
 • Manchester United
 • Newcastle United
 • Qyteti i Norwich
 • Sheffield United
 • Southampton
 • Tottenham Hotspur
 • Watford
 • West Ham United
 • Wolverhampton Wanderers
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map