Si ta shikoni Rusinë kundër Kroacinë në internet falas (Kupa Botërore 2018)

Ne do t’ju tregojmë se si ta shikoni Rusinë në Kroaci në internet falas përmes transmetimit të drejtpërdrejtë të mbulimit zyrtar të Kupës së Botës kudo që të gjendeni. Ne gjithashtu do të mbulojmë se si të jetojmë falas çdo lojë tjetër të Kupës së Botës 2018 falas.


Si ta shikoni Rusinë kundër Kroacinë në internet falas

Në një tjetër fitore të befasishme, Rusia nikoqire arriti të mposhtë qendrën e fuqisë Spanjë në raundin e 16 dhe do të ndeshet kundër Kroacisë më 7 korrik. Ndeshja kuater-finale do të luhet në Stadiumin Olimpik Fisht në Soçi) ​​në 7 PM BST (11 AM PST) / 2 PM EST).

Fatmirësisht, një ton i transmetuesve në të gjithë botën kanë të drejta për të transmetuar ndeshjet në TV, dhe në shumicën e rasteve, do të keni mundësi të gjeni edhe një transmetim falas. Për më tepër, komentet mund të gjenden në gjuhë të shumta, kështu që ju mund të dëgjoni në gjuhën tuaj amtare. Një problem është se shumë prej këtyre rrjedhave janë gjeo-kufizuara dhe nuk janë të arritshme jashtë rajonit të burimit.

Ekziston një zgjidhje për këtë në formën e një Rrjeti Virtual Privat (VPN). Një VPN do të maskojë adresën tuaj aktuale IP dhe do ta zëvendësojë atë me një nga një vendndodhje e zgjedhjes suaj. Kjo do të thotë që ju mund ta bëni atë të duket se jeni në të njëjtin rajon me burimin tuaj të dëshiruar të transmetimit. Kështu që ju mund të shikoni lojën Rusia kundër Kroacia nga Britania e Madhe, SH.B.A., Franca, Italia, Kanada, Australi dhe kudo tjetër në botë.

Në këtë post, ne do të shpjegojmë se si të transmetojmë falas këtë dhe çdo lojë tjetër të Kupës së Botës 2018.

Shiko gjithashtu: Shikojnë Angli – Suedi në internet falas

Ku mund të transmetohet Kupa Botërore FIFA 2018 falas

Siç u përmend, transmetuesit në të gjithë botën kanë të drejtë të tregojnë ndeshje në TV dhe në internet. Gjuha e komentit do të varet nga vendi në të cilin është vendosur burimi, me disa vende që kanë burime të shumta dhe më shumë se një gjuhë në dispozicion. Nëse jeni duke kërkuar për komentin në anglisht, atëherë këtu janë disa nga opsionet kryesore falas:

 • SHBA: Fox Sports (falas me një kabllo ose abonim të ofruesit më të lartë)
 • UK: BBC, ITV (të dyja falas)
 • Australia: SBS ‘Faqja e internetit e Lojës Botërore (falas)
 • Canada: TSN, CTV (të dyja falas me një pajtim kabllor)

Teknikisht, rrymat në Sh.B.A dhe Kanada janë falas nëse keni tashmë një abonim kabllovik që do të thotë se ka të ngjarë që tashmë jeni banor i vendit përkatës. Nëse nuk jeni jashtë një prej atyre vendeve, basti juaj më i mirë do të ishte hyrja në një rrjedhë në Mbretërinë e Bashkuar ose Australi.

Rrjedhat e Mbretërisë së Bashkuar përcaktojnë që ju keni një licencë TV në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo nuk është e zbatueshme, por pavarësisht, një mundësi më e mirë mund të jetë të shkoni në uebfaqen e World Game Game me qendër në Australi. E tëra që ju duhet për të hyrë në këtë është një adresë IP Australiane e cila arrihet lehtësisht me një VPN (ne do të shkojmë në detaje më poshtë në atë më poshtë).

Nëse po kërkoni komente në Rusisht ose Kroatisht, këtu janë opsionet tuaja kryesore:

 • Rusi: VGTRK, Perviy Kanal, Match TV (koment rus)
 • Kroaci: HRT (komenti kroat)

Ne do t’i shqyrtojmë këto më poshtë, por nëse dëshironi të komentoni në gjuhë të tjera, mund të dëshironi të kontrolloni listën zyrtare të transmetuesve të Kupës së Botës. Megjithëse shumica e këtyre rrjedhave do të jenë të kufizuara gjeografikisht, shumë do të jenë lehtësisht të arritshme duke përdorur një VPN.

VPN më e mirë për Kupën e Botës 2018: ExpressVPN

expressvpn kupa e botes

Zgjedhja jonë e parë për të transmetuar sporte dhe çdo përmbajtje tjetër është ExpressVPN. Ajo ka një rrjet të serverëve që përfshin 94 vende, me të gjithë serverët e optimizuar për shpejtësinë. ExpressVPN është i njohur për aftësinë e tij për të zhbllokuar përmbajtjen gjeo-të kufizuar me lehtësi.

Ky ofrues ofron kriptim në shkallë ushtarake dhe nuk do të regjistrojë kurrë adresën tuaj IP. Ka aplikacione për Windows, MacOS, Linux, Android dhe iOS dhe lejon deri në tre lidhje të njëkohshme. Vendosja është super e thjeshtë dhe biseda live 24/7 është gjithmonë në ndihmë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni një periudhë pajtimi (një, gjashtë, ose dymbëdhjetë muaj) dhe të paraqisni pagesën tuaj.

SHPENZIMI I LEXUESHME SPECIAL: Merrni tre muaj falas kur blini një plan një vjeçar. ExpressVPN ofron një garanci 30-ditore për kthimin e parave, kështu që ju mund ta përdorni në të vërtetë për të parë lojrat e mbetura të Kupës së Botës dhe për të marrë paratë tuaja mbrapa në fund.

Edhe pse ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore, ka shumë ofrues të tjerë të shkëlqyeshëm atje. Për shembull, NordVPN dhe CyberGhost të dy ofrojnë një shërbim të shkëlqyeshëm dhe çmime të ulëta.

Si ta shikoni lojën Rusi – Kroaci me një VPN

Pasi të keni vendosur një ofrues, mund të vendoseni brenda pak minutash. Ja çfarë duhet të bëni:

 1. Bleni planin tuaj dhe shënoni letrat kredenciale të reja.
 2. Shkarkoni aplikacionin e duhur për pajisjen tuaj dhe instaloni.
 3. Drejtoni aplikacionin dhe regjistrohuni në shërbimin VPN.
 4. Zgjidhni një serveri në të njëjtin rajon me burimin e rrjedhës ju doni të shikoni.
 5. Gjeni rrjedhën tuaj të dëshiruar të drejtpërdrejtë në faqen e internetit të burimit ose në aplikacionin burimor. Ju duhet të jeni në gjendje të shikoni pa asnjë problem.

Ndërsa konfigurimi është i shpejtë dhe i thjeshtë, është më mirë të bëni një provë para fillimit, në rast se keni ndonjë problem.

Si ta shikojmë Rusinë kundër Kroacinë me komentin rus ose kroat

Në Rusi, disa transmetues kanë të drejta të tregojnë turneun, përfshirë VGTRK, Perviy Kanal, Ndesh TV. Të gjitha këto do të transmetojnë lojëra me komentin rus.

Në Kroaci, ju keni vetëm një mundësi, HRT. Ky kanal është plotësisht falas dhe lojërat mund të shikohen në TV ose në internet me komentin kroat. Nëse dëshironi të kapni këtë rrjedhë nga jashtë Kroacisë, atëherë mund të përdorni një VPN për të marrë një adresë IP kroate.

Transmetimi i lojërave të FIFA World Cup 2018 me komentin në anglisht

Ne prekëm disa prej opsioneve të disponueshme për komentin në anglisht më parë, por do t’i mbulojmë ato me pak më shumë detaje në këtë pjesë.

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore në Mbretërinë e Bashkuar

Banorët e MB mund të shijojnë transmetime falas të të gjitha ndeshjeve të Kupës së Botës përmes BBC ose ITV. Këto dy rrjete po ndajnë të drejtat për lojëra, kështu që çdo lojë do të jetë e disponueshme në njërën ose tjetrën. Loja Rusi – Kroaci do të transmetohet në ITV 1 dhe në internet përmes qendrës ITV. Nëse jeni duke kërkuar për një transmetim në internet të një loje që po transmeton në BBC One, mund ta qaseni atë përmes iPlayer BBC.

Isshtë e mundur që të shikohen këto prurje nga jashtë MB, me një çift paralajmërimesh. Së pari, duhet të regjistroheni me një postë në Mbretërinë e Bashkuar, megjithëse kjo nuk është vërtetuar në të vërtetë. Së dyti, duhet të keni një licencë për TV në Mbretërinë e Bashkuar, megjithëse, përsëri, ky rregull nuk duket se do të zbatohet. Si e tillë, duke përdorur një VPN për të marrë një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar, të dy shërbimet janë të arritshme.

BBC dhe ITV ofrojnë transmetime me komentin në anglisht.

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore të SH.B.A.-së

Nëse jeni në SH.B.A. duke shikuar lojën, atëherë transmetuesi i vetëm lokal me të drejta për të ajruar ndeshjet e FIFA World Cup 2018 me Komenti në anglisht është Fox Sports. Por për të hyrë në këtë kanal, do t’ju duhet një pajtim në një ofrues kabllo amerikan ose një ofrues të lartë. Kjo e fundit përfshin Sling TV, fuboTV ose DirecTV.

Mundësia tjetër është të blini një ndeshje futbolli të futbollit Fox për 19,99 dollarë, megjithëse ky është një çmim mjaft i rëndë për të paguar me vetëm disa lojëra të mbetura. Përkundrazi, ju thjesht mund të përdorni një transmetim të lirë, jo-SH.B.A. duke përdorur një VPN.

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore në Kanada

Për banorët kanadezë, ekzistojnë dy mundësi transmetimi që ofrojnë komente në anglisht: TSN dhe CTV. Të dy këto kërkojnë letrat kredenciale nga një ofrues kabllor për qasje. Nëse nuk i keni këto, TSN ofron një abonim mujor me 24,99 $ (CAD), por kjo është mjaft për të paguar në këtë fazë të vonë të turneut. Duke pasur parasysh që ekzistojnë transmetime të drejtpërdrejta komentuese në anglisht, përdorimi i një VPN për të hyrë në njërën nga këto do të ishte shumë më ekonomike..

Mundësitë e transmetimit të Kupës Botërore në Australi

Ne folëm për rrjedhat e lira të ofruara nga SBS më parë, dhe me të vërtetë ky është një mundësi e shkëlqyeshme për banorët Australianë. Thjesht shkoni në faqen e internetit të Lojë botërore dhe hyrni në rrjedhë. Dhe nëse nuk jeni jashtë Australisë, mundeni përdorni një VPN për të marrë një adresë IP Australiane.

Fillimisht, kanali i paguar, Optus Sports, do të tregonte të gjitha ndeshjet, me SBS që kishin të drejta për disa të zgjedhura. Sidoqoftë, për shkak të problemeve me këto prurje, SBS tani ka të drejta për të gjitha lojërat.

Rrjedha të drejtpërdrejta live në gjuhë të tjera

Nëse jeni duke kërkuar një rrymë në një gjuhë tjetër, këtu janë disa nga opsionet tuaja:

 • Frëngjisht: TF1
 • Gjermanisht: ARD, ORF, SRG SSR, ZDF
 • Portugeze: RTP, SIC
 • Italisht: Mediaset
 • Spanjisht: Mediaset España Telecinco, Mediaset España Cuatro
 • Arabisht: MAKAN 33, KAN11, BTV
 • Bengalisht: BTV

Mbani në mend, nëse keni nevojë të përdorni një VPN për të hyrë në një rrymë, duhet të kontrolloni dy herë që ofruesi juaj i zgjedhur ka serverë në rajonin e burimit.

Comparitech nuk e dënon ose inkurajon ndonjë shkelje të të drejtës së autorit, përfshirë videon e transmetimit nga burime të piratuar. Megjithëse VPN-të mund të kufizojnë kufizimet gjeografike dhe të maskojnë identitetin e përdoruesit, ju lutemi merrni parasysh ligjet lokale, viktimat dhe rreziqet e piraterisë para se të shkarkoni ose transmetoni materiale pa të drejtë të autorit..

Kredia e figurës: “Çerekfinale“Licencuar nën CC BY 2.0.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map