Si ta shikoni Tour de France 2019 në internet ose në Kodi

Si ta shikoni Tour de France online ose në Kodi


Tour de France i vitit 2019 do të fillojë në 6 korrik dhe do të përfundojë në 28 korrik. 176 riders do të garojnë në garën 3.460 km (2.150 milje). Nëse mezi po prisni këtë ngjarje, mbase keni pyetur veten se si mund ta shikoni atë në internet ose transmetimin live në Kodi. Nëse po, ne ju kemi mbuluar.

Fatmirësisht, ju mund të merrni rreth disa blloqe rajonalë dhe të shikoni live streaming Tour de France falas pa kabllo nga kudo. Në varësi të vendndodhjes tuaj, mund t’ju duhet një VPN. Pavarësisht, le t’i shikojmë opsionet tuaja më të mira për të transmetuar Tour de France në internet.

VPN më e mirë për Tour de France: IPVanish

Rrjetet zyrtare të Tour de France janë pothuajse gjithmonë të bllokuara nga rajoni, që do të thotë se shikuesit jashtë një vendi të caktuar janë të bllokuar nga shikimi.

Për këtë, ju mund të duhet të anashkaloni bllokimin duke përdorur një rrjet virtual privat, ose VPN. Këto shërbime ju ofrojnë një lidhje të koduar me një server të vendosur në një vend ku transmetimet janë të disponueshme. Jo vetëm që mund të zhbllokoni videon, gjithashtu merrni përfitimin e shtuar të shfletimit në internet të sigurt dhe anonimitetit.

Për ata që duhet të kalojnë shumë nga këto blloqe në vend, ne rekomandojmë IPVanish. Ka servera në mbi 60 vende, nuk mban regjistra dhe ka një aplikacion amtare si për Amazon Fire Stick ashtu edhe për Nvidia Shield.

VPN MEST E MIRA P TourR shikimin e Tour De France në Kodi: IPVanish ka një rrjet të madh të serverëve të paharruar që godasin me shpejtësi të mëdha që është streaming e shkëlqyeshme. Karakteristikat e forta të sigurisë dhe intimitetit. Gjithashtu një i preferuar për Kodi dhe Amazon Fire Stick për aplikacionet e tyre dhe aftësitë e transmetimit. Familjare pasi mund të trajtojë deri në 10 pajisje të lidhura njëkohësisht. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 7-ditore.

Si ta shikoni Tour de France 2019 në internet me një VPN

Ja se si të anashkaloni kufizimet gjeografike në prurjet live të Tour de France me një VPN:

 1. Regjistrohu për një VPN. Rekomandojmë IPVanish, por ExpressVPN dhe NordVPN janë alternativa të shkëlqyera.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN të ofruesit tuaj në pajisjen ku planifikoni të shikoni garën.
 3. Zgjidhni një vendndodhje ku rryma që doni të shihni nuk është e bllokuar.
 4. Goditi Connect buton.
 5. Hapni transmetimin e drejtpërdrejtë të videos dhe filloni të shikoni Tour de France nga jashtë!

Vetëm në rast, ne ju rekomandojmë të provoni VPN-në tuaj me burimet e preferuara të transmetimit përpara kohe. Nëse hasni ndonjë problem, konsultohuni me mbështetjen e klientit të VPN-së.

Ku mund ta shikoni Tour de France 2019 pa kabllo falas

Nëse doni të shikoni Tour Tour de France 2019 duke përdorur një shfletues në internet, ekzistojnë burime në dispozicion nga një larmi vendndodhjes falas. Mundësitë tuaja më të mira në gjuhën angleze do të vijnë nga Irlanda, Australia dhe Britania e Madhe. Disa rrjete jo-angleze gjithashtu do të transmetojnë Tour de France online falas.

Irlandë

Irlanda tour de france 2018 live online falas

Transmetuesi publik i Irlandës, TG4, do të ketë mbulim live të secilës fazë Tour de France, përfshirë fazën e hapjes. Do të keni mundësi të shihni pikat kryesore. Ju mund ta shikoni orarin në faqen e tyre të drejtpërdrejtë të sporteve.

Ndërsa jo të gjitha përmbajtjet në TG4 janë mbyllur gjeografikisht në Irlandë, garat e Tour de France do të jenë. Ju mund të përdorni një VPN për të anashkaluar ato kufizime kur ato ndodhin, kështu që akoma mund të shikoni Tour de France jetoni në internet përmes TG4.

Australi

australia tour de france 2018 live online falas

Mund të shikoni Tour de France 2019 drejtpërdrejt në Australi Rrjeti SBS përmes SBS OnDemand.

Bllokimi i përmbajtjes ekziston përmes këtij opsioni, kështu që një VPN do të jetë e nevojshme për të hyrë në garë nëse nuk jeni jashtë Australisë. Kontrolloni orarin e SBS për kohën e garës. Shikimi sipas kërkesës është gjithashtu i disponueshëm.

Mbretëria e Bashkuar

Tour tour in france 2018 live online falas

Nëse jeni banor i Britanisë së Madhe, mund të shikoni Tour de France përmes ITV 4 jetojnë në internet. ITV është një transmetues publik, i ngjashëm me BBC-në. Ashtu si BBC, do t’ju duhet një VPN për të hyrë në përmbajtje nëse nuk jeni jashtë MB.

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar gjithashtu deklaron se keni nevojë për një licencë TV në mënyrë që të shikoni përmbajtjen e drejtpërdrejtë përmes internetit. ITV nuk verifikon që ju keni një licencë TV, megjithatë, ju duhet një kod postar në Mbretërinë e Bashkuar për të krijuar një llogari dhe të shikoni drejtpërdrejt në internet.

Për të parë kur transmetohen garat, kontrolloni Udhëzuesin TV ITV.

Free Tour de France rrjedh në gjuhë të tjera

Nuk jeni të kënaqur me vetëm opsionet e transmetimit në anglisht? Ka disa rrjete të tjera në të gjithë botën që ofrojnë mundësi falas për transmetimin e drejtpërdrejtë. Ju mund t’i përdorni këto përmes një VPN gjithashtu.

 • Gjermani: ARD
 • Switzerland: SRF (gjermanisht), RSI (Italisht), RTS (Frëngjisht)
 • Belgjikë: RTBF
 • Suedi: Luaj TV4
 • Spanjë: RTVE

Opsione të paguara për prurjet live të Tour de France

Jo çdo vend po transmeton Tour de France live online falas. Në shumicën e vendeve, nëse doni të merrni cilësinë më të mirë të transmetimit, do të duhet të paguani një shërbim TV të pajtimit për opsionin tuaj të transmetimit të drejtpërdrejtë. Kjo përfshin ata që kërkojnë të shikojnë Tour de France 2019 në SHBA ose Kanada.

Opsionet e paguara të streaming

Amerikan-flamur-2144392_1280

Në SH.B.A., mbajtësi kryesor i të drejtave të transmetimit është NBC Sports. Për të hyrë në sportet NBC, do t’ju duhet të merrni një abonim të TV kabllor, ose një pajtim në një shërbim “pako të dobët” të një TV në internet. Kjo e fundit do të jetë një mundësi shumë më e lirë.

Shërbimet TV pako të holla që mbajnë NBC Sports përfshijnë:

 • Sling TV
 • fuboTV
 • DirecTV Tani
 • YouTube TV
 • PlayStation Vue
 • Hulu Me TV live

Secila prej këtyre shërbimeve mund të transmetohet në internet dhe shumica vijnë me periudha provash falas. Të gjitha ju lejojnë të transmetoni një shfletues në internet dhe të keni aplikacione për pajisjet iOS dhe Android. Shumica kanë aplikacione të TV Fire Amazon gjithashtu. Nëse jeni jashtë SH.B.A.-së, këto burime do të kërkojnë një VPN.

Kanadë

flamuri i Kanadasë

Dy transmetues do të tregojnë Tour de France në Kanada: RDS dhe Sportsnet. RDS do të japë komentin francez për Kanadën frëngjisht, ndërsa Sportsnet do të japë komentin në anglisht.

RDS është në dispozicion dixhitalisht për 24,99 $ CAD në muaj. Sportsnet është i disponueshëm përmes shërbimit të pajtimit Sportsnet të asaj kompanie, i cili është gjithashtu CA 20 $ në muaj ose 10 dollarë në javë.

Si ta shikoni Tour De France 2019 në Kodi

Nëse dëshironi të shikoni Tour de France në televizionin tuaj duke përdorur një pajisje TV, ju me siguri nuk mund ose nuk doni të përdorni një shfletues në internet. Pra, këtu është se si ta përdorim Kodi për të parë Tour de France, duke përdorur shtesa nga depoja zyrtare e Kodi.

Kuti zattoo

kuti zattoo kodi addon

Shtesa Zattoo Box Kodi do t’ju lejojë të shihni të gjithë programimin e Zattoo përmes ndërfaqes së përshtatshme Kodi. Për ta instaluar, thjesht klikoni shtesa → shkarkoni add shtesa video → instaloni Zattoo Box. Pasi të përfundojë instalimin, kliko me të djathtën mbi shtesën dhe zgjedh informacion, atëherë configure për të gjetur menunë e informacionit të hyrjes. Vendosni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin dhe do të jeni gati të filloni të shikoni.

PlayStation Vue

Shtesa PSVue Kodi

Shtesa e PlayStation Vue Kodi do t’ju lejojë të shikoni ndonjë nga kanalet e pajtuara të PS Vue përmes Kodi. Për të instaluar, klikoni instaloni shtesa → shkarkoni add shtesa video → ps vue. Pas instalimit, klikoni me të djathtën mbi shtesën për të hapur menunë e informacionit. Nga atje kliko configure për të sjellë menunë e konfigurimit. Nga skedat në anën e majtë të ekranit, zgjidhni informacioni i llogarisë. Vendosni emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj. Tani klikoni Ne rregull dhe hapur për të hyrë në menunë kryesore.

ITV

instaloni lojtar itv

Shtesa ITV Kodi ju lejon të kaloni procesin e hyrjes për ITV. Ju mund të përdorni opsionet e transmetimit të drejtpërdrejtë të ITV pa pasur nevojë të krijoni një llogari.

Për ta gjetur këtë, ose do të duhet ta shkarkoni direkt nga depoja e tij GitHub ose ta instaloni duke përdorur Browser Github përmes Indigo.

RTS ose SRF

Luaj SRF

Rrjetet zvicerane RTS dhe SRF mund të shikohen drejtpërdrejt përmes Kodi. Ju mund të gjeni shtesa të dedikuara për të dyja këto shërbime në Repositoren Zyrtare Kodi Addon. Të dy janë të lirë për t’u instaluar dhe përdorur.

Player TV irlandez

Turneu i lojtarit irlandez të TV de france në kodi

Siç e përmendëm më lart, TG4 e Irlandës do të ketë mbulimin e Tour de France. Ju mund të shikoni TG4 drejtpërdrejt përmes Kodi duke përdorur shtesën TV Player Irlandeze Kodi. Kjo shtesë është e disponueshme përmes Repositarit zyrtar të Kodit Addon.

Imazhi: “Bradley Wiggins Mark Cavendish – 2012 Tour de France” nga Josh Hallet, i licencuar me CC BY-SA 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map