Miqtë po largohen nga Netflix! Si të shikoni çdo sezon të miqve në internet

Si të shikojmë Shokët Të gjitha stinët në internet


Për shkak të rinegocimit të licencimit, Miqtë la versionin amerikan të Netflix më 1 janar, me HBO planifikimin ta përdorë atë për të tërhequr përdoruesit në shërbimin e tij të ri të transmetimit, HBO Max, kur shkon drejtpërdrejt në maj. Për fat të mirë, nëse jeni në humor të rrjedhë Miqtë në internet, nuk duhet të prisni kaq gjatë; më poshtë, do t’ju bëjmë të ditur se ku dhe si mund të shikoni çdo sezon të Miqtë nga jashtë.

Miqtë ka qenë një nga shfaqjet më të shikuara të Netflix në vitet e fundit, kështu që është pothuajse e sigurt që prurjet e palicencuara janë në dispozicion. Sidoqoftë, ne nuk rekomandojmë përdorimin e tyre. Për të filluar, cilësia e videos ka tendencë të jetë shumë e dobët, dhe më tej, këto transmetime shpesh merren jashtë linje për shkelje të të drejtave të autorit. Ka shumë mënyra të ligjshme për të parë Miqtë megjithatë, në internet dhe transmetuesit në disa vende, do të thotë se nuk ka me të vërtetë asnjë arsye për të përdorur transmetime të palëve të treta.

Kjo shfaqje është në dispozicion vetëm në shërbimet e transmetimit të kufizuara me gjeo. Si i tillë, nëse udhëtoni jashtë vendit dhe nuk ka një transmetues zyrtar në vendin tuaj, do të duhet të përdorni një VPN për të parë Miqtë Online.

Si të shikoni Miqtë në internet nga kudo me një VPN

Pra, çfarë saktësisht është një VPN dhe si mund të ndihmojë? Epo, në thelb, VPN-të ju lejojnë të lidheni me serverat në të gjithë botën, gjë që ju lejon të merrni një adresë IP nga një vend tjetër. Shërbimet e transmetimit të bllokuara nga rajoni e shohin këtë dhe janë mashtruar kur ju lejojnë të shikoni nga jashtë. Mos u shqetëso, është shumë më e thjeshtë se sa tingëllon; më poshtë do të gjeni një udhëzues të shpejtë për zhbllokimin Miqtë jashtë vendit.

Ja se si të shikoni Miqtë (Të gjitha stinët) në internet nga kudo me një VPN:

 1. Filloni duke regjistruar një shërbim me reputacion VPN. Rekomandojmë ExpressVPN, por CyberGhost dhe NordVPN janë dy alternativa të krahasueshme, me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni versionin e duhur të aplikacionit për pajisjen tuaj, pastaj kyçuni.
 3. Vendosni se cilin shërbim transmetues dëshironi të zhbllokoni.
 4. Lidhuni me një server VPN në vendin e kërkuar. Për shembull, duhet të përdorni një server amerikan për të zhbllokuar HBO ose një Britanik për Netflix UK.
 5. Vizitoni faqen tuaj të zgjedhur dhe krijoni një llogari (nëse kërkohet). Vini re se mund t’ju duhet një metodë pagese e lidhur me një adresë në një vend të caktuar.
 6. Më në fund, provoni të luani një video. Ai duhet të fillojë menjëherë, por nëse nuk ndodh, ju mund të rregulloni shumicën e problemeve duke pastruar cookie-t tuaja dhe rimbushur faqen.

Si të transmetoni miqtë në TV SH.B.A.

Flamuri i SHBA

Edhe pse HBO Max nuk do të nisë deri diku maj, ne e dimë këtë çdo episod i Miqtë do të jetë në dispozicion. Ne gjithashtu e dimë se ky shërbim do të kushtojë 14,99 USD në muaj, por detajet e mëtejshme janë të pakta në kohën e shkrimit.

Nuk mund të presësh deri atëherë? Ju keni dy mundësi të tjera për transmetim Miqtë në internet: ose blini sezone individuale në Amazon Prime Video për 19,99 dollarë secila (episodet e vetme kushtojnë 1.99 $) ose shikoni cilindo episod të transmetojë në TBS. Kjo e fundit është zgjedhja më e mirë për shumicën e njerëzve, jo vetëm sepse TBS tregon rreth 50 episode në javë, por sepse ky shërbim është plotësisht falas.

Të gjitha shërbimet e mësipërme janë të kyçura në rajon, dhe ndryshimet e përmbajtjes së Amazon nga një vend në tjetrin. Kjo do të thotë që nëse po udhëtoni jashtë SH.B.A., do t’ju duhet një VPN për të përdorur këto platforma. Nuk e keni ende një? ExpressVPN ofron një garanci të kthimit të parave pa 30 rrezik që ju lejon të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni të impresionuar.

Ku mund t’i shikoj Miqtë në internet pasi të largohet nga Netflix?

Miqtë mund të jetë i bazuar në New York, por ai ka një ndjekje të madhe ndërkombëtare, dhe në përputhje me rrethanat, është në dispozicion për transmetim në disa vende të ndryshme. Lexoni më tej për të zbuluar se cilat rrjete po transmetojnë Miqtë ku jeton:

Britani e Madhe

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

Relax – Miqtë është ende në dispozicion në Netflix MB. Ky shërbim kushton 5,99 £ në muaj, por ka një provë falas prej një muaji. Kjo mund të mos jetë kohë e mjaftueshme për të parë çdo episod, por duhet të jeni në gjendje të pastroni një pjesë të mirë para se të përfundojë periudha e provës.

Kanali 5 tregon episodet prapa-pas-mbrapa të Miqtë mëngjeset më të mëdha, por ndryshe nga shumica e përmbajtjes së kësaj platforme, nuk mund t’i shikoni këto sipas kërkesës. Plus, nuk ka asnjë transmetim të drejtpërdrejtë në faqen e internetit My5. Sidoqoftë, ju mund të shihni kanalin 5 live dhe falas në TVPlayer.com.

Netflix UK, My5 dhe TVPlayer janë të gjithë të kyçur në rajone. Nëse jeni me pushime dhe po kërkoni të përdorni këto shërbime nga jashtë, do të duhet të lidheni së pari me një server britanik VPN.

Kanadë

Flamuri kanadez

Gjërat janë të këndshme dhe të thjeshta për tifozët kanadezë: çdo stinë të Miqtë është në dispozicion në Netflix. Ju gjithashtu mund të blini çdo sezon individualisht në platforma si Amazon Prime Video ose iTunes, por nuk ka me të vërtetë arsye pse kur një abonim mujor Netflix kushton vetëm 9,99 $ CAD. Mos harroni, megjithatë: ju do të duhet të jeni në Kanada ose të lidheni me një server kanadez VPN për të parë.

Australi

flamuri i Australisë

Stan aktualisht ofron çdo episod të vetëm të Miqtë. Planet fillojnë me 10 dollarë AUD në muaj, megjithëse ka një provë 30-ditore falas, do të thotë që mund të shikoni mjaft episode para se të akuzoheni.

Nëse jeni një klient ekzistues i TV Foxtel, mund të regjistroheni në aplikacionin Foxtel Go dhe të shikojnë Miqtë jetoni çdo ditë në Fox Hits. Dëshironi të derdhet Miqtë jetoni në internet pa kabllo? Në vend të kësaj, thjesht krijoni një llogari Foxtel Tani: këto fillojnë me 25 dollarë dhe përfshijnë një provë falas 10-ditore.

Stan, Foxtel Go dhe Foxtel Tani të gjithë kërkojnë që të jeni në Australi përpara se të shihni. Përkundër kësaj, ju mund të përdorni këto shërbime si normale nga jashtë duke u lidhur me një nga serverët tuaj Australian VPN.

A ka ndonjë shans për ribashkim të Miqve?

Së pari, le të fillojmë të zbutim pritjet tona: njerëzit kanë spekuluar për një Miqtë ribashkimi ose rindizja për vite me rradhë. Për më tepër, Jennifer Aniston, një nga yjet e shfaqjes, tha se nuk po ndodhte po aq më tetor.

Sidoqoftë, ka një shkëlqim të vogël të dritës për tifozët afatgjatë. Aniston la të kuptohet se kasti origjinal po punonte për diçka, dhe thashethemet janë duke u lëkundur se mund të jetë një lloj episodi special i pashkruar që përkon me fillimin e HBO Max. Sido që të jetë të jetë, HBO mund të llogarisë në të për të tërhequr një numër masiv shikuesish.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map