Si ta shikoni Endeavor Season 6 në internet nga kudo

Endeavor Sezoni 6


megjithëse përpjekje sezoni i gjashtë mund të ketë mbaruar transmetimet në Mbretërinë e Bashkuar, shikuesit në pjesë të tjera të botës do të duhet të presin pak më gjatë. Për shembull, në SH.B.A., episodi i parë do të shfaqet më 16 qershor në ora 6 pasdite (PT 9:00). Mos u shqetësoni, sidoqoftë: më poshtë, do t’ju bëjmë të ditur se si të shikoni çdo episod të përpjekje sezoni gjashtë jetoni, kudo që të jeni.

Ju duhet të vini re se ky postim do të rekomandojë vetëm burime zyrtare. Shfaqjet popullore si përpjekje shpesh janë në dispozicion në faqet me hije transmetimi por ne këshillojmë fuqimisht të mos përdorni këto. Videot në site të tilla janë shpesh me lagështi dhe me rezolucion të ulët, plus ato mund të merren poshtë për shkelje të të drejtave të autorit në çdo moment, do të thotë që ndoshta nuk do të kesh edhe për të parë fundin e serisë. Ju mund ta transmetoni Endeavour falas gjithsesi, kështu që nuk ka asgjë për të fituar duke përdorur burime jo të besueshme dhe të pa autorizuara.

Të gjitha shërbimet që tregojnë përpjekje janë të kyçura në rajone. Si rezultat, do t’ju duhet një VPN për të hyrë në këto platforma nga jashtë.

Si të shikoni Endeavor sezonin 6 jashtë vendit me një VPN

Zhbllokimi i shërbimeve të kufizuara gjeo-kufizuese është i lehtë, edhe nëse nuk keni përdorur kurrë një VPN më parë. Thjesht ndiqni hapat më poshtë për të transmetuar përpjekje jashtë vendit:

 1. Filloni duke regjistruar një VPN nëse nuk e keni tashmë. Ne rekomandojmë ExpressVPN por CyberGhost dhe NordVPN janë të dy alternativa të shkëlqyera me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN. Shumica ofrojnë një larmi aplikacionesh për sisteme të ndryshme operative prandaj sigurohuni që të merrni versionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Vendosni se cilën nga shërbimet më poshtë dëshironi të zhbllokoni.
 4. Lidhuni me një nga serverët tuaj VPN në vendin e kërkuar. Për shembull, do të përdorni një server britanik për të zhbllokuar qendrën ITV ose një server amerikan për PBS.
 5. Provoni të luani një video në shërbimin tuaj të zgjedhur. Ai duhet të ngarkojë menjëherë, por nëse jo, ju mund të jeni në gjendje ta rregulloni problemin duke pastruar cache dhe cookie-t tuaja, pastaj rifarkoni përsëri faqen.

përpjekje sezoni i gjashtë do të transmetohet drejtpërdrejt, kështu që është e rëndësishme të siguroheni që VPN juaj funksionon (duke përdorur hapat e mësipërm) shumë përpara se shfaqja të fillojë. Në këtë mënyrë, nëse ndonjë gjë nuk funksionon siç pritej, do të keni kohë të mjaftueshme për të marrë ndihmë nga ekipi juaj i klientëve VPN, dhe ndoshta nuk do të duhet të humbasë fillimin e premierës.

Si të transmetoni Endeavour falas në TV në Mbretërinë e Bashkuar (me kohë të kufizuar)

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

Shikuesit britanikë mund të transmetojnë tërë sezonin e gjashtë të përpjekje falas tani. Do të gjesh të katër episodet në Qendër ITV, por kini kujdes që episodet skadojnë 30 ditë pasi të shfaqen në TV, dhe është akoma e paqartë se si do të mund të shikosh pasi të ndodhë kjo.

Do të duhet të krijoni një llogari para se të përdorni vërtet këtë shërbim. Bërja e kësaj është mjaft e drejtpërdrejtë, megjithëse do t’ju kërkohet të vendosni një kod postar britanik. Kjo nuk përdoret për të përcaktuar vendndodhjen tuaj, dhe çdo kod postar i vlefshëm në Mbretërinë e Bashkuar do të funksionojë. Vini re se ndërsa përdoruesit skocez do të ridrejtohen te STV Player, përpjekje nuk është aktualisht i disponueshëm në këtë platformë, pasi është hequr në fillim të prillit.

Po kërkoni të shikoni episodet më të vjetra? megjithëse përpjekje është në dispozicion në Amazon Prime Video, secila episod kushton 2.99 and dhe sezoni i dytë është i padisponueshëm. Sidoqoftë, iTunes aktualisht ju lejon të blini sezonet e mëparshme për secilën 8,99 £ ose 29,99 £ për koleksionin e plotë.

ITV Hub është i arritshëm vetëm në Angli dhe Uells. Nëse jeni në Skoci ose udhëtoni jashtë vendit, akoma mund të shihni përpjekje duke u lidhur me një server anglez VPN. A nuk keni ende një VPN? ExpressVPN vjen me një 30 ditë garanci për kthimin e parave do të thotë që ju mund të transmetoni tërë sezonin e gjashtë pa rrezik. Më pas, nëse nuk jeni të kënaqur ose nuk ju nevojitet më VPN, thjesht mund të anuloni dhe të kërkoni një rimbursim të plotë.

Si ta shikoni Endeavour falas në TV Australian

flamuri i Australisë

ABC do të transmetojë episodet e reja të përpjekje çdo të Premte në 8:31 PM AEST, nga 7 qershor. Do të ketë gjithashtu një përsëritje të nesërmen në 12:30 PM vetëm në rast se ju mungon një episod. ABC është plotësisht e lirë për tu parë dhe madje nuk duhet të krijosh një llogari. Për më tepër, episodet do të vihen në dispozicion sipas kërkesës një kohë të shkurtër pasi ato të transmetohen.

Nga ana tjetër, shikimi i sezoneve 1–5 në internet është më i vështirë në Australi. aktualisht, përpjekje nuk është i disponueshëm në çdo shërbim kryesor Australian të transmetimit, që do të thotë se opsioni juaj i vetëm është të blini sezonet e kaluara individualisht në iTunes. Mimet ndryshojnë sipas sezonit, por në përgjithësi, ju mund të prisni të paguani rreth 15,99 $ AUD.

ABC është gjeo-kufizuar, kështu që do të duhet të jesh në Australi ose të përdorësh një server Australian VPN për të parë ndonjë gjë.

Ku tjetër mund ta transmetoj Endeavour në internet?

Jashtë Britanisë së Madhe? Nuk ka problem – më poshtë, ne do të shpjegojmë se cilat transmetues po tregojnë përpjekje sezoni 6 në vendet e tjera:

SHBA

Flamuri i SHBA

Në Amerikë, përpjekje do të ajroset ekskluzivisht PBS nga 9 PM EST më 16 qershor. Fatkeqësisht, ndërsa PBS është një rrjet pa shikim, përpjekje është në dispozicion vetëm në internet për pajtimtarët Masterpiece. Kjo kushton 5 dollarë në muaj, dhe do t’ju duhet një kartë krediti që është e lidhur me një adresë amerikane për t’u regjistruar. Vlen të përmendet se Kryevepra nuk ju lejon të shikoni TV live, por episodet e reja do të vihen në dispozicion të kërkesës menjëherë pasi të përfundojnë transmetimet në TV.

Ju gjithashtu mund të shtoni shtesën Masterpiece në pajtimin tuaj në Amazon Prime Video. Kjo metodë është pak më e shtrenjtë (5,99 dollarë në muaj), por vjen me një provë falas një javore. Si i tillë, nëse mund të prisni deri më 7 qershor, kur të katër episodet janë transmetuar, do të jeni në gjendje të regjistroheni, të shikoni tërë sezonin, pastaj të anuloni për të mos u ngarkuar. Akoma më mirë, biblioteka e Sh.B.A. e Amazon Prime Video aktualisht përfshin çdo sezon të mëparshëm përpjekje, do të thotë se është e lehtë për të kapur nëse keni humbur disa episode.

Kryevepra e PBS është në dispozicion vetëm në SH.B.A. Abonentët ekzistues mund të qasen në këtë shërbim nga vendet e tjera duke u lidhur me një nga serverët e tyre amerikanë VPN, megjithatë.

Farë mund të presim nga sezoni 6?

Sezoni i gjashtë fillon tetë muaj pas ngjarjeve të sezonit të pestë. Pasi u zhvendos, Morse tani jeton në një zonë rurale, larg jetës ku ishte mësuar në Oksford. Kjo nuk do të thotë që sezoni i ri do të jetë i mërzitshëm, megjithatë. Shaun Evans, ylli i shfaqjes dhe tani drejtor, pohon se kjo seri hedh një vështrim më të afërt në aspektet më të errëta të jetës së Morse, e cila është e kuptueshme duke pasur parasysh atë që ndodhi në finalen e sezonit pesë. Ne gjithashtu e dimë se sezoni i shtatë është konfirmuar për botim diku në vitin 2020, kështu që të paktën tifozët nuk do të kenë shumë kohë për të pritur kur të përfundojë kjo seri.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map