Si ta shikoni Sezonin 4 të Outlander në internet (jashtë SH.B.A.)

Nëse jeni duke pritur të shihni më shumë nga aventurat e Claire dhe Jamie Frazer, mund të jeni duke pyetur veten se si të shikoni jabanxhi Sezoni 4 në internet. Ky artikull do të diskutojë se si të jetoni lumë jabanxhi në SH.B.A., Kanada, Britani të Madhe, Australi dhe vende të tjera. Do të diskutojë gjithashtu se si të shikoni jabanxhi nëse jeni duke udhëtuar jashtë vendit dhe cilat janë VPN-të më të mira për transmetim jabanxhi.


Outlander në STARZ

Nëse keni një kartë krediti në SH.B.A., abonimi në STARZ direkt është mënyra më e shtrenjtë dhe më e thjeshtë për të hyrë në të reja jabanxhi episode. Nëse jeni duke udhëtuar jashtë SH.B.A., VPN më e mirë për t’u përdorur është ExpressVPN. Për përdoruesit që nuk mund të marrin një pajtim STARZ, Rrjeti W, Amazon Prime dhe aplikacioni dhe faqja e internetit e Watch Foxtel janë opsione aty ku janë të disponueshme.

Imazhi i jashtëm 2

jabanxhi Sezoni 4 do të dalë premierë në 4 nëntor në 8 pasdite. EST në SH.B.A. në STARZ. Do të ketë 13 episode.

Ky artikull do të përfshijë vetëm burimet zyrtare. Edhe pse ka të ngjarë të ketë faqe në internet që mbajnë rrjedhë pirate të jabanxhi, ato mund të përmbajnë malware ose të kenë probleme të tjera të sigurisë. Për më tepër, rrjedhat jozyrtare shpesh kanë rezolucion të ulët ose janë të prirur për buffering dhe crashing. Ne nuk rekomandojmë të përdorni burime jozyrtare për të transmetuar jabanxhi.

VPN më e mirë për jabanxhi: Express VPN

Shpalosni faqet e internetit të zhbllokimit të VPN-së

Ndërsa ka shumë mundësi zyrtare për transmetim Outlander në internet, të gjithë bllokojnë përdoruesit që ndodhen jashtë vendeve të veçanta. Për shembull, STARZ direkte është në dispozicion vetëm në SH.B.A. dhe Rrjeti W është i disponueshëm vetëm në Kanada. Nëse regjistroheni në njërën prej këtyre rrjeteve dhe më pas udhëtoni jashtë vendit ku ndodhet, nuk do të jeni në gjendje të shihni jabanxhi.

Zgjidhja për këtë problem është të përdorni një VPN për të fshehur adresën tuaj IP. Kjo do t’ju lejojë të shijoni jabanxhi episodet në të gjithë botën. Një VPN gjithashtu do t’ju ndihmojë të mbroni ju kundër sulmeve nga njeriu në mes, sulmet ISP, goditjen e shpejtësisë ISP dhe shkeljet e tjera të intimitetit.

VPN më e mirë për adhuruesit e jabanxhi dhe të tjerët programimi STARZ është ExpressVPN. Ajo nuk mban regjistra, ka serverë në mbi 90 vende dhe ka një rekord të dëshmuar për të gjetur rreth geoblocks nga Starz.com, Netflix, Hulu, dhe shërbime të tjera të transmetimit.

TRE MUAJ FALAS: Zgjidhni planin vjetor të ExpressVPN për të kursyer 49% dhe për të marrë një mbulim shtesë tre muaj falas.

Si të shikohet jabanxhi Sezoni 4 në internet

STARZ ka licencuar jabanxhi në shërbime të ndryshme transmetimi në vende të ndryshme. Këtu mund të shikoni jabanxhi në SH.B.A., Kanada, MB dhe Australi.

Shtetet e Bashkuara

Outlander në SH.B.A.

Nëse keni një kartë krediti ose debiti që është lëshuar në SH.B.A., mënyra më e lehtë për të parë episodet e reja të jabanxhi është duke u lidhur në faqen zyrtare të STARZ. Shërbimi i transmetimit të vetëm STARZ është i disponueshëm për 8,99 $ / muaj me një provë falas 7-ditore.

Disa shërbime TV më të larta gjithashtu ofrojnë STARZ si një kanal shtesë. Nëse tashmë keni një nga këto shërbime, ju mund të dëshironi të shtoni STARZ në të në vend që të merrni direkt STARZ. Këtu janë disa ofrues të njohur të TV që ofrojnë STARZ:

 • Sling TV (9 dollarë në muaj)
 • Hulu me TV Live (8,99 $ / muaj)
 • YouTube TV (9 dollarë në muaj)
 • DIRECTV TANI (përfshirë në $ 75 / muaj paketën “Gotta Have It” ose për 8 dollarë të shtuar në pako të tjera)

Nëse keni një shërbim kabllor ose satelit, mund të shihni jabanxhi në STARZ.com duke përdorur letrat kredenciale për hyrjen e shërbimit tuaj.

Kanadë

Outlander në W

Në Kanada, jabanxhi është në dispozicion në Rrjetin W. Episodedo episod i ri transmetohet në 10 p.m. EST, një orë pasi mbaron ajrimin në SH.B.A. Për të parë në internet, lundroni në faqen zyrtare të internetit W dhe regjistrohuni me ofruesin tuaj të TV. Ne nuk kemi thënë se çfarë dite ose ora çdo episod do të postohet në faqen e internetit. Por praktika e zakonshme për shumicën e rrjeteve është të postoni episodet e reja qoftë natën që ata ajrosen, as një ditë më pas.

Britani e Madhe

Outlander në Mbretërinë e Bashkuar

Në MB, e re jabanxhi episodet janë në dispozicion një ditë pasi ato transmetohen përmes Amazon Prime. Banorët e Mbretërisë së Bashkuar mund të regjistrohen në Amazon Prime Video me një kosto prej 7,99 / / muaj, me një provë falas 30-ditore. Nëse nuk doni të regjistroheni në Kryeministri, një mundësi tjetër është të marrësh me qira jabanxhi episodet një ditë pasi ata transmetojnë për 2.49 £ një copë.

Australi

Outlander në Australi

Në Australi, jabanxhi transmetohet në Foxtel çdo të hënë në 12 pasdite. AEDT, duke filluar me premierën më 5 nëntor. Episodet e reja mund të shihen në internet përmes aplikacionit dhe faqes në internet Watch Foxtel. Një pajtim Foxtel kushton 30 dollarë AUD / muaj për opsionin më pak të shtrenjtë.

Si të rrjedhë jabanxhi jashtë vendit me një VPN

Do të duhet të keni një metodë pagese të vendosur në vendin ku planifikoni të shihni jabanxhi. Për shembull, do t’ju duhet një kartë krediti amerikane për t’u pajtuar me STARZ të drejtpërdrejtë dhe një kartë krediti Australiane për t’u abonuar në Foxtel.

Nëse udhëtoni jashtë kufijve të vendit tuaj, do të dilni në një problem. Shërbimi për të cilin keni paguar do të jetë në një vend, ndërsa do të keni akses në Internet nga një vend tjetër, ku ai shërbim është i bllokuar.

Ju mund ta zgjidhni këtë problem duke përdorur një VPN për të fshehur adresën tuaj IP. Këtu është se si të rrjedhë jabanxhi dhe programe të tjera jashtë vendit me një VPN:

 • Vendosni se cili ofrues i VPN të përdorë. Ne rekomandojmë ExpressVPN, por NordVPN dhe Cyberghost janë gjithashtu zgjedhje të mira
 • Shfletoni në faqen e internetit të ofruesit VPN dhe instaloni programin
 • Kur programi ngarkon, zgjidhni një server nga brenda vendit të shërbimit ku jeni pajtuar. Për shembull, nëse keni një pajtim në Foxtel, zgjidhni një server Australian. Nëse keni një pajtim në STARZ, zgjidhni një server amerikan
 • Lidhuni në faqen e internetit të shërbimit tuaj dhe klikoni në episodin që dëshironi të shihni

A mund të rrjedh jabanxhi me një VPN falas?

Në vend që të paguani një tarifë abonimi, VPN falas regjistrojnë të dhëna në lidhje me atë që klientët janë duke bërë në internet. Ata më pas i shesin këto informacione tek reklamuesit. Kjo praktikë ngre shqetësime për privatësinë.

VPN falas gjithashtu kanë kufij të të dhënave që zakonisht janë shumë të ulta për të lejuar transmetimin e videos. Dhe ata kanë mijëra përdorues që përpiqen të lidhen me infrastrukturën e varfër që vështirë se është aktualizuar ndonjëherë. Kufizimet dhe shqetësimet e tyre për privatësinë i bëjnë ata një mundësi shumë e dobët për shumicën e aktiviteteve, madje edhe shfletimi në internet.

Ne rekomandojmë vetëm VPN që kanë shpejtësi të lartë dhe mbrojtje të fuqishme të intimitetit. Fatkeqësisht, asnjë VPN falas që ne dimë aktualisht i përshtaten këtij përshkrimi. Sidoqoftë, shumë VPN të shkëlqyera ofrojnë pajtime të ulëta deri në $ 7 $ në muaj, nëse regjistroheni për një afat të gjatë të mjaftueshëm. Këtu është një listë me më shumë informacion.

Cfare eshte jabanxhi?

jabanxhi është një dramë TV e bazuar në serinë e librave nga Diana Gabaldon me të njëjtin emër. Ajo u zhvillua nga Ronald D. Moore (Star Trek: The Generation Next, Battlestar Galactica, spirale). Ajo yllon Catriona Balfe si Claire Randall (më vonë Claire Fraser) i cili e gjen veten të transportuar përsëri në kohë pasi vizitoi Craigh na Dun. Ajo përfundon në shekullin e 18-të, ku takon disa malësorë skocezë të ndjekur nga trupat britanike.

Claire bie në dashuri me një nga malësorët e quajtur James Frazer. Në këtë proces, ajo kapet nga rebelimi i Jakobit ndërsa përhapet në Francë. Tifozët e jabanxhi e duan mënyrën se si gërshetojnë fakte historike në komplotin e tregimit. Ka informacione për luftërat skoceze-britanike të viteve 1700, rebelimin e Jakobitëve në Francë dhe shumë ngjarje të tjera në historinë evropiane. Ata gjithashtu kënaqen me kthesat komplekse të komplotit, skenat e veprimeve gory dhe personazhet e fortë të serialit.

Nëse dëshironi të kapni sezonet e mëparshme para se të shikoni një të re, e gjithë seria është në dispozicion në aplikacionin dhe faqen në internet STARZ në SH.B.A. dhe Amazon Prime në Mbretërinë e Bashkuar.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map