Si ta shikoni Sezonin 7 të Vajzave të Re në internet nga kudo

Dëshironi të shikoni Vajz e re sezoni 7 në internet falas edhe kur jeni jashtë? Sot, ne do t’ju njoftojmë se si të jetoni lumë Vajz e re, se si një Rrjet Virtual Privat (VPN) anashkalon bllokimin rajonal, dhe cilat janë VPN-të më të mira për t’u përdorur.


Si të shikoni Sezonin e Vajzave të Re 7 në internet

Më herët këtë vit, Vajz e re përfundoi sezonin e shtatë dhe të fundit. Ndërsa serialet e mëparshme kishin 22 episode, sezoni 7 e mbajti atë të shkurtër dhe të ëmbël me vetëm tetë. Kjo e bën atë të përsosur për shikimin e mprehtë, dhe më poshtë, ne do të shpjegojmë saktësisht se cilat shërbime ju lejojnë të bëni vetëm atë.

Ne do të rekomandojmë vetëm burime zyrtare në këtë postim. Si me shfaqjet më të njohura televizive, Vajz e re ka pjesën e tij të drejtë të rrjedhave të palicencuara. Sidoqoftë, këto shpesh janë në dispozicion vetëm në përcaktimin standard, dhe nuk ka asnjë garanci që ato do të qëndrojnë në internet për çdo periudhë kohe. Ky nuk është problem, megjithatë, pasi ka disa vende që mund të shikoni Vajz e re në mënyrë të ligjshme, falas.

VPN më e mirë për transmetimin e Vajzës së Re: ExpressVPN

ExpressVPN video transmetuese

Përdorimi i një VPN është një nga mënyrat më të lehta për të parandaluar monitorimin e aktiviteteve tuaja në internet. Një VPN e kripton trafikun tuaj, kështu që administratori juaj i rrjetit ose ofruesi i shërbimit të internetit nuk mund të thonë me siguri se për çfarë mund të gjeni. Si një shtesë e shtuar, VPN ju mundësojnë të prishni vendndodhjen tuaj dhe të përdorni vendet e bllokuara gjeo-bllok nga jashtë. Ne ju rekomandojmë ExpressVPN: është mjaft e shpejtë për të transmetuar pa ndërprerje, ofron serverë në 94 vende dhe mund të zhbllokojë lehtësisht platformat kryeneçe si Netflix, BBC iPlayer dhe Amazon Prime Video.

Duhen vetëm një minutë për të filluar: thjesht zgjidhni një gjatësi të pajtimit (një muaj, gjashtë muaj ose një vit) dhe paguani. Kjo fillon një garanci 30-ditore për kthimin e parave, duke ju dhënë shumë kohë për të provuar shërbimin dhe të shihni nëse i përmbush ato pritjet tuaja. Nëse jo, nuk ka problem – thjesht anuloni dhe do të merrni një rimbursim të plotë. Ky gjyq do të thotë që ju mund të përdorni ExpressVPN falas, mbulim afatshkurtër, për shembull, nëse po e lini vendin me pushime ose dëshironi të shihni një ngjarje të veçantë.

MUAJ FALAS: Zgjidhni planin njëvjeçar të ExpressVPN për të marrë tre muaj shtesë falas dhe kurseni 49% në koston totale. Kjo shkurton faturën tuaj mujore në vetëm 6.67 dollarë.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

Si të shikoni vajzën e re jashtë vendit me një VPN

Të reja për VPN dhe nuk jeni të sigurt se si të filloni? Thjesht ndiqni hapat e mëposhtëm për të zhbllokuar shumicën e shërbimeve të bllokuara gjeo-bllok:

 1. Së pari, regjistrohuni në një shërbim të përshtatshëm VPN. Ne kemi përmendur tashmë ExpressVPN por NordVPN dhe CyberGhost janë të dy alternativa të forta, me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN. Systemdo sistem operativ ka një version të ndryshëm, kështu që sigurohuni që të merrni një të duhurin.
 3. Zgjidhni një nga zyrtarët Vajz e re transmetuesit nga lista më poshtë.
 4. Lidhu me një server VPN në vendin e duhur. Do të përdorësh një server amerikan për të zhbllokuar FOX, për shembull, ose një server britanik për Amazon Prime Video.
 5. Provoni të transmetoni video në faqen tuaj të zgjedhur. Ai duhet të ngarkojë pothuajse menjëherë, por nëse jo, provoni të ngarkoni përsëri faqen ose rindizni shfletuesin tuaj.

Nëse dëshironi të shihni një ngjarje live, ju rekomandojmë të përshkoni hapat e mësipërm. Kjo siguron që nëse asgjë nuk funksionon siç pritej, do të keni akoma mjaft kohë për të marrë ndihmë nga ekipi i klientit tuaj VPN.

Ku mund ta shikoni Sezonin e Vajzave të Re 7 në internet

Edhe pse nuk ka episodet e reja që dalin, Vajz e re mbetet shumë popullor, dhe si i tillë, është i disponueshëm në disa vende në të gjithë botën. Më poshtë, ne do të shpjegojmë se cilat shërbime ju mundësojnë të transmetoni Vajz e re ku jeni.

SHBA

Flamuri i SHBA

Extremelyshtë jashtëzakonisht e lehtë për tu parë Vajz e re në Amerikë. Tifozët mund të shikojnë shumica e sezonit 7 falas, pa regjistrim, në FOX. Thënë kështu, do t’ju duhet një abonim me TV kabllor, në mënyrë që të transmetoni episodet 1, 2 dhe 3. Aktualisht, është e pamundur të identifikoheni me ndonjë shërbim më të lartë, megjithëse Hulu lejon abonentët të shikojnë sezonin 7 sipas kërkesës. Ky shërbim kushton 7,99 dollarë në muaj. Të dy FOX dhe Hulu janë gjeo-bllokuar, do të thotë se do të duhet të lidheni me një server VPN të SHBA për të parë nga jashtë.

Nëse dëshironi të shikoni stinët më të vjetra, ju jeni me fat: ata janë të gjithë të disponueshëm në Netflix SH.B.A.. Paketat Netflix fillojnë me 7.99 dollarë në muaj, dhe përfshijnë një provë falas një-mujore. Nëse nuk keni tashmë një llogari – dhe jeni të përkushtuar sa duhet – është e mundur të shikoni çdo episod nga sezonet 1-6 falas duke i kaluar të gjitha gjatë periudhës së provës falas.

Britani e Madhe

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

megjithëse Vajz e re tashmë ka mbaruar në SH.B.A., seria e saj e fundit nuk është transmetuar as në Mbretërinë e Bashkuar akoma. Sezoni 7 do të jetë transmetuar në E4 duke filluar nga 18 tetor, me çdo episod që transmetohet në 9:30 PM BST. Kjo do të thotë që ju do të keni mundësi të transmetoni live çdo episod falas, në Të gjitha 4. Do të duhet të krijoni një llogari së pari, gjatë së cilës do t’ju kërkohet të futni një kod postar në Mbretërinë e Bashkuar: mos u shqetësoni, kjo isn usedshtë përdorur për të kontrolluar vendndodhjen tuaj.

Fatkeqësisht, asnjë shërbim kryesor i transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar nuk përfshin Vajz e re në bibliotekën e saj. Si i tillë, opsioni juaj i vetëm është të blini sezone ose episodet individuale në platforma si Amazon ose Chili. Mos harroni, nëse jeni vetëm në Britani përkohësisht, ju prapëseprapë mund të akordoheni në prurjet nga vendi i lindjes tuaj duke përdorur një VPN.

Kanadë

flamuri i Kanadasë

Fatkeqësisht, nuk ka detaje në lidhje me kohën kur shikuesit kanadezë do të shohin sezonin 7 në TV. Thënë kështu, ju mund ta blini këtë seri në Amazon Prime Video dhe iTunes.

Ashtu si në SH.B.A., stinët 1-6 të Vajz e re janë në dispozicion në Netflix Kanada. Abonimet mujore fillojnë nga $ 8,99 CAD dhe përfshijnë një provë falas një-mujore. Më parë, sezonet janë shtuar në formacionin Netflix pak para se të transmetohet tjetër, që do të thotë se mund të presim që sezoni 7 të arrijë diku në pranverën e vitit 2019.

Australi

flamuri i Australisë

Për momentin nuk ka asnjë datë lëshimi për sezonin 7 të Vajzave të Re në Australi. Më parë, shfaqjet FOX kishin transmetuar në TEN, por që nga viti i kaluar, kjo nuk është më rasti. Megjithëse zgjidhni tituj FOX si psh Teoria e Big Bangut janë rikthyer, Vajz e re aktualisht nuk është një prej tyre.

Thënë kjo, sezoni 6 tani po transmeton Fox8, me dy episodë çdo të Dielë në 5:30 pasdite. Nëse tashmë regjistroheni në Foxtel, mund të transmetoni Fox8 në internet me aplikacionin Foxtel Go. Mos u shqetësoni nëse jo, megjithatë: ju mund të fitoni qasje me Foxtel Tani në vend të kësaj. Paketa pop kushton 15 dollarë AUD në muaj, dhe ka një periudhë prove dy-javore e cila ju lejon të keni akses në çdo kanal.

Vende të tjera

Vajz e re është në dispozicion në vende të ndryshme nga ato të listuara më lart, përgjithësisht në kanale dhe shërbime ndërkombëtare të markës FOX. Sidoqoftë, pa ndonjë listë gjithëpërfshirëse të transmetuesve ndërkombëtarë, mund të duhet të bëni disa hulumtime për të gjetur një burim lokal. Nëse nuk ka asnjë, mbani mend se ju mund të blini tërë sezonet në shërbime si Amazon Prime Video, iTunes dhe Dyqani Google Play.

Mund ta shikoj vajzën e re me një VPN falas?

Megjithëse VPN falas mund të duket se ofrojnë një metodë të lehtë për të qëndruar të sigurt në internet, ato në të vërtetë vijnë me disa disavantazhe të rëndësishme. Së pari, ekziston performanca e tyre; VPN-të e lirë kanë më pak serverë sesa rivalët e tyre premium, megjithatë një fluks i vazhdueshëm i përdoruesve. Kjo çon në kohë të gjatë ngarkimi, buffering të shpeshtë dhe në disa raste, shkëputje totale nga VPN. Këto shërbime janë shpesh të parat që janë në listën e zezë nga mbajtësit e të drejtave të autorit, kështu që nuk ka asnjë garanci që do të jeni në gjendje të shikoni asgjë.

Ju mund të pyesni veten se si VPN të lira mund të përballojnë të mirëmbajnë rrjetet e tyre. E vërteta është se këto shërbime kanë gjetur mënyra të tjera për të fituar para. Mund të jetë që ata të futin reklama në faqet që vizitoni, por disa madje përdorin cookie për ndjekjen e vendeve që vizitoni, edhe kur jeni shkëputur. Këto të dhëna më pas mund të grumbullohen në profile shumë të hollësishme të konsumatorit, të cilat më pas mund t’i shiten palëve të treta pa dijeninë e përdoruesit.

Shiko gjithashtu: Si të ndaloni gjurmimin e shfletuesit

Më në fund, është shumë e vështirë të tregoni nëse po përdorni një VPN falas të ligjshme apo jo. Një studim i vitit 2015 për 283 aplikacione falas VPN zbuloi se pothuajse 40% përfshijnë një malware të një lloji. Ndoshta më shqetësuese, të gjitha këto aplikacione u zbuluan në Google Play Store. Një emër i njohur nuk do të thotë se do të mbroheni; madje kemi parë një VPN të madhe falas të shesë bandën e bandës së përdoruesve të saj për të ndihmuar në drejtimin e një botnet.

Mënyra më e mirë për t’i mbajtur të dhënat tuaja të sigurta është të përdorni një VPN me reputacion me një rekord të dëshmuar për mbrojtjen e intimitetit të klientëve të saj.

Canfarë mund të presin fansat nga sezoni 7 i New Girl?

Sezoni 7 do të jetë paksa i ndryshëm nga stinët e mëparshme në disa mënyra. Së pari, zhvillohet tre vjet pas episodit përfundimtar të sezonit të gjashtë. Xhes dhe miqtë e saj janë vazhduar me jetën dhe karrierën e tyre, por mos u shqetësoni; banda është akoma bashkë.

Së dyti, ka vetëm tetë episod në vend të 22. Kjo do të thotë që shfaqja do të vërë theks të madh në zgjidhjen e temave të komplotit të varur, në vend që të krijojnë linja të reja tregimi. Sidoqoftë, ka pak rrugë të mbarë, pasi sezoni i gjashtë bëri një punë mjaft të mirë për të lidhur çdo përfundim të lirshëm. Sigurisht, kjo ishte përsëri kur krijuesit nuk e dinin nëse një sezon i shtatë do të ishte i gjelbër. Për fat të mirë ishte, dhe ju mund t’i shikoni të gjitha në internet.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map