Si ta shikoni Sezonin Elementar 7 në internet (jashtë SH.B.A.)

Si ta shikoni Sezonin Elementar 7 në internet


fillorSezoni i shtatë është vendosur në premierë më 23 maj në ora 07:00 PST (10:00 EST). Sidoqoftë, për shkak të masave të forta gjeo-kufizuese të CBS dhe mungesës së transmetuesve ndërkombëtarë, tifozët më parë e kanë pasur të vështirë të shikojnë fillor në internet nga jashtë SH.B.A. Për fat të mirë, ne kemi gjetur një rrugëdalje. Lexoni më tej për të mësuar se si të rrjedhë fillor sezoni 7 jeton nga vende si Kanada, Mbretëria e Bashkuar dhe Australia.

Ju duhet të vini re se ne do të rekomandojmë vetëm burime zyrtare. Faqet e transmetimit me hije lulëzojnë me shfaqjet e njohura që publikohen vetëm në disa vende, por ne këshillojmë që të mos përdorni ato. Cilësia e videos shpesh është shumë e dobët dhe nuk ka asnjë garanci që çdo episod do të jetë i disponueshëm. Për më tepër, transmetimet e palicencuara shpesh merren poshtë për shkelje të së drejtës së autorit. Ne do t’ju njoftojmë se si të jetoni lumë fillor sezoni 7 falas gjithsesi, kështu që nuk ka nevojë të përdorësh burime jo të besueshme dhe të pa autorizuara.

Shumë nga shërbimet që tregojnë fillor janë të kyçura në rajone. Për t’iu qasur atyre nga jashtë, do të duhet të përdorni një Rrjet Virtual Privat (VPN).

Si të shikoni Elementary nga kudo me një VPN

VPN-të mund të jenë pak frikësuese por ato në të vërtetë janë mjaft të lehta për t’u përdorur. Ndiqni hapat më poshtë për të zhbllokuar shërbimet e kufizuara gjeo-kufizuese dhe të shikojnë fillor nga kudo:

 1. Filloni duke regjistruar një VPN nëse nuk e keni tashmë. Ne rekomandojmë ExpressVPN megjithëse NordVPN dhe CyberGhost janë dy alternativa të shkëlqyera, me kosto të ulët.
 2. Tjetra, shkarkoni dhe instaloni VPN. Do të ketë aplikacione për platforma të ndryshme të ndryshme prandaj sigurohuni që të merrni atë të duhurin.
 3. Lidhuni me një nga serverët tuaj VPN në SH.B.A..
 4. Provoni të luani një video në CBS ose Hulu. Ai duhet të fillojë menjëherë, por nëse nuk ndodh, ju mund të rregulloni shumicën e problemeve duke pastruar cache dhe cookie-t tuaja, pastaj të rifreskoni faqen.

fillor sezoni 7 do të transmetohet drejtpërdrejt. Për këtë arsye, është e rëndësishme të siguroheni që VPN juaj të funksionojë mirë paraprakisht. Kjo qasje siguron që nëse asgjë nuk funksionon siç pritej, ju do të keni akoma kohë për të marrë ndihmë nga ekipi i klientit tuaj të ndihmës së klientit VPN dhe mund të mos ketë nevojë të humbisni fillimin e premierës.

Si të transmetoni sezonin fillor 7 falas në TV SH.B.A.

Flamuri i SHBA

Ju mund të vërtetë shikoni CBS live online pa kosto të shtuar nëse keni TV kabllor ose një llogari fuboTV, Hulu, PlayStation Vue ose YouTube TV. Nëse nuk keni ndonjë nga këto, mos u shqetësoni; mund të regjistroheni në vend të kësaj për CBS All Access. Ky shërbim kushton $ 5,99 USD në muaj por ekziston edhe një plan pa reklama në dispozicion për 9,99 dollarë në muaj.

Këtu është problemi: ndërsa të gjitha shërbimet e sipërme vijnë me një provë falas (zakonisht një javë), fillor Sezoni 7 do të ketë 13 episode, që do të thotë se herët a vonë, do të duhet të paguani për të vazhduar shikimin. Nëse nuk keni ndërmend të shikoni në përkufizimin standard, ekziston një mënyrë për të parë të gjithë sezonin falas.

USTVNow është një shërbim transmetimi i krijuar për të lejuar anëtarët e Forcave të Armatosura të SH.B.A. të shikojnë TV nga shtëpia ndërsa janë në dislokim. Përkundër kësaj, në të vërtetë nuk kontrollohet të shikoni nëse jeni anëtar i ushtrisë apo jo. Në fakt, USTVNow lejon secilin të regjistrohet, pavarësisht se ku janë në botë.

Plani i saj bazë është plotësisht falas, dhe ofron pesë kanale duke përfshirë CBS. Pasi që nuk ka data të konfirmuara të lëshimit ndërkombëtar për fillor Sezoni 7 akoma, kjo është mënyra më e lehtë për të transmetuar episodet e reja të fillor nga jashtë Amerikës.

Përveç USTV Tani, të gjitha shërbimet e mësipërme janë gjeo-bllokuar. Si i tillë, do t’ju duhet një VPN për t’i përdorur ato nëse jeni jashtë SH.B.A.. Akoma keni nevojë për një VPN? ExpressVPN ofron një pa rrezik 30 ditë garanci për kthimin e parave. Nëse nuk jeni të kënaqur sidoqoftë, thjesht anuloni të kërkoni një kthim të plotë, pa asnjë pyetje.

A mund të shikoj sezonet 1-6 të fillore në internet?

Aktualisht, shikuesit amerikanë (ose ata të lidhur me një server VPN të SH.B.A.) mund të shikojnë sezonet fillestare 1-6 në Hulu. Të dy këto shërbime ofrojnë një provë njëjavore, por me gjithsej 141 episod, do të kesh vështirësi t’i përfundosh në kohë të gjitha. Nëse jeni vetëm një sezon ose dy prapa, megjithatë, duhet të jeni mirë.

Fatkeqësisht, CBS po e mban këtë seri afër gjoksit të saj dhe si e tillë, ka shumë pak transmetues ndërkombëtarë. Tifozët Australianë mund të shikojnë stinët 1–5 në Stan. Ky shërbim vjen me një provë 30-ditore falas, dhe kushton 10 dollarë AUD në muaj pas kësaj.

Stinët e mëparshme ishin të disponueshme në Netflix Francë, Danimarkë dhe Spanjë, por kjo nuk është më rasti. Në fakt, në shumë vende, mënyra e vetme për të transmetuar fillor në internet është për ta blerë atë, sezon pas sezoni në iTunes, Amazon Prime Video ose Microsoft Store.

Dofarë dimë për sezonin 7 të Elementary?

Edhe pse shfaqja fillimisht ishte menduar të përfundojë me sezonin e saj të gjashtë, CBS vendosi ta rinovojë atë një herë të fundit. Sigurisht, kjo do të thotë që shkrimtarët duhej të gjenin një mënyrë për të përparuar historinë pa prishur ndonjë prej temave të komplotit që ishin lidhur mjeshtërisht në fund të sezonit gjashtë..

Kjo është arsyeja pse sezoni 7 nuk do të vijojë drejtpërdrejt nga sezoni 6. Në vend të kësaj, ne do të kërcejmë një vit në të ardhmen. Detajet e komplotit janë akoma pak dhe larg, por ne e dimë se ndërsa Sherlock dhe Watson përfunduan në Baker Street në fund të sezonit të kaluar, ata do të kthehen në New York për t’u përballur me një miliarder të teknologjisë së quajtur Odin Reichenbach. Tifozët e librave do të dinë domethënien e këtij emri, dhe implikimet e tij për kastin kryesor, por për të shmangur çdo spoilers, ne thjesht do të themi se është e sigurt të jetë një sezon i fundit shumë emocionues.

Shihni gjithashtu: Si të merrni një adresë IP të SH.B.A.-së

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map