Si të jetoni në internet Emmy Awards 2019 nga kudo

Si të jetoni në internet çmimet Emmy 2019


Mymimet Emmy do të zhvillohen të Dielën, 22 Shtator në Teatrin Microsoft në qendër të Los Anxhelosit, Kaliforni, dhe do të transmetohen në 20:00 EST / 17:00 PST. Vetëm për herë të katërt në historinë Emmy shfaqja do të jetë pa strehë. Edhe pse, me shumë prezantues të kalibrit të lartë dhe shumë shfaqje të shkëlqyera për të festuar, sigurisht që do të jetë një ngjarje argëtuese. Në këtë post, ne do të shpjegojmë se si ju mund të jetoni në transmetim Emmy Awards 2019 jashtë vendit nga SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar, Kanada, Australi, Japoni, Gjermani, Francë, apo kudo tjetër në botë.

Ndërsa disa transmetues transmetojnë përmbajtjen e tyre live në internet, ata kufizojnë hyrjen për përdoruesit e vendosur në vendin e burimit. Sidoqoftë, nga duke përdorur një Rrjet Virtual Privat (VPN), ju mund të anashkaloni këto kufizime. Ne do të shpjegojmë se si funksionon kjo dhe do të zbulojmë se ku mund të jetoni në treg Emmy Awards. Vini re se ne do të rekomandojmë vetëm burime zyrtare, pasi prurjet e palicencuara kanë tendencë të ofrojnë një përvojë të dobët të përdoruesit.

Shfaqja e Emmy Awards 2019 është duke transmetuar vetëm disa kanale të zgjedhura. Për të parë nga jashtë një rajoni të transmetimit, do të duhet të përdorni një VPN.

Si të shikoni mymimet Emmy 2019 në internet me një VPN

Një VPN kodon të gjithë trafikun tuaj në internet dhe e tunelon atë përmes një serveri ndërmjetës në vendndodhjen tuaj. Ai zëvendëson adresën tuaj IP me një nga vendndodhja juaj e zgjedhur, kështu që ju të mund të anashkaloni gjeo-kufizimet dhe shërbimet e hyrjes, si NBC dhe CTV nga jashtë.

Ja se si të shikoni Emmy Awards 2019 drejtpërdrejt në internet nga kudo:

 1. Abonohuni te një ofrues i njohur VPN. Ne rekomandojmë ExpressVPN, por NordVPN dhe CyberGhost janë dy alternativa të shkëlqyera me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Nisni aplikacionin dhe shkruani letrat kredenciale të reja.
 4. Zgjidhni një server në vendin nga e ka origjinën burimi juaj i transmetimit.
 5. Qasuni në transmetimin direkt të Emmy Awards 2019 dhe kënaquni!

Ndërsa duhet të jeni në gjendje të vëzhgoni pa asnjë problem, është e vlefshme të bëni një provë para natës së çmimeve për të mos humbur ndonjë nga veprimet.

Ku mund të shikoni Emmy Awards 2019

Emmimet Emmy do të transmetohen në shumë vende. Këtu mund të shikoni.

SHBA

Flamuri i SHBA

Transmetuesi zyrtar për Emmy Awards 2019 është FOX. NBC kishte të drejta për të transmetuar shfaqjen vitin e kaluar, por zakonisht ka një rotacion midis katër rrjeteve (ABC, CBS, FOX, dhe NBC) dhe është FOX që po kthehet këtë vit.

FOX do të tregojë ceremoninë e plotë të çmimeve në TV dhe përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë në internet. Për të hyrë në opsionin në internet, do t’ju kërkohet të regjistroheni duke përdorur letrat kredenciale nga një ofrues TV si Xfinity, Dish, ose DirecTV. Ndërsa ekziston një listë e gjatë e opsioneve, nëse nuk keni një pajtim, atëherë nuk do të mund të shihni.

Nëse po udhëtoni jashtë SH.B.A. dhe po përpiqeni të përdorni qasjen në internet FOX, ka të ngjarë të merrni një mesazh gabimi ose funksioni i rrjedhës live thjesht nuk do të funksionojë. Nëse keni kredencialet e ofruesit kabllor amerikan, mund të merrni rreth kësaj duke përdorur një VPN (duke përdorur hapat e mësipërm) për të marrë një adresë IP të SH.B.A.-së. Atëherë do të jeni në gjendje të futni kredencialet e ofruesit tuaj të TV si normale.

Një mënyrë tjetër për të hyrë në Fox është përmes një ofruesi IPTV siç janë TV Live Hulu, Sling TV, PlayStation Vue, AT&T TV TANI, fuboTV ose YouTube TV. Shumë nga këto shërbime ofrojnë prova falas, kështu që ju të regjistroheni, të shikoni çmimet Emmy dhe më pas të anuloni. Edhe me këto shërbime, gjeo-kufizimet do të fillojnë, kështu do të duhet të përdorni një VPN nëse jeni jashtë SH.B.A.. Dhe të gjithë kërkojnë që të regjistroheni duke përdorur një metodë pagese në SH.B.A., kështu që ata nuk janë opsion nëse nuk jetoni zakonisht në SH.B.A..

Kanadë

Flamuri kanadez

Shikuesit në Kanada mund të shikojnë Awardsmimet Emmy në TV ose përmes një transmetimi në internet përmes CTV. Për të hyrë në transmetimin live, kërkohen kredencialet e ofruesit të shërbimit TV. Për banorët kanadezë që udhëtojnë jashtë Kanadasë, mund të hyni në lumë duke përdorur një VPN për të marrë një adresë kanadeze IP.

Australi

flamuri i Australisë

Në Australi, çmimet do të transmetohen në kanalin FoXelel FOX8 dhe në internet përmes Foxtel Tani. Do të ketë një vonesë, kështu që ju nuk duhet të nxitoni në shtëpi nga puna dhe të mund të shijoni shfaqjen në kohën e arsyeshme të 8:30 pasdite ACT, të hënën, 23 shtator.

Foxtel Tani është një shërbim i pajtimit me pagesë, por ofron një provë falas 10-ditore. Megjithëse, do të duhet të paraqisni detajet e pagesës, vetëm sigurohuni që të jeni anuloni përpara se karta juaj të ngarkohet. Për t’u regjistruar nga jashtë Australisë, do t’ju duhet një adresë IP Australiane si dhe një metodë pagese e regjistruar në vend.

Britani e Madhe

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

Nëse jeni në Mbretërinë e Bashkuar, mund të shihni të gjithë shfaqjen e çmimeve në Sky One. Shfaqja do të vonohet në mënyrë që transmetimet e saj në një kohë të përshtatshme për shikuesit në Mbretërinë e Bashkuar në 21:00 BST të hënën, 23 shtator.

Fatkeqësisht, nëse nuk jeni një përdorues ekzistues i Sky, nuk është saktësisht e thjeshtë të vendoseni. Për të fituar qasje në kanalet Sky, duhet të jesh një klient në lulëzim të plotë me një kuti Sky të instaluar nga një teknik.

Sidoqoftë, nëse jeni një klient ekzistues Sky dhe po udhëtoni jashtë vendit kur transmeton shfaqjen e çmimeve, mund të përdorni një VPN për t’u lidhur me një server në Mbretërinë e Bashkuar. Atëherë do të jeni në gjendje të regjistroheni në internet si normale.

Shtete te tjera

Popullariteti i Emmy Awards do të thotë që shfaqja do të transmetohet në dhjetëra vende në të gjithë globin. Nëse nuk e kemi mbuluar vendin tuaj në këtë listë, ju mund të kontrolloni listën zyrtare të transmetuesve ndërkombëtarë në faqen e internetit Emmys.

Kush është gati për nominim në Emmy Awards 2019?

Siç është rasti çdo vit, tashmë ka pasur shumë emocione në krijimin e këtyre çmimeve. Emërtimet e Emmy Awards u njoftuan në 16 korrik, me Loja e froneve dhe Zonja e mrekullueshme Maisel duke udhëhequr paketën përkatësisht me 32 dhe 20 nyje. Këtu janë nominimet për disa nga çmimet më të lakmuara:

Drama e shquar Komedi e Pavarur
Thirrni më mirë SaulinBarry
rojë personaleFleabag
Loja e froneveKukull Rus
Vrasja e EvësCreek’s Creek
OzarkVendi i mirë
paraqesinZonja e mrekullueshme Maisel
vargnënpresident
Keta jemi ne
Aktorja kryesore në një dramë
Aktorja kryesore në një komedi
Emilia Clarke (Game of Thrones)Christina Applegate (vdekur për mua)
Robin Wright (Shtëpia e Kartave)Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)
Viola Davis (Si të shpëtoni me vrasje)Catherine O’Hara (Creek’s Creek)
Sandra Oh, Vrasja e EvësNatasha Lyonne (Kukull Ruse)
Jodie Comer (Vrasja e Evës)Rachel Brosnahan (Zonja e mrekullueshme Maisel)
Mandy Moore (Ky është Ne)Julia Louis-Dreyfus (Veep)
Laura Linney (Ozark)
Aktori kryesor në një Aktor DramaLead në një komedi
Bob Odenkirk (Më mirë Thirrni Saul)Bill Hader (Barry)
Kit Harington (Game of Thrones)Don Cheadle (E Hënë e Zezë)
Jason Bateman (Ozark)Anthony Anderson (Black-ish)
Sterling K. Brown (Ky është Ne)Eugene Levy (Creek e Schitt)
Milo Ventimiglia (Ky është Ne)Ted Danson (Vendi i mirë)
Billy Porter (Pose)Michael Douglas (Metoda Kominsky)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map