Si të shikoni Drag Race në Mbretërinë e Bashkuar të RuPaul në internet nga kudo

Si të shikoni RuPaul's Drag Race në internet


Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar është vendosur të dalë në premierë 3 tetor në 8 PM BST (3 PM EST / 12 PM PST). Do të ketë gjithsej tetë episode 60-minutëshe, që do të thotë se kjo seri e parë duhet të përfundojë rreth 21 nëntor. Gjithsesi do të keni shumë dëshirë të prisni përpara, atëherë; lexoni më tej për të zbuluar se si të jetoni lumë Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar nga jashtë (jashtë MB).

Ju duhet ta vini re atë ne do të rekomandojmë vetëm burime zyrtare. Kjo shfaqje ka një vijim jashtëzakonisht të fortë, kështu që burime të paautorizuara pothuajse me siguri do të jenë në dispozicion. Sidoqoftë, këto kanë tendencë të jenë veçanërisht të lagura, me video me rezolucion të ulët. Për më tepër, transmetimet e palëve të treta mund të merren jashtë linje për shkeljen e të drejtës së autorit në çdo moment. Për fat të mirë, ju mund të shikojnë Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar falas online sidoqoftë, kështu që nuk ka nevojë të përdorni rryma jo të besueshme, të palicensuara.

Drag Race në Mbretërinë e Bashkuar do të transmetojë vetëm në shërbimet e rrjedhës gjeo-të kufizuara. Si i tillë, do t’ju duhet një VPN për të parë nëse jetoni në një vend të pambështetur.

Si të shikoni RuPaul’s Drag Race nga jashtë me një VPN

Përdorimi i një VPN për të zhbllokuar shërbimet e kufizuara gjeo-kufizuese nga jashtë është në të vërtetë mjaft e thjeshtë. Një Rrjet Virtual Privat (VPN) tunelon trafikun tuaj privatisht përmes një serveri ndërmjetës në një vendndodhje sipas dëshirës tuaj. Do të thotë që ndërron adresën tuaj IP për të bërë të duket se jeni në vendndodhjen tuaj të zgjedhur, duke ju mundësuar të anashkaloni gjeo-kufizimet. Ndiqni hapat e mëposhtëm për të vendosur shpejt një VPN, në mënyrë që të mund të shikoni Drag Race të Rupaul në Mbretërinë e Bashkuar nga kudo.

Ja se si të shikoni Drag Race në Mbretërinë e Bashkuar të RuPaul nga jashtë:

 1. Filloni duke regjistruar një VPN të përshtatshme. Ne rekomandojmë ExpressVPN megjithëse NordVPN dhe CyberGhost janë të dy alternativa të jashtëzakonshme me kosto të ulët.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN. Do të ketë disa versione për të zgjedhur, prandaj sigurohuni që të merrni të duhurin për pajisjen tuaj.
 3. Lidhuni me një nga serverët tuaj britanikë të VPN-së. Kjo do t’ju japë një adresë IP britanike dhe do të mashtroni shërbimet e transmetimit duke menduar nëse jeni në të vërtetë në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Krijoni një llogari iPlayer të BBC-së. Kjo është falas dhe kërkon vetëm një minutë. Shënim: gjatë regjistrimit, do t’ju kërkohet një kod postar; çdo kod postar i vlefshëm në Mbretërinë e Bashkuar do të funksionojë.
 5. Më në fund, provoni të shikoni një video në iPlayer të BBC-së. Ajo duhet të fillojë pothuajse menjëherë, por nëse jo, pastroni cache dhe cookies tuaj, atëherë provoni përsëri.

Kjo shfaqje do të transmetohet drejtpërdrejt, kështu që ia vlen të kaloni disa minuta për t’u siguruar që VPN juaj funksionon para kohe. Kjo do t’ju lejojë të kontaktoni mirë ekipin tuaj të mbështetjes së VPN-së paraprakisht nëse keni vështirësi dhe nuk ju lejon të humbni fillimin e një episodi për shkak të problemeve të paparashikuara teknike.

Si të transmetoni Drag Race në Mbretërinë e Bashkuar të RuPaul falas në TV në Mbretërinë e Bashkuar

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

Në Mbretërinë e Bashkuar, kjo shfaqje do të transmetohet ekskluzivisht në BBC3. Lajmi i mirë është se kjo do të thotë që mundeni lumë Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar live, falas, duke përdorur iPlayer BBC. Nuk është e nevojshme të shqetësoheni nëse humbasni një episod pasi ky shërbim ju lejon të shikoni episodet e reja deri në 30 ditë pasi të ajrosen.

Ligji britanik kërkon që ju të keni një licencë TV për të parë ndonjë gjë në iPlayer BBC. Sidoqoftë, është e lehtë të anashkalosh aksidentalisht pasi shërbimi jo gjithmonë e bën të qartë, dhe nuk verifikon nëse ke një licencë apo jo. Në fakt, iPlayer BBC operon plotësisht në një sistem nderi.

Dëshironi të kapni episodet më të vjetra të Gara Drag RuPaul? Netflix UK aktualisht ka të gjitha njëmbëdhjetë sezonet dhe përfshin një gjykim falas për një muaj.

IPlayer BBC është në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo do të thotë që do t’ju duhet një VPN për të transmetuar Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar nga jashtë. Ende nuk keni një VPN? ExpressVPN vjen me një garanci pa para për 30 ditë kthim të parave, kështu që ju mund ta provoni atë dhe të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk ju bën përshtypje.

Ku tjetër mund ta shikoj Drag Race në RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar?

Shumica e spinofëve rajonalë nuk janë lëshuar ndërkombëtarisht por për fat të mirë, Drag Race në Mbretërinë e Bashkuar do të jetë në dispozicion pothuajse kudo. Shikoni më poshtë për të zbuluar se si të shikoni në vendin tuaj.

SHBA

Flamuri i SHBA

Tifozët amerikanë nuk duhet të presin shumë kohë më parë Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar episodet do të shtohen në bibliotekën WOW Presents Plus rreth një orë pasi të përfundojnë transmetimet në Mbretërinë e Bashkuar. Ky shërbim transmetimi kushton 3.99 dollarë dollarë në muaj dhe përfshin një provë falas një-mujore.

Episodet e reja do të transmetohen gjithashtu në Logo TV tetë ditë pasi ato shfaqen në WOW Present Present Plus. Nëse paketa juaj TV kabllor tashmë përfshin këtë kanal, mund të regjistroheni dhe të shikoni në internet pa ndonjë kosto të shtuar. Ekziston edhe opsioni për tu regjistruar me një pajtim fuboTV, por kjo është shumë më e shtrenjtë sesa të regjistroheni për WOW Present Present Plus.

WOW Presents Plus dhe Logo TV janë të dyja të kufizuara gjeografikisht, do të thotë që do të duhet të përdorni një VPN për të parë Drag Race në Mbretërinë e Bashkuar nga jashtë SH.B.A..

Kanadë

Flamuri kanadez

Tifozët kanadezë do të jenë në gjendje lumë Drag Race në Mbretërinë e Bashkuar live dhe sipas kërkesës Crave. Ky shërbim kushton $ 9,99 CAD (plus taksë) në muaj, megjithëse nëse keni TV kabllor, mund të jeni në gjendje të regjistroheni me një tarifë të zbritur.

Crave gjithashtu ofron çdo sezon të vetëm Gara Drag RuPaul dhe Drag Race: Të gjitha Yjet, kështu që do të ketë mjaft për t’ju mbajtur të okupuar ndërsa prisni episodin e çdo jave.

Ky shërbim është i bllokuar nga rajoni. Si i tillë, do të duhet të jeni në Kanada ose të lidheni me një nga serverët tuaj kanadezë të VPN para se të shikoni.

Australi

flamuri i Australisë

Stan ka të drejta ekskluzive të transmetimit për Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar në Australi. Ky është një shërbim transmetimi sipas kërkesës, kështu që ju nuk do të jeni në gjendje të shikoni drejtpërdrejt. megjithatë, Stan do të shtojë episodet në të njëjtën ditë kur ata transmetojnë në Mbretërinë e Bashkuar.

Ky shërbim kushton 10 AUD $ në muaj dhe vjen me një provë 30-ditore falas. Më tej, ajo aktualisht ofron të gjitha njëmbëdhjetë stinët e Drag Gara si dhe Drag Race: Të gjitha Yjet dhe Gara e Drag: Untucked.

Stan është gjeo-kufizuar dhe është i disponueshëm vetëm në Australi. Për të hyrë në të jashtë vendit, do të duhet të lidheni me një server Australian VPN.

Vende të tjera

WOW Presents Plus është transmetuesi zyrtar për Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar kudo përveç në Mbretërinë e Bashkuar, Kanada dhe Australi. Do të jenë në dispozicion titrat Portugez dhe Spanjisht, por audio do të jetë në dispozicion vetëm në anglisht.

Ky shërbim kushton 3,99 USD (rreth 3,66 dollarë) në muaj por mund të regjistroheni nga kudo, plus që ka një provë 30-ditore falas. Kjo do të thotë që, nëse jeni të gatshëm të prisni disa javë, mund të regjistroheni, të transmetoni tërë sezonin dhe thjesht të anulloni për të mos u ngarkuar.

Drag Race në RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar: kastë dhe garues

RuPaul, Michelle Visage, Graham Norton dhe Alan Carr do të jenë gjyqtarët në versionin britanik të Drag Gara. Janë njoftuar gjithashtu disa gjyqtarë të miqve me profil të lartë të njoftuar përfshirë Maisie Williams, Geri Horner, Jade Thirwall, Andrew Garfield, Michaela Coel, Cheryl Tweedy dhe Twiggy.

Kjo shfaqje do të ketë një listë të ngushtë se versioni amerikan (të paktën për sezonin e parë), me vetëm dhjetë garues. Më poshtë, do të gjeni një listë të plotë të Drag Gara e RuPaul në Mbretërinë e Bashkuar pjesëmarrësit:

 • Baga Chipz, 29 vjeç, nga Londra
 • Blu Hydrangea, vjeç 23, nga Belfast
 • Cheryl Hole, vjeç 25, nga Essex
 • Crystal, në moshën 34 vjeç, nga Londra
 • Divina de Campo, 35 vjeç, nga West Yorkshire
 • Gothy Kendoll, 21 vjeç, nga Leicester
 • Scaredy Kat, 19 vjeç, nga Wiltshire
 • Sum Ting Wong, vjeç 30, nga Birmingham
 • Vinegar Strokes, 35 vjeç, nga Londra
 • Vivienne, në moshën 27 vjeç, nga Liverpool
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map