Si të shikoni Rick dhe Morty sezonin 4 në internet jashtë vendit

Si të shikoni Rick dhe Morty sezonin 4 në internet


Gjysma e parë e sezonit 4 të Rick dhe Morty ka mbaruar transmetimin, por pa datë lëshimi konkret për gjysmën e dytë (diku në vitin 2020 është aq detaje sa kemi), ka shumë kohë për t’u kapur. Më poshtë, ne do të shpjegojmë se si të transmetojmë sezonin katër të Rick dhe Morty falas, nga jashtë, duke përdorur një Rrjet Virtual Privat (VPN).

Ne rekomandojmë vetëm burime zyrtare për shikim Rick dhe Morty sezoni 4 në internet. Përderisa prurjet e palicencuara mund të jenë të disponueshme, ato zakonisht nuk ia vlen koha ose përpjekja juaj. Një arsye për këtë është se burime të paautorizuara mund të merren offline për shkelje të së drejtës së autorit. Kombinoni këtë me cilësi inferiorë të videos, shumë vonesa dhe kohë të gjata buffering dhe bëhet e qartë se kjo metodë ka të ngjarë të bëjë që ju të humbisni disa nga sezoni 4 i Rick dhe Morty.

Rick dhe Morty sezoni 4 është i disponueshëm vetëm në platformat e bllokuara nga rajoni. Si e tillë, do të duhet të lidheni me një VPN në mënyrë që të jetoni episodet e transmetimit nga jashtë.

Si të shikoni Rick dhe Morty sezonin 4 në internet me një VPN

VPN fshehin adresën tuaj të vërtetë IP, duke e zëvendësuar atë me atë të serverit me të cilin jeni lidhur. Kjo do të thotë që nëse përdorni një server me qendër në SH.B.A., ju mund të mashtroni shërbime amerikane të rrjedhës duke ju lejuar t’i përdorni ato jashtë vendit. Tinguj konfuz? Mos u shqetëso; këtu është një udhëzues hap pas hapi për të parë sezonin 4 të Rick dhe Morty në internet nga kudo:

 1. Regjistrohu me një shërbim VPN. Rekomandojmë ExpressVPN. Sidoqoftë, CyberGhost dhe NordVPN janë dy alternativa me vlera të mëdha.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e duhur VPN (ose shtrirjen e shfletuesit) për pajisjen tuaj.
 3. Hapni aplikacionin VPN dhe lidheni me një server në vendin e duhur. Për shembull, përdorni një server në SH.B.A. për të zhbllokuar Adult Swim ose një Britanik për të hyrë në Të katër jashtë vendit.
 4. Vizitoni faqen tuaj të internetit të zgjedhur, krijoni një llogari (nëse kërkohet) dhe regjistrohuni.
 5. Më në fund, provoni të luani një episod. Tani duhet të luajë pa asnjë problem. Nëse përmbajtja është akoma e bllokuar, provoni të pastroni cache dhe cookies të shfletuesit tuaj.

Si të shikoni Rick dhe Morty sezonin 4 në TV amerikan

Flamuri i SHBA

Ju mund të shihni Rick dhe Morty sezonin 4 në Adult Swim. Normalisht, do të duhet të regjistroheni me pajtimin tuaj të TV kabllor, por pas një jave apo më shumë, episodet e reja bëhen falas për tu parë.

Nëse vërtet nuk mund të prisni dhe dëshironi shikoni Të rriturit not pa kabllo, ju mund të regjistroheni gjithashtu me një AT&T TV, FuboTV, Hulu me TV Live, Sling TV ose llogari të YouTube TV. Të gjitha këto shërbime ofrojnë një provë falas, kështu që ju të regjistroheni, të transmetoni Rick dhe Morty live, dhe të anuloni përpara se gjyqi të përfundojë për të mos u ngarkuar.

Swim i rritur është i disponueshëm vetëm në SH.B.A. Pavarësisht kësaj, me një VPN, ju mund të jetoni Rick dhe Morty sezonin 4 në internet nga kudo. ExpressVPN vjen me një garanci 30-ditore të kthimit të parave. Kjo do të thotë që mund ta provoni pa rrezik dhe të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni të kënaqur.

Ku tjetër mund të shikoj Rick dhe Morty sezonin 4 në internet?

Rick dhe Morty kanë një kult në të gjithë botën, kështu që është e natyrshme që ajo të jetë e disponueshme për të transmetuar jashtë shtetit. Më poshtë, ne shpjegojmë se cilat rrjete po tregojnë Rick dhe Morty sezonin 4, ku jeni:

Britani e Madhe

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimitFlamuri britanik - bashkimi i bashkimit - MB

Sezoni 4 i Rick dhe Morty po transmetohet në Channel 4, që do të thotë që mundeni shikojeni plotësisht pa pagesë Të gjithë 4. Do të duhet të jesh i shpejtë, megjithëse, episodet e reja janë në dispozicion vetëm për 30 ditë pas transmetimit, dhe nuk ka asnjë informacion konkret se ku do të kesh mundësi të shikosh kur të largohen (mosmarrëveshjet janë Netflix UK do të marrë sezonin 4 në një moment, por nuk ka asnjë të thënë kur).

Përmbajtja e Kanalit 4 është gjeo-kufizuar dhe është në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Nëse jeni duke udhëtuar jashtë vendit, mund t’i qaseni të Gjithë 4 duke marrë një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar përmes një VPN.

Australi

flamuri i Australisë

Nëse jeni në Australi, gjërat janë të këndshme dhe të lehta: Sezoni 4 i Rick dhe Morty është në dispozicion në Netflix. Ky shërbim kushton 9,99 dollarë AUD në muaj, por nëse nuk keni tashmë një llogari, ekziston një provë falas 30-ditore. Me vetëm pesë episode për tu parë, kjo është më shumë se kohë e mjaftueshme për t’u kapur.

Netflix është i bllokuar nga rajoni dhe Rick dhe Morty nuk janë të disponueshëm kudo. Për ta shikuar atë nga jashtë Australisë, do t’ju duhet një VPN.

Farë mund të presim nga sezoni 4 i Rick dhe Morty?

Do të ketë gjithsej 10 episode në sezonin 4, megjithëse kjo seri do të ndahet në dy pjesë, me gjysmën e dytë që transmeton diku në vitin 2020. Ashtu si në stinët e mëparshme, shumica e episodeve janë aventura të vetë-përmbajtura, kështu që mos prisni një tregim të gjatë, të endur ndërlikuar . Thënë kështu, sezoni 4 ka disa nga episodet më të paharrueshme deri më tani, përfshirë një që përfshin gjarpërinjtë, programet hapësinore dhe nëntokësore.

Cilët anëtarë të kastit po kthehen për sezonin 4 të Rick dhe Morty?

Të gjithë anëtarët kryesorë të listës kthehen. Kjo përfshin Justin Roiland si personazhe Rick dhe Morty, Chris Parnell si Jerry, Spencer Grammer si Summer, dhe Sarah Chalke si Beth. Si në sezonet e mëparshme, do të ketë mjaft yje të ftuar që shprehin karaktere. Në të vërtetë, sezoni 4 është caktuar të shfaqë Paul Giamatti, Kathleen Turner, Sam Neill dhe Taika Waititi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map