Si të shikoni Wire Online në Mbretërinë e Bashkuar (ose kudo tjetër)

Si të shikoni Wire në internet në Britani të Madhe ose Jashtë vendit


Më shumë se një dekadë pasi mbaroi ajrimi, Teli ende vlerësohet gjerësisht si një nga shfaqjet më të mira televizive të të gjitha kohërave. Problemi është se shërbimet që tregojnë The Wire janë në dispozicion vetëm në vende të veçanta. Më poshtë, ne do të shpjegojmë se si të prishni vendndodhjen tuaj dhe të shikoni sezonet 1-5 Teli falas, nga kudo, duke përdorur një VPN.

Ju duhet të vini re se ne do të rekomandojmë vetëm burime zyrtare. Ndërsa shfaqjet e njohura televizive si Teli janë shpesh të disponueshme në faqet e transmetimit me hije, këto zakonisht ofrojnë vetëm video me lagështi, me rezolucion të ulët. Për më tepër, transmetimet e palicencuara mund të hiqen për shkelje të të drejtave të autorit në çdo moment, duke të lënë të pamundur të shikosh fundin e serisë. Siç do të shpjegojmë më poshtë, ju mund të transmetoni të pesë sezonet e Teli sidoqoftë, kështu që nuk ka nevojë të përdorësh burime të paautorizuara.

Teli është në dispozicion vetëm në shërbimet e transmetimit të bllokuara nga rajoni. Kjo do të thotë që të shikosh Teli jashtë vendit, do t’ju duhet një VPN.

Si ta transmetoni telin jashtë vendit me një VPN

Me VPN të duhur, është e lehtë për të hyrë në shërbime gjeo-të kufizuara jashtë vendit. Thjesht ndiqni hapat më poshtë për të zhbllokuar dhe shikuar Teli nga Mbretëria e Bashkuar, SH.B.A., Franca, Gjermania, Spanja ose kudo tjetër.

 1. Së pari, do të duhet të regjistroheni për një VPN. Ne rekomandojme ExpressVPN por nëse jeni duke kërkuar një alternative me kosto të ulët, NordVPN dhe CyberGhost janë të dyja zgjedhje të forta.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN, duke u kujdesur të merrni versionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Vendosni se cilat nga platformat e bllokuara nga rajoni më poshtë ju dëshironi të shihni Teli në.
 4. Lidhuni me një nga serverët tuaj VPN në vendin e kërkuar. Për shembull, do t’ju duhet një server amerikan për të zhbllokuar HBO ose një britanik për të parë Tani TV jashtë vendit.
 5. Provoni të luani një video në platformën tuaj të zgjedhur. Ai duhet të fillojë pothuajse menjëherë, por nëse jo, pastrimi i cache dhe shfletuesve të shfletuesit tuaj ka të ngjarë të rregullojnë problemin.

Ku mund ta shikoj telin në Britani të Madhe?

Flamuri Britanik - fabrika e bashkimit Flamuri britanik - fole bashkimi - MB

Të pesë stinët e Teli janë përfshirë me Pass Pass Entertainment tani të TV. Kjo zakonisht kushton 7,99 £ në muaj, megjithëse ka një provë njëjavore, do të thotë nëse jeni i shpejtë, mund të shikosh Teli në internet falas. Vetëm sigurohuni që të anuloni përpara se gjyqi të mbarojë, në mënyrë që të mos ngarkoheni.

Nëse preferoni të zotëroni një kopje dixhitale të shfaqjes, mund të blini çdo seri individualisht në Amazon Prime Video. Kjo është një mënyrë shumë e shtrenjtë për tu parë, megjithatë, me çdo sezon që kushton midis 19,99 and dhe 24,99 £. Si i tillë, në varësi të asaj se sa shpejt planifikoni të kaloni çdo sezon, mund të jeni më mirë të shikoni në vend të TV Tani.

Të dy Tani TV dhe Amazon Prime Video janë gjeo-kufizuar. Për më tepër, Tani TV pranon vetëm mënyrat e pagesës që kanë një adresë britanike të faturimit, kështu që është e vështirë të regjistroheni nga jashtë. Abonentët ekzistues akoma mund të përdorin shërbimin si normal duke u lidhur së pari me një server VPN në Mbretërinë e Bashkuar. Mos e keni VPN? ExpressVPN përfshin një garanci të kthimit të parave 30-ditore, duke ju mundësuar transmetimin Teli pa rrezik. Nëse nuk jeni të kënaqur, thjesht anuloni brenda 30 ditëve për të kërkuar një rimbursim të plotë.

Ku tjetër mund ta transmetoj telin në internet?

Duke pasur parasysh vijimin masiv ndërkombëtar të kësaj shfaqje, është vetëm e natyrshme që ju të jeni në gjendje ta shihni atë nëpër botë. Lexoni më tej për të zbuluar se cilat shërbime po shfaqen Teli në vendin tuaj:

SHBA

Flamuri i SHBA

HBO prodhuar Teli, në mënyrë të kuptueshme, kjo shfaqje është në dispozicion në HBO Go. A përfshin planin tuaj televiziv kabllor HBO? Nëse po, mundeni regjistrohu dhe fillo transmetimin pa asnjë kosto shtesë. Përndryshe, do t’ju duhet një llogari HBO Tani. Këto kushtojnë 14,99 dollarë dollarë në muaj, por ato vijnë me një gjyq një javë, duke ju lejuar të transmetoni Teli falas.

Sigurisht, do të kesh shumë presion për të parë të gjitha 60 episodet brenda një jave. Sidoqoftë, Hulu dhe Amazon Prime Video të dy ofrojnë një shtesë të HBO. Këto shërbime të dy ofrojnë prova falas (një javë për Hulu dhe një muaj për Amazon Prime Video), dhe shtesa HBO vjen me një gjykim një javë të gjatë, pavarësisht nga cila platformë përdorni, domethënë për sa kohë që ju kujtoni të anuloni në kohë, ju Do të keni deri në tre javë për të parë Teli në tërësinë e saj, pa pagesë

Të gjitha shërbimet e transmetimit të mësipërme janë të bllokuara nga rajoni. Si rezultat, do të duhet të jeni ose në SH.B.A. ose të lidheni me një server VPN të SHBA për t’i përdorur ato.

Faqet: VPN-të më të mira për HBO Go

Kanadë

Flamuri kanadez

Crave është oferta e vetme e shërbimit streaming Teli në Kanada. Tashmë një pajtimtar i Crave? Nëse është kështu, thjesht regjistrohuni me detajet e ofruesit tuaj kabllor dhe do të jeni në gjendje të transmetoni gjithçka që ju pëlqen pa ndonjë kosto të shtuar.

Nëse nuk keni kabllo, mos u shqetësoni; mund të regjistroheni edhe në internet. Pavarësisht se ishte një shfaqje HBO, Teli stinët 1–5 përfshihen në të vërtetë në pajtimin bazë Crave. Kjo do të thotë që pasi të mbarojë prova një-mujore falas, do të duhet të paguani vetëm $ 9,99 CAD në muaj në vend të 19.98 dollarë për paketën Filma + HBO.

Crave është në dispozicion vetëm në Kanada, kështu që ju do të duhet të lidheni me një server kanadez VPN në mënyrë që të hyrni atë jashtë vendit.

Australi

flamuri i Australisë

Foxtel aktualisht ju lejon të shikoni çdo episod të Teli mbi-kërkesën. Nëse jeni një klient ekzistues i TV Foxtel, ky është plotësisht falas. Nëse jo, thjesht mund të regjistroheni në Foxtel Tani në vend. Paketat fillojnë me 25 dollarë AUD në muaj por ka një provë dhjetë ditore falas gjatë së cilës do të keni qasje në çdo kanal. si Teli është përfshirë në Pop Pack, që është pjesë e planit standard, nuk ka nevojë të paguani ekstra.

Ju gjithashtu mund të blini sezonet individualisht në Fetch, por duke pasur parasysh koston e lartë për ta bërë këtë (secila seri kushton rreth 20 dollarë), ne nuk e rekomandojmë atë.

Shërbimet e transmetimit Foxtel dhe Fetch janë të dy të bllokuar nga rajoni. Për më tepër, Foxtel kërkon që përdoruesit të regjistrojnë një numër telefoni Australian gjatë regjistrimit, duke e bërë të vështirë regjistrimin, përveç nëse zakonisht jetoni në Australi. Abonentët ekzistues mund të qasen në këto platforma jashtë vendit me një VPN.

Faqet: VPN-të më të mira për Australinë

Kur do të dalë sezoni i gjashtë i The Wire?

Thjesht, nuk ka asnjë lajm për ndonjë sezon të gjashtë të ardhshëm, rindezje, prequel ose spin-off të Teli. Në një ngjarje ribashkimi në vitin 2014, David Simon, një nga krijuesit e shfaqjeve tha se çdo përsëritje e ardhshme do të shërbente vetëm si një përpjekje për të mbajtur ekskluzivitetin.

Për fat të mirë, nuk ka asnjë mungesë të shfaqjeve të shkëlqyera HBO për momentin. nga Loja e froneveGënjeshtra të Mëdha të Vogla, ka diçka për të gjithë, dhe me një VPN, je i lirë të transmetosh gjithçka që të pëlqen, kudo që të jesh në botë.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map