5 VPN më të mira për 7plus, në mënyrë që të mund t’i shikoni jashtë Australisë

VPN më të mira për 7 Plus


VPN kodojnë trafikun e rrjetit tuaj dhe e përcjellin atë përmes një serveri sipas zgjedhjes suaj. Kjo parandalon cilindo që të shohë aktivitetet tuaja në internet por gjithashtu ju lejon të keni qasje në përmbajtje gjeo-kufizuar. Për shembull, lidhja me një server Australian do t’ju lejojë të shikoni 7plus, por nëse përpiqeni të shihni nga jashtë pa VPN, do të shihni një mesazh ku lexohet “Ne po përjetojmë një çështje teknike me 7plus. Ne jemi duke punuar për të zgjidhur këtë çështje. Ju lutemi kontrolloni përsëri së shpejti “.

Kohë të ulët për të lexuar tërë postimin? Këtu është përmbledhja jonë lista e VPN-ve më të mira për të parë 7plus kudo:

 1. ExpressVPN Zgjedhja jonë kryesore! Operon serverë superfast në Australi që mund të zhbllokojnë 7plus nga pothuajse kudo në botë. Sigurt dhe i lehtë për t’u përdorur. Përfshin garanci 30-ditore për kthimin e parave.
 2. NordVPN Ofrues me kosto të ulët me mbi 200 servera në Australi. Shpejtësi të mirë transmetimi dhe aplikacione të sigurta.
 3. Cyberghost Aplikacionet e lehta për t’u përdorur janë të shkëlqyera për fillestarët. 76 serverë në Australi janë të shkëlqyeshëm për zhbllokimin e 7plus me shpejtësi të mirë.
 4. IPVanish Preferuar nga përdoruesit e kutisë transmetuese Android me telekomandë si Kodi për ndërfaqe të lehtë. Shpejtësi të mirë transmetimi.
 5. PrivateVPN Më pak serverë sesa zgjedhjet më të larta në listë, por të mirë në zhbllokimin me shpejtësi të mirë.

VPN-të më të mira për 7plus

Me një mori shërbimesh të specializuara VPN për të zgjedhur, mund të jetë e vështirë të gjesh një të përshtatshme. Për të gjetur VPN-të më të mira për të parë 7plus nga jashtë Australisë, ne kërkuam shërbime me cilësitë e mëposhtme:

 1. Ka shumë serverë Australianë
 2. Ofron shpejtësi të shpejtë dhe lidhje të qëndrueshme
 3. Mund të zhbllokojë një gamë të gjerë shërbimesh, përfshirë 7plus
 4. Përdor encryption të fortë dhe karakteristika shtesë të sigurisë
 5. Mban shkrimet minimale

Përgjegjësia: Comparitech nuk inkurajon ose nuk lejon përdorimin e një VPN për të transmetuar përmbajtje në mënyrë të paligjshme. Ne ju këshillojmë të hulumtoni ligjet e vendit tuaj dhe kushtet e përdorimit për platforma specifike të transmetimit përpara se të përdorni një VPN për të hyrë në përmbajtjen e tyre.

Këtu është lista jonë e VPN-ve më të mira për 7plus:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020Unblloqet 7plusTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Me pesë serverë Australian me shpejtësi të lartë për të zgjedhur, ExpressVPN u mundëson përdoruesve të saj që të transmetojnë përmbajtje me definicion të lartë pa buffering ose mbetje. Më tej, ky shërbim mund të zhbllokojë jo vetëm Rrjetin Shtatë, por edhe Hulu, Netflix dhe Amazon Prime Video, kështu që nuk do të keni asnjëherë më pak gjëra për të parë.

ExpressVPN përdor encryption 256-bit dhe fshehtësi të përsosur përpara për të siguruar që trafiku juaj është i mbrojtur mirë. Ai gjithashtu mbron nga rrjedhjet e DNS, dhe duke përdorur ndërprerësin opsional të vrasjes, menjëherë mund të ndaloni çdo transmetim të të dhënave nëse lidhja juaj do të bjerë. Tshërbimi i tij është ideal për përdoruesit e përqendruar në intimitet falë politikave të tij për mos-logs, sit sekondar i arritshëm për Tor dhe aftësia për të paguar në bitcoin. Mbështetja 24/7 është në dispozicion përmes postës elektronike ose bisedës live.

Ky VPN ka aplikacione për Windows, Linux, MacOS, iOS dhe Android. Mund të instalohet manualisht në ruterët e rrjetit të mbështetur.

Pros:

 • E jashtëzakonshme për përdorim Australian dhe për të hyrë në përmbajtje Australiane ndërsa ndodhet jashtë
 • Karakteristikat kryesore të sigurisë dhe intimitetit janë aktivizuar si parazgjedhje
 • Aftësi të shpejtë për të luajtur video HD pa zhurmë
 • Aplikacione për Windows, MacOS, Android, iOS dhe Linux
 • Mbështetje për klientët në chat – 24/7

Cons:

 • Jo opsioni më i lirë këtu pa një kupon

VPN më e mirë për 7plus: ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1. Super serverë të shpejtë dhe të besueshëm në Australi zhbllokon 7plus në çdo vend, së bashku me shumicën e shërbimeve të tjera kryesore të transmetimit. Siguria dhe intimiteti më i mirë në klasë me 256-bit encryption AES, mos mbani regjistrat e shfletuesve, vrasin ndërprerësin dhe mbrojtjen e rrjedhjeve. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPNZhbllokon 7plusTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ofron një serverë tronditës 239 australianë, të gjithë janë optimizuar për transmetim. Ky VPN zhbllokon platformat më të njohura, duke përfshirë iPlayer BBC, Netflix dhe Hulu, kështu që Channel 7 nuk do të paraqesë një sfidë. Meqenëse lejohen gjashtë lidhje të njëkohshme, mund të shihni se cilado pajisje të jetë më e përshtatshme.

Ky shërbim përdor 256-bit encryption AES shoqëruar me mbrojtje rrjedhje DNS për t’ju mbajtur të sigurt në çdo kohë. Ekzistojnë disa karakteristika të sigurisë edhe për përdoruesit më të përparuar, duke përfshirë një adblocker, monitorimin kundër malware, një ndërprerës shumë të personalizueshëm vrasës, dhe aftësia për të përdorur VPN të dyfishta ose Tor mbi VPN. Ekziston një politikë e rreptë e mos-logave, kështu që nuk ruhen të dhënat e shfletimit ose seancës.

Aplikacionet NordVPN janë në dispozicion për MacOS, iOS, Windows dhe Android. Sistemet e bazuara në Linux dhe ruterët pa tel gjithashtu mbështeten, por duhet të konfigurohen manualisht.

Pros:

 • Serverët australianë u japin mundësi përmbajtjes Aussie jashtë vendit
 • Opsion me vlera të mëdha për përrua dhe transmetim
 • Aplikacione për Windows, MacOS, iOS, Linux dhe Android
 • Siguria dhe mbrojtja e intimitetit të nivelit të lartë

Cons:

 • Mund të zgjedhë vetëm një vendndodhje, jo një server të veçantë

VPN BUXHETI më i mirë: NordVPN është një zgjedhje e mirë për vlera. Me mbi 150 serverë për të zgjedhur nga në Australi, ky është një mundësi e mirë gjithëpërfshirëse që zhbllokon mirë shumicën e rajoneve me gjeo-bllokim. Kredenciali i shkëlqyeshëm i intimitetit dhe sigurisë. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

CyberghostZhbllokon 7plusTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost përpjekjet për të thjeshtuar sigurinë në internet. Përdoruesit mund të zgjedhin një nga 76 serverët e tij Australianë direkt ose të kenë një të caktuar bazuar në aktivitetet e tyre të synuara. Për shembull, ka serverë të dedikuar për torrenting në mënyrë të sigurt, ose zhbllokimin e shërbimeve streaming si 7plus, Amazon Prime Video dhe SKY GO.

CyberGhost përdor encryption 256-bit dhe vjen me një seri karakteristikash të sigurisë. Këto përfshijnë bllokimin e reklamave dhe funksionet anti-malware, një ndërprerës vrasës dhe HTTPS të detyruar. Ju jeni gjithashtu të mbrojtur nga IPv6, përcjellja e portit dhe rrjedhjet e DNS, kështu që aktivitetet tuaja mbahen private në çdo kohë. CyberGhost nuk mban asnjë regjistër të aktiviteteve tuaja.

Ky shërbim ofron aplikacione për Windows, MacOS, iOS dhe Android. Mund të instalohet manualisht në pajisjet Linux dhe ruterët e zgjedhur të rrjetit.

Pros:

 • Operon mbi 76 server në Australi, i shkëlqyeshëm për të hyrë në përmbajtje lokale ndërsa ndodhet jashtë
 • Aplikimet janë të lehta për t’u instaluar dhe përdorur – një mundësi e mirë për fillestarët
 • Shënuar shumë lartë në testimin tonë të shpejtësisë
 • Lidhni deri në shtatë pajisje njëkohësisht

Cons:

 • Nuk do të zhbllokojë të gjitha faqet kryesore të transmetimit

ZGJEDHJA E FILLUESIT: CyberGhost ka një set të thjeshtë. Një zgjedhje buxheti. Mirë për privatësinë. Rrjedhin 7plus në video HD me besueshmëri. Mund të luftojë me zhbllokimin e disa siteve të njohura të transmetimit. Garanci e kthimit të parave 45-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje VETIT aplikohet automatikisht

4. IPVanish

IPVanishZhbllokon 7plusTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish është bërë një zgjedhje e njohur për transmetim falë shpejtësive të saj të shpejtë dhe mbështetjes së fortë për shumë platforma. Me 61 serverë australianë për të zgjedhur, nuk do të keni asnjë problem për të hyrë në 7plus. Ndërsa IPVanish nuk mund të zhbllokojë Netflix, serverët e tij amerikanë ju lejojnë të transmetoheni nga platforma si HBO, dhe Comedy Central. Me pesë lidhje të lejuara njëherësh, mund të transmetosh dhe të shfletosh në mënyrë të sigurt pavarësisht se ku je.

Megjithë klientët e saj të lehtë, IPVanish ofron një gamë të mirë të veçorive të sigurisë. Ka 256-bit encryption, opsioni për të bllokoni trafikun lokal, bllokimet e trafikut OpenVPN, ndryshimet e rregullta të adresës IP dhe një ndërprerës vrasjeje. Më tej, IPVanish ka një politikë pa logs, në mënyrë që të siguroheni se aktivitetet tuaja do të mbeten private.

Ky ofrues ka aplikacione për Windows, Android, MacOS, iOS dhe Amazon Fire Stick. Platformat Linux dhe ruterët e mbështetur wireless kërkojnë konfigurim manual.

Pros:

 • 1.300+ serverë mund të zhbllokojnë përmbajtjen më të popullarizuar të transmetimit
 • Shpejtësitë janë të shkëlqyera për transmetimin HD në shumicën e serverëve
 • Lejo 10 lidhje të njëkohshme për llogari

Cons:

 • Shikoni diku tjetër nëse keni nevojë të përdorni aplikacione në Kinë

Rrjeti i madh i SERVER: IPVanish punon me deri në 10 pajisje të lidhura. Lidhje të shpejta, aplikacione të lehta për t’u përdorur lehtë, mbështetje e mirë multi-platformë. E besueshme me 7plus por nuk mund të zhbllokojë sa më shumë shërbime të tjera transmetuese si disa nga rivalët e saj. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPNZhbllokon 7plusTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

megjithëse PrivateVPN ka vetëm një server Australian, ai krenohet me shpejtësi mbi mesatare dhe aftësi të shkëlqyera të zhbllokimit. Si rezultat, është një zgjedhje e fortë për njerëzit që duan të transmetojnë përmbajtje nga shërbime si Netflix, Amazon Prime Video ose Hulu. Meqenëse lejohen gjashtë lidhje të njëkohshme, ju mund të mbroni të gjitha pajisjet e familjes tuaj me një llogari të vetme.

PrivateVPN mbron nga rrjedhjet e DNS dhe IPv6 dhe përdor shifrimin 256-bit të kombinuar me një ndërrues vrasës për të mbajtur të sigurt trafikun tuaj. Mbështetja 24/7 e klientit është në dispozicion përmes bisedës live, dhe nëse keni probleme, stafi mund të instalojë ose konfigurojë softverin nga distanca për ju.

PrivateVPN ka ofruar aplikacione për pajisjet Windows, Android, MacOS dhe iOS. Instalimi manual është i nevojshëm për Linux dhe ruterët e mbështetur.

Pros:

 • Më shpejt se shumë ofrues të tjerë
 • Fitimi i një reputacioni për zhbllokimin e faqeve të njohura të transmetimit
 • Përdorni deri në gjashtë pajisje njëkohësisht

Cons:

 • Numër i vogël i serverëve për të zgjedhur
 • Stafi mbështetës operon vetëm gjatë orarit të punës evropiane

SPEEDI I MADH: PrivateVPN është një zgjedhje e mirë familjare. Zhbllokon 7plus dhe përgjithësisht i mirë për shfletim dhe përrua. Lejon deri në 6 pajisje. Mund të bëjë me më shumë serverë dhe nuk ka mbështetje 24/7. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

A mund të përdor një VPN falas për të parë 7plus?

Në sipërfaqe, VPN të lira mund të jenë shumë joshëse. Sidoqoftë, ne këshillojmë që të mos përdorni ato, për disa arsye. Platformat transmetuese janë përpjekur të parandalojnë përdoruesit e VPN-së të hyrin në përmbajtjen e tyre për një kohë, kështu që sipas të gjitha gjasave, një VPN falas thjesht nuk do të funksionojë. Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh që shërbimet falas kanë më shumë përdorues dhe zakonisht, më pak serverë për të përhapur ngarkesën. Kjo rezulton në shpejtësi të ngadaltë, video belbëzuese dhe një përvojë të përgjithshme të dobët të shikimit.

Mos harroni se VPN falas janë biznese dhe ekzistojnë për të fituar një fitim. Pasi që ata nuk i ngarkojnë përdoruesit direkt, atyre u është dashur të gjejnë mënyra të tjera për të gjeneruar të ardhura. Metodat e tyre mund të përfshijnë futjen e reklamave në faqet që vizitoni, shitjen e rekordeve të aktiviteteve tuaja palëve të treta, ose përdorimin e cookie-ve për të ndërtuar një profil aktiviteti pasi të shkëputeni.

Ky nuk është thjesht hamendje: ne kemi parë raste kohët e fundit kur shërbime falas VPN kanë mashtruar në mënyrë aktive përdoruesit e tyre në lidhje me regjistrat që ata mbajnë, instaluar malware, dhe madje kanë shitur edhe bandën e brezit të përdoruesve të tyre për t’u përdorur në një botnet. Për të mbajtur veten dhe informacionin tuaj personal të sigurt, ne ju rekomandojmë të përdorni një shërbim të mirë-krijuar me reputacion VPN me një rekord të mbrojtjes së intimitetit të klientëve të tij.

Pse nuk është VPN ime që punon me 7plus?

Gabim 7plus vpn

Nëse jeni lidhur me një nga serverët tuaj Australianë të VPN-së dhe akoma nuk mund të shikoni 7plus, ekzistojnë disa shkaqe të mundshme. Shtë e rëndësishme të dini se shërbimet e transmetimit kanë rritur përpjekjet e tyre për të bllokuar përdoruesit VPN vitet e fundit, dhe si rezultat, ju mund të gjeni disa platforma të paarritshme herë pas here.

Ofruesit e VPN janë vazhdimisht duke u përpjekur të qëndrojnë një hap përpara, megjithatë. Ndërsa bllokimi i VPN zakonisht bëhet duke bërë listën e zezë të IP adresave, shpesh mund të shmanget duke u lidhur me një server tjetër ose duke marrë një adresë të re IP.

Nëse nuk jeni ende në gjendje të shikoni 7plus, provoni të kontaktoni ekipin tuaj të ndihmës VPN. Ndonjëherë, vetëm serverë të veçantë mund të anashkalojnë gjeo-kufizimin e një shërbimi, dhe stafi do të jetë i lumtur t’ju tregojë se çfarë të përdorni.

Canfarë mund të shikoj në 7plus?

7plus mund të mos jetë i njohur mirë jashtë Australisë, por ai ka një përzgjedhje të fortë të përmbajtjes së dallueshme që ofrohet. Më poshtë, ne kemi renditur disa nga shfaqjet më të njohura të Shtatë Rrjetit:

 1. Anatomia Grey
 2. Si e kam takuar nënën tuaj
 3. Kuzhina e ferrit
 4. Mjeku i mirë
 5. Rrëmbyesit
 6. Shtëpi dhe larg
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map