5 VPN më të mira për AMC në mënyrë që të mund të shikoni jashtë vendit (jashtë SH.B.A.)

Ne gjithashtu do t’ju tregojmë se si mund të keni akses në AMC nga kudo në botë me një VPN dhe ato më të mirat për t’u përdorur. Ne do t’ju tregojmë gjithashtu se si mund ta kanalizoni stacionin televiziv përmes kutisë tuaj Roku jashtë Shteteve të Bashkuara.


VPN-të më të mira për AMC: Si të zhbllokoni AMC nga jashtë

AMC është shtëpia për të Njerëz, Të vdekurit në këmbë, predikues, dhe Dietland. Argëtimi i disponueshëm në AMC është i cilësisë më të lartë dhe kanali është i disponueshëm si pjesë e një kabllo TV TV ose një pakete pjate. Kanali është i disponueshëm me pako TV të shitura nga AT&T U-vargje, timonier,  DIRECTV, Rrjetet e pjatave, optimal, spektër, fios nga Verizon, dhe Xfinity.

Nëse merrni AMC në shtëpi, mund ta shikoni edhe në internet. Sidoqoftë, mund ta shihni vetëm brenda Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë. Nëse kualifikoheni në shërbimin në internet falë pajtimit tuaj të kabllove në shtëpi, por më pas shkoni jashtë vendit tuaj me pushime ose për punë, nuk do të keni mundësi të transmetoni AMC nga jashtë.

Ekziston një mënyrë për të kapërcyer këtë problem. Thjesht duhet të instaloni një VPN kjo do të bëjë që të duket se jeni në Shtetet e Bashkuara ose Kanada duke ju ofruar një adresë IP të SHBA ose Kanadeze. Me këtë metodë, ju mund të shikoni AMC në internet nga Australia, Mbretëria e Bashkuar, Franca, ose kudo tjetër në të gjithë botën.

Ne do të hedhim një vështrim më të afërt në secilën nga VPN që e bënë atë në listën tonë të lartë 5, por nëse nuk keni kohën për të lexuar tërë artikullin, këtu janë zgjedhjet tona kryesore:

 1. ExpressVPN Zgjedhja jonë # 1 për AMC. Serverë super të shpejtë, të shkëlqyeshëm për transmetim. Zhbllokon AMC nga kudo në të gjithë platformat e tjera të njohura të transmetimit. Aplikacione të lehta për t’u përdorur. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.
 2. NordVPN Ofruesi i buxhetit që nuk zvogëlon cilësinë. Rrjet i madh i serverëve, përfshirë serverët në SH.B.A. dhe Kanada. Shpejtësi të mira për transmetim dhe shkarkim.
 3. Cyberghost Shpejtësi mbresëlënëse për një ofrues në fundin e buxhetit të tregut. Lehtë për t’u vendosur dhe për të filluar e bën atë një bast të sigurt për fillestarët.
 4. IPVanish Ofrues i gjithanshëm që mund të vendoset në pothuajse çdo platformë. Serverë të besueshëm që ofrojnë shpejtësi të përshtatshme transmetimi.
 5. PrivateVPN Ofruesi më i ri në këtë listë me një rrjet gjithnjë në rritje të serverëve të shpejtë. Zhbllokon AMC dhe një gamë të tërë të përmbajtjes së transmetimit.

VPN-të më të mira për të parë AMC jashtë vendit

Kur kërkoni në internet për shërbimet VPN, VPN me të cilat hasni mund të jenë të vlefshme ose një grumbull mbeturinash. Për shkak se ju duhet të paguani për abonimet VPN përpara, duke provuar se çdo VPN për AMC mund të kushtojë dhe kërkon kohë. Ne kemi bërë ngritjen e rëndë për ju për të gjetur VPN-të më të mira për AMC.

Ju duhet të jeni të sigurt se shërbimi juaj VPN ka aftësitë e mëposhtme:

 • Shpejtësi të mëdha për transmetimin e videos (kështu që nuk do të jetë tampon)
 • Një shërbim i besueshëm, i vazhdueshëm
 • Serverët në SH.B.A. ose Kanada
 • Aplikacione që janë të thjeshta për t’u instaluar dhe përdorur

Do AMC VPN e shënuar më poshtë mund të zhbllokojë prurjet si në faqen e internetit të AMC ashtu edhe në aplikacionet e saj për pajisje celulare dhe të vendosura.

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020Unbllokimet AMCTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN nuk ka probleme për të marrë rreth kufizimeve rajonale në faqet e internetit të mediave dhe ka shpejtësi të shkëlqyera për transmetimin e videos. Shërbimi ExpressVPN përfshin hyrjen në mbi 3000 servera në 94 vende. ExpressVPN ka serverë që kujdesen për shikuesit e AMC si në SH.B.A. ashtu dhe në Kanada.

Aplikacioni ExpressVPN është duke u vetë-instaluar dhe shkarkuar nga faqja e internetit e kompanisë. Mund të merrni aplikacione për Windows, Mac OS X, MacOS, iOS, android, dhe Linux. Aplikacioni ExpressVPN është gjithashtu i disponueshëm për të Tableta Amazon Fire, TV Amazon Fire, dhe Shkop zjarri Amazon. Ju gjithashtu mund të konfiguroni manualisht VPN ferrë telefonat.

ExpressVPN bën një aplikacion për një përzgjedhje të ruterave wifi, i cili drejton trafikun e internetit nga të gjitha pajisjet e lidhura përmes VPN. Aplikacioni i ruterit është shumë më i lehtë për t’u përdorur sesa çdo alternativë me burim të hapur dhe është perfekt për pajisjet që nuk mbështesin aplikacione VPN si Roku dhe TV të zgjuar. Ju mund ta instaloni vetë nëse keni një ruter të pajtueshëm, ose blini një ruter me VPN të parainstaluar direkt nga ExpressVPN.

Një shtesë e shfletuesit që kontrollon aplikacionin VPN është në dispozicion për të krom, Firefox, dhe shfletuesit Safari. ExpressVPN gjithashtu drejton një shërbim proxy DNS të quajtur MediaStreamer që deshifrojnë kufizimet rajonale në faqet e transmetimit të videove, por nuk përfshijnë encryption dhe mbrojtjen e intimitetit të një VPN të plotë. MediaStreamer është e përkryer për pajisjet transmetuese si Xbox dhe Apple TV që nuk mbështesin aplikacione të plota VPN por ju lejojnë të ndryshoni cilësimet e paracaktuara të DNS.

ExpressVPN lejon secilin klient të lidheni me shërbimin tre herë menjëherë. Një lidhje nga një ruter llogarit si një nga atë ndarje me tre pajisje edhe pse mbulon të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj.

Ekipi mbështetës mund të kontaktohet 24/7 përmes një strukture bisede live në faqen e internetit të ExpressVPN. Ju gjithashtu mund të mblidhni një biletë mbështetëse përmes një forme në internet të arritshme në zonën e përdoruesit.

Pros:

 • Serverë të shpejtë kanë pikat në të gjithë globin dhe optimizuan për transmetim HD pa zhurmë
 • Operon serverë në dhjetëra qytete amerikane dhe kanadezë, lehtë mund të zhbllokojnë shumicën e faqeve të transmetimit nga jashtë
 • Kriptimi i shkallës së lartë, siguria dhe intimiteti në të gjithë
 • Lehtë për t’u përdorur dhe vendosur me aplikacione për një mori platformash
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • 24/7 mbështetje chat live

Cons:

 • Mos vini të lirë, përdorni një kupon për zbritje

VPN më e mirë për të parë AMC jashtë vendit: ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore. Shndërrimi i shpejtë bëhet për përdoruesit e AMC me rrjetin e saj të gjerë të serverëve që është i rregulluar mirë për lidhje me shpejtësi të lartë. Aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjithë sistemet operative. Punon mirë me të gjitha shërbimet kryesore të transmetimit, përfshirë Netflix, Amazon Prime, iPlayer të BBC dhe SkyGo. Vështirë të mposhtet intimiteti dhe siguria. Ekziston një garanci e kthimit të parave pa 30-ditë, në mënyrë që të mund ta provoni pa rrezik.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPNZhbllokon AMCTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN bën një aplikacion të shkëlqyeshëm që tregon hartën e botës me një shënues në secilin vend ku kompania ka serverë. E tëra çfarë ju bëni është të klikoni në një shënues për t’u lidhur me atë vend. Rrjeti i serverëve NordVPN përbëhet nga 5,133 serverë në 60 vende përfshirë Kanadanë dhe Shtetet e Bashkuara. Një ekran alternativ i zgjedhjes së serverit tregon të gjithë serverët në një listë. Eachdo rekord server tregon latente dhe ngarkesa e serverit për t’ju ndihmuar të zgjidhni një server për t’u lidhur.

Aplikacioni vazhdon Windows, Mac OS X, MacOS, android, dhe iOS pajisje. Ju gjithashtu mund të vendosni VPN në Linux kompjutera dhe routers. Zgjatja e shfletuesit NordVPN për krom dhe Firefox është e mjaftueshme për të marrë rreth kufizimeve rajonale në faqen e internetit të AMC.

Ju merrni një lejim i gjashtë lidhjeve të njëkohshme me NordVPN. Ashtu si me VPN-të e tjera në këtë listë, një lidhje ruter përdor vetëm një nga ndihmat e lidhjes suaj ndërsa mbulon të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj.

Uebfaqja e NordVPN ka një strukturë bisede ku mund të merrni ndihmë për konfigurimin bazë dhe zgjidhjen e problemeve. Problemet më të ashpra trajtohen nga teknikët përmes një formular për dorëzimin e biletave në faqen e internetit ose përmes email.

Shërbimi NordVPN ofron shpejtësi të shpejtë për transmetimin e videove dhe është i mirë në gjetjen e kufizimeve rajonale të faqeve në internet video si Netflix dhe Hulu.

Pros:

 • Operon mjaft serverë të optimizuar të transmetimit HD në të gjithë globin
 • Mbi 2,000 servera në SH.B.A. & Kanada mund të zhbllokojë pothuajse çdo gjë
 • Siguria dhe mbrojtja e intimitetit të nivelit të lartë
 • Politika pa log
 • Ofron bisedë live 24/7

Cons:

 • Mund të zgjidhni vendndodhjen e qytetit të serverave, por jo serverët specifik

VPN BUXHETI më i mirë: NordVPN është një zgjedhje e mirë për vlera. Një bashkëpunim i mirë i gjithanshëm që bashkëpunon mirë me AMC jashtë vendit. Karakteristika të forta sigurie dhe lejon që deri në 6 pajisje të përdoren njëkohësisht nga një llogari. Përfshin një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

CyberghostZhbllokon AMCTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Aplikacioni për Cyberghost do të zhbllokojë AMC nga jashtë. Ju lejohet shtatë lidhje të njëkohshme. Si me VPN-të e tjera në këtë listë, mundeni vendoseni manualisht në një ruter për të mbuluar të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj ndërsa përdorni vetëm një nga shtatë lidhjet tuaja. Mund ta instaloni aplikacionin CyberGhost Windows, Mac OS X, MacOS, android, dhe iOS pajisje. Ju duhet të instaloni VPN në Linux kompjutera me dorë.

Rrjeti i serverëve të CyberGhost shtrihet në 59 vende, përfshirë SHBA dhe Kanada. Shtë një nga VPN më të shpejtë që testojmë, kështu që transmetimi i qetë HD është sigurisht i mundur. Aplikacioni CyberGhost liston disa faqe në internet që mund të zhbllokojnë, por AMC nuk është e shënuar. Sidoqoftë, ne nuk kishim asnjë problem për zhbllokimin e AMC kur u lidhëm me një server amerikan.

Fokusi kryesor i qendrës së mbështetjes së CyberGhost është përmes faqes së internetit njohuri baze seksioni. Nëse nuk mund të gjeni një përgjigje për problemet tuaja atje, mund të kontaktoni tryezën e ndihmës përmes një forme në internet ose me email.

Pros:

 • Operon afër 900 servera në qytete të ndryshme në të gjithë SHBA dhe Kanada
 • Disa nga serverët më të shpejtë të rrjedhës që kemi testuar
 • Intimitet dhe veçoritë e ngurta të aktivizuara aktivizohen nga parazgjedhja
 • Aplikimet janë të lehta për t’u instaluar dhe përdorur – një mundësi e mirë për fillestarët

Cons:

 • Jo i përshtatshëm për ata që kanë nevojë për kontroll të veçorive të përparuara

E MADH P STR NDRERTIM: CyberGhost ofron qasje në shumë përmbajtje gjeo-të kufizuara dhe aplikacionet e tij për t’u përdorur lehtë janë ideale për fillestarët. Planet vijnë me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

4. IPVanish

IPVanishZhbllokon AMCTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish është me qendër në SH.B.A. dhe ka shpejtësi shumë të larta, kështu që është i shkëlqyeshëm për transmetimin e videos. Aplikacioni vazhdon Windows, Mac OS X, MacOS, android, iOS, Tableta Amazon Fire, TV Amazon Fire, dhe Shkop zjarri Amazon. Ju gjithashtu mund të konfiguroni manualisht VPN routers. Një lidhje ruteri mbulon të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj dhe përdor vetëm njërën prej tyre të caktuar dhjetë lidhje të njëkohshme.

Kompania ka më shumë se 1.300 serverë në 75 vende në të gjithë botën, përfshirë Kanadanë dhe Sh.B.A..

Ekipi mbështetës IPVanish nuk është në dispozicion në internet. megjithatë, mund të mblidhni një biletë mbështetjeje përmes zonës së përdoruesit në faqen e internetit të IPVanish dhe gjithashtu mund të lidhni tryezën e ndihmës përmes email.

Pros:

 • Me rreth 690 serverë në Amerikën e Veriut, ai mund të zhbllokojë pothuajse çdo vend streaming me shpejtësi HD
 • Punon mirë me shtesat Kodi për përdoruesit e telekomandës
 • Shpejtësi mbresëlënëse dhe lidhje të besueshme
 • Trajton lidhje të shumta të njëkohshme mirë

Cons:

 • Mbështetja e klientit është pak e ngadaltë
 • Jo të gjithë serverët zhbllokojnë Netflix

Deri në 10 pajisje: IPVanish ka një rrjet të madh të serverëve dhe trajton mirë lidhjet e shumta. Lehtë për t’u përdorur dhe e preferuar nga përdoruesit që kanë nevojë për standarde të larta të intimitetit. Nuk mund të zhbllokojë sa më shumë shërbime transmetuese si disa nga rivalët e saj. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPNZhbllokon AMCTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN është një zgjedhje tjetër e mirë për të hyrë në AMC ndërsa ndodhet jashtë. Kjo kompani fillimisht u krijua për të mbështetur përruesit, kështu që ka shpejtësi të shpejtë dhe mbrojtje të fortë të intimitetit. Aplikacioni mund të ekzekutohet Windows, Mac OS X, MacOS, android, dhe iOS. Ju gjithashtu mund të merrni VPN në Linux dhe routers duke e vendosur me dorë.

PrivateVPN lejon gjashtë lidhje të njëkohshme, dhe një ruter përdor vetëm një, edhe pse mbulon të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj.

Rrjeti i serverit përfshin 100 serverë janë përhapur në 56 vende. SHBA dhe Kanada janë në atë listë, kështu që ju do të jeni në gjendje të futeni në AMC me këtë shërbim. PrivateVPN është shumë e mirë për të kapërcyer kufizimet rajonale në shumë faqe në internet video, kështu që ju të mund të vazhdoni të gjitha kanalet tuaja të preferuara ndërsa jashtë shtetit.

Stafi mbështetës është shumë i dobishëm dhe duhet të jetë në gjendje të zgjidhë problemet që mund të hasni. Ti mundesh ngre një biletë mbështetëse në faqen e internetit ose kontaktoni tavolinën e ndihmës me email. A struktura e bisedës live në faqen e internetit ju lejon të flisni drejtpërdrejt me një teknik. Ky strukturë bisede menaxhohet gjatë orarit të punës në Suedi.

Pros:

 • Fitimi i një reputacioni të fortë për listën e tyre në rritje të faqeve që zhbllokojnë
 • Testet tona zbuluan shpejtësi mbresëlënëse të transmetimit HD
 • Mund të lidhë deri në gjashtë pajisje njëkohësisht

Cons:

 • Më pak serverë për të zgjedhur nga ofruesit e tjerë më të lartë në këtë listë
 • Ka nevojë për lëvizje manuale për të punuar në Kinë
 • Stafi mbështetës është i njohur, por funksionon vetëm gjatë orarit të punës së Suedisë

SPEEDI I MADH: PrivateVPN është një zgjedhje e mirë familjare. Zhbllokon përmbajtjen që transmeton në SH.B.A. duke përfshirë AMC dhe Netflix. Lejon deri në 6 pajisje në të njëjtën llogari. Rrjet i vogël i serverëve por lidhje të shpejtë. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

A mund të përdor një VPN falas për AMC?

Në përgjithësi, nuk merrni diçka për asgjë. Faqet, të tilla si Netflix dhe AMC janë shumë të vështira për t’u futur. Jo shumë VPN të paguara mund të thyejnë me sukses kufizimet rajonale.

Kështu që, jo shumë VPN të paguara mund të zhbllokojnë AMC, e lëre më një të lirë. Në shumicën e rasteve, kufizimet e vendosura në VPN falas i bën ata të padobishëm për të hyrë në shërbimet e transmetimit të videove. Streaming video përfshin transferimin e shumë të dhënave dhe kështu do të godisni një kapak të dhënash brenda ditësh, veçanërisht nëse transmetoni në HD. Nëse nuk ka kapak të dhënash, atëherë ka të ngjarë një kufi të brezit, i cili rezulton në video buffering dhe me cilësi të ulët.

Shumë VPN falas përdorin taktika të paskrupullta për të gjeneruar të ardhura. Disa futin reklama në faqet e internetit, injektojnë cookie për gjurmimin në shfletuesin tuaj të internetit, ose mbajnë malware.

Pse është bllokuar AMC?

Për të zbatuar ligjet e një vendi dhe të drejtat e licencimit të transmetuesve, ofruesi i transmetimit duhet të zbuloni se ku ndodhet shikuesi, ose për të zgjedhur videon e përshtatshme ose për të bllokuar hyrjen.

si AMC është e interesuar të transmetojë vetëm në SHBA dhe Kanada, blen vetëm të drejtat për të treguar një video në ato vende. Nuk blen të drejtat për të treguar videon në Meksikë, Brazil, Britani të Madhe ose kudo tjetër. Transmetuesit e tjerë i blejnë ato të drejta.

Conditiondo kusht i kontratës duhet të zbatohet. Kufizimet e licencimit të përmbajtjes vlejnë për të gjitha shërbimet e transmetimit të mediave, përfshirë radio në internet. Jo vetëm që AMC do të bllokojë shikuesit e huaj, por do të kontrollojë aktivitetin e VPN. Kompanitë mediatike dinë për VPN dhe detyrimet e tyre ligjore u kërkojnë atyre të ndërmarrë çdo veprim të mundshëm për të parandaluar hyrjen ndërkufitare. Këto veprime përfshijnë zbulimin e VPN-ve dhe bllokimin e tyre.

Shumë VPN heqin dorë nga përpjekja për të hyrë në faqet e transmetimit të mediave siç është AMC. Shtë shumë e vështirë të gjesh një VPN falas që do të të futë në AMC – ata thjesht nuk mund ta përballojnë kapitalin e kërkuar për të zhbllokuar me siguri AMC.

Konfiguroni VPN në ruterin tuaj për Roku, Chromecast, TV zgjuar

Jo të gjitha pajisjet mbështesin VPN. Nëse doni të shihni AMC në Roku, Chromecast ose Smart TV, do të duhet të gjeni një mënyrë tjetër për t’i lidhur ato me VPN.

VPN në një router wifi fizik

Një zgjidhje është të instaloni VPN në një router wifi. Një përfitim i madh për këtë është se do të mbulojë të gjitha pajisjet e lidhura me internetin në shtëpinë tuaj në të njëjtën kohë.

Procesi i konfigurimit është i ndryshëm për secilin lloj ruteri dhe çdo shërbim të ndryshëm VPN. Vdo VPN që rekomandojmë më sipër përfshin një bazë njohurish në faqen e saj të internetit ku mund të gjeni udhëzime për instalimin e sistemit në ruterë.

Jo të gjithë ruterat wifi kanë cilësime që ju lejojnë të konfiguroni një VPN. Në këto raste, mund t’ju duhet të ndryshoni firmware-in e saj. Kjo quhet “ndezje”Ruteri, dhe nëse e rrëmuani atë proces, ju prishet ruteri. Kjo quhet “bricking”Ruteri, prandaj ki kujdes.

Kontrolloni nëse prodhuesi dhe modeli i routerit tuaj funksionon me ndonjë prej firmwareve të mëposhtëm, të cilat zakonisht mbështesin VPN:

 • domate
 • DD-WRT
 • AsusWRT
 • OpenWRT

Ruter virtual i mbrojtur nga VPN

Një tjetër mundësi është të kanalizoni lidhjen me kutinë tuaj Roku përmes PC ose Mac. Kjo metodë e bën kompjuterin tuaj në një pikë të nxehtë wifi, ose ruter virtual. nga duke lidhur Mac ose PC tuaj me VPN, çdo pajisje që lidhet me pikën e nxehtë kanalizohet nga ana e tij përmes VPN.

Besoni apo jo, shumica e laptopëve kanë mundësinë të transmetojnë pikat e tyre të nxehta të wifi-ve. Shihni udhëzimet tona për Mac dhe PC.

Screencasting

Një opsion i fundit është që të hedhni videon nga një pajisje tjetër në TV tuaj Roku ose Smart. Anydo lojtar video në internet që përshkon një shfletues mund të hidhet nga kompjuteri juaj ose smartphone në një TV të zgjuar, Roku ose Chromecast. Pra, aktivizoni aplikacionin VPN të kompjuterit ose smartphone tuaj, pastaj hapni videon në atë pajisje, dhe pastaj hidheni nga atje në TV të zgjuar, Roku ose Chromecast.

Shiko gjithashtu:

Si të vendosni një ruter virtual Windows për të krijuar një pikë të nxehtë Wi-Fi të aktivizuar nga VPN

Si ta ktheni Mac-un tuaj në një router WiFi të siguruar VPN

Si të instaloni një VPN në Amazon Fire Stick / TV Fire

VPN më të mira për Amazon Fire Stick dhe TV Fire

Zgjidhni një VPN për AMC

VPN-të në listën tonë do t’ju futin në AMC, si dhe të gjitha kanalet e tjera në paketën tuaj të TV kabllor që transmetohet në internet. AMC nuk ofron një pajtim vetëm në internet. Mund të transmetoni shfaqje AMC vetëm nëse tashmë merrni AMC në shtëpi dhe jeni në vendin tuaj.

Përveç AMC, një VPN mund të zhbllokojë shumë shërbime të tjera transmetuese duke maskuar vendndodhjen tuaj. Shumica e VPN-ve që ne rekomandojmë më lart gjithashtu zhbllokojnë Netflix, Hulu dhe faqet e tjera të transmetimit.

A përdorni tashmë një VPN? A keni ndonjë nga VPN-të në listën tonë? A përdorni një VPN të ndryshme për të hyrë në AMC nga jashtë? Lini një mesazh në seksionin e Komente më poshtë dhe ndani përvojën tuaj.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map