5 VPN më të mira për Fortnite për të anashkaluar ndalimin e VPN

Si të luani Fortnite nga kudo me një VPN


Fortnite është loja më e nxehtë për të luajtur tani, por për fat të keq, ajo është e bllokuar në disa shkolla, kolegje dhe vende pune. Sot, ne do të shpjegojmë se si mund të përdorni një Rrjet Virtual Privat (VPN) për të anashkaluar këtë kufizim dhe për të luajtur Fortnite pa marrë parasysh se ku je. A keni marrë një Fortnite Ndalimi i VPN-së ose gabimi i përfaqësuesit? Nuk ka problem – do t’ju tregojmë gjithashtu se si një VPN mund të ndryshojë adresën tuaj IP, të rrahë ndalesat e IP dhe t’ju lejojë të luani përsëri.

Ne mund të marrim shumë detaje më poshtë për secilin nga ofruesit që ne paraqesin, por në rast se nuk keni kohë të shkurtër, ja këtu lista jonë e VPN-ve më të mira për Fortnite:

 1. ExpressVPN Zgjedhja jonë kryesore. Rrjet i gjerë i serverëve të optimizuar për lidhje me shpejtësi të lartë dhe me vonesë të ulët. Mund të zhbllokojë përmbajtjen më të popullarizuar të transmetimit pa kompromentuar privatësinë tuaj. Përfshin garanci 30-ditore për kthimin e parave.
 2. Cyberghost Zgjedhja e buxhetit për Fortnite. Aplikacione të lehta për t’u përdorur që janë të shkëlqyera për fillestarët dhe serverët e shpejtë.
 3. NordVPN Ofrues me vlera të mira me një rrjet të madh serverash që është i shpejtë dhe i besueshëm. Punon kriptimin dhe sigurinë në shkallë ushtarake.
 4. IPVanish Lejon 10 lidhje të njëkohshme dhe është i shkëlqyeshëm për të luajtur Fortnite në pajisjet mobile.
 5. VyprVPN Përdor teknika të përshtatshme maskimi për të shmangur zbulimin e llojit të trafikut.

VPN-të funksionojnë duke lëvizur trafikun tuaj të internetit përmes një tuneli të koduar. Në praktikë, kjo do të thotë që aktivitetet tuaja janë të fshehura dhe të afta të anashkalojnë zjarrit e rrjetit dhe listat e zeza në internet. Gjithashtu, ju caktoni një adresë të re IP sa herë që lidheni. Kjo do të thotë që aktivitetet tuaja nuk mund të gjurmohen lehtësisht tek ju, dhe ju lejon të anashkaloni lehtësisht Fortnite Ndalimet e IP. Pasi që Ofruesi i Shërbimit tuaj të Internetit (ISP) nuk mund të tregojë saktësisht se çfarë keni bërë, VPN-të rritin shumë intimitetin tuaj në internet.

Fortnite ka shumë programe anti-mashtrimi të integruar, dhe meqenëse VPN-të mund të përdoren për të anashkaluar ndalimet e IP, Epic Games ka bërë çmos për të parandaluar përdorimin e tyre. Nëse përpiqeni të përdorni një VPN që nuk është në listën tonë më poshtë, do të shihni mesazhin e mëposhtëm: “Ju u hoqën nga ndeshja për shkak të vonesës në internet, IP ose makinerisë suaj, përdorimit të VPN ose për mashtrim. Ne ju rekomandojmë të mos përdorni shërbime VPN ose proxy ndërsa përpiqeni të luani Fortnite.”

Zgjedhja e VPN e duhur për Fortnite

Vdo VPN është e ndryshme, dhe jo të gjithë janë të përshtatshëm për t’u përdorur me të Fortnite. Disa janë më të shpejtë se të tjerët, për shembull, ndërsa të tjerët ofrojnë mundësi shtesë sigurie ose përgjigje më të shpejtë nga mbështetja e klientit. Për të identifikuar VPN-të më të mira për Fortnite, ne kërkuam shërbime që plotësonin kriteret më poshtë:

 1. Një rrjet i gjerë i serverëve për të zgjedhur
 2. Lidhje me shpejtësi të lartë dhe të ulët
 3. Aktualisht i padukshëm nga ForniteSistemi kundër mashtrimit
 4. Karakteristikat e enkriptimit dhe të sigurisë
 5. Një politikë e prerjeve që e vendos së pari intimitetin e përdoruesit

Si të luani Fortnite ose të hiqni një ndalesë IP me një VPN

VPN-të mund të duken të ndërlikuara në fillim, por ato në të vërtetë janë shumë të thjeshta për t’u përdorur. Ja se si të luani Fortnite ose të hiqni një ndalesë IP me një VPN:

 1. Regjistrohuni në një prej VPN-ve në listën më poshtë (ne rekomandojmë ExpressVPN).
 2. Shkarkoni dhe instaloni versionin e saktë të softuerit VPN për sistemin tuaj operativ.
 3. Lidhu me një server (idealisht ai që është afër vendndodhjes tënde aktuale, pasi kjo mban vonesën sa më të ulët të jetë e mundur).
 4. Provoni të luani Fortnite. Ju duhet të jeni në gjendje të luani si normal, pa u nxitur ose ndaluar.

VPN-të më të mira për Fortnite

Më poshtë është lista jonë e VPN-ve më të mira për Fortnite:

1. ExpressVPN 

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN ka më shumë se 2,000 serverë të përhapur në 94 vende të ndryshme. Kjo do të thotë që pavarësisht se ku jeni, ka një server aty pranë që mund të përdorni për të luajtur Fortnite me vonesë minimale. Sidoqoftë, ky nuk duhet të jetë problem, pasi serverët e ExpressVPN janë mjaft të shpejtë për të transmetuar video HD pa asnjë ndryshim të dukshëm. si Fortnite përdor askund afër aq bandwidth, nuk do të paraqesë shumë çështje.
Ky shërbim përmban një mori opsionesh të forta sigurie të dizajnuara për të mbajtur informacionin tuaj personal të sigurt. Encshtë aktivizuar encryption 256-bit nga parazgjedhja, sekreti i përsosur përpara, mbrojtja e rrjedhjes së DNS dhe një ndërprerës vrasës që ndalon transferimin e të dhënave nëse duhet të shkëputeni nga VPN. ExpressVPN nuk mban shënime për të dhënat tuaja të sesionit ose aktivitetit. Biseda live 24/7 është në dispozicion në rast të ndonjë problemi.

Ky VPN ka aplikacione Windows, Android, MacOS, iOS dhe Linux. Mund të instalohet manualisht në ruterët e rrjetit të mbështetur.

Pros:

 • Një nga VPN-të më të shpejta për transmetim me shumë opsione të serverit është ideal për Fortnite
 • Asnjë e fortë nuk regjistron politikën e intimitetit dhe sigurinë në shkallë të lartë të integruar në aplikacione
 • Aplikacione për Windows, MacOS, Android, iOS dhe Linux
 • Qindra servera me latencë të ulët për të zgjedhur
 • Zhbllokon lehtësisht Netflix, Hulu, Amazon Prime Video dhe iPlayer të BBC
 • Mbështetje 24/7 e klientit përmes bisedës live

Cons:

 • Jo opsioni më i lirë këtu pa një kupon zbritje

VPN më e mirë për FORTNITE: ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore dhe një kënaqësi për t’u përdorur me Fortnite. Ka një rrjet të gjerë të serverëve që është i optimizuar për lidhje me shpejtësi të lartë. Aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjithë sistemet operative. Vështirë të mposhtet intimiteti dhe siguria. Ekziston një garanci e kthimit të parave pa 30-ditë, në mënyrë që të mund ta provoni pa rrezik.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost është një VPN e shkëlqyeshme për lojëra për disa arsye: është e lehtë për t’u përdorur, ju lejon të gjeni automatikisht më të shpejtë të 5,700+ serverëve të tij, madje edhe të ketë një listë të serverëve më pak të mbushur me njerëz. Shtë gjithashtu ideal për transmetim dhe ofron zhbllokimin me një klik për disa nga platformat më të njohura të transmetimit, përfshirë Amazon Prime Video, Netflix dhe ESPN.

Kriptimi 256-bit dhe mbrojtja e rrjedhjes së përcjelljes DNS / IPv6 / port është aktivizuar nga parazgjedhja. Opsione më të avancuara, të tilla si bllokimi automatik i reklamave dhe bllokimi i malware, një ndërprerës vrasës dhe ridrejtimi HTTPS, secila mund të ndizet përmes një ndërprerësi të thjeshtë për ndryshimin. CyberGhost ka një politikë të rreptë për mos-logs, në mënyrë që të besoni se privatësia juaj është në duar të mira.

Një nga gjërat më të mira për këtë VPN është se si kërkohet pak konfigurim. CyberGhost ofron aplikacione MacOS, iOS, Windows, Linux dhe Android. Mund të konfigurohet manualisht për të punuar me ruterët e mbështetur në internet.

Pros:

 • Aplikacionet e thjeshta për t’u përdorur e bëjnë këtë të shkëlqyeshme për fillimin
 • Rrjeti është i pakonsumuar dhe ka një vonesë të ulët
 • Aplikacionet mund të lidhen automatikisht me serverat më të shpejtë
 • Nuk mban regjistrat e veprimtarisë së përdoruesit dhe siguron kriptim të fortë për të anashkaluar zbulimin e aktivitetit
 • Mbështetje e besueshme dhe e ditur 24/7 e bisedës live

Cons:

 • Nuk punon në Kinë ose Emiratet e Bashkuara Arabe

VPN BUXHETI më i mirë: CyberGhost është një zgjedhje e shkëlqyeshme e buxhetit. I fortë në intimitetin, shpejtësi të shpejtë dhe të besueshëm me Fortnite. E gjetëm të lehtë për tu vendosur dhe përdorur. Garanci e kthimit të parave 45-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

3. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ka disa karakteristika që e bëjnë atë të shkëlqyeshëm për lojëra. Së pari, ekziston numri i madh i serverëve të disponueshëm (më shumë se 4500 në 62 vende). Por akoma më mirë, disa nga këto janë krijuar posaçërisht për të lehtësuar sulmet DDoS. Ndërsa NordVPN lejon deri në gjashtë lidhje të njëkohshme dhe është i aftë të zhbllokojë platforma si Netflix, BBC iPlayer dhe Amazon Prime Video, është ideal për njerëzit që kërkojnë një VPN të shpejtë, të sigurt, me qëllim të përgjithshëm.

Ky VPN përfshin të gjitha tiparet e zakonshme të sigurisë – encryption 256-bit, mbrojtje rrjedhje DNS / IPv6 dhe një ndërprerës vrasjeje – por gjithashtu lejon përdoruesit të krijojnë konfigurime më të sofistikuara. Ju mund të zgjidhni të përdorni Tor mbi VPN, të bllokoni automatikisht malware dhe reklama, dhe madje të lidheni me dy VPN menjëherë. Nuk logon asnjë informacion personalisht të identifikueshëm, kështu që aktivitetet tuaja mbeten private në çdo kohë.

NordVPN ofron aplikacione të dedikuara për pajisjet Windows, Android, MacOS dhe iOS. Platformat Linux dhe ruterët e zgjedhur wireless janë mbështetur, por duhet të konfigurohen manualisht.

Pros:

 • Rrjet i gjerë i serverëve të shpejtë, me vonesë të ulët
 • Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit për privatësi të madhe
 • Një opsion fantastik për transmetim dhe përrua
 • Anashkalon lehtësisht kufizimet në platformat kryesore të mbyllura gjeo-kyç
 • Mban asnjë regjistër çfarëdo

Cons:

 • Aplikacioni i desktopit është pak i trashë në krahasim me ofruesit e tjerë

T ALL GJITHA RRUGOR: NordVPN është një zgjedhje me vlera të mëdha. Një mbarëvajtës i mirë që performon mirë me Fortnite. Karakteristika të forta sigurie dhe lejon që deri në 6 pajisje të përdoren njëkohësisht nga një llogari. Përfshin garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

4. IPVanish 

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish është një VPN miqësor për përdoruesit, me shpejtësi të shpejtë dhe një gamë çuditërisht të gjerë të veçorive të sigurisë. Ajo ka mbi 1.000 serverë në të gjithë botën, ju lejon një lidhje 10 mahnitëse të njëkohshme dhe ju lejon të luani Fortnite në celular pa ndonjë ngadalësim të ndjeshëm.

IPVanish është ideal për ata që kërkojnë të përdorin internetin në mënyrë të sigurt, edhe kur janë larg shtëpisë. Ai përfshin 256-bit encryption, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje kundër rrjedhjeve DNS, IPv6. Sidoqoftë, ka disa cilësime më të avancuara. Përdoruesit mund të bllokojnë trafikun LAN, të bllokojnë trafikun OpenVPN dhe të ndryshojnë adresën tuaj IP në intervale të rregullta. Ky shërbim nuk regjistron ndonjë informacion personalisht të identifikueshëm, kështu që detajet e aktiviteteve tuaja nuk mund t’u jepen palëve të treta, edhe nëse kërkohet.

IPVanish ofron aplikacione të dedikuara për pajisjet Windows, MacOS, Android, iOS dhe Amazon Fire. Ndërsa nuk ka aplikacione për pajisjet Linux ose ruterët, ky VPN mund të instalohet manualisht në këto sisteme.

Pros:

 • Shumë serverë me latencë të ulët në të gjithë globin që funksionojnë mirë me Fortnite
 • Nuk mban shënime, ka ndërprerës automatik të vrasjes dhe mbrojtje wifi
 • Aplikimet lidhen automatikisht me serverët me latencë të ulët
 • Ju lejon të lidhni 10 pajisje menjëherë

Cons:

 • Kërkon mbështetje 24/7, por biletat mund të zgjasin një ose dy ditë.
 • Aplikacionet nuk funksionojnë në Kinë

Deri në 10 pajisje: IPVanish është e shkëlqyeshme për familjet që kanë nevojë për lidhje të shumta. Lehtë për tu vendosur dhe përdorur me Fortnite. Preferuar nga përdoruesit që kërkojnë standarde të larta të intimitetit. Nuk mund të zhbllokojë sa më shumë shërbime transmetuese si disa nga rivalët e saj. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. VyprVPN

VyperVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

VyprVPN ka serverë të vetë-mirëmbajtura me shpejtësi të lartë në të gjithë botën, megjithëse ata janë kryesisht të grupuar në zona me trafik të lartë si SH.B.A., Mbretëria e Bashkuar dhe Evropa. Ai përdor programin e tij të pronës Chameleon për të maskuar shenjat e tregimeve që po përdorni një VPN, dhe si i tillë, ka më pak të ngjarë të zbulohet kur luani Fortnite ose ndonjë lojë tjetër në internet. Më tej, VyprVPN është në gjendje të zhbllokojë faqet e transmetimit si Netflix, Hulu dhe Sky Go, kështu që është mirë për më shumë sesa thjesht lojrat.

Kriptimi nga fundi në fund 256-bit, një ndërprerës vrasës dhe karakteristikat e mbrojtjes së rrjedhjes DNS janë përfshirë. Ndërsa ky VPN regjistron adresën tuaj IP të burimit, vëllimin e transferimit të të dhënave dhe kohën e lidhjes, ky informacion përdoret vetëm për diagnostifikimin e rrjetit dhe fshihet pas 30 ditësh. VyprVPN ofron mbështetje 24/7 të klientit përmes postës elektronike, 365 ditë të vitit.

Ky shërbim ka aplikacione për t’u instaluar lehtë për Windows, MacOS, iOS dhe Android. Për më tepër, VyprVPN ofron udhëzime të hollësishme që tregojnë se si ta konfiguroni manualisht atë për të punuar me platformat Linux dhe ruterët e mbështetur.

Pros:

 • Shumë serverë me latencë të ulët në zonat me trafik të lartë
 • Aftësi të mira për maskimin e trafikut janë të mira për të shmangur zbulimin Fortnite
 • Shpejtësitë janë të shpejta dhe të qëndrueshme

Cons:

 • Jo opsioni më i lirë në këtë listë
 • Aplikacionet janë të lëmuar, por nuk kanë mundësi të përparuara të konfigurimit
 • Struktura e çmimeve me dy nivele është pak konfuz

P USRDORIMI I PAJEKTUAR i T D DHNAVE: VyprVPN është miqësore për përdoruesit. Shpejtësi të mirë dhe uptime pasi të gjithë serverët janë në pronësi të VyprVPN. Jo opsioni më i lirë. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për VyprVPN.

VyprVPN CouponShikoni 81% në planin 2 vjeçar DEALDiscount aplikuar automatikisht

A mund të luaj Fortnite me një VPN falas?

Ju mund të josheni për të përdorur një VPN falas me Fornite, por ne këshillojmë fuqimisht kundër tij. Së pari, me më pak serverë dhe më shumë përdorues sesa homologët e tyre premium, VPN falas në përgjithësi nuk do të jenë në gjendje të ofrojnë shpejtësi të mjaftueshme për të luajtur Fortnite pa probleme. Së dyti, Epic Games ka bërë shumë përpjekje për të zbuluar përdoruesit e VPN. Ekzistojnë vetëm disa shërbime që funksionojnë me siguri tani, dhe nëse jeni kapur, ju përballeni me mundësinë e një ndalimi të përhershëm të llogarisë. Ky lloj ndalimi nuk mund të anashkalohet me një VPN, kështu që pse të marrë rrezik?

Askush nuk fillon një shërbim falas VPN nga mirësia e zemrës së tyre. Si çdo biznes, ata ekzistojnë për të fituar para. Sidoqoftë, pasi që ata nuk paguajnë pagesa përpara, atyre u është dashur të krijojnë mënyra të tjera për të gjeneruar fitime. Këto metoda variojnë nga vendosja e reklamave në faqet që vizitoni, deri te gjurmimi i aktiviteteve tuaja me cookie-t, edhe pasi të keni shkëputur. Profili i aktivitetit që rezulton më pas mund t’i shitet palëve të treta pa dijeninë tuaj.

VPN kanë për qëllim të rrisin sigurinë tuaj në internet, por shumë shërbime falas në të vërtetë paraqesin një kërcënim të konsiderueshëm për privatësinë tuaj. Shumë VPN falas mos e shifni trafikun tuaj në të gjitha, dhe më keq, disa madje instalojnë keqdashës mbi pajisjen tuaj. Ne kemi parë raste kur VPN falas janë angazhuar në praktika me hije të biznesit siç është shitja e gjerësisë së bandës së përdoruesve të tyre për t’u përdorur në një botnet. Ne ju rekomandojmë të përdorni një ofrues të besueshëm VPN me një histori të mbrojtjes së intimitetit të klientëve të tij. Kjo ju mbron dhe parandalon shitjen e të dhënave tuaja te ofertuesi më i lartë.

Kam përdorur një VPN por ende nuk mund të luaj Fortnite. Përse?

Fortnite duket se ka tre lloje të ndryshme të ndalimeve: një në bazë të adresës suaj të IP-së, një në bazë të ID-së së Hardware (HWID) të njërit prej përbërësve të sistemit tuaj (më së shpeshti motherboard) dhe një që e bën në mënyrë të efektshme llogarinë tuaj të papërdorshme. VPN-të mund të anashkalojnë vetëm ndalimet e IP; mund të merrni një adresë IP të ndryshme thjesht duke u lidhur me një server të ndryshëm.

Ndalimet e harduerit janë më të vështira për t’u marrë, por është e mundur. Fortnite forume janë të përfshira me rekomandime për softver me hije i cili pretendon se është në gjendje të ndryshojë HWID-in tuaj, por këto paraqesin një kërcënim të vërtetë për sistemin tuaj dhe duhet të shmangen plotësisht. Në vend të kësaj, vërtet të përcaktuarit kanë tre zgjedhje: përdorni një PC të ndryshëm, instaloni përsëri sistemin tuaj operativ ose ndryshoni HWID tuaj në redaktorin e regjistrit (nuk rekomandohet).

Nëse e tërë juaj Fortnite llogaria është e ndaluar, mënyra e vetme që mund ta përdorni përsëri është nëse ndalesa është rrëzuar nga personeli mbështetës.

Si mund ta kufizoj dëmin e një ndalese të llogarisë Fornite?

Nëse jeni i shqetësuar se mund të merrni një Fortnite ndalimi i llogarisë, ka disa gjëra që mund të bëni për të kompensuar disa nga dëmtimet. Së pari, përdorni vetëm një llogari ku nuk keni paguar për asgjë, pavarësisht nëse janë lëkurat kozmetike, V-Bucks ose Game Pass. Kjo do të thotë që ju do të keni qasje vetëm në modalitetin e lojës Battle Royale.

Së dyti, pasi të jeni regjistruar me një ofrues VPN, ndiqni ato në mediat sociale. Nëse një shërbim përmirëson masat e tij të zbulimit, siguruesi juaj VPN ka të ngjarë të lëshojë një azhurnim duke thënë se cilat serverë ende funksionojnë. Në disa raste, mund t’ju këshillohet që të ndaloni përkohësisht të luani. Shpesh, shërbimet VPN janë në gjendje t’i mposhtin veçoritë e reja të zbulimit relativisht shpejt, kështu që nuk duhet të ketë shumë kohë joproduktive.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map