5 VPN më të mirë për të parë TLC (jashtë SH.B.A.)

Dëshironi të shikoni TLC falas? Në këtë post, ne do të shpjegojmë se si ju mund të transmetoni live dhe me kërkesa TLC në internet edhe nëse jeni jashtë vendit. Ne do të diskutojmë se çfarë lloj përmbajtjeje ofron TLC, do të tregojë se si mund të anashkaloni kufizimet rajonale duke përdorur një Rrjet Virtual Privat (VPN) dhe të rekomandojmë disa nga VPN-të më të mira për TLC. 


VPN më të mira për TLC

Ashtu si shumica e shërbimeve streaming, TLC vendos kufizime rajonale në përmbajtjen e saj. Kjo do të thotë që ju mund të shikoni shfaqje vetëm nëse jeni në vendin e duhur i cili, në këtë rast, është SH.B.A. Përpjekja për të transmetuar TLC nga kudo tjetër bën që gabimi i mëposhtëm të shfaqet “Na vjen keq. Kjo faqe nuk është e disponueshme në rajonin tuaj.“Kjo do të thotë që nëse zakonisht jetoni në SH.B.A. por shkoni jashtë vendit me pushime, nuk do të keni mundësi të hyni në TLC ose në disa nga shërbimet e tjera të zakonshme. Për fat të mirë, ka një rrugëdalje.

Kur vizitoni një sit ose shërbim të bllokuar me gjeo-bllok, ajo kontrollon adresën tuaj IP për të parë në cilin vend ku jeni. Kur lidheni me një server të përshtatshëm VPN, megjithatë, ju jepet një adresë IP e re, specifike për rajonin. Si rezultat, do të dukeni sikur gjendeni në të vërtetë në vendin e kërkuar dhe të jeni në gjendje ta përdorni sitin si normal. Ekziston një tjetër avantazh i rëndësishëm për të përdorur një VPN: ato encryptojnë trafikun tuaj, duke parandaluar monitorimin e veprimtarive tuaja nga hakerat, administratorët e rrjetit ose Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit (ISP).

Si të transmetoni TLC jashtë vendit me një VPN

Mos u shqetësoni nëse nuk keni përdorur kurrë një VPN më parë, është shumë e thjeshtë. Thjesht ndiqni hapat më poshtë për të zhbllokuar TLC nga jashtë:

 1. Së pari, regjistrohuni në një ofrues të përshtatshëm VPN (ne rekomandojmë ExpressVPN).
 2. Shkarkoni dhe instaloni programin VPN, duke u kujdesur të merrni versionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Përdorni kredencialet e llogarisë tuaj të re për t’u futur në aplikacion.
 4. Lidhu me një server amerikan.
 5. Vizitoni faqen e internetit TLC dhe provoni të ngarkoni video. Ajo duhet të fillojë menjëherë, por nëse jo, provoni të rifreskoni faqen, pastroni cache-në e shfletuesit dhe fshini çdo cookie.

SI T TO BNI FALAS VPN PAGUAR: Nëse po kërkoni vetëm mbulim afatshkurtër të VPN (për shembull, nëse po shkoni jashtë vendit me pushime) nuk ka nevojë të paguani. Në vend të kësaj, thjesht mund të përdorni garancinë e kthimit të parave të ExpressVPN 30-ditor. Ndërsa kërkohet një pagesë parakohshme, ju mund të anuloni në çdo moment gjatë kësaj periudhe për të marrë një kthim të plotë pa pyetje të bëra.

Si të zgjidhni VPN më të mirë për TLC

Vitalshtë thelbësore që ju të zgjidhni VPN-në e duhur për detyrën në fjalë. Kjo mund të jetë e vështirë, megjithatë, pasi ka qindra ofrues konkurrues, të gjithë ofrojnë gjëra të ndryshme. Disa vendosin një theks të madh në shpejtësinë, ndërsa të tjerët mund t’i japin përparësi sigurisë ose madhësisë së rrjetit. Për të gjetur VPN-të më të mira për transmetimin e TLC, ne kërkuam shërbime që plotësonin kriteret më poshtë:

 • Ofron disa serverë amerikanë për të zgjedhur
 • Mund të zhbllokojë TLC dhe shërbime të ngjashme të transmetimit nga jashtë
 • Ka kriptim të fuqishëm dhe ofron disa karakteristika shtesë të sigurisë
 • Nuk regjistron ndonjë informacion personalisht të identifikueshëm, ose Idealisht, nuk mban asnjë regjistër çfarëdo
 • Ka aplikacione për të gjitha sistemet operative më të njohura

Më poshtë, do të gjeni një listë të VPN më të mirë për transmetimin e TLC jashtë SH.B.A.:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN është në gjendje të zhbllokojë platformat e njohura si Netflix, Amazon Prime Video, Hulu dhe TLC, kështu që është një zgjedhje e mirë për ata që kërkojnë të transmetojnë kur janë jashtë vendit. Enoughshtë mjaft e shpejtë për të transmetuar video live HD pa përsosur, dhe me grupe serverash në 20 qytete të SH.B.A.-së (dhe mbi 2,000 serverë globalisht), nuk ka asgjë për t’ju ndaluar të shikoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara nga kudo në botë.

Trafiku juaj mbahet i sigurt nga sytë prishës me 256-bit encryption, mbrojtje nga rrjedhja IPv6 dhe DNS, një ndërprerës vrasës (në versionet e desktopit) dhe sekret i përsosur përpara. Pa asnjë informacion personalisht të identifikueshëm të ruajtur dhe mundësinë për të paguar në Bitcoin, ExpressVPN ju lejon të shfletoni pothuajse anonimitetin total. Keni nevojë për një ndihmë të vogël? Mos u shqetëso: mund të arrish mbështetje përmes bisedës live, 24/7.

Ky VPN përfshin aplikacione për Android, iOS, Windows, MacOS dhe Linux. Megjithëse instalimi manual është i nevojshëm për ruterat, firmware personal i ExpressVPN e bën këtë të shpejtë dhe të lehtë.

ZBRITJE LEXUESIT: Zgjidhni marrëveshjen njëvjeçare të ExpressVPN për të marrë tre muaj falas dhe kurseni 49%.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për ExpressVPN.

2. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN është një VPN e shkëlqyer për qëllime të përgjithshme, me më shumë se 5,000 serverë në të gjithë botën (gati 1.900 në SH.B.A.) dhe madje disa që janë optimizuar për anonimitet, shkëmbim skedarësh dhe mbrojtje të DDoS. Ka ndikim minimal në shpejtësinë tuaj të shfletimit dhe ju lejon të zhbllokoni shërbimet si TLC, Hulu, Netflix SHBA dhe Sling TV nga jashtë. Me deri në gjashtë lidhje të njëkohshme të lejuara, ju mund të përdorni NordVPN për të mbrojtur të gjitha pajisjet tuaja më të përdorura.

Ky VPN specializuar në siguri. Kriptimi 256-bit është aktivizuar si parazgjedhje, por nuk janë të gjitha: ai përdor një ndërprerës të personalizueshëm, specifik për aplikacionin dhe mbrojtjen e rrjedhjeve WebRTC, IPv6 dhe DNS për të siguruar që asnjë informacion personal të mos zbulohet pa dashje kur kërkoni. Ju madje mund të zgjidhni të bllokoni automatikisht reklamat dhe malware, të përdorni dy VPN menjëherë, ose të përdorni Tor me një VPN. NordVPN nuk mban aspak asnjë lidhje ose aktivitet, do të thotë se nuk mund të përdoret për të gjurmuar aktivitetet tuaja përsëri tek ju.  

Ky shërbim vjen me aplikacione MacOS, Windows, iOS, Linux dhe Android. Mund të instalohet manualisht në ruterët e rrjetit të mbështetur.

EKSKLUZIVE: Kurseni 75% dhe uleni çmimin në vetëm 2,99 dollarë në muaj duke regjistruar planin tre vjeçar të NordVPN.

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

3. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Ky shërbim VPN është krijuar për të qenë lehtësisht i arritshëm për përdoruesit jo-ekspertë. Ndërsa mund të zgjidhni një nga 3,000 serverët e tij me dorë, ekziston gjithashtu mundësia që të zgjidhni një detyrë (siç është zhbllokimi i rrjedhës, shfletimi i sigurt ose ndarja e skedarëve në mënyrë anonime) dhe të keni një server të përshtatshëm të caktuar. si ky shërbim ofron shpejtësi të lartë dhe zhbllokim me një klik për faqe të ndryshme të njohura të transmetimit (TLC nuk është e shënuar, por mund të zhbllokohet), është shumë e dobishme për ata që udhëtojnë jashtë vendit.

Megjithë pamjen e tij të thjeshtë, CyberGhost në të vërtetë ka një gamë të veçorive të sigurisë. Ka 256-bit encryption, mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6 dhe një ndërrim vrasës në çdo version të softuerit. Ky shërbim nuk regjistron ndonjë informacion që mund t’ju identifikojë, dhe ju mund të paguani në Bitcoin për të rritur anonimitetin tuaj edhe më tej. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 mbi bisedën live në rast se keni ndonjë problem.

CyberGhost ka aplikacione miqësore për përdoruesit për pajisjet Windows, Android, iOS dhe MacOS. Ajo punon me Linux dhe ruterë të mbështetur pa tel, megjithëse kërkohet konfigurim manual.

TRY RREZIKONI-FALAS: Ulni koston me mbi 70% dhe merrni një gjashtë muaj shtesë falas me pajtimin vjetor të CyberGhost.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

4. IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

Ka shumë për të pëlqyer në lidhje me shërbimin IPVanish. Shtë shumë e shpejtë dhe aktualisht ka më shumë se 1.100 serverë në të gjithë botën, me 520 në SH.B.A., gjë që ju garanton një lidhje me një vonesë të ulët. Për më tepër, IPVanish mund të zhbllokojë me siguri shërbime si TLC, YouTube TV dhe ESPN nga jashtë SH.B.A.. Veçanërisht, ky VPN lejon deri në dhjetë lidhje të njëkohshme; kjo është veçanërisht bujare duke pasur parasysh që shumica e rivalëve të saj lejojnë vetëm midis tre dhe gjashtë.

Ky shërbim VPN vjen me më shumë veçori të sigurisë sesa shumica. Kriptimi 256-bit, një ndërprerës vrasës dhe mbrojtja ndaj rrjedhjeve DNS dhe IPv6 përfshihen në çdo version të softverit. Ju gjithashtu mund të zgjidhni të ndryshoni rregullisht adresën tuaj IP, të bllokoni trafikun OpenVPN dhe të bllokoni të gjithë trafikun LAN, nëse dëshironi. IPVanish ka një politikë të rreptë pa log-e, dhe pranon Bitcoin për anonimatin maksimal. Mbështetja mund të kontaktohet përmes bisedës live, 24/7.

IPVanish ofron aplikacione të lehta Android, iOS, Windows, MacOS dhe Amazon Fire TV / Firestick. Me një konfigurim të vogël manual, madje funksionon në sistemet Linux dhe zgjedh ruterët e internetit.

KUJDES 60%: Lexuesit tanë mund të kursejnë 60% në planet IPVanish. Me një garanci 7-ditore të kthimit të parave, ju mund të provoni shërbimin pa asnjë rrezik.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

5. PrivateVPN

PrivateVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN ka më pak serverë sesa disa shërbime të ngjashme (rreth 80 në të gjitha, me 10 në SH.B.A.), por e bën atë duke siguruar shpejtësi shumë më të larta. Lejohen gjashtë lidhje të njëkohshme, kështu që ju mund të mbroni të gjitha pajisjet tuaja me një llogari të vetme. Për më tepër, PrivateVPN ju lejon të përdorni platforma të tilla si Netflix SH.B.A., iPlayer BBC, Hulu dhe TLC nga jashtë.

Ky VPN përdor encryption 256-bit dhe një ndërprerës vrasës që ndalon menjëherë transferimin e të dhënave kur lidhja juaj është e humbur, për të siguruar që ju jeni të mbrojtur në çdo kohë. Ai gjithashtu përfshin mbrojtjen e rrjedhjeve DNS, WebRTC dhe IPv6, por më e rëndësishmja, PrivateVPN nuk regjistron asnjë informacion personalisht të identifikueshëm. Ju mund të kontaktoni mbështetjen e klientit 24/7 përmes bisedës live, por ndryshe nga shumica e shërbimeve të tjera VPN, stafi është në gjendje të instalojë ose konfigurojë softverin nga distanca për ju nëse jeni duke luftuar.

Ky shërbim përfshin aplikacione për pajisjet Windows, MacOS, Android dhe iOS. Instalimi manual është i nevojshëm për platformat me bazë Linux dhe ruterët e rrjetit.

SHTETI VJETOR: Regjistrohuni për planin vjetor të PrivateVPN për të marrë falas pesë muaj mbulim shtesë dhe kurseni më shumë se 70%.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Mund ta shikoj TLC në internet me një VPN falas?

VPN falas mund të duket si një mënyrë e thjeshtë për të mbrojtur veten në internet por ato në të vërtetë vijnë me disa disavantazhe domethënëse. Së pari, ata shpesh kanë më shumë përdorues sesa mund të mbështesin rrjetet e tyre, kështu që ju mund të prisni shpejtësi të ngadaltë të shfletimit, video që belbëzon shpesh ose ndryshon pafund, dhe ndoshta edhe shkëputje sporadike nga VPN. Kjo po supozon se madje mund të keni qasje në përmbajtje, pasi VPN-të e lirë janë zakonisht të parat që bllokohen nga shërbimet kryesore të transmetimit.

Nëse këto shërbime nuk i ngarkojnë përdoruesit e tyre përpara, si mund të përballojnë ata të operojnë? Do të zbuloni se ata pothuajse gjithmonë futin reklama në faqet që vizitoni (shpesh në një mënyrë shumë të bezdisshme), por disa shkojnë edhe më tej. Duke ruajtur cookie-t për gjurmimin në pajisjen tuaj, VPN-të falas mund të mbledhin të dhëna të vlefshme se si përdorni internetin. Pasi të jenë grumbulluar informacione të mjaftueshme, profili që rezulton i konsumatorit mund t’i shitet palëve të treta pa dijeninë tuaj.

Më në fund, edhe zgjedhja e një VPN falas mund të jetë një problem i vërtetë. Hulumtimet kanë treguar që platforma si Dyqani Google Play janë përmbytur me aplikacione që mbajnë malware që paraqesin si VPN falas. Me sa duket, disa prej VPN-ve në dukje legjitime janë po aq të rrezikshme, me 18% të aplikacioneve të anketuara nuk kanë arritur të shifrojnë të dhënat e përdoruesit dhe 84% të prekshme nga rrjedhjet IPv6. Për fat të keq, ne kemi parë madje edhe shërbime të mëdha të mashtrojnë përdoruesit e tyre, si kur Hola shiti gjerësinë e bandës së përdoruesit për të lehtësuar një botnet.

Mënyra më e mirë për të mbajtur të sigurt informacionin tuaj personal është të përdorni një VPN me reputacion me një politikë të qartë dhe të përqendruar në klientët e privatësisë.

Mund ta shikoj TLC falas online?

Ju mund të shikoni episodet e zgjedhura të disa shfaqjeve në kërkesë falas, pa ndonjë lloj regjistrimi të kërkuar. Sidoqoftë, nuk ka asnjë rregull të vështirë dhe të shpejtë: disa shfaqje kanë episodin më të fundit në dispozicion lirisht, ndërsa të tjerët vetëm ju lejojnë të shikoni çdo episod të dytë.

Për të zhbllokuar të gjithë përmbajtjen në kërkesë të TLC, si dhe rrjedhën e saj të drejtpërdrejtë, do të duhet të identifikoheni me detajet e ofruesit tuaj të kabllove. Nëse nuk keni TV kabllor, mund të shikoni, për sa kohë që keni një pajtim në PlayStation Vue. Këto fillojnë me 44,99 dollarë dollarë në muaj, dhe vijnë me një gjykim pesë-ditor falas.

Farë mund të shikoj në TLC?

TLC ofron një gamë të gjerë të shfaqjeve televizive dhe dokumentarëve. Më poshtë, ne kemi renditur disa nga titujt më të njohur të shërbimit:

  1. Kush mendon se je?
  2. I fejuari 90 dite
  3. Thuaju Po fustanit
  4. Hapësirat e tregtimit
  5. Tregime të pashlyera të ER
  6. Boss Cake
  7. vegjël & tiaras
  8. Varësia ime e çuditshme
  9. Ink LA
  10. Notfarë nuk duhet të veshin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map