5 VPN-të më të mira për emigrantët në Mbretërinë e Bashkuar që transmetojnë TV jashtë vendit në vitin 2020

VPN më e mirë për emigrantët britanikë


Nëse jeni një mërgimtar britanik, me siguri keni zbuluar se nuk mund të hyni në shërbimet tuaja të zakonshme si iPlayer i BBC nga jashtë. Disa vende madje bllokojnë Skype, duke e bërë të vështirë të telefononi miqtë tuaj në shtëpi. Për fat të mirë, ju mund të anashkaloni bllokimin rajonal dhe të qëndroni të mbrojtur duke u lidhur me një Rrjet Virtual Privat (VPN).

VPN-të ju mbajnë të sigurt duke koduar trafikun e rrjetit tuaj. Kjo parandalon që ajo të lexohet nga Ofruesi juaj i Shërbimit të Internetit (ISP), hakerët dhe kushdo tjetër që mund të monitorojë rrjetin tuaj. Për më tepër, nëse drejtoni trafikun tuaj përmes një prej serverëve tuaj britanikë të VPN-së, faqet e internetit me kufizime gjeo-kufitare nuk mund të tregojnë se në të vërtetë jeni vendosur diku tjetër.

Për ata prej jush që duan të prerë drejt e ndjekje, këto janë VPN-të më të mira për t’u përdorur në Mbretërinë e Bashkuar ose për të hyrë në përmbajtje dhe TV në Mbretërinë e Bashkuar nga jashtë MB:

 1. ExpressVPN zgjedhja jonë # 1! VPN më e mirë për të dy në Mbretërinë e Bashkuar dhe jashtë MB, të cilët dëshirojnë të hyjnë në përmbajtjen e MB. Punon me iPlayer BBC, Netflix, SkyGo dhe shumicën e shërbimeve të tjera të transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar dhe ato ndërkombëtare. Përfshinë një garanci 30-ditore për kthimin e parave.
 2. Cyberghost  Buxheti më i mirë VPN. I përshtatshëm për transmetim dhe me veçori të forta intimiteti.
 3. NordVPN Një VPN me kosto të ulët të shpejtë me veçori të forta të intimitetit dhe sigurisë. Punon me shërbimet më të njohura të transmetimit.
 4. IPVanish Shpejtësi të shpejtë dhe karakteristika të mira të intimitetit. A nuk punoni me siguri me Netflix ose iPlayer.
 5. PrivateVPN Një shërbim gjithnjë e më popullor me shpejtësi të shpejtë. E mirë për transmetim.
 6. Surfshark Lejon lidhje të pakufizuara të njëkohshme dhe zhbllokon shërbimet më të njohura të transmetimit.

Ka shumë shërbime VPN për të zgjedhur, por jo të gjithë janë të përshtatshëm për të transmetuar përmbajtje britanike. Për të gjetur VPN-të më të mira për emigrantët në Mbretërinë e Bashkuar, ne kërkuam shërbime me cilësitë e mëposhtme:

 • Mund të zhbllokojë shërbimet më të njohura të transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar (iPlayer BBC, Hub ITV, Të gjitha 4)
 • Shpejtësi të shpejtë dhe disa serverë në Mbretërinë e Bashkuar për të zgjedhur
 • Kriptim i fortë
 • Prerje minimale ose mundësisht, pa prerje çfarëdo

VPN më të mira për emigrantët në Mbretërinë e Bashkuar

Këtu është lista jonë e plotë e VPN-ve më të mira për emigrantët në Mbretërinë e Bashkuar:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN ka disa serverë britanikë dhe mund të zhbllokojnë shërbimet e njohura si Skype, Netflix UK, iPlayer BBC dhe ITV Hub, Sky Go dhe BT Sport. Serverët e tij janë mjaft të shpejtë për të luajtur video HD pa ndonjë ndryshim të dukshëm, duke e bërë atë një zgjedhje të fortë për të shikuar TV britanik nga jashtë.

Ky ofrues e merr intimitetin seriozisht. Përdor encryption 256-bit dhe sekret të përsosur përpara për të mbajtur aktivitetet tuaja në internet. Ekziston gjithashtu një ndërprerës i vrasjes dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS, dhe nuk ruhen regjistrat që mund të gjurmohen tek një përdorues individual. Më tej, ExpressVPN pranon pagesa të bitcoin dhe ka një vend opsion .onion për ata që duan të mbesin sa më anonimë.

Aplikacionet janë në dispozicion për Windows, MacOS, Linux, Android dhe iOS. Konfigurimi manual është i nevojshëm për ruterët wireless të mbështetur.

Pros:

 • Punon me iPlayer të BBC-së, ITV Hub, Sky Go dhe përmbajtje të tjera televizive britanike
 • Punon me shërbime të tjera streaming, përfshirë Netflix, Amazon Prime, Hulu dhe shumë më tepër
 • Shpejtësi të shpejtë dhe të besueshme
 • Lehtë për t’u përdorur
 • Karakteristikat e shkëlqyera të intimitetit dhe sigurisë

Cons:

 • Pak më e shtrenjtë se disa rivalë

Rezultati ynë:

4.5 jashte 5

BEST P FORR TV BRITISHT: ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore. Shpejtësitë e shpejta dhe përputhshmëria me një gamë të madhe shërbimesh streaming e bëjnë ExpressVPN opsionin tonë të preferuar. Shërbimi ndaj klientit është i nivelit të lartë. VPN është i lehtë për t’u përdorur dhe vjen me një garanci 30-ditore të kthimit të parave në rast se e ndërroni mendjen.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost ka më shumë se 150 serverë të mbrojtur nga DDoS në MB. Ajo ofron një ndërfaqe të thjeshtë, miqësore për përdoruesit që ju lejon të zgjidhni serverët e optimizuar për një qëllim specifik. Opsionet përfshijnë faqet e zhbllokimit – të tilla si iPlayer BBC, ITV Hub, Të Gjithë 4, dhe Eurosport – ose duke kërkuar në mënyrë anonime në platforma si Facebook. Me lidhje të vazhdueshme dhe shpejtësi të shpejtë, transmetimi i TV në Mbretërinë e Bashkuar nuk është aspak problem.

CyberGhost, si NordVPN, ofron veçori anti-malware dhe reklamuese. Ajo përdor 256-bit encryption, redirection automatik HTTPS, një kaloni vrasës, dhe mbrojtje kundër DNS, IPv6, dhe rrjedhjet e dërgimit të portit për të mbajtur klientët e saj të sigurt. Me deri në shtatë lidhje të lejuara për llogari dhe mbështetje të drejtpërdrejtë të klientit në rast të ndonjë problemi,

CyberGhost heq bezdi nga përdorimi i një VPN. Aplikacionet janë në dispozicion për MacOS, Windows, Android, Linux dhe iOS. CyberGhost mund të instalohet manualisht në disa ruterë të rrjetit.

Pros:

 • Shpejtësi të shpejtë
 • Punon me shumicën e shërbimeve streaming
 • Lirë

Cons:

 • Nuk funksionon mirë në Kinë

Rezultati ynë:

4 jashte 5

Zgjedhja më e mirë e buxhetit: CyberGost është i shpejtë dhe i përballueshëm. Ajo ka një set të thjeshtë me kredencialet e fshehta të intimitetit. Transmeton video HD me besueshmëri. Garanci e kthimit të parave 45-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

3. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ofron një serverë mahnitës 400+ me bazë në Mbretërinë e Bashkuar. Ai mund të zhbllokojë të gjitha platformat kryesore britanike të transmetimit, duke përfshirë këtu iPlayer BBC, Netflix UK, ITV Hub, Sky Go, dhe të gjithë 4. serverdo server është i optimizuar për transmetimin HD, kështu që përmbajtja duhet të luajë pa ndonjë buffering ose belbëzues, duke supozuar se lidhja juaj e internetit është e shpejtë mjaft.

NordVPN madje ju lejon të hyni në Facebook nga Kina. Me gjashtë lidhje të njëkohshme të lejuara, ju mund të mbroni një familje të tërë dhe të rrjedhin nga cilado pajisje që ju preferoni.

Ky VPN thjeshton sigurinë në internet duke përfshirë një funksion reklamues dhe funksionues kundër malware. Ajo përmban 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një ndërprerës vrasës të veçantë për aplikacionin. Shtë e shkëlqyeshme për përdoruesit e vetëdijshëm për jetën private pasi nuk mban regjistra dhe abonimet nuk mund të paguhen në bitcoin.

NordVPN ka aplikacione për Windows, Android, MacOS dhe iOS. Mund të konfigurohet manualisht për të punuar me Linux dhe routers të zgjedhur.

Pros:

 • E shkëlqyeshme për transmetim
 • Vlerë e shkëlqyeshme për paratë
 • Karakteristikat e forta të sigurisë dhe intimitetit

Cons:

 • Aplikacioni i desktopit mund të jetë i ngadalshëm për t’u lidhur

Rezultati ynë:

4.5 jashte 5

GJITHA-RREZIKUAR: NordVPN është një opsion i mirë Ai funksionon mirë me të gjitha shërbimet kryesore të transmetimit përfshirë iPlayer BBC dhe Netflix. Përfshin garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

4. IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish-së rrjet i madh përfshin 85 serverë të përhapur në Skoci dhe Angli. Shtë në gjendje të zhbllokojë aplikacionet dhe platformat e njohura, përfshirë Skype, WhatsApp, iPlayer të BBC, Sky Go, Të gjitha 4 dhe ITV Hub, plus që është një nga VPN-të më të shpejtë përreth. Kjo do të thotë që ju mund të transmetoni përmbajtje britanike në definicion të lartë pa u shqetësuar për kohën e gjatë tampon ose rishfaqjen e belbëzimit.

Ky VPN përdor encryption 256-bit dhe ofron disa mundësi shtesë sigurie, duke përfshirë mbrojtjen e rrjedhjeve IPv6 dhe DNS, bllokimin e OpenVPN, një ndërprerës vrasës dhe një bllokues të trafikut LAN. Për më tepër, IPVanish ka një politikë pa log. Lejon deri në pesë lidhje menjëherë, duke e bërë atë një zgjedhje të fortë për ata që kërkojnë të shfletojnë me siguri nga çdo pajisje.

Aplikacionet e dedikuara janë në dispozicion për Windows, MacOS, iOS, Android dhe Amazon Fire TV. Konfigurimi manual kërkohet për sistemet Linux dhe ruterët e mbështetur.

Pros:

 • Shpejtësi të shpejtë
 • Lejon përrua

Cons:

 • Nuk punon me iPlayer të BBC-së
 • Nuk punon me Amazon Prime Video

Rezultati ynë:

4 jashte 5

MIR P TR TORRENTIM: IPVanish është një zgjedhje popullore me përrua. Kriptimi i fortë dhe shpejtësia e shpejtë e bëjnë këtë VPN të popullarizuar me përdoruesit e Kodit dhe përruesit. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN ofron vetëm katër serverë në Mbretërinë e Bashkuar (të gjithë të vendosur në Angli) por janë mjaft të shpejtë për të transmetuar përmbajtje HD pa asnjë buffering të dukshëm. Mund të zhbllokojë iPlayer-in e BBC-së, ITV Hub-in, Të Gjithë 4, dhe madje lejon qasjen në bibliotekën britanike Netflix, diçka që shumë VPN të tjerë luftojnë të bëjnë..

Lejohen deri në gjashtë lidhje të njëkohshme për çdo llogari. Ky VPN ofron encryption 256-bit, një ndërprerës vrasës, një politikë pa log dhe mbrojtje kundër rrjedhjeve IPv6 dhe DNS. Mbështetja për biseda live 24/7 është e disponueshme, megjithëse ka kohë pak më të gjatë përgjigjeje jashtë orarit të punës. Me lejen tuaj, stafi madje mund të marrë kontrollin e pajisjes tuaj dhe të vendosë gjithçka për ju.

PrivateVPN ka ofruar aplikacione për MacOS, Windows, Android dhe iOS. Linux dhe disa ruterë gjithashtu mbështeten, por kërkohet konfigurimi manual.

Pros:

 • Shpejtësi të mira
 • Punon mirë me shumicën e shërbimeve streaming

Cons:

 • Rrjet i vogël i serverëve

Rezultati ynë:

4.5 jashte 5

Shpejtësia e shpejtë: PrivateVPN ofron shpejtësi të shpejtë Edhe pse është një i porsaardhur, ky VPN performon mirë për zhbllokimin e faqeve të rrjedhës dhe shënoi shumë në testet tona të shpejtësisë. E besueshme por pak e kushtueshme. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

6. Surfshark

SurfShark VPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Surfshark.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Surfshark operon grupe serverash në Londër dhe Manchester. Secila prej tyre është e aftë të zhbllokojë faqet e njohura të transmetimit në Mbretërinë e Bashkuar duke përfshirë iPlayer BBC, ITV Hub, Të gjitha 4, Netflix UK dhe Sky Go. Më e mira për të gjitha, Surfshark nuk vendos një kufi në sa pajisje lidhni. Kjo e bën atë një mundësi të shkëlqyeshme buxheti për një familje ose një grup të bashkëshortëve.

Në krye të aftësive të tij për prerjen e kordonit, Surfshark duke përdorur encryption të fortë dhe i përmbahet një politike pa log, kështu që privatësia juaj është e siguruar. Torrentimi lejohet dhe çelsat e vrasjes mund të parandalojnë rrjedhjet e të dhënave si në desktop ashtu edhe në celular. Nëse hasni ndonjë problem, mbështetja e bisedës live është në dispozicion rreth orës.

Aplikacionet janë në dispozicion për Windows, MacOS, iOS, Android dhe Linux.

Pros:

 • Zhbllokon Sky Go, Netflix SHBA & MB, dhe më shumë
 • Pajisjet e pakufizuara

Cons:

 • Rrjeti i serverëve është më i vogël se shumica e VPN-ve të tjera
 • Disa shpejtësi të ngadalta të regjistruara gjatë testimit

Rezultati ynë:

4 jashte 5

PAJISJET E PALGJITHSHME: Lidhni të gjitha pajisjet tuaja në Surfshark dhe transmetoni video vetëm në Mbretërinë e Bashkuar nga kudo në botë pa kufij. Garancia për 30 ditë kthim parash përfshirë.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për Surfshark.

Surfshark Coupon Marrëveshje speciale – kurseni 83% + 3 muaj MJETET FALASETDuke zbritur aplikuar automatikisht

A mund të përdor një VPN falas për të hyrë në platformat britanike të transmetimit?

Edhe pse ju mund të josheni për të përdorur një VPN falas për të hyrë në shërbimet e transmetimit me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, ne këshillojmë kundër tij. Disa organizata, si BBC, kanë ndërmarrë hapa për të parandaluar përdoruesit e VPN të shikojnë përmbajtjen e tyre, kështu që sipas të gjitha gjasave, një VPN falas thjesht nuk do të funksionojë. Gjithashtu, këto shërbime janë pothuajse gjithmonë më të ngadalta se sa homologët e tyre të paguar. Kjo do të thotë që edhe nëse keni arritur të fitoni qasje, rishikimi i videos mund të jetë i pafund ose buffer pafund.

Meqenëse shërbimet falas VPN nuk mund të ngarkojnë përdoruesit e tyre drejtpërdrejt, ata janë njohur që mbështeten në taktikat e hijeve për të gjeneruar të ardhura. Këto përfshijnë injektimin e reklamave të synuara në faqet që vizitoni, shitjen e zakoneve tuaja të shfletimit palëve të treta dhe përdorimin e cookie-ve për të mbajtur skedarët mbi ju edhe pasi të shkëputeni.

Fatkeqësisht, VPN-të e lirë kanë një rekord të dëshmuar për mashtrimin e përdoruesve të tyre. Vitet e fundit, këto shërbime janë kapur duke u bashkuar me malware dhe madje do të shkojnë deri aty sa të shesin gjerësinë e bandës së përdoruesve të tyre për t’u përdorur në botnet. Për të mbrojtur veten dhe informacionin tuaj privat, ne ju rekomandojmë të përdorni një shërbim me reputacion VPN me fokus në intimitetin e klientit.

Udhëzues të dobishëm për të parë TV britanik jashtë vendit:

 • Si të shikoni iPlayer BBC jashtë vendit
 • Shikoni ITV live jashtë vendit
 • Si të shikoni Channel 4 jashtë vendit
 • Shikoni Sky Go jashtë vendit

Elsefarë tjetër mund të më lejojë një VPN?

Përveç se keni probleme për të hyrë në kanalet transmetuese ndërsa ndodhen jashtë vendit, mund të gjeni që disa qeveri parandalojnë qasjen në faqet e internetit të caktuara. Zakonisht, vetëm faqet me përmbajtje ekstremiste ose të paligjshme janë të bllokuara, por në disa raste, bllokimi gjeografik përdoret për të zbatuar censurën (si p.sh. me Firewall-in e Madh të Kinës) ose për të parandaluar njerëzit të kontaktojnë të tjerët jashtë vendit..

Një VPN do t’ju lejojë të përdorni shërbime të bllokuara si Skype ose Facebook, në mënyrë që të mund të komunikoni me miqtë dhe familjen tuaj. Thënë kjo, është e rëndësishme të dini se disa vende, të tilla si Kina dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, kanë ligje kundër përdorimit të një VPN. Për këtë arsye, ne këshillojmë të hulumtoni legjislacionin e VPN të vendit tuaj përpara se të përpiqeni të përdorni një.

Cilat shërbime janë të bllokuara?

Në varësi të vendit ku jetoni, mund të zbuloni se shërbimet që ju keni ardhur të mbështeteni janë bllokuar nga qeveria. Sitet specifike ndryshojnë nga një rajon në tjetrin, por nëse jetoni në Kinë, Rusi, Sri Lanka, Katar, Emiratet e Bashkuara Arabe, Pakistani ose Irani, mund të mos keni mundësi të përdorni këto shërbime:

 1. Facebook
 2. WhatsApp
 3. skype
 4. YouTube
 5. Instagram
 6. Cicëroj
 7. Google dhe Gmail

Kemi një listë më të detajuar të vendeve të bllokuara në Kinë këtu.

Për më tepër, këto vende kanë tendencë të censurojnë vendet e dedikuara për gjërat e mëposhtme:

 1. Lajme që janë kritike për qeverinë
 2. kumar
 3. Përmbajtja e të rriturve
 4. Shkëmbim falas i informacionit (Wikipedia, Reddit, etj)
 5. VPN dhe intimiteti i internetit

Pse nuk mund të hyj në një sit specifik?

paralajmërim iplayer VPN

Të gjitha VPN-të e mësipërme janë konfirmuar të punojnë me platformat më të njohura britanike të transmetimit. Thënë kështu, kompanitë që qëndrojnë pas këtyre shërbimeve kanë investuar shumë kohë dhe përpjekje për të parandaluar përdoruesit e VPN-së që të përdorin përmbajtjen e tyre.

Kohët e fundit, platformat streaming kanë filluar bllokimin e adresave IP që dihet se u përkasin ofruesve të VPN. Si i tillë, mund ta gjeni veten të paaftë për të transmetuar përmbajtje nga faqet e mbyllura gjeo-bllok, edhe kur lidheni me një server britanik me një adresë IP në Mbretërinë e Bashkuar.

Lajmi i mirë është se është shumë e rrallë që këto faqe të japin llogari për çdo adresë të përshtatshme IP. Zgjidhja është shpesh aq e thjeshtë sa kalimi në një server të ndryshëm në të njëjtin vend. Disa VPN madje ofrojnë mundësinë e ndërrimit të adresave IP me prekjen e një butoni. Nëse keni akoma probleme, mund të kontaktoni një agjent për mbështetjen e klientit i cili mund t’ju drejtojë tek një server pune ose t’ju drejtojë nëpër disa hapa të zgjidhjes së problemeve.

Pse nuk mund të shikoj një shfaqje ose kanal specifik?

Disa platforma kanë lojtarë të veçantë të uebit për pjesët individuale të MB. Për shembull, ITV Hub ridrejton shikuesit Skocezë në STV Player. Nëse jeni lidhur me një server në Skoci, Uells ose Irlandë Veriore, kjo mund të jetë problemi. Në vend të kësaj, provoni të lidheni me një server anglez për të parë nëse kjo rregullon problemin.

Përkundër përpjekjeve të tij për të bllokuar përdoruesit VPN, iPlayer i BBC-së në të vërtetë e bën mjaft të lehtë shikimin e përmbajtjeve nga rajone të tjera të MB. Ju thjesht mund të hapni Ndryshoni vendndodhjen menuja (në pjesën e poshtme të majtë të faqes në internet, dhe në Menuja e cilësimeve të aplikacionit), dhe zgjidhni një rajon të ndryshëm.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map