5 VPN-të më të mira për Poker Online në vitin 2020

5 VPN më të mira për poker në internet


A doni të përdorni faqet tuaja të zakonshme të pokerit kur jeni jashtë vendit tuaj? Shumica e kazinove në internet kufizojnë gjeografikisht shërbimet e tyre për të mos lejuar përdorimin e përdoruesve nga vende të veçanta. Sidoqoftë, ju mund t’i mbani aktivitetet tuaja private dhe të parandaloni bllokimin e bazuar në rajonin duke u lidhur me një Rrjet Virtual Privat (VPN).

Një VPN funksionon duke enkriptuar trafikun tuaj të rrjetit, duke e bërë atë të palexueshëm për ISP-në tuaj, hakerat dhe cilindo pa çelësin e deshifrimit. Kjo jo vetëm që ju lejon të lidheni me vendet me gjeo-të kufizuar, por gjithashtu do të thotë se askush nuk mund të provojë se keni vizituar këto site fare.

VPN-të më të mira për Poker Online

Ndërsa ka qindra shërbime VPN për të zgjedhur, është e rëndësishme që ju të gjeni një që është i përshtatshëm për detyrën në fjalë. Për të gjetur VPN-të më të mira për poker online, ne kërkuam shërbime me karakteristikat e mëposhtme:

 • Rrjete të gjera serverësh me një fokus të veçantë në SH.B.A. dhe MB.
 • Nuk bllokohet nga disa nga faqet më të njohura të pokerit (PokerStars, 888Poker, PartyPoker)
 • Kriptim i fortë
 • Prerjet minimale ose akoma më mirë, pa prerje fare

Përgjegjësia: Ligjet mbi lojërat e fatit në internet janë jashtëzakonisht komplekse dhe ndryshojnë nga një vend në tjetrin. Ne nuk inkurajojmë ose kushtëzojmë lojërat e paligjshme të lojërave në internet, ose përdorimin e një VPN për të shkatërruar vendet gjeografike me qëllim të thyerjes së ligjeve lokale. Shtë e rëndësishme të hulumtoni plotësisht ligjet e vendit / shtetit tuaj përpara se të përdorni një VPN për të hyrë në faqet e internetit të pokerit.

1. ExpressVPN

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN ka serverë në më shumë se 90 shtete dhe 15 shtete të ndryshme të SH.B.A.-së. Kjo e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për përdoruesit amerikanë që kërkojnë të anashkalojnë kufizimet rajonale të pokerit, për shembull, nëse jeni duke udhëtuar jashtë shtetit tuaj.

ExpressVPN përdor 256-bit encryption AES për të mbajtur trafikun e rrjetit tuaj privat. Përdoruesit gjithashtu mund të përfitojnë nga mbrojtja e tij për rrjedhje DNS, sekret i përsosur përpara dhe të vrasin ndërprerësin. Për shkak se ExpressVPN është i vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë, nuk kërkohet të regjistroheni të gjitha të dhënat e përdoruesve të tij, dhe në përputhje me rrethanat, është plotësisht pa log.

Aplikacionet janë në dispozicion për Windows, Mac, iOS dhe Android. Instalimi manual është i mundur në sistemet me bazë Linux dhe në ruterët specifikë wireless.

Pros:

 • Një gamë e gjerë e serverëve për të zgjedhur nga në shtete të ndryshme të SH.B.A.-së, në Mbretërinë e Bashkuar dhe gjetkë
 • Bazuar në BVI dhe nuk është e detyruar të regjistroni të dhëna të përdoruesit
 • Standardet e shifrimit të nivelit të lartë
 • Një gamë e gjerë aplikacionesh të disponueshme – Windows, MacOS, Android, iOS, Linux dhe disa ruterë Wi-Fi
 • Stafi mbështetës është i dobishëm, i ditur dhe funksionon rreth orës
 • Serverët e shpejtë janë të shkëlqyeshëm për zhbllokimin e faqeve të transmetimit në HD

Cons:

 • Lejon vetëm 3 lidhje në të njëjtën kohë

VPN më e mirë për POKER ONLINE: ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1. Një zgjedhje e shpejtë dhe e besueshme që zhbllokon të gjitha shërbimet kryesore të kufizuara gjeografike. Siguria dhe intimiteti më i mirë në klasë me 256-bit encryption AES, nuk mban regjistrat e shfletuesve, ka shkatërruar mbrojtjen dhe rrjedhjen. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Një nga avantazhet e poker online është se ju mund ta luani atë kudo. NordVPN ju lejon gjashtë lidhje të njëkohshme, duke ju dhënë mundësinë për të hyrë në faqet e pokerit nga ndonjë prej pajisjeve tuaja. Ky ofrues ka serverë në mbi 60 vende (disa prej tyre janë optimizuar për të lehtësuar sulmet DDoS), kështu që ka shumë pak site poker që ju nuk do të mund të përdorni.

NordVPN ofron disa mënyra për përdoruesit e tij të mbeten plotësisht të mbrojtur në internet. Mund të paguhet në bitcoin, nuk mban asnjë regjistër, dhe përfshin një ndërprerës vrasjeje të veçantë për aplikacionin. Të gjitha të dhënat mbrohen me shifrim 256-bit AES.

Aplikacionet janë të disponueshme për Mac, Windows, iOS dhe Android. NordVPN mund të instalohet manualisht në Linux dhe ruterët e zgjedhur.

Pros:

 • Zgjedhja e buxhetit që zhbllokon gjithashtu faqet më të njohura të transmetimit
 • Mbi 2,000 servera në të gjithë SH.B.A.-të që mund të zhbllokojnë asgjë
 • Mbështetje bisede gjatë gjithë orës
 • Ofron lidhje të sigurta, të koduara në çdo kohë
 • Politika e rreptë e mos-logave ideale për përdoruesit e ndërgjegjshëm për jetën private

Cons:

 • Mund të zgjidhni vendndodhjen e qytetit të serverave, por jo serverët specifik

VPN më e mirë e buxhetit: NordVPN është një bashkëpunim i mirë. Një mundësi e shkëlqyeshme që funksionon në mënyrë të besueshme me faqet online të pokerit. Kredenciali i shkëlqyeshëm i privatësisë dhe sigurisë. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost ka serverë në më shumë se 50 vende, përfshirë mbi 100 serverë të mbrojtur nga DDoS si në SH.B.A. ashtu edhe në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo do të thotë që ju do të jeni në gjendje të gjeni një server me shpejtësi të lartë që punon me faqet më të njohura të pokerit, pavarësisht nga vendndodhja juaj aktuale.

Ky shërbim e bën të thjeshtë sigurinë në internet. Ai përfshin funksione anti-malware dhe reklamuese, dhe përdoruesit mund të zgjedhin një server të optimizuar për t’iu përshtatur nevojave të tyre. Me 256-bit encryption, pa shkrime, dhe ridrejtimin automatik HTTPS, ju mund të mbështeteni në trafikun tuaj dhe informacionin që mbahen private në çdo kohë. CyberGhost lejon deri në pesë lidhje menjëherë, kështu që ju të mund të qëndroni të mbrojtur pa marrë parasysh se cilën pajisje përdorni.

CyberGhost ka aplikacione për Windows, MacOS, iOS dhe Android. Konfigurimi manual është i mundur për Linux dhe disa ruterë.

Pros:

 • Operon mbi 100 servera të mbrojtur nga DDoS si në SH.B.A. ashtu edhe në Mbretërinë e Bashkuar
 • Disa nga serverët më të shpejtë të lojrave ne kemi hasur
 • Faqet dhe përmbajtja shumë e mirë dhe zhbllokuese gjeo-kufizuar
 • Rrjeti është i pakonsumuar dhe ka një vonesë të ulët
 • Aplikimet janë të lehta për t’u instaluar dhe përdorur – një mundësi e mirë për fillestarët

Cons:

 • Mungesa e opsioneve të konfigurimit do të irritojë përdoruesit e energjisë

ZGJEDHJA E FILLUESIT: CyberGosti është i lehtë për t’u përdorur. Lidhje të shpejta dhe të besueshme me një gamë të mirë të serverëve. Intimitet i shkëlqyeshëm me shkrime zero dhe mbrojtje nga rrjedhja e DNS. E mirë për poker online, por nuk mund të përputhet me rivalët me disa platforma të njohura të transmetimit. Garanci e kthimit të parave 45-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

4. IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

Kur ka para të vërteta në linjë, gjëja e fundit që dëshironi është të shkëputeni ose të kaloni në kohën e duhur. IPVanish zotëron serverat e tij, duke i dhënë mundësi që të sigurojë shpejtësi mbi mesatare dhe të zgjidhë problemet më shpejt se disa nga rivalët e saj. Këta faktorë e bëjnë atë një zgjedhje të fortë për poker online.

IPVanish përdor 256-bit encryption AES dhe vjen me disa karakteristika opsionale të sigurisë, duke përfshirë bllokimin e trafikut LAN, ndërprerjen në kohë të IP, dhe bllokimin e OpenVPN. Ekzistojnë gjithashtu mbrojtje nga rrjedhjet DNS dhe një ndërprerës vrasjeje për t’ju mbajtur sa më anonimë të jetë e mundur.

Aplikacionet janë në dispozicion për Windows, Mac, Android, iOS dhe Amazon Fire Stick. Instalimi manual është i mundur për sistemet Linux dhe disa ruterë wireless.

Pros:

 • Zotëron dhe administron të gjithë serverët në rrjetin e tyre, duke siguruar shpejtësi të mirë
 • Kriptim të fortë dhe mbrojtje të intimitetit
 • Mban asnjë regjistër çfarëdo
 • Zgjedhje e madhe e serverëve nga BE dhe Amerika e Veriut

Cons:

 • Nuk pranon monedha cryptocurrency
 • Aplikacionet nuk funksionojnë në Kinë

Deri në 10 pajisje: IPVanish ka një rrjet të madh të serverëve. Në përgjithësi të ngurta për poker online dhe përdoruesit që kanë nevojë për standardin më të lartë të intimitetit, por shikoni diku tjetër nëse doni të zhbllokoni Netflix. Garanci e kthimit të parave 7-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN ka më pak serverë se disa nga rivalët e saj, por është një zgjedhje solide për lojtarët e pokerit. Ai krenohet me shpejtësinë e saj të lartë dhe ofron serverë në Nevada dhe New Jersey, dy nga tre shtetet që kanë rregulluar pokerin në internet.

PrivateVPN përdor 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6, dhe një ndërprerës vrasës. Nuk logon asnjë informacion personalisht të identifikueshëm, ju mund të siguroheni që aktivitetet tuaja do të mbahen private. Me deri në gjashtë lidhje të njëkohshme të lejuara, ky shërbim është ideal për ata që duan të luajnë poker në vend.

PrivateVPN ka aplikacione për Windows, MacOS, Android dhe iOS. Mund të konfigurohet manualisht për Linux dhe routers specifikë.

Pros:

 • Operon servera në shtetet e SH.B.A.-së, ku rregullohet poker online
 • Rrjet i ri dhe në rritje me serverë të shpejtë
 • Ata nuk regjistrojnë asnjë informacion personalisht të identifikueshëm për përdoruesit e tyre

Cons:

 • Më pak serverë për të zgjedhur nga ofruesit e tjerë më të lartë në këtë listë
 • Ka nevojë për lëvizje manuale për të punuar në Kinë
 • Stafi mbështetës është i dobishëm, por funksionon vetëm gjatë orarit të punës në Suedi

SPEZET E MIRA: PrivateVPN është e lehtë për t’u përdorur. Punon mirë me faqet online të pokerit. Lidhje të shpejta por mund të bëjnë me të pasur më shumë serverë për të zgjedhur. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

A mund të përdor një VPN falas për të luajtur poker online?

Ne këshillojmë fuqimisht kundër përdorimit të një VPN falas për të luajtur poker online. Shumica e faqeve të pokerit në internet kanë ndërmarrë hapa për të mos lejuar përdorimin e përdoruesve të VPN, kështu që ka një shans të mirë VPN falas që nuk do të funksionojnë. Më tej, këto shërbime zakonisht kanë më pak serverë dhe më shumë përdorues. Kjo mund të çojë në ngadalësime të rrjetit dhe shkëputje të papritura; dy gjëra që mund t’ju kushtojnë para të vërteta nëse ato ndodhin në mes të lojës.

Për shkak se VPN-të e lira nuk mund të përfitojnë drejtpërdrejt nga përdoruesit e tyre, ata janë njohur se përdorin metoda me hije për të krijuar të ardhura. VPN falas janë të afta të injektojnë reklama video të pakontestueshme në secilën faqe që vizitoni, të gjurmoni aktivitetet tuaja duke përdorur cookie-t dhe të shesni zakonet tuaja të shfletimit palëve të treta të panjohura pa dijeninë tuaj.

Mjerisht, kjo është vetëm maja e ajsbergut. Ka pasur raste të profilit të lartë vitet e fundit që përfshijnë VPN falas që shisnin bandën e brezit të përdoruesit të tyre, erdhën të paketuara me malware dhe përdoruesit mashtruan për llojin e logave që mbajnë. Për të qëndruar të sigurt, ne ju rekomandojmë të zgjidhni një shërbim të besueshëm VPN me politika të qarta.

Poker online dhe ligji

Secili vend ka ligje të ndryshme në lidhje me ligjshmërinë e poker-it online. Legjislacioni është veçanërisht kompleks në SH.B.A., falë Aktit të Paligjshëm të Zbatimit të Kumarit në Internet të vitit 2006. Disa shtete amerikane kanë miratuar ligje që rregullojnë pokerin në internet, gjë që i bën gjërat edhe më konfuze.

Më poshtë është një interpretim shumë i thjeshtë i legjislacionit poker online. Ne nuk jemi profesionistë juridikë. Ne inkurajojmë lexuesit tanë të hulumtojnë më tej ligjet në vendin e tyre përpara se të përpiqen të luajnë poker në internet.

Poker online në SH.B.A.

Aktualisht, qytetarët e SH.B.A.-së mund të luajnë me ligj poker përmes çdo faqe në det të hapur që pranon lojtarët amerikanë. Banorët e Nevada, Delaware dhe New Jersey mund të luajnë në çdo vend të bazuar plotësisht në shtetin e tyre.

Poker online në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë

Poker online është plotësisht legal në vendet në vijim:

 • Shqipëri
 • Austri
 • Belgjikë
 • Bosnja dhe Hercegovina
 • Bulgari
 • Ishujt e Kanalit
 • Kroacia
 • Danimarkë
 • Estoni
 • Finlandë
 • Gjeorgji
 • Gjermani
 • Gjibraltar
 • Greqi
 • Hungari
 • Irlandë
 • Ishulli i Manit
 • Itali
 • Letoni
 • Lituani
 • Maqedoni
 • Maltë
 • Mali i Zi
 • Hollandë
 • Norvegji
 • Portugali
 • Rumani
 • San Marino
 • Serbia
 • Slovakia
 • Spanjë
 • Suedi
 • Mbretëria e Bashkuar

Secili vend evropian nuk në këtë listë ka dënime të ndryshme për ata që kapen duke luajtur poker online. Ne nuk e dënojmë ose inkurajojmë përdorimin e VPN-ve për veprimtari të paligjshme.

Konsiderata të tjera

Nëse një sit i lojërave të fatit lejon përdoruesit nga një vend për të cilin nuk është licensuar, ai hapet deri në gjobitje dhe ndoshta edhe veprime juridike. Si e tillë, këto kompani kanë investuar shumë kohë dhe para për të zbuluar përdorimin e VPN.

Nëse një kazino në internet e kupton që po përdorni një VPN, mund të zbuloni se nuk ju lejohet të luani me para të vërteta. Në rastet më të këqija, do të ndaleni të luani fare, ose do të gjendeni të paaftë për të tërhequr ndonjë nga depozitat ose fitimet tuaja.

Padyshim se ia vlen të lexoni termat dhe kushtet e faqes ose të kontaktoni mbështetjen e klientit përpara se të përpiqeni të luani poker online me një VPN. Në varësi të vendit ku jeni, një VPN mund edhe të mos jetë e domosdoshme dhe ka potencial të ndërlikojë gjëra në vend që të ndihmojë. Sidoqoftë, nëse vendosni të luani pa VPN, të dhënat tuaja nuk do të kodohen dhe adresa juaj e vërtetë IP do të tregohet në serverin e kazinosë.

Përdorimi dhe fondet e VPN

duke luajtur poker me VPN

Ndërsa shumica e kazinove në internet lejojnë përdorimin e shërbimeve si PayPal, disa kërkojnë që transferimet të bëhen duke përdorur një llogari bankare të regjistruar në një vend të veçantë. Kjo në mënyrë efektive bllokon përdoruesit e huaj të luajnë edhe nëse ata arrijnë të hyjnë në faqe me një VPN.

Në të vërtetë nuk ka shumë gjëra që mund të bëhen për të anashkaluar këtë kufizim. Përkundrazi, mund të jetë e vlefshme për të kërkuar faqe me reputacion poker online që pranojnë mjete alternative të pagesës, siç është bitcoin.

Sulmet DDoS

Fatkeqësisht, të fitosh në poker online nuk është plotësisht e rastësishme apo aftësie. Për shkak se shumica e këtyre lojërave zhvillohen në kohë reale, madje edhe një vonesë e vogël kohore mund të jetë ndryshimi midis një fitore dhe një humbje. Duke pasur parasysh këtë, palët e treta me qëllim të keq kanë filluar të shënjestrojnë kazinotë në internet duke përdorur sulme të Shpërndara të Shërbimit (DDoS).

Këto sulme përmbytin serverët e kazinosë me kërkesa, duke ngadalësuar faqen në internet ose duke e marrë atë plotësisht jashtë linje. Kjo mund të çojë në humbjen e parave të lojtarëve ose në pamundësinë për të mbledhur fitime që mund të kishin grumbulluar. Shtë shumë e pamundur, por në varësi të mënyrës se si serveri trajton lidhjet gjatë lojërave të drejtpërdrejta, një sulmues mund të gjente edhe adresën tuaj IP dhe t’ju sulmojë në mënyrë specifike.

Pra, si mund ta mbroni veten kur luani poker në internet? Basti më i mirë është të përdorni një sit të lojërave të fatit të vendosur, i cili nuk ka histori pagimi të shpërblimeve të DDoS. Në fund të fundit, nëse një sulmues e di se do të paguhen për përpjekjet e tyre, ka më shumë të ngjarë të godasin përsëri të njëjtin objektiv.

Faqet: Si të qaseni në faqet e internetit të basteve dhe lojërave të fatit jashtë vendit

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map