5 VPN-të më të mira për Sky Go Italia që funksionojnë akoma në vitin 2020 (kështu që mund t’i shikoni kudo)

VPN-të më të mira për Sky Go Italia


Sky Go është një shërbim në internet i transmetimit që është i disponueshëm vetëm për pajtimtarët Sky TV. Për të marrë Sky Go Italia, duhet të keni një abonim Sky në Itali. Përveç kësaj, nuk do të duhet të paguani ndonjë tarifë shtesë dhe mund të shikoni Sky Go përmes një shfletuesi ose përmes një aplikacioni Android ose iOS.

Normalisht, ju mund të shikoni Sky Go Italia vetëm kur jeni në Itali. Kjo mund të jetë zhgënjyese nëse largoheni me pushime ose udhëtoni jashtë vendit për të punuar me një kontratë të shkurtër. Edhe pse ende paguani për Sky në shtëpi dhe kompania e bën argëtimin e saj në dispozicion në internet, videot e transmetimit bllokohen për pajtimtarët jashtë vendit.

Si shumica e transmetuesve argëtues, Sky funksionon nën kufizime rajonale. Kjo do të thotë që vetëm njerëzit në një vend mund të shikojnë një shërbim të veçantë. Ju mund të merrni rreth kësaj pengese duke përdorur një VPN. Një VPN kodon të gjithë trafikun e internetit nga një kompjuter ose smartphone dhe e drejton atë përmes një serveri ndërmjetës në një vendndodhje të zgjedhjes suaj. Duke u lidhur me një server VPN në Itali, vendndodhja e serverit do të maskojë adresën dhe vendndodhjen tuaj IP dhe zhbllokimin e Sky Go Italia nga jashtë.

Ne futemi në një thellësi në secilën prej VPN-ve që kemi zgjedhur për këtë listë, por nëse nuk mund të përmbaheni dhe të lexoni tërë artikullin, këtu është një përmbledhje e zgjedhjeve tona kryesore:

 1. ExpressVPN Zgjedhja jonë kryesore për Sky Go Italia. Një rrjet i gjerë i serverëve super të shpejtë që janë të shkëlqyeshëm për transmetim. Zhbllokon përmbajtjen më të popullarizuar të transmetimit. Vështirë të mposhtet intimiteti dhe siguria. Vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.
 2. NordVPN Zgjedhja e buxhetit me një rrjet të madh të serverëve që funksionojnë mirë me transmetimin. Zhbllokon Sky Go Italia dhe vendet e tjera më të njohura të transmetimit.
 3. PrivateVPN Rrjeti që vjen dhe vjen që po rritet në madhësi. Serverat janë përshtatur për shpejtësinë dhe besueshmërinë.
 4. VyprVPN Krenohet me shpejtësi të mira për transmetim. Aplikacionet janë të lehtë për t’u përdorur. Jo më e lirë në këtë listë.
 5. VPNArea Kredenciale mbresëlënëse dhe shpejtësi të mira për transmetim. Mund të zhbllokojmë shumicën e përmbajtjes, por ne kemi pasur çështje lidhjeje gjatë testimit.

VPN-të më të mira për Sky Go Italia

Kur kërkoni VPN-në më të mirë për Sky Go Italia, ju duhet të jepni përparësi në kriteret e mëposhtme:

 • Shpejtësi të shpejtë për transmetimin e videos
 • Aftësia për të arritur rreth kufizimeve rajonale
 • Aftësia për të maskuar aktivitetin e VPN
 • Serverat në Itali

Fatkeqësisht, situata është pak më e komplikuar dhe jo të gjithë VPN-të do të zhbllokojnë Sky Go Italia jashtë vendit. Ju mund të lexoni më shumë rreth kufizimeve rajonale dhe pse Sky Go Itali i përdor ato më vonë në këtë udhëzues. Sidoqoftë, le të hedhim një vështrim në pesë VPN më të mirë për t’u përdorur me Sky Go Italia.

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020Unbllokon Sky Go ItaliaTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN drejton servera në 94 vende dhe që përfshin në Itali. VPN ka shpejtësi të shkëlqyera për transmetimin e videos, e cila është thelbësore nëse dëshironi të transmetoni Sky Go Italia nga jashtë. Ju mund ta instaloni këtë VPN si një aplikacion dhe është gjithashtu i disponueshëm si një shfletues i shfletuesit për Chrome, Firefox dhe Safari.

ExpressVPN është një nga shërbimet e pakta që ka një rekord të duhur për të hyrë në Sky Go. Nëse nuk mund të hyni menjëherë, ekipi i ndihmës online mund të ju tregojë se cili është serveri më i mirë për të zgjedhur.

Ky shërbim është në gjendje të shmangej sistemeve të zbulimit VPN në të gjithë botën dhe gjithashtu mund të marrë përmes Firewall-it të Madh të Kinës. Kompania ka investuar në siguri të lartë për mbrojtjen e saj nga transmetimi. Kjo përfshin 256-bit encryption AES për të dhëna dhe 4098-bit encryption RSA për krijimin e seancës. Ajo mbrojtje e fortë e bën këtë VPN një zgjedhje të mirë për një gamë të gjerë të aplikacioneve, përfshirë shkarkimin.

Një tjetër veçori e sigurisë e këtij aplikacioni VPN është një ndërprerës vrasës ose “kyçje e rrjetit”, që parandalon të gjitha aplikacionet në pajisjen tuaj të lidhen me internet nëse lidhja VPN bie.

Aplikacioni ExpressVPN është i disponueshëm për Windows, macOS, Android, iOS, Amazon Fire TV Stick, Amazon Fire TV, tableta Kindle Fire dhe Linux. Ju gjithashtu mund të instaloni VPN në disa ruterë dhe që do të mbulojë të gjitha pajisjet në shtëpinë tuaj, duke përfshirë tastierat e lojërave dhe kutitë e vendosura. Ju lejohen tre lidhje të njëkohshme me këtë shërbim dhe një numër i instalimit të ruterit numëron si vetëm njëra prej tyre.

Pros:

 • Operon serverë të shpejtë në Cosenza & Milano, i shkëlqyeshëm për transmetimin e shfaqjeve italiane jashtë vendit
 • Aftësi të shkëlqyera për zhbllokimin e përmbajtjeve të mbyllura gjeo-bllok si Sky Go Italia
 • Aftësi të shpejtë për të luajtur video HD pa zhurmë
 • Karakteristika të klasit të lartë të sigurisë dhe mbrojtjes së intimitetit
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS është përfshirë me të gjitha konfigurimet e serverit VPN
 • Mbështetja 24/7 e bisedës është e trajnuar mirë për të trajtuar situata komplekse

Cons:

 • Jo aq i lirë sa disa shërbime të tjera

VPN MEST E MIRA P GR SHKOLLIN E GJITHA ITALIA: ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1. Me siguri zhbllokon Sky Go Italia si dhe shumica e shërbimeve të tjera streaming. Shpejtësi të jashtëzakonshme për shikimin HD pa buffer së bashku me sigurinë dhe intimitetin total. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPNZhbllokon Sky Go ItaliaTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ka serverë në Itali dhe 60 vende të tjera. Pyetni ekipin mbështetës për serverin më të mirë për Sky Go Italia. Ky është një VPN e shkëlqyeshme për transmetimin e videos duke përfshirë disa nga shërbimet më të vështira për t’u futur nga jashtë, siç janë Sky Go Italia dhe Netflix.

Nord përdor adresa IP të përbashkëta, që do të thotë se askush që përpiqet të gjurmojë përdoruesit e një faqe të caktuar nuk mund të kthehet tek ju sepse shumë njerëz të tjerë po përdorin të njëjtën adresë në të njëjtën kohë. Mekanizmi që kompania përdor për të hartuar çdo përgjigje ndaj secilit klient quhet “përkthimi i adresës së rrjetit”. Ky sistem vepron si një mur i shkëlqyeshëm firewall sepse e bën të pamundur që hakerat të arrijnë në adresën e vërtetë të internetit të secilit klient.

NordVPN përdor OpenVPN me një shifrim 256-bit AES për të dhëna.

Ju merrni një kompensim të gjashtë të lidhjes së njëkohshme me NordVPN. Mund të instaloni aplikacionin NordVPN në pajisjet Windows, macOS, Android dhe iOS. Nëse keni një kompjuter Linux, do të duhet të konfiguroni manualisht VPN. E njëjta gjë vlen edhe për ruterat. Sidoqoftë, në të dyja rastet, do të gjeni udhëzime shumë të sakta në faqen e internetit të NordVPN. Thjesht mund ta mbroni shfletuesin tuaj me shtrirjen e shfletuesit NordVPN, të disponueshëm për Chrome dhe Firefox.

Pros:

 • Operon 52 servera në Itali, zhbllokon lehtësisht Sky Go, Italia, RaiPlay dhe Netflix Italy nga jashtë
 • Kriptimi i shkallës ushtarake 256-bit për privatësi të madhe
 • Shpejtësi të mjaftueshme për të transmetuar përmbajtjen HD pa ndërprerje
 • Mbrojtja e rrjedhjes DNS vjen e integruar
 • Stafi mbështetës është i dobishëm dhe i ditur

Cons:

 • Disa serverë janë të pasigurt, ju mund të duhet të merrni mbështetje për t’ju ndihmuar në serverin më të mirë

BUXHETI-miqësor: NordVPN është vlerë e madhe. Një mundësi e shkëlqyeshme që funksionon mirë me Sky Go Italia. Lejon deri në 6 pajisje të lidhura njëkohësisht. Kredenciali i shkëlqyeshëm i privatësisë dhe sigurisë. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. PrivateVPN

PrivateVPNZhbllokon Sky Go ItaliaTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN ka serverë në 55 vende, përfshirë Italinë – ekipi mbështetës mund t’ju tregojë serverin më të mirë për të zgjedhur për të hyrë në Sky Go Italia. Shtë një nga VPN-të më të shpejtë që ne kemi testuar dhe zhbllokon pothuajse çdo vend që mund të transmetojë video, përfshirë Sky Go. Ky shërbim me qendër në Suedi ka një staf të shkëlqyeshëm mbështetës në gjuhën angleze, të disponueshëm përmes bisedës live në faqen e internetit gjatë orarit të zyrës evropiane dhe përmes emailit në kohë të tjera.

Ashtu si NordVPN, PrivateVPN i ofron secilit klient një kompensim prej gjashtë lidhjeve të njëkohshme. Mund ta instaloni aplikacionin PrivateVPN në sistemet operative Windows, macOS, iOS, Android dhe Amazon Fire. VPN gjithashtu mund të konfigurohet manualisht në disa ruterë dhe në Linux.

Karakteristikat e sigurisë në aplikacion përfshijnë një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje automatike të wifi. Kriptimi AES me 256-bit, mbrojtja e rrjedhjes së DNS dhe një politikë pa logs sigurojnë që askush të mos mund ta shohë aktivitetin tuaj online.

PrivateVPN ofron një garanci të kthimit të parave për tridhjetë ditë për pajtimtarët e rinj.

Pros:

 • Operon serverë në Arezzo dhe Milano që janë të destinuar për transmetim
 • Fitimi i një reputacioni të fortë për zhbllokimin e përmbajtjes gjeo-kufizuar, përfshirë Sky Go Italia
 • Shpejtësitë e transmetimit janë mjaft të mira për HD
 • Nuk ka probleme për ta bërë atë duke punuar me pajisjet Kodi

Cons:

 • Më pak serverë për të zgjedhur nga ofruesit e tjerë më të lartë në këtë listë

SHPENZIMET E MIRA: PrivateVPN është një zgjedhje e mirë familjare. Zhbllokon Sky Go Italia dhe lejon deri në 6 pajisje në të njëjtën llogari. Rrjet i vogël i serverëve por lidhje të shpejtë. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

4. VyprVPN

VyperVPNZhbllokon Sky Go ItaliaTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

VyprVPN është një zgjedhje e mirë nëse ju pëlqen të luani lojëra në internet dhe të shikoni Sky Go Italia nga jashtë. Kjo kompani ka serverë në 58 vende dhe Italia është në atë listë. Pyetni ekipin mbështetës për emrin e serverit të tij më të mirë për Sky Go Italia. Ka një avantazh të madh, që është se lejon secilin klient të lidhë deri në pesë pajisje në të njëjtën kohë.

Ju merrni shpejtësi të mira nga kjo kompani, e cila zotëron dhe drejton të gjithë infrastrukturën e saj brenda. Kompania operon një sistem dinamik IP adresash, që do të thotë se ju caktohet një adresë e ndryshme në internet sa herë që lidheni me shërbimin. VyprVPN përdor OpenVPN si parazgjedhje, i mbrojtur nga 256-bit encryption AES.

VyprVPN është një VPN tjetër që funksionon mirë në Kinë dhe vendet e tjera që kanë kontrolle të rrepta mbi aksesin në internet. Kjo për shkak se sistemi i kodimit të të dhënave përfshin një metodologji të veçantë të mashtrimit, të quajtur Chameleon – kjo nuk përfshihet në planin themelor.

Aplikacioni i VyprVPN mund të instalohet në sistemet operative Windows, macOS, Android dhe iOS. VPN mund të vendoset manualisht në kompjuterët Linux, Blackberry dhe ruterat. Aplikacioni përfshin një ndërprerës vrasës dhe gjithashtu ka një mundësi për mbrojtje automatike të wifi-ve.

Pros:

 • Operon serverë në Romë që janë të optimizuar për transmetimin e TV italian jashtë vendit
 • Zhbllokon Sky Go Italia dhe shumë site të tjera transmetimi
 • Privatësia dhe veçoritë e sigurisë nuk do t’ju lejojnë

Cons:

 • VPN-të e tjera kanë më shumë mundësi për konfigurim të përparuar
 • Struktura e çmimeve me dy nivele mund të jetë konfuz

Lehtë për t’u vendosur: VyprVPN është miqësor për përdoruesit. Punon mirë me Sky Go Italia dhe shumicën e shërbimeve të tjera të njohura të transmetimit. Lehtë për t’u përdorur por pak e kushtueshme. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të VyprVPN.

VyprVPN CouponShikoni 81% në planin 2 vjeçar DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. VPNArea

VPNAreaZhbllokon Sky Go ItaliaTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android

Faqja e internetit: www.VPNarea.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

VPNArea është VPN-ja për shërbimet e transmetimit. Ky VPN mund të hyjë në çdo shërbim të transmetimit të videos pa marrë parasysh sa të vështira janë kontrollet e tij VPN. Ky është gjithashtu një shërbim me të vërtetë i mirë për Kinën dhe vendet e tjera shtypëse që bllokojnë hyrjen në vendet jashtë shtetit.

Shërbimi përfshin hyrjen në serverë në 70 vende dhe ka nëntë serverë në Itali. Zgjidhni Itali-SkyGo2 ose Itali-SkyGo3 për të hyrë në Sky Go Italia.

Ky është gjithashtu një shërbim i mirë për lojëra dhe shkarkime dhe ka serverë që janë optimizuar për ato aktivitete. VPNArea përputhet me lejimin e lidhjes së NordVPN dhe PrivateVPN, duke ofruar gjashtë lidhje të njëkohshme. Sidoqoftë, VPNArea shkon një hap më tej dhe në faqen e saj të qartë thotë se ndarja e llogarive është e mirëseardhur. Kjo është shumë e rrallë.

Shumica e kompanive VPN vendosin në shtypjen e mirë që çdo llogari mund të përdoret vetëm nga një person.

Aplikacioni përfshin një numër karakteristikash të sigurisë, të cilat përfshijnë një ndërprerës vrasjeje. Ekziston gjithashtu një mundësi për të ndezur një ndërrues IP, i cili në mënyrë periodike ju cakton një adresë të re IP. Azinguditërisht, ky ndryshim nuk ndërpret rrjedhjet e videos.

Ju merrni një shans më të mirë për të marrë gjithmonë rreth kufizimeve rajonale në faqet e transmetimit të videove në të gjithë botën nëse merrni një adresë të dedikuar IP nga shërbimi juaj VPN. Shumica e kompanive VPN ofrojnë këtë mundësi, por plani i adresuar i IP i VPNArea i dedikuar është super i lirë me vetëm 20 dollarë në vit.

Aplikacioni për VPNArea mund të instalohet në Windows, macOS, iOS dhe Android. Mund të ngarkoni VPN edhe në ruterat. N youse jeni në treg për një ruter të ri, mund të blini një nga VPNArea me të gjitha shërbimet VPN të gatshme të instaluara. Ky instalim i ruterit llogarit si vetëm njërën prej lejimeve tuaja të gjashtë lidhjeve edhe pse mbulon të gjitha pajisjet e lidhura me internetin në shtëpinë tuaj, duke ju lënë pesë lidhje të tjera për të kursyer një marrëveshje për ndarjen e llogarisë me miqtë e internetit. Ju gjithashtu mund të instaloni VPN në kompjuterët Linux.

Pros:

 • Nuk kishte asnjë vështirësi të zhbllokonte Sky Go Italia nga jashtë gjatë provave
 • Nuk është e nevojshme të regjistroni ndonjë metadata çfarëdo
 • Karakteristikat e ngurta të privatësisë dhe sigurisë

Cons:

 • Zbritja e kontratës afatgjatë është vetëm marxhinale
 • Disa serverë u deshën një minutë për t’u lidhur gjatë provës
 • Aplikacionet mund të bëjnë me azhurnimin, veçanërisht celular

siguria: VPNArea është e shkëlqyeshme për faqet e transmetimit. Serverë të shpejtë dhe karakteristika të mira të sigurisë. Jo opsioni më i lirë në këtë listë. Garanci 7-ditore e kthimit të parave

Lexoni rishikimin tonë të plotë të VPNArea.

VPN falas për Sky Go Italia

Tani e dini që një VPN mund t’ju futë në Sky Go Italia, mund të jeni duke pyetur veten nëse ka VPN falas atje. Po atje jane. Sidoqoftë, siç do të lexoni më poshtë, Sky Go Italia është një nga faqet më të vështira të transmetimit të videove për të marrë akses nga jashtë. Netflix ka vëmendjen e industrisë si një sistem i vështirë për të hyrë, por në të vërtetë, platforma Sky Go është edhe më e vështirë për të mashtruar.

Duhet shumë punë për të arritur rreth kufizimeve rajonale dhe jo shumë kompani kanë para të mjaftueshme për të investuar në detyrë. Shumë do t’ju thonë se asnjë VPN nuk mund të hyjë në Netflix, gjë që nuk është e vërtetë. Pothuajse asnjë prej tyre madje nuk e përmend Sky Sky Italinë, sepse ata e dinë që nuk kanë mundësinë për t’ju futur nga jashtë. Shumë pak shërbime të paguara VPN mund t’ju sjellin në Sky Go Italia dhe asnjë VPN falas nuk do të jetë në gjendje t’ju ndihmojë.

Pse bllokon Sky Go Italia përdoruesit e saj?

Sky Go Italia nuk është e jashtëzakonshme në bllokimin e aksesit nga jashtë. Kjo është një gjendje shumë e zakonshme me shërbimet në internet. Arsyeja e këtyre blloqeve qëndron në kontratat që transmetuesit i nënshkruajnë me pronarët e argëtimit që transmetojnë. Sky Italia mund të zgjedhë të blejë të drejtat globale për një film, por ata kurrë nuk e bëjnë këtë. Kjo për shkak se qëllimi i tyre është t’u shërbejnë klientëve në Itali. Sky ka ndarje të tjera në vendet e tjera dhe ato kompani do të bëjnë përpjekje për të drejtat për t’u treguar në territoret e tyre.

Kompanitë e prodhimit zvogëlojnë çmimin për të drejtat për të treguar një film ose serial drama për territore më të vogla. Prandaj, kushton shumë më pak për të blerë të drejtat për të treguar një film pikërisht në Itali sesa do të ishte të tregohej ai film në të gjithë botën.

Kontratat përcaktojnë një territor si vendin ku përmbajtja mund të tregohet, jo aty ku ndodhet serveri që transmeton videon. Pra, Sky Italia ka të drejtat të tregojë një film për njerëzit e vendosur në Itali. Me klientët e abonimit në shtëpi, ky kufizim nuk paraqet probleme. Sky thjesht nuk pranon të shesë kartën e Sky Italisë në çdo adresë jashtë Italisë.

Mundësia për të parë Sky Italy përmes internetit është një shtesë e bukur e shtuar dhe nuk ka asnjë tarifë për atë bonus. Sidoqoftë, interneti është global dhe kështu Sky nuk mund t’i parandalojë videot e tij që udhëtojnë përtej ruterave të internetit në Itali. Ajo që mund të bëjë është bllokimi i hyrjes nga jashtë vendit. Kur kompjuteri juaj dërgon një kërkesë te serveri Sky Go Italia, ai server mund të tregojë nga adresa e kthimit ku jeni.

Nëse jeni jashtë Italisë, do të shihni një mesazh gabimi:

Për vedere este contenuto è needario trovarsi su Territorio della Repubblica Italiana di San Marino o della Città del Vaticano.

Nëse adresa juaj e internetit tregon se jeni në Itali, do të merrni rrjedhën e videos.

VPN për Sky Go Italia

Për shkak se ju nuk mund të transmetoni video nga Sky Go Italia nëse nuk jeni në Itali, qëllimi juaj është ta bëni Sky Go mendoj ju jeni në Itali. Një taktikë e quajtur “spoofing” maskon adresën tuaj të vërtetë IP me një zëvendësues. Adresa juaj e IP është unike dhe e përdorur nga Sky Go dhe faqet e tjera për të përcaktuar vendndodhjen tuaj të përafërt.

Një VPN prish adresën tuaj IP në mënyrë që Sky Go të shohë vetëm adresën IP të serverit VPN kur të hyni në faqe ose aplikacion. Ju dërgoni një kërkesë në Sky Go Italia për një video, por programi VPN në kompjuterin tuaj devijon atë kërkesë te serveri VPN në Itali. Ai server më pas dërgon kërkesën për videon në emrin tuaj nga adresa e tij. Serveri Sky Go Italia kontrollon adresën, sheh që është në Itali, dhe pastaj dërgon prapë rrjedhën e videos në serverin VPN. Serveri VPN pastaj e përcjell atë tek ju. Serveri Sky Go Italia nuk e ka idenë se nuk jeni në Itali.

Sky e di se njerëzit përdorin VPN për të mashtruar sistemet e saj të zbulimit të vendndodhjes. Sky përdor të njëjtën platformë softuerësh për të dhënë video për një numër kanalesh, duke përfshirë Sky Go dhe NowTV në Mbretërinë e Bashkuar plus Sky Go në Gjermani. Të gjithë ata kanë kontrolle shumë gjithëpërfshirëse për VPN. Nëse provoni të regjistroheni në faqen Sky Go Italia përmes një VPN, gjasat janë që sistemi i zbulimit të vendndodhjes të zbulojë ndërmjetësin dhe të bllokojë hyrjen.

Shtë shumë e vështirë të gjesh një VPN që punon me Sky Go Italia. Për fat të mirë, ne kemi bërë punën e vështirë për ju dhe gjetëm pesë.

Procedurat për hyrjen në Sky Go Italia

Ju lejohet të lidhni dy pajisje njëkohësisht me shërbimin Sky Go Italia. Kjo është përveç kutisë tuaj të vendosur në shtëpi. Ju duhet të regjistroheni në Sky Go Italia edhe pse shërbimi është falas për pajtimtarët e Sky Italisë.

Në vizitën tuaj të parë në sit, ju duhet të vendosni një Sky ID. E tëra çfarë ju duhet të bëni në fushën e krijimit të identitetit është të futni kodin e klientit tuaj. Kjo shfaqet në krye të faturës tuaj Sky. Nëse nuk keni Sky në shtëpi, faqja e internetit Sky Go do t’ju çojë në një faqe Regjistrohuni për të instaluar një pjatë Sky.

Herën e parë kur hyni në shërbim, kompjuteri ose pajisja celulare që jeni automatikisht regjistrohet si një pajisje e lejuar. Kur hyni në shërbim nga një kompjuter ose smartphone tjetër, ai do të regjistrohet si pajisja juaj e dytë e lejuar. Pra, jini shumë të kujdesshëm nëse shkoni në shtëpinë e një miku ose huazoni tabletin e dikujt tjetër për të hyrë në Sky Go Italia, sepse kompjuteri ose pajisja e tyre e lëvizshme do të kenë të drejtën për të hyrë në Sky Go Italia përmes llogarisë tuaj për pjesën tjetër të muajit.

Ju nuk mund të çregjistroni një pajisje të lejuar. Sidoqoftë, regjistrimi përfundon në fund të muajit. Pra, mbani mend të përdorni vetëm dy shërbime në fillim të çdo muaji në shërbimin tuaj. Përndryshe, do të mbylleni.

Në macOS, iOS dhe Android, duhet të shkarkoni një aplikacion për të parë video. Në kompjuterët Windows, duhet të shikoni në shfletuesin tuaj. Sidoqoftë, videoklipi i Sky Go Italy funksionon vetëm me Internet Explorer 11 e më lart.

Shikoni Sky Go Italia

Hyrja në Sky Go Italia është me të vërtetë mjaft e ndërlikuar vetëm për shkak të kërkesave të veçanta për pajisjet e regjistruara dhe domosdoshmërinë e shoqërimit të shërbimit me paketën tuaj Sky. Përpjekja për të hyrë në llogarinë tuaj Sky Go Italia nga jashtë Italisë i bën gjithçka edhe më të ndërlikuara.

Mos harroni, shumë pak VPN mund të hyjnë në Sky Go Italia. Provoni ndonjë nga pesë VPN në listën tonë pa rrezik. Të gjithë ata ofrojnë periudha të rimbursimit për t’ju lejuar t’u jepni atyre një rrotullim. Një tjetër shërbim televiziv italian që mund të përdorni përmes Internetit falë një VPN është Rai. Shijoni udhëtimet tuaja, por ngushëllohuni nga mundësia për të hyrë në TV nga mbrapa në Itali kudo që të jeni, falë një VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map