5 VPNS më të mira për shtesat Stremio dhe Stremio 2020

Po kërkoni qasje private, të sigurt dhe të sigurt në videot dhe shfaqjet tuaja televizive Stremio? Ne hodhëm një vështrim në 5 VPN që do të përfundojnë punën.


Stremio VPN

Media player Stremio është një mënyrë e shkëlqyeshme për të parë shfaqje TV dhe filma, qoftë në vend nga kompjuteri juaj ose transmetohet në internet. Stremio operon shumë si lojtarët e tjerë të mediave të njohura, siç është Kodi. Ndërsa ju mund të luani video dhe skedarë muzikorë në vend nga kompjuteri juaj, barazimi kryesor i programit është aftësia e tij për të luajtur video me transmetim direkt përmes aplikacionit duke përdorur shtojcat e njohura si “shtesë”.

Stremio ka një pjesë të vogël të shtesave në dispozicion falas. Shumica e shtesave të mundshme për shërbimin janë për shërbime të zakonshme dhe falas të transmetimit, të tilla si Twitch dhe YouTube. Dhe ndërsa Stremio është shumë i kufizuar në numrin e shtojcave që ka në ofertë, ai është një nga lojtarët e vetëm në media në llojin e tij me një shtesë plotësisht funksionale të Netflix.

Jashtë kësaj, ka disa shtesa Stonio jo konvencionale të dizajnuara posaçërisht rreth piraterisë në internet. Këto shtesë, siç janë Popcorn Time dhe Juan Carlos 2, janë të gjitha shtojcat e palëve të treta dhe ato nuk i miratojmë për përdoruesit e Stremio. Kjo tha, pavarësisht nga ato që shtoni Stremio që po përdorni, do të dëshironi të merrni parasysh shqetësimet tuaja për privatësinë dhe sigurinë kur transmetoni video në internet.

Për shkak se Stremio kryesisht përqendrohet në transmetimin e videove online, ka një shans të mirë që do të dëshironi të shmangni goditjen e shpejtë nga ISP-ja juaj. Ju gjithashtu mund të dëshironi të anashkaloni bllokimin e përmbajtjes gjeografike gjatë përdorimit të Stremio. Pavarësisht nëse jeni duke shikuar YouTube ose Netflix përmes media player, ekzistojnë disa rrjete private virtuale (VPN) që mund të sigurojnë privatësinë tuaj, të shmangin goditjen e shpejtësisë ISP dhe të anashkaloni kufizimet gjeografike të përmbajtjes.

Kriteret për Stremio VPN

5 VPN-të e mëposhtme janë më të mirat për ata që duan të garantojnë privatësinë e tyre ndërsa transmetojnë përmes Stremio. Në pjesën tjetër të këtij postimi, ne futemi në detajet e secilit VPN që e bëri këtë listë, por nëse jeni me kohë të shkurtër, këtu është një listë përmbledhëse e VPN-ve më të mira për Stremio:

 1. ExpressVPN Zgjedhja jonë # 1. Rrjet i madh i serverëve për të zgjedhur nga e gjithë bota që janë super të shpejtë dhe të shkëlqyeshëm për transmetim. Asnjë politikë e shkrimeve nuk mbron privatësinë tuaj. Përfshin garancinë e kthimit të parave 30-ditore.
 2. NordVPN Vlerë e shkëlqyeshme për një rrjet kaq të madh të serverëve që janë të shkëlqyeshëm për transmetim. E shkëlqyeshme në zhbllokimin e përmbajtjes gjeo-të kufizuar.
 3. Cyberghost Mundësia e buxhetit me aplikacione të lehtë për t’u përdorur që janë të shkëlqyeshme për fillestarët. Pruditërisht shpejtësia e mirë e transmetimit gjatë testimit tonë.
 4. PrivateVPN Rrjeti që vjen dhe vjen me një listë në rritje të serverëve të shpejtë. E mirë për transmetim.
 5. IPVanish Një i preferuar në mesin e përdoruesve dhe torrentëve të Kodit për shpejtësinë e tyre dhe lehtësinë e përdorimit.

Kur kërkoni VPN-të më të mira për Stremio, ekzistojnë disa kritere të rëndësishme që do të dëshironi:

 • Serverë të shpejtë me bandwidth të disponueshëm
 • Një numër i madh i opsioneve të serverit
 • Një politikë e rreptë pa log-e
 • Identifikime të shumta pajisjesh
 • Çmim i ulët
 • Kriptimi i nivelit të lartë
 • Aftësia për të anashkaluar bllokimin e përmbajtjes gjeografike

VPN-të më të mira për Stremio

Me këto kritere në mendje, këtu janë opsionet më të mira të VPN për Stremio dhe shtesat e tij në dispozicion.

1. ExpressVPN

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Për ata që duan të anashkalojnë kufizimet gjeografike të Netflix ndërsa përdorin Stremio, ExpressVPN do të jetë opsioni juaj i mundshëm. Ne rregullisht kërkojmë VPN që marrin përsipër ndalimin e proxy Netflix, dhe ExpressVPN ka zbritur vazhdimisht në atë listë pa dështuar. Krahas kësaj veçorie, do të zbuloni se ExpressVPN gjithashtu godet në të gjitha kriteret e tjera që ne mendojmë se janë të dobishme për një Stremio VPN. Shërbimi ka një politikë të rreptë pa log-të, mbështetje 24-orëshe të klientit, dhe mbështet hyrjet e njëkohshme nga pajisje të shumta.

Për më tepër, do të zbuloni që ExpressVPN ka ndër numrin më të madh të serverëve të disponueshëm në shumicën e vendeve. Me mbi 3,000 serverë në 94 vende, do të gjeni lehtësisht një server të shpejtë me bandë të mirë. Dhe falë një numri të madh të serverëve, ju lehtë mund të bëni gjeo-hop në çdo rajon që ju dëshironi dhe të përdorni përmbajtje specifike për rajonin përmes Netflix.

Kombinoni të gjitha ato karakteristika me kodimin e shërbimit të klasës ushtarake (AES-256, i njëjti standard i përdorur nga qeveria amerikane) dhe ExpressVPN bëhet një mundësi e shkëlqyeshme për tu çiftuar me Stremio.

Stremio aktualisht punon në Windows, Mac, Linux, iOS dhe Android. ExpressVPN punon në të gjitha këto sisteme operative, si dhe përmes një shtojcë shfletuesi për Chrome, Firefox dhe Safari. Ju gjithashtu mund të instaloni ExpressVPN në ruter, duke e bërë atë një mundësi të mirë për ata me Stremio të instaluar në vende të shumta.

Pros:

 • Shpejtësi të lartë për shkarkim dhe transmetim video
 • Më e mira në sigurinë e klasës dhe intimitetin
 • Zhbllokon të gjitha shërbimet kryesore të transmetimit
 • Qasja në përmbajtje gjeo-të kufizuar nga kudo
 • Bisedë live për të kontaktuar stafin mbështetës
 • Rrjeti i zgjeruar i serverëve me mbulim në 94 vende

Cons:

 • Mos vini të lirë, përdorni një kupon për zbritje

VPN më e mirë për Stremio: ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1. Me një rrjet të gjerë të serverëve që është i optimizuar për lidhje me shpejtësi të lartë, punon në mënyrë të përsosur me Stremio dhe është një interpretues kryesor në zhbllokimin e përmbajtjes së rrjedhës. Aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjithë sistemet operative. Vështirë të mposhtet intimiteti dhe siguria. Ekziston një garanci 30-ditore për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressvPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Për ata që përdorin Stremio në një pjesë të vogël të pajisjeve, NordVPN është një nga opsionet më të mira. Jo vetëm që funksionon për të ndihmuar në anashkalimin e kufizimeve gjeografike të përmbajtjes Netflix, por përdoruesit mund të lidhin gjithashtu deri në gjashtë pajisje njëkohësisht. NordVPN gjithashtu ofron më shumë servera VPN sesa ExpressVPN, me mbi 5,100 serverë. Sidoqoftë, nëse jeni duke kërkuar të gjeo-hop në aplikacionin tuaj Stremio, ExpressVPN mund të jetë një mundësi më e mirë, pasi Nord ka serverë në më pak vende (59 vende, krahasuar me 94 vendet e ExpressVPN).

Sidoqoftë, NordVPN plotëson të gjitha kriteret që ne po kërkojmë në një shërbim të mirë Stremio VPN. Kriptimi i nivelit të lartë, serverat e shpejtë, opsionet e shumëfishta të serverit dhe një politikë e mos-logave janë të gjitha standarde me këtë shërbim. Shtë gjithashtu një nga ofruesit e vetëm VPN që ofron një larmi llojesh serverash, duke përfshirë Qepë mbi VPN, VPN të dizajnuara për P2P, serverë të ngatërruar dhe anti-DDoS. Dhe për fat të mirë, NordVPN është ndër shërbimet më të lira VPN që do të gjeni, zakonisht duke ofruar zbritje të thella në plane të ndryshme. Pozitivisht, ju mund të provoni NordVPN për 30 ditë para se të merrni ndonjë vendim përfundimtar.

NordVPN mund të instalohet në Windows, Mac, iOS, Android, Chrome OS, Linux dhe pothuajse në çdo sistem tjetër operativ për të cilin mund të mendoni. Ju gjithashtu mund ta instaloni programin në ruterat që funksionojnë DD-WRT, Tomato dhe sisteme të tjera të firmware të ruterit.

Pros:

 • Alternativa e shkëlqyeshme me kosto të ulët për transmetim
 • Theks i madh në sigurinë dhe privatësinë
 • Zhbllokon lehtësisht një gamë të gjerë të vendeve të mbyllura gjeo-vendore
 • Të dhënat personale janë të mbrojtura pasi nuk mbajnë regjistra
 • 24/7 mbështetje chat live në ofertë

Cons:

 • Aplikacioni i desktopit dhe shpejtësia nuk janë gjithmonë të besueshme

BP BUXHETI VPN: NordVPN është vlerë e madhe. Një kolektiv i mirë që funksionon edhe me Stremio. Karakteristika të forta sigurie dhe strehon deri në 6 pajisje. Përfshin garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Edhe pse nuk është ndër opsionet më të njohura në listën tonë, Cyberghost bën një çift të shkëlqyeshëm me Stremio. Siç kemi gjetur, është një nga disa VPN që mund të anashkalojë kufizimet gjeografike të përmbajtjes Netflix, duke e bërë më të lehtë shijimin e Netflix në Stremio. Për më tepër, sepse CyberGhost përdor teknologji VPN të nivelit të lartë, shpejtësitë e saj dhe cilësia e serverit përputhen me ato të shërbimeve më të njohura. Dhe për shkak se CyberGhost ka një grup përdorues më të vogël, ju gjithashtu keni më pak të ngjarë të përjetoni bllokime të serverëve kur krahasohen me shërbime konkurruese si ExpressVPN dhe NordVPN.

Të gjitha kriteret e nevojshme për një VPN Stremio janë përmbushur këtu. Kompania ofron një politikë pa log, encryption AES-256, hyrje të shumta pajisjesh, dhe vjen me një kosto të ulët kur blen pajtimin e tyre 2-vjeçar (më pak se 4 dollarë në muaj).

Ashtu si NordVPN, CyberGhost ka serverë në 60 vende. CyberGhost gjithashtu ofron mbi 3,700 serverë, me një bandë të plotë bandë në të gjithë serverët me rreth 50 Gigabits / sekondë.

CyberGhost është i disponueshëm për të gjitha sistemet operative që mund të përdorni për Stremio, përfshirë Windows, MacOS, iOS dhe Android. Ekzistojnë gjithashtu mundësi për Linux dhe disa ruterë.

Pros:

 • Transmeton video HD pa probleme
 • Mban asnjë regjistër
 • Disa nga serverët më të shpejtë që kemi testuar
 • Ofruesi i buxhetit që nuk bën kompromis për sigurinë dhe privatësinë

Cons:

 • Jo i përshtatshëm për ata që kanë nevojë për kontroll të veçorive të përparuara

LEHTSISHT për t’u përdorur: CyberGosti është zgjedhja e shkëlqyeshme e fillestarëve. Një zgjedhje buxheti. Mirë për privatësinë. Punon mirë me Stremio. Goditi dhe humbas lidhjet me disa site të njohura të transmetimit. Garanci e kthimit të parave 45-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

4. PrivateVPN

PrivateVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Nëse po kërkoni diçka pak më të vogël, PrivateVPN mund të jetë një mundësi e mirë për ju. Për përdoruesit e Stremio, PrivateVPN kryesisht godet të gjitha kriteret që ne kërkojmë. Ka serverë të shpejtë, një kosto të ulët, një politikë pa log, një bandë të pakufizuar dhe tejkalon kufizimet gjeografike të përmbajtjes. PrivateVPN gjithashtu ka serverë në mbi 50 vende, duke e bërë të lehtë hyrjen në një numër të madh të rajoneve Netflix përmes Stremio.

E vetmja dobësi e PrivateVPN është se ka shumë më pak serverë VPN sesa shumica e konkurrentëve, në vetëm 100. Sidoqoftë, kjo mund të mos jetë aq e keqe sa tingëllon. Duke pasur parasysh madhësinë e tij më të vogël dhe më pak përdorues, PrivateVPN mund të ofrojë shpejtësi po aq të shpejtë përmes serverave të tij për shkak të bllokimit shumë më të vogël të serverit.

Për dallim nga opsionet e tjera në listë, PrivateVPN jep një garanci shumë bujare të kthimit të parave. Kjo e bën PrivateVPN opsionin më të mirë për përdoruesit e Stremio VPN që duan të provojnë përpara se të kryejnë.

PrivateVPN ka aplikacione të disponueshme për pajisjet Android dhe iOS, si dhe kompjuterët Windows dhe Mac.

Pros:

 • Serverët e shpejtë dhe të besueshëm ofrojnë lidhje të qëndrueshme
 • Fitimi i një reputacioni të fortë për gamën e faqeve dhe shërbimeve që ata mund të zhbllokojnë
 • Siguruesi i logos zero
 • Intimiteti dhe siguria janë niveli më i lartë

Cons:

 • Numër i vogël i serverëve për të zgjedhur
 • Ka nevojë për lëvizje manuale për të punuar në Kinë

SPEEDI I MADH: PrivateVPN është një zgjedhje e mirë familjare. Punon me Stremio dhe lejon deri në 6 pajisje në të njëjtën llogari. Jo aq shumë serverë për të zgjedhur nga si ofruesit e tjerë në këtë listë. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish është një nga ofruesit më të njohur të VPN që do të gjeni. Sidoqoftë, ajo përmbyll listën tonë sepse mungon në një veçori të rëndësishme: anashkalimin e ndalimit të proxy Netflix. IPVanish shkëlqen në të gjitha fushat e tjera të rëndësishme për një VPN Stremio, megjithatë. Shërbimi ka kriptim të shkallës ushtarake, një politikë pa shkrime dhe vjen me një kosto shumë të ulët për përdoruesit.

Për më tepër, do të zbuloni se IPVanish krenohet me më shumë se 1.000 server të shpejtë në mbi 60 vende, IPVanish ofron një sasi të madhe zgjedhjesh për përdoruesit e Stremio.

IPVanish është në dispozicion në çdo pajisje që mund të përdorni, përfshirë Windows, Mac, pajisje Android, pajisje iOS, ruter dhe më shumë. Shtë gjithashtu një nga shërbimet e vetme VPN me një aplikacion vendas për Amazon Firestick.

Pros:

 • Serverët janë të shpejtë për transmetim dhe shkarkim
 • Performuesi më i mirë për pajisjet Kodi me bazë Android në testimin tonë
 • Nuk mban regjistrat e trafikut ose shkrimet e lidhjeve

Cons:

 • Mos e zhbllokoni me siguri Netflix, Hulu
 • Mbështetja e klientit është pak e ngadaltë
 • Nuk pranon monedha cryptocurrency

Rrjeti i madh i SERVER: IPVanish punon me deri në 10 pajisje të lidhura. Lidhje të shpejta, aplikacione të lehta për t’u përdorur lehtë, mbështetje e mirë multi-platformë. E besueshme me Stremio por nuk mund të zhbllokojë sa më shumë site streaming, si disa nga rivalët e saj. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

Stremio vs Kodi vs Plex: Cili është ndryshimi?

Edhe pse ka një avantazh të qartë konkurrues falë shtojcës funksionale të tij Netflix, Stremio është padyshim një mundësi mjaft e vogël dhe e kufizuar në krahasim me media player-et e tjerë. Konkurrenca kryesore e tij është media player player Kodi dhe serveri Plex media. Ndërsa të tre opsionet lejojnë transmetim të bazuar në shtojcë, secila operon ndryshe në hapësirën e riprodhuesit të mediave.

Stremio funksionon kryesisht si një shfletues në internet. Ju mund të instaloni shtojca dhe t’i ekzekutoni ato shtojcë nga aplikacioni, por Stremio është më i dobishëm për të kërkuar për përmbajtje të re. Kjo është arsyeja pse ju do të gjeni shumë informacione për shfaqje filmike dhe TV në dispozicion si parazgjedhje përmes aplikacionit tuaj Stremio.

Kodi është një media player i cili nuk ka të instaluar shtojca dhe nuk ka integrime amtare për ndonjë shërbim tjetër. Në vend të kësaj, mund të instaloni shtojca të autorizuara dhe legale nga depoja zyrtare e shtesës Kodi (e cila është në dispozicion pas instalimit), ose të shkarkoni shtesa të palëve të treta dhe depo shtesë shtesë. Ju do të gjeni Kodi është pak më i zhdërvjellët se Stremio, dhe për shkak se Kodi ka qenë për më shumë kohë, ai ka një bibliotekë shumë më të madhe të shtojcave dhe një bazë përdoruesi shumë më të madhe. Ajo gjithashtu siguron një përvojë më të qartë, më të rafinuar të shikimit falë faktit se është rafinuar gjatë më shumë se një dekade me një ekip të madh zhvilluesish.

Plex është një aplikim i ndryshëm nga dy të tjerët. Plex është më pak një media player dhe më shumë një “server media”, siç tregon vetë emri. Plex është krijuar për t’ju lejuar të transmetoni të gjithë median tuaj, nga filmat në muzikë, nga çdo pajisje. Fokusi kryesor i Plex është krijimi i një lidhje në internet me median tuaj të ruajtur në mënyrë që të mund ta përdorni atë nga kudo, në lëvizje. Sidoqoftë, Plex shërben si media player, mund të instalohet në një numër të madh pajisjesh dhe ka një bibliotekë të madhe të palëve të treta dhe shtesa zyrtare që mund të përdorni. Ashtu si Stremio, Plex ka një bazë më të vogël të përdoruesit, kështu që baza e të dhënave e pluginave është shumë më e vogël, por ofron më shumë mundësi për atë fund sesa Stremio.

Për më shumë rreth këtyre lojtarëve të mediave, shikoni udhëzuesit e fillestarit tonë në Kodi, Plex dhe Stremio.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map