6 VPN më të mirë për të parë Bravo në internet jashtë SH.B.A.

VPN-të më të mira për të parë Bravo në internet


Kur përpiqeni të shikoni Bravo në internet jashtë SH.B.A., me siguri do të takoni mesazhin e mëposhtëm:

“Na vjen keq, kjo video nuk është e disponueshme nga vendndodhja juaj”.

Gabim i transmetimit të TV Bravo

Një Rrjet Virtual Privat, ose VPN, enkripton trafikun tuaj të internetit dhe e drejton atë përmes një prej serverëve të vet diku tjetër në botë, duke ju dhënë një adresë IP të re, specifike të vendit në këtë proces. Kjo do të thotë që zhbllokimi i Bravo TV jashtë vendit është aq i thjeshtë sa të lidhesh me një server VPN në SH.B.A. Në fakt, VPN-të mund të zhbllokojnë më shumë sesa TV Bravo në këtë mënyrë; do të jeni në gjendje të përdorni shërbime si Netflix dhe Amazon Prime Video, edhe nëse jeni në anën tjetër të botës.

Shkurt për kohën? Këtu është një përmbledhje e shpejtë e VPN-ve më të mira për të parë Bravo në internet:

VPN-të më të mira për shikimin e Bravo TV jashtë vendit

 1. ExpressVPN: VPN më e mirë për Bravo TV. Shpejt dhe i besueshëm dhe zhbllokon Netflix dhe Amazon Prime Video. Sigurt me kriptim. Aplikime të shkëlqyera dhe mbështetje 24/7.
 2. NordVPN: 1.700 serverë amerikanë dhe 5,000 në të gjithë botën. Punon me Bravo TV si dhe Netflix. Aplikacione të shkëlqyera dhe shtesa të shfletuesit. Mbështetje 24/7 dhe politikë e rreptë e mos-logs.
 3. Cyberghost: Qindra serverë të shpejtë amerikanë për të parë Bravo TV jashtë vendit. Gjithashtu zhbllokon Netflix SHBA. Shumë i sigurt me kriptim dhe pa shkrime. Përdorni deri në 7 pajisje.
 4. IPVanish: VPN me qendër në SHBA për të parë Bravo në internet. Lidhni deri në 10 pajisje njëkohësisht. Mbështetje e drejtpërdrejtë dhe siguri e fortë me një politikë ndërprerës të vrasjeve dhe pa logs.
 5. PrivateVPN: Serverë shumë të shpejtë amerikanë për transmetim dhe përrua. Zhbllokon Bravo TV, Netflix dhe iPlayer të BBC-së. Aplikacione miqësore për fillestarët dhe opsion për t’u regjistruar në mënyrë anonime.
 6. Surfshark: Serverë në 50 vende, përfshirë SH.B.A. Zhbllokoni Bravo TV dhe Netflix. Lejon një numër të pakufizuar lidhjesh. Jo-regjistron VPN me 24/7 mbështetje live chat.

Gjetja e VPN më e mirë për të parë shfaqjet Bravo nuk është e lehtë pasi që ka shumë shërbime VPN me cilësi të ndryshme në treg. Ne kemi ngushtuar opsionet duke zgjedhur vetëm VPN që mund të ofrojnë sa vijon:

Kriteret për zgjedhjen e VPN-ve më të mira për të parë Bravo Online

 • Serverët në SH.B.A. të aftë për të zhbllokuar TV Bravo.
 • Lidhje të besueshme që janë mjaft të shpejta për transmetim.
 • Siguri e fortë me kriptim dhe një politikë pa log.
 • Mbështetja e klientit përmes bisedës live dhe postës elektronike.
 • Aplikacione desktopi dhe celulari të thjeshtë për t’u përdorur.
 • Një garanci për kthimin e parave që të mund ta provoni pa rrezik.

VPN-të më të mira për të parë Bravo në internet

Këtu është lista jonë e VPN-ve më të mira për Bravo TV, në mënyrë që të mund ta shikoni jashtë SH.B.A.-së:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020unblloqet bravo tvTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN shkëlqyen në zhbllokimin e përmbajtjes së bllokuar gjeo-bllok, siç është Bravo TV. Ky VPN i besueshëm ka më shumë se 3000 servera në 94 vende, përfshirë Shtetet e Bashkuara. Ai gjithashtu mund të zhbllokojë shërbimet e njohura të transmetimit, përfshirë Netflix, IPlayer BBC, dhe HBO Go. Serverat janë të shpejtë dhe ka një bandë të pakufizuar, kështu që duhet të gjeni streaming Bravo TV falas nga buffering dhe lag.

Ky VPN ofron një gamë të gjerë aplikacionesh dhe zgjerimesh të shfletuesit. Si i tillë, duhet të jeni në gjendje ta përdorni atë në shumicën e pajisjeve tuaja. Ekziston edhe një shërbim i zgjuar i përfaqësuesit DNS i quajtur MediaStreamer i cili ju lejon të zhbllokoni përmbajtjen e kufizuar me gjeo të kufizuara në Apple TV, Amazon Fire TV dhe të zgjidhni tastierë lojrash dhe TV të mençur. ExpressVPN gjithashtu ka një shërbim të shpejtë dhe miqësor për mbështetjen e klientit, i cili është në dispozicion 24/7 përmes bisedës dhe emailit live.

ExpressVPN përdor disa karakteristika të përparuara të sigurisë për të mbrojtur të dhënat tuaja. Për shembull, ka 256-bit encryption dhe mbrojtje AES nga rrjedhjet DNS dhe IPv6. Do të gjesh gjithashtu një veçori të kaloni vrasës që shkurton trafikun tënd të internetit, duke parandaluar rrjedhjet e të dhënave nëse lidhja VPN bie. Veçanërisht, ExpressVPN nuk mban asnjë regjistër identifikues që do të thotë se informacioni juaj personal mbetet privat.

ExpressVPN ofron aplikacione për desktop (Windows, Mac dhe Linux), celular (Android dhe iOS) dhe ruterë. Zgjatjet e shfletuesit Chrome dhe Firefox janë gjithashtu të disponueshme.

Pros:

 • Serverë të shpejtë në SH.B.A. për transmetimin e TV Bravo
 • Gjithashtu zhbllokon Netflix, iPlayer të BBC-së, HBO Go dhe më shumë
 • Një rrjet serverash në 94 vende
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit për një gamë të gjerë pajisjesh
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientëve në dispozicion 24/7 përmes bisedës live
 • Shumë karakteristika të sigurisë përfshirë kriptimin dhe ndërprerësin vrasës

Cons:

 • Relativisht i kushtueshëm në krahasim me disa VPN rivalë

VPN më e mirë për TV BRAVO: ExpressVPN ofron serverë me shpejtësi të lartë dhe siguri të fortë. Rrjeti me mbi 3,000 servera në 94 vende. Zhbllokoni Bravo TV, Netflix dhe iPlayer të BBC-së. Aplikacione të përdorimit të lehtë, të sigurt me kriptim, dhe mbështetje bisede live 24/7. Alsoshtë gjithashtu pa rrezik pasi vjen me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPNzhbllokon tv bravoTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN është i vendosur mirë për të zhbllokuar uebfaqet dhe shërbimet e SH.B.A.-së falë 1,700 serverëve të tij në vend. Sidoqoftë, në total, ajo ofron më shumë se 5000 servera në 60 vende, duke e bërë atë ideal për zhbllokimin e përmbajtjes në të gjithë botën. Ky VPN ju lejon të keni deri në 6 lidhje të njëkohshme, gjë që e bën këtë një nga VPN me vlerën më të mirë. Serverat janë përgjithësisht të shpejtë dhe kjo do të thotë që ju duhet të keni transmetim seamless Bravo TV.

Ky shërbim VPN me bazë në Panama gjithashtu zhbllokon Netflix, Amazon Prime Video dhe iPlayer të BBC. Ajo ofron lloje të ndryshme të serverave përfshirë disa të optimizuar për ndarjen e skedarëve P2P si dhe serverë të ngatërruar për vendet me qasje të kufizuar në internet. Përveç 24/7 mbështetje live chat, NordVPN krenohet me siguri të fortë me një politikë të rreptë të mos-logs, mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6, dhe 256-bit encryption AES. Përfshihet gjithashtu një ndërrues i personalizueshëm vrasës.

Mund të përdorni NordVPN përmes aplikacioneve për Windows, Mac, Linux, Android, iOS dhe Android TV. Ekziston gjithashtu mundësia e përdorimit të NordVPN përmes shfletuesit tuaj të internetit me shtesat e shfletuesit Chrome dhe Firefox. Ruterat kërkojnë konfigurimin manual.

Pros:

 • Zhbllokon shumicën e faqeve dhe shërbimeve amerikane përfshirë TV Bravo
 • Një rrjet i gjerë me mbi 5,000 servera në 60 vende
 • Lidhni deri në 6 pajisje njëkohësisht
 • Ofron mbështetje live chat 24/7
 • Siguri e fortë me kriptim dhe një politikë të rreptë mos-logimesh

Cons:

 • Shpejtësia e serverëve mund të ndryshojë disi

MIR FOR PR PARA: NordVPN dallon si vlerë e madhe. Ka 1,700 serverë amerikanë dhe punon me Bravo TV dhe Netflix. Aplikacione të shkëlqyera, 24/7 mbështetje live chat dhe mund të përdoren deri në 6 pajisje. Përdor encryption dhe ka një politikë pa logs. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

Cyberghostzhbllokon tv bravoTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost ka një rrjet në rritje prej rreth 3,600 serverash, 700 prej të cilëve janë në SH.B.A. Ju mund ta përdorni këtë VPN për të parë Bravo në internet nga jashtë apo edhe për të zhbllokuar Netflix SHBA. Serverët me shpejtësi të lartë lejojnë transmetim pa stres, madje edhe me video live 1080p. Bandwidth i pakufizuar dhe trafiku nënkupton përrua të shpejtë pa kufizime. Për më tepër, CyberGhost ju lejon të keni deri në 7 lidhje të njëkohshme.

Ky VPN ka mjaft karakteristika, duke përfshirë një bllokues reklamash dhe opsioni për të kompresuar imazhet për të ruajtur në të dhënat celulare. Ka një përzgjedhje të mirë të aplikacioneve dhe shtesave të shfletuesit në ofertë, si dhe mbështetje live 24/7. CyberGhost siguron të dhënat tuaja me 256-bit encryption AES, ndërsa gjithashtu ju mbron nga rrjedhjet DNS, WebRTC dhe IPv6. Karakteristikat e mëtutjeshme të sigurisë përfshijnë një ndërrim vrasës dhe një politikë të rreptë të mos-logs, duke ju lejuar të jeni pothuajse plotësisht anonim në internet.

Aplikacionet CyberGhost janë të disponueshme për platformat e mëposhtme: Windows, Mac, Android, iOS, Amazon Fire Stick / TV TV Fire dhe Android. Zgjatjet e shfletuesit Chrome dhe Firefox janë gjithashtu të disponueshme. Konfigurimi manual kërkohet për Linux dhe ruterat.

Pros:

 • Serverë të shpejtë në SH.B.A. për transmetimin e TV Bravo
 • Një rrjet me afro 3,600 servera në 60 vende
 • Siguron të dhënat tuaja me kriptim dhe një politikë të rreptë të mos-logs
 • Ju lejon të lidhni deri në 7 pajisje
 • Paketuar me karakteristika duke përfshirë një bllokues reklamash

Cons:

 • Në pamundësi për të zhbllokuar disa shërbime streaming

BANDWIDTH i Pafund: CyberGhost ofron një bandë të pakufizuar dhe ka qindra serverë të shpejtë në të gjithë SHBA. Përdoreni atë për të parë Bravo TV dhe Netflix SHBA. Aplikacione miqësore për përdoruesit dhe mbështetje bisede live 24/7. Lidhu deri në 7 pajisje. Planet vijnë me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

4. IPVanish

IPVanishzhbllokon tv bravoTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish ka qindra serverë të vendosur në të gjithë SH.B.A. në qytete si Los Angeles dhe New York. Kjo do të thotë që ju keni shumë zgjedhje kur bëhet fjalë për serverat për zhbllokimin e TV Bravo jashtë shtetit. Në total, IPVanish ka rreth 1.300 serverë në 60+ vende të botës. Si i tillë, ju do të jeni në gjendje ta përdorni atë për të zhbllokuar përmbajtjen e kufizuar gjeografikisht pothuajse kudo në botë. Veçanërisht, ky VPN ju lejon të lidhni deri në 10 pajisje njëkohësisht, ndërsa shumë VPN të tjera lejojnë gjashtë më së shumti.

Serverat janë të shpejtë dhe të qëndrueshëm, i cili është ideal për shfletim dhe transmetim. Ky VPN siguron mbështetje të drejtpërdrejtë të klientit në chat, si dhe aplikacione që janë të thjeshta për t’u përdorur për fillestarët. IPVanish ofron të gjitha tiparet kryesore të sigurisë që priten nga një VPN e sigurt përfshirë 256-bit kodimin AES, mbrojtjen e rrjedhjeve DNS dhe një ndërprerës vrasës. Akoma më mirë, ky shërbim nuk mbledh ndonjë regjistër lidhje ose aktiviteti, i cili ndihmon në mbrojtjen e privatësisë tuaj në internet.

Aplikacionet IPVanish janë në dispozicion për Windows, Mac, Android, iOS dhe Fire TV / Fire Stick. Linux dhe ruterët kërkojnë konfigurimin manual.

Pros:

 • Shumë serverë amerikanë për shikimin e Bravo TV jashtë SH.B.A.
 • Lidhni deri në 10 pajisje njëkohësisht
 • Shpejtësi të mira për shfletim dhe transmetim
 • Sigurohuni me kriptim dhe një politikë pa log për të mbrojtur privatësinë tuaj

Cons:

 • Nuk jep mundësinë e zgjerimeve të shfletuesit
 • Aplikimet mund të jenë paksa të ngadalta për tu ngarkuar ndonjëherë

LIDHJEN 10 DEVIKA: IPVanish ju lejon të lidhni deri në 10 pajisje njëkohësisht. Ky VPN me qendër në SHBA është i shkëlqyeshëm për të parë Bravo në internet. Serverë në Los Angeles dhe New York. Mbështetje live chat dhe mbron intimitetin tuaj me politikën e kriptimit dhe mos-logs. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPNzhbllokon tv bravoTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN është një nga VPN-të më të shpejtë në treg, duke ofruar serverë me shpejtësi të lartë që janë ideale për të transmetuar Bravo TV ose për torrenting në mënyrë të sigurt. Megjithëse ka një rrjet më të vogël prej rreth 100 serverësh, ai ka serverë në një numër të qyteteve amerikane, përfshirë Nju Jorkun. Një nga gjërat më të mira për këtë shërbim VPN është që zhbllokon një gamë të gjerë të platformave të bllokuara nga rajoni. Kjo përfshin Netflix, Amazon Prime Video dhe iPlayer të BBC-së.

Ju mund të përdorni PrivateVPN në deri në 6 pajisje njëkohësisht. Për më tepër, ky VPN është shumë i lehtë për t’u përdorur me aplikacione për desktop dhe platforma mobile. do të thotë që kurrë nuk duhet të shfletoni të pambrojtur. PrivateVPN ka selinë në Suedi dhe ka një politikë mosbërjeje. Të dhënat tuaja janë të mbrojtura me 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6, dhe një ndërrues vrasës. PrivateVPN ofron mbështetje për bisedë të drejtpërdrejtë dhe ndihmë dhe instalim falas në distancë nëse ju nevojitet.

Mund të përdorni PrivateVPN përmes aplikacioneve për Windows, Mac, Android dhe iOS. Sidoqoftë, do të duhet të ndiqni udhëzimet manuale të konfigurimit për Linux dhe ruterat.

Pros:

 • Serverë shumë të shpejtë për transmetim dhe përrua
 • Punon me Bravo TV, Netflix, Amazon Prime Video dhe më shumë
 • Mund të përdoret në deri në 6 pajisje
 • Siguroni VPN Suedeze me kriptim dhe një politikë pa log

Cons:

 • Një përzgjedhje e kufizuar e aplikacioneve dhe pa zgjerime të shfletuesit
 • Një rrjet i vogël me afro 100 server

SH SERVRBIMET E SHUM T SHUMS: PrivateVPN ka serverë me shpejtësi të lartë në SH.B.A. për shikimin e TV Bravo jashtë shtetit. Gjithashtu zhbllokon Netflix dhe Amazon Prime Video. VPN miqësor për përdoruesit dhe lejon deri në 6 lidhje të njëkohshme. Përfshinë çelësin e enkriptimit dhe vrasjes. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

6. Surfshark

SurfShark VPNzhbllokon tv bravoTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Surfshark.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Surfshark ka serverë në më shumë se 50 vende, përfshirë SH.B.A. Kjo ju lejon të zhbllokoni përmbajtjen amerikane si Bravo TV dhe Netflix si dhe pëlqimet e iPlayer të BBC-së. Në përgjithësi, ky është një shërbim i shpejtë për transmetim në HD pa buffering dhe vonesë. Ajo ofron mbështetje të shkëlqyeshme 24/7 të klientit përmes bisedës live dhe emailit. Cfare ka me shume, Surfshark ju lejon të keni një numër të pakufizuar të lidhjeve të njëkohshme gjë që është e shkëlqyeshme për familjet me shumë pajisje.

Aplikimet e Surfshark nuk duhet të shkaktojnë ndonjë problem pasi ato janë shumë të lehta për t’u lundruar. Ato gjithashtu përfshijnë një numër karakteristikash interesante, duke përfshirë një bllokues reklamash dhe mundësinë për të vendosur listat e disa siteve dhe aplikacioneve, duke i lejuar ata të anashkalojnë VPN. Ky është një shërbim pa log dhe bazohet në Ishujt e Virgjër Britanikë, një vend pa ligje të detyrueshme për ruajtjen e të dhënave. Surfshark përfshin 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një çelës vrasës i cili parandalon të dhënat tuaja të ekspozohen aksidentalisht.

Surfshark ofron aplikacione për Windows, Mac, Android, iOS dhe Amazon Fire TV / Fire Stick. Ekzistojnë gjithashtu zgjerime të shfletuesit si për Chrome ashtu edhe për Firefox. Instalimi manual është i nevojshëm për Linux dhe ruterat.

Pros:

 • Serverët amerikanë që punojnë me Bravo TV dhe Netflix
 • Lidhni një numër të pakufizuar pajisjesh njëkohësisht
 • No-logs VPN me shumë karakteristika të sigurisë përfshirë kodimin
 • Mbështetje 24/7 e klientit përmes bisedës live

Cons:

 • Një rrjet më i vogël i serverëve në krahasim me disa VPN rivale

VPN FAMILJE-FRIENDLY: Surfshark ju lejon të lidhni një numër të pakufizuar pajisjesh që është e shkëlqyeshme për familjet. Përveç Bravo TV, ajo zhbllokon Netflix dhe Amazon Prime Video. Përfshin mbështetje live chat, encryption, dhe një bllokues reklamash. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për Surfshark.

Surfshark Coupon Marrëveshje speciale – kurseni 83% + 3 muaj MJETET FALASETDuke zbritur aplikuar automatikisht

Si të përdorni një VPN për të parë Bravo TV

Ju mund të befasoheni kur zbuloni se sa e shpejtë dhe e lehtë është të përdorni një VPN për të parë Bravo në internet. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni këto hapa të thjeshtë:

Si të shikoni Bravo TV duke përdorur një VPN

 1. Regjistrohuni me një nga VPN-të më të mira për Bravo TV – ne rekomandojmë veçanërisht ExpressVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni njërën nga aplikacionet e VPN ose shtesat e shfletuesit.
 3. Hapni aplikacionin VPN dhe lidheni me një server në SH.B.A..
 4. Shkoni në Bravo TV dhe zgjidhni përmbajtjen që dëshironi të shikoni. Tani duhet të zhbllokohet!

Shpesh është e nevojshme të pastroni cookies tuaj pasi të lidheni me një server VPN. Kjo siguron që faqet e internetit të harrojnë adresën dhe vendndodhjen tuaj të mëparshme IP. Sidoqoftë, ne e gjetëm se kjo nuk ishte e nevojshme në rastin e Bravo TV.

A mund të përdor një VPN falas me Bravo TV?

Shumica e VPN-ve falas nuk kanë asnjë problem për zhbllokimin e Bravo TV. megjithatë, luftojnë falas VPN kur bëhet fjalë për zhbllokimin e shërbimeve streaming, siç është Netflix dhe DAZN. Për më tepër, VPN falas mund të jenë shumë të ngadalta. Issuesështjet e performancës janë më të dukshme gjatë transmetimit, kur do të hasni shumë buffering dhe vonesë. Kjo është pjesërisht për shkak të rrëzimit të bandës së VPN-ve falas, pasi ata përpiqen të menaxhojnë shumë përdorues në numrin e tyre të kufizuar të serverëve..

Një nga arsyet kryesore që ju këshillojmë të përdorni VPN falas është se ato thjesht nuk janë shumë të sigurta. Për fillestarët, shumë VPN të lira nuk sigurojnë të dhënat tuaja me kriptim, ndërsa të tjerët nuk kanë as një veçori të komutimit të vrasjeve. Anydo VPN e mirë për Bravo TV duhet të ketë një politikë mos-logs por disa VPN falas në fakt regjistrohen dhe shesin aktivitetin tuaj online! Për këto arsye, VPN falas nuk ia vlen kohën tuaj.

Farë mund të shikoj në Bravo TV?

Bravo TV ofron programimin e vet origjinal, shumica prej të cilave është realiteti TV. Këtu janë disa nga shfaqjet televizive që mund të shikoni në Bravo TV:

 • Dhoma më e mirë fiton
 • Pista e projektit
 • Shtëpiake e Vërtetë e Beverly Hills
 • Shtëpiake e Vërtetë e New York City
 • Shtëpi verore
 • Texicanas
 • Rregullat e Vanderpump
 • Shikoni Hfarë Ndodh Të Bëni Me Andy Cohen
 • Poshtë Deck Mesdheut
 • Bukuri Jugore

Shiko gjithashtu: Si të merrni një adresë IP të SH.B.A.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map