Cilët VPN falas mund të përdor për Netflix në vitin 2020?

Cilat VPN falas punojnë me Netflix (1)Netflix është në dispozicion në shumicën e vendeve, por faqja do të shfaqë një katalog të ndryshëm të shfaqjeve dhe filmave në varësi të vendit ku jeni në botë. Një Rrjet Virtual Privat (VPN) mund t’ju ndihmojë të prishni vendndodhjen tuaj dhe të mashtroni Netflix për t’ju treguar cilindo katalog që dëshironi të shihni.


VPN kodon trafikun tuaj të internetit dhe e dërgon atë përmes një serveri ndërmjetës VPN që ndodhet në cilindo vendndodhje që ju zgjidhni. Netflix është i vetëdijshëm që njerëzit përdorin VPN për ta bërë këtë dhe në mënyrë aktive përpiqen të bllokojnë trafikun VPN. Duhen shumë burime për një VPN të anashkalojë këto blloqe, që është një nga arsyet kryesore që ju do të rrallëherë gjeni një VPN falas që punon me Netflix. Gabimi i mëposhtëm i përfaqësuesit Netflix është i zakonshëm me VPN falas:

“Po, diçka shkoi keq. Gabim i rrjedhës. Duket se po përdorni një zhbllokues ose përfaqësues. Ju lutemi fikni cilindo nga këto shërbime dhe provoni përsëri. “

Edhe nëse një VPN falas funksionon, nuk ka asnjë garanci se do të vazhdojë ta bëjë këtë. Issuesështjet e tjera me VPN të lirë Netflix përfshijnë lidhje të ngadalta, jo të besueshme, një përzgjedhje të vogël të serverëve, kapele të ulët të të dhënave dhe politika të dobëta të intimitetit.

Duke u thënë kjo, ka mundësi të tjera nëse jeni në buxhet. Për shembull, nëse po shkoni me pushime dhe keni nevojë vetëm për një VPN Netflix për një periudhë të shkurtër, mund të përfitoni nga garancia për kthimin e parave të ExpressVPN. Do të duhet të paguani përpara, por thjesht të anuloni brenda 30 ditëve dhe do t’i merrni paratë tuaja pa pyetje të bëra, duke e bërë këtë një marrëveshje pa rrezik. Mësoni më shumë rreth ExpressVPN më poshtë.

Hapat për të marrë një VPN falas për Netflix

Ja se si të merrni një VPN falas për Netflix:

 1. Regjistrohu me ofruesin tënd të zgjedhur. Ne rekomandojmë ExpressVPN por NordVPN dhe CyberGhost janë mundësi të shkëlqyera alternative.
 2. Shkarkoni aplikacionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në rajonin e burimit rrjedhës. Për shembull, për Netflix US, zgjidhni një server të SH.B.A.-së, ose për Netflix UK, zgjidhni një server në Mbretërinë e Bashkuar.
 4. Shkoni në faqen e internetit të Netflix. Ju automatikisht do të drejtoheni në faqen kryesore për rajonin ku ndodhet serveri VPN (ka disa përjashtime për këtë siç u përmend më herët).
 5. Zgjidhni shfaqjen ose filmin që dëshironi të shikoni dhe shijoni!
 6. Nëse nuk doni të mbani VPN anulimin para përfundimit të garancisë për kthimin e parave, kontrabandoni me njohuritë që keni pasur një periudhë të qasjes falas!

[/ Ctech_content_w_bk]

Ne kemi bashkuar një listë të VPN që ofrojnë garanci për kthimin e parave, prova falas, ose tarifa mujore shumë të ulëta. Ka më shumë detaje më poshtë, por këtu është një vështrim i dukshëm në atë listë:

VPN që ofrojnë prova falas, garanci për kthimin e parave ose tarifa mujore shumë të ulëta:

 1. ExpressVPN: Ofron një garanci pa kthim të 30 ditëve të parave për një shërbim që është i shpejtë, i sigurt dhe i shkëlqyeshëm për zhbllokimin e faqeve të transmetimit.
 2. NordVPN: Një opsion buxheti me një garanci të kthimit të parave prej 30 ditësh, NordVPN operon një rrjet të madh të serverëve të shpejtë dhe të sigurt që mund të zhbllokojnë shumë site të transmetimit popullor.
 3. Cyberghost: Siguron shpejtësi të shpejtë flakëruese dhe zhbllokon shumë platforma streaming, të gjitha për një tarifë të ulët mujore. Garanci për kthimin e parave 45 ditë.
 4. Surfshark: Një ofrues i përshtatshëm për buxhet që zhbllokon Netflix dhe lejon një numër të pakufizuar të lidhjeve të njëkohshme.
 5. PrivateVPN: Anashkalon lehtësisht masat gjeo-kufizuese dhe siguron një shërbim të shpejtë dhe të sigurt për vetëm disa dollarë në muaj.

Për ta bërë listën tonë, VPN-të duhet të plotësojnë kriteret e mëposhtme:

 • Me siguri zhbllokon Netflix
 • Ofron një provë falas, garanci për kthimin e parave ose tarifa mujore shumë të ulëta
 • Ka lidhje të shpejta, të besueshme
 • Siguron siguri të fortë
 • Mban asnjë regjistër
 • Ofron mbështetje të shpejtë dhe të ditur të klientit

Test falas për VPN ose VPN me kosto të ulët për Netflix

Këtu janë VPN-të tona më të mira për të shikuar Netflix falas ose me një buxhet:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020un bllokon netflixTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN ofron një bujë jo 30 ditë garanci për kthimin e parave, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për streaming Netflix falas për një periudhë të shkurtër. ajo zhbllokon bibliotekat e shumta të Netflix, përfshirë Netflix SH.B.A., MB, Australi, Kanada, Japoni dhe Francë, si dhe shumë site të tjera transmetimi, të tilla si BBC iPlayer dhe Hulu. Të gjithë serverët janë optimizuar për shpejtësinë, duke e bërë transmetimin një fllad.

Më shumë se 2,000 serverë janë në dispozicion në 94 vende. Jo të gjithë serverët do të zhbllokojnë Netflix, kështu që ju mund të duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit për të zbuluar se cilin do të përdorni. Përfaqësuesit e ditur janë në dispozicion rreth orës për të ndihmuar, kështu që kjo duhet të marrë vetëm një minutë ose dy.

Ky ofrues ofron kriptim të shkallës ushtarake, një ndërprerës të vrasjes, mbrojtje nga rrjedhjet dhe fshehtësi të përsosur përpara. Nuk regjistron ndonjë informacion personalisht të identifikueshëm.

Aplikacionet janë në dispozicion për MacOS, Windows, Linux, Android dhe iOS. Ju mund të konfiguroni VPN në disa ruterë, dhe ExpressVPN madje siguron firmware-in e tij të personalizuar. Lidhni deri në tre pajisje njëherësh, me një ruter duke numëruar si vetëm një.

Pros:

 • Zhbllokon bibliotekat e shumta të Netflix
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave
 • Shpejtësi të shpejtë për transmetim
 • Suitë e fortë e sigurisë
 • Regjistron asnjë informacion personal
 • 24/7 chat live

Cons:

 • Shkalla mujore është pak më e lartë se disa rivalë

P DERFUNDIMI RREZIK – RREZIK: ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore për Netflix dhe ju mund të shijoni falas një muaj të shërbimit të tij të shpejtë dhe të sigurt falas duke përfituar nga garancia e kthimit të parave 30-ditore. Ajo ofron një përvojë pa shikim për shumë vende të njohura të transmetimit, kështu që ju thjesht mund të dëshironi ta mbani atë.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPNzhbllokon netflixTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ofron një çmim shumë të ulët mujor për përdoruesit me një buxhet. Për zhbllokimin afatshkurtër, mundeni përfitoni nga e saj gjykim falas tre-ditor. Ai zhbllokon me siguri Netflix nga pothuajse çdo server në rrjetin e tij të gjerë (aktualisht) më shumë se 5000 servera në 63 vende). Vini re se ndërsa zhbllokon disa katalogë vendorë, përfshirë SH.B.A., MB, Australi, Kanada, Hollandë dhe Itali, ai do të ridrejtojë në bibliotekën e SHBA Netflix në raste të tjera.

NordVPN lidhi disa shpejtësi të shkëlqyera në raundin tonë të fundit të testeve dhe mund të trajtojë video HD pa streaming. Ajo vjen me siguri të ngushtë, duke përfshirë kriptimin e fortë, mbrojtjen e rrjedhjeve, një ndërprerës të vrasjes dhe fshehtësinë e përsosur përpara, si dhe karakteristika shtesë si mbrojtje automatike për wifi, e cila është e shkëlqyeshme për transmetimin në lëvizje. NordVPN nuk mban regjistra.

Klientët e desktopit janë të disponueshëm për Windows, MacOS dhe Linux, dhe aplikacionet për iOS dhe Android mund të gjenden në dyqanet e aplikacioneve të tyre përkatëse. Secili plan lejon gjashtë lidhje të njëkohshme.

Pros:

 • Zhbllokon Netflix, Hulu, Amazon Prime Video, dhe më shumë
 • Ofron një provë falas dhe një normë të ulët mujore
 • Kryen mirë në testet e shpejtësisë
 • Kriptim i fortë dhe karakteristika shtesë të sigurisë
 • Nuk mban regjistra

Cons:

 • Lidhja me disa servera mund të jetë pak e ngadaltë

TRIAL FALAS: NordVPN është një mundësi e shkëlqyer buxhetore për transmetim. Ajo ofron tarifa të ulëta mujore, një garanci 30-ditore për kthimin e parave, dhe a gjykim falas 3-ditor.

Shikoni vlerësimin tonë të thelluar të NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

Cyberghostzhbllokon netflixTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost është një e shkëlqyeshme opsioni i buxhetit dhe aplikacionet e saj janë dizajnuar me një fokus të qartë te përdoruesit që kërkojnë të transmetojnë. Serverat janë etiketuar sipas të cilit serverët ata mund të zhbllokohen, kështu që rrallëherë ka nevojë të kontaktoni ndihmën e klientit për ndihmë. CyberGhost zhbllokon rajone të shumta të Netflix, duke përfshirë Mbretërinë e Bashkuar, SH.B.A., Francë, Australi, Spanjë dhe Itali. Për më tepër, ajo performoi më mirë se çdo VPN tjetër në testet tona të shpejtësisë.

Vini re se CyberGhost nuk ofron zgjerime falas të shfletuesit, por këto nuk e zhbllokojnë Netflix.

Vetëm sepse është e lirë nuk do të thotë që të lexojë në shërbimin e tij. CyberGhost ka një siguri të shkëlqyeshme, duke përfshirë encryption 256-bit, një kaloni vrasës në të gjitha platformat dhe mbrojtje nga rrjedhjet. Nuk mban asnjë regjistër çfarëdo.

Aplikacionet CyberGhost janë të disponueshme për Windows, MacOS, iOS dhe Android, dhe mund të lidheni deri në shtatë pajisje në një kohë.

Pros:

 • Zhbllokon Netflix dhe shumë biblioteka të Evropës
 • Shpejtësi të shkëlqyera
 • Performon mirë në frontin e sigurisë
 • Mos mbani shënime të të dhënave të përdoruesit

Cons:

 • Aplikacionet nuk janë aq miqësore sa ishin

IDEAL P STR STREAMING: CyberGhost ka shpejtësi të shpejtë dhe aplikacione të përshtatura për transmetim, duke e bërë këtë ofrues me kosto të ulët që ia vlen të merret në konsideratë. Planet vijnë me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

4. Surfshark

SurfShark VPNzhbllokon netflixTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Surfshark.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Surfshark është e shkëlqyeshme për zhbllokimin e një larmi bibliotekash Netflix, duke përfshirë SH.B.A., Francë, Francë, Indi, Hollandë, dhe më shumë. Ashtu si NordVPN, nëse lidheni me një server në një rajon për të cilin biblioteka nuk mund të zhbllokohet, automatikisht do të ridrejtoheni në Netflix të SHBA. Pra, pa marrë parasysh çfarë, të paktën gjithmonë do të keni qasje në bibliotekën më të njohur.

Surfshark ofron çmime të ulëta dhe është një nga disa ofruesit e mirë VPN që lejon një numër i pakufizuar pajisjesh që do të lidhen njëherësh. Shpejtësitë janë mjaft të shpejta për të transmetuar, në mënyrë që të pritet një përvojë pa stres.

Karakteristikat e sigurisë dhe të privatësisë janë të njëjta, dhe përfshijnë enkriptim të fortë, një ndërprerës të vrasjes, mbrojtje nga rrjedhjet dhe një politikë të vërtetë të regjistrave zero. Aplikacionet janë në dispozicion për Windows, MacOS, iOS dhe Android.

Pros:

 • Zhbllokon Netflix me çdo server të testuar
 • Përdor encryption të fortë
 • Lejon një numër të pakufizuar të lidhjeve të njëkohshme

Cons:

 • Operon një rrjet relativisht të vogël të serverëve
 • Regjistron disa shpejtësi më të ngadaltë

LIDHJE T UN PAVARUR: Surfshark ju lejon të transmetoni Netflix në aq pajisje sa dëshironi me një normë të ulët mujore. Planet vijnë me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Gjeni në shqyrtimin tonë të plotë në Surfshark.

Surfshark Coupon Marrëveshje speciale – kurseni 83% + 3 muaj MJETET FALASETDuke zbritur aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPNzhbllokon netflixTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN është një ofrues i vogël që akoma arrin të mbajë të vetën, pasi ka bërë një emër për vete në industri. Edhe pse funksionon vetëm më pak se 100 server, ai është i njohur mirë për të aftësia për të anashkaluar disa nga blloqet më të vështira nga pëlqimet e Netflix, Amazon Prime Video, dhe iPlayer të BBC. Disa nga bibliotekat e Netflix që zhbllokojnë janë Britania e Madhe, SH.B.A., Australia, Japonia, Spanja dhe Gjermania. Shpejtësitë e shpejta dhe lidhjet e besueshme bëjnë që transmetimi pa shqetësime.

PrivateVPN shënon mirë kur bëhet fjalë për sigurinë dhe intimitetin gjithashtu. Përdor kriptimin 256-bit, përfshin një ndërrim vrasës në aplikacionin Windows dhe mban një politikë pa log. Aplikacionet mund të shkarkohen për Windows, MacOS, iOS dhe Android.

Pros:

 • Zhbllokon lehtësisht Netflix dhe shërbime të tjera
 • Shpejtësi të mëdha
 • Të sigurta dhe private

Cons:

 • Rrjeti i vogël i serverëve
 • Mos ofroni bisedë live 24/7

RAJONET TUL SHUMSISHME: PrivateVPN zhbllokon shumë rajone të Netflix dhe ofron tarifa mujore konkurruese. Ndihmon një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Lexoni përmbledhjen tonë të thelluar të PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

Whatfarë është kaq e keqe në lidhje me VPN falas për Netflix?

Ne e përmendëm atë me të vërtetë VPN falas nuk janë një zgjedhje e mirë për Netflix, dhe këtu do të sqarojmë më shumë se pse është ky rasti. VPN falas janë realizuar me një buxhet të vogël por janë akoma të dizajnuara për të fituar para. Mungesa e burimeve do të thotë që ka pak shanse që një VPN falas të mund të zhbllokojë me siguri çdo bibliotekë Netflix, e lëre më atë që ju dëshironi të përdorni. Mungesa e fondeve gjithashtu do të thotë që ju do të duhet të duroni një lidhje zhgënjyese të ngadaltë, jo të besueshme, gjë që i bën VPN falas shumë të papërshtatshme për transmetim.

Ju mund të pyesni veten se si fitojnë këto VPN nëse nuk ju ngarkojnë. Disa injektojnë reklama në vendet që vizitoni, ndërsa të tjerët ndjekin aktivitetin tuaj në internet dhe shesin të dhënat e mbledhura palëve të treta. Përveç çështjeve të qenësishme të intimitetit, VPN falas zakonisht nuk do t’ju japin sigurinë që prisni nga një VPN. Shumë nuk i shifrojnë të dhënat tuaja dhe disa aplikacione VPN janë gjetur të mbajnë malware ose të shesin bandën tuaj të bandës.

Ndërsa do të gjeni shumë VPN të lira që pretendojnë të punojnë me Netflix, zakonisht ka shumë më tepër për tu konsideruar. Me kaq shumë ofrues të njohur që ofrojnë prova falas, garanci për kthimin e parave ose tarifa mujore shumë të ulta, nuk ia vlen të harxhoni kohën tuaj me shërbime subpar.

Troubleshooting

Cilindo ofrues VPN me të cilin përfundoni duke shkuar, hapat për të filluar janë përgjithësisht të njëjta.

Video: Si ta shikoni Netflix me një VPN

Nëse keni një gabim gjatë përpjekjes për të parë një shfaqje, mund të ketë disa arsye për këtë. Më e zakonshme është se VPN juaj thjesht nuk mund ta zhbllokojë atë rajon për Netflix. Edhe pse disa VPN zhbllokojnë rajone të shumta, ne do të hasim ende në një që mund t’i zhbllokojë të gjitha. Shumica e VPN-ve përqendrohen në zhbllokimin e bibliotekave më të njohura, të tilla Netflix SHBA dhe Netflix UK.

Një tjetër arsye e mundshme për një gabim është se jeni i lidhur me një server që nuk punon me Netflix. Për secilën nga këto çështje, mund të provoni të kontaktoni ekipin e ndihmës së klientit të ofruesit tuaj VPN për udhëzime. Ofruesit e Netflix VPN monitorojnë se cilët serverë po punojnë me Netflix, kështu që duhet të jenë në gjendje t’ju ndihmojnë shpejt.

A mund të përdor një prokurë për të zhbllokuar Netflix?

Në të kaluarën, proxies inteligjentë DNS, shumë prej të cilëve mund të gjenden falas, janë përdorur për të zhbllokuar Netflix. Një server i zgjuar me prokurë DNS monitoron kërkesat e DNS (kërkime për emrin e domain) dhe trafikun e rrugëve për kërkesat e Netflix përmes një serveri të veçantë.

megjithatë, Netflix është kujdesur për proxies të zgjuar të DNS dhe ata rrallë do të punojnë për të zhbllokuar shërbimin e transmetimit. Një që funksionon me besueshmëri është ExpressVPN MediaStreamer që vjen me çdo plan ExpressVPN.

Vini re se edhe nëse mund të zhbllokoni Netflix me një proxy të zgjuar DNS, këto vijnë me çështje të tjera. Së pari, shumica nuk e enkriptojnë trafikun tuaj dhe ato që bëjnë vetëm do të shifrojnë trafikun e shfletuesit tuaj, kështu që nuk ka mbrojtje për aplikacionet e tjera në pajisjen tuaj. Për më tepër, shumë proxies falas vuajnë nga disavantazhe të ngjashme me VPN të lira, të tilla si një numër i vogël vendndodhjesh për të zgjedhur dhe politikat e dobëta të intimitetit.

Kredia e figurës: “Dhoma e ndenjes Netflix“Licencuar sipas CC BY 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map