Si ta ndryshoni vendndodhjen tuaj në Pokemon Go – VPN GPS duke mashtruar mashtruesin!

pokemon shkoni android


Pokemon Go tani është në të gjithë botën, por kjo nuk do të thotë që të gjithë kanë qasje të barabartë në Pokemon. Ata që jetojnë në qytete të mëdha do të gjejnë shumë më tepër Pokemon, Pokestops dhe palestra në zonën e tyre sesa ata që jetojnë në periferi dhe zonat rurale. Banorët e zonave urbane kanë një avantazh të madh mbi të gjithë të tjerët që luajnë lojën, ndërsa njerëzit që jetojnë jashtë në vend janë ngecur në tokat e shkreta me një Pidgey në pamje.

Pra, le të jemi edhe fusha e lojës, do të jemi?

Duke përdorur aplikacione për lokacionin tallen, ju mund ta mashtroni aplikacionin duke menduar se jeni diku ku nuk jeni. Kjo hile GPS për Pokemon Go do të thotë që ju mund të gjuani dhe luftoni në Parkun Qendror të Nju Jorkut, për shembull, nga kudo në botë.

Pokemon Go VPN mashtrojnë duke përdorur një Hack GPS

Nëse jeni të ngordhur në luajtjen e Pokemon Go por jetoni në një rajon shterpë, do t’ju duhet tre gjëra: një aplikacion GPS për spoofing, një modul maskimi i vendndodhjeve tallëse dhe një VPN. Këto mjete ju lejojnë të ndryshoni vendndodhjen tuaj në hartën në Pokemon në kudo që ju pëlqen. Ne ju rekomandojmë ta vendosni veten në një qytet të madh si New York ose Chicago, ku Pokemon janë më të përhapur.

GPS spoofer android
Spoof GPS në Android është mjaft e thjeshtë me një aplikacion si kjo. Shkoni te Parametrat > Rreth pajisjes dhe trokitni lehtë mbi Build Number shtatë herë për të aktivizuar modalitetin e zhvilluesit. Kthehu tek cilësimet, tani ke një skedë të re të quajtur Opsionet e Zhvilluesit. Klikoni në të dhe kontrolloni kutinë që thotë “Zgjedhni aplikacionin e vendndodhjes së tallen” (në versionet më të vjetra, kjo do të jetë “Lejo vendndodhjet e tallen”).

Pokemon Go u bë i mençur për të tallur aplikacionet e vendndodhjes herët, kështu që ju nuk do të jeni në gjendje të luani dhe madje mund të ndaloheni nëse kapeni duke përdorur një të tillë. Për këtë arsye, gjithashtu do të duhet të instaloni një modul të quajtur “Lokacionet e talljes”. Kjo shtesë e thjeshtë parandalon aplikacionet të zbulojnë se ju keni aktivizuar lokacionet tallëse në cilësimet tuaja. Modulin APK mund ta shkarkoni nga repo Xposed këtu. Instalon ashtu si një aplikim i palëve të treta.

Tani për VPN. Pokemon Go mund të zbulojë nëse adresa IP e pajisjes tuaj nuk përputhet me vendndodhjen tuaj GPS. Këtu hyn VPN. Një VPN kodon të gjithë trafikun tuaj në internet dhe e drejton atë përmes një serveri në një vendndodhje të zgjedhjes suaj, duke maskuar adresën tuaj IP në proces. Ne e kemi marrë me sukses këtë hack duke punuar duke përdorur IPVanish ose ExpressVPN. Këshillë: mund të merrni falas tre muaj këtu me planin 12 mujor të ExpressVPN.

Pasi të jeni regjistruar në një VPN, zgjidhni një server afër vendit ku dëshironi të gjuani dhe lidheni me të.android ipvanianTë dy IPVanish dhe ExpressVPN, kanë një ton të serverëve në të gjithë botën, përfshirë dhjetëra vetëm në SHBA.

Pasi të jetë gati, hapni aplikacionin e mashtrimit dhe vendosni një vendndodhje. Me VPN të ndezur, hapni Pokemon Go dhe duhet të shihni rreth disa Pokemon!

Spoof GPS në iOS është pak më e ashpër dhe do të duhet të ndëshkoni iPhone ose iPad tuaj. Gjeni, shkarkoni dhe instaloni Mbroni Mbrojtjen e Intimitetit tim nga Cydia, një menaxher i paketave celularë për iponet jailbroken. Në aplikacion, shkoni te Vendndodhja dhe zgjidhni Mbroni. Këtu mund të përdorni një hartë për të hedhur një majë në vendndodhjen tuaj të dëshiruar të rreme. Pasi të keni përfunduar, lidheni me VPN-në tuaj dhe hapni Pokemon Go për të filluar.

Dobësitë e mashtrimit të GPS-it janë se nuk mund të ecni me të vërtetë sepse aplikacioni i mashtrimit ju mban në vend, kështu që do të duhet të ktheheni te aplikacioni GPS për të ndryshuar vendndodhjen tuaj dhe të afroheni pranë Pokemon. Zgjidhni një vend me shumë joshje në mënyrë që Pokemon të pjellë mbi ju pa pasur nevojë të lëvizë.

Përdorni një VPN për të shkarkuar Pokemon Go për Android në Google Play

google luaj të dhëna të qarta

Nëse jetoni në një vend ku Pokemon Go nuk është lëshuar ende, ndiqni këto hapa për të marrë Pokemon Go nga versioni amerikan i Google Play:

 • Lidhuni me një server në SH.B.A. duke përdorur një aplikacion VPN sipas dëshirës tuaj
 • Shkoni në cilësimet e telefonit tuaj, zgjidhni Aplikimet > Dyqani Google Play > ruajtje
 • Takoni DETA TLE pastra dhe konfirmoni
 • Hapni Google Play dhe pranoni kushtet e shërbimit
 • Kërkoni për Pokemon Go, shkarkoni, instaloni dhe shijoni!

Google Play tani do të konfigurohet për dyqanin amerikan. Edhe nëse fikni VPN, duhet të jeni akoma në gjendje të përdorni versionin Amerikan, të paktën derisa të fikni telefonin tuaj dhe ta ndizni përsëri.

Përdorni një VPN për të marrë Pokemon Go në iOS nga Apple App Store

ios itunes apple apple

Nëse jetoni në një vend ku Pokemon Go nuk është lëshuar ende, ndiqni këto udhëzime për të marrë Pokemon Go nga Dyqani i Aplikacioneve në Sh.B.A.

 • Lidhuni me një server në SH.B.A. duke përdorur një aplikacion VPN sipas dëshirës tuaj
 • Shkoni te Parametrat > iTunes & Dyqani i Aplikacioneve
 • Takoni lidhjen “Shikoni Apple ID”
 • Klikoni “Vend / Rajon” > Ndryshimi i vendit apo rajonit ”
 • Takoni Shtetet e Bashkuara dhe klikoni Pajtohem
 • Kur ju kërkohet një adresë, thjesht përdorni një adresë të rastësishme në SH.B.A., siç është hoteli apo hoteli
 • Kur ju kërkohet të futni informacione të reja për pagesa, trokitni lehtë mbi “asnjë” ose shkruani një kod të kartës së dhuratës iTunes
 • Hapni Dyqanin e Aplikacioneve, kërkoni Pokemon Go
 • Shkarkoni, instaloni dhe shijoni!

ios itunes rajoni i vendit

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map