Si të merrni një adresë IP të Brazilit nga kudo me një VPN

Si të merrni një adresë IP për Brazilin


Faqet e transmetimit brazilian, të tilla si Globo, Record, SBT, Band dhe RedeTV !, si dhe faqet e lojërave dhe lojërave të fatit, shpesh kufizojnë hyrjen bazuar në vendndodhjen tuaj. Kjo do të thotë që nuk do të jeni në gjendje të shijoni listën e plotë të shërbimeve nëse nuk regjistroheni me adresën IP të Brazilit.

Një Rrjet Virtual Privat (VPN) mund të ndihmojë. VPN kodojnë trafikun e uebit që rrjedh në dhe nga pajisja juaj dhe e tunelojnë atë përmes një serveri ndërmjetës. Nëse zgjidhni një server në Brazil, adresa juaj e vërtetë IP do të zëvendësohet me një adresë IP Brazilian, pavarësisht se ku jeni në botë. Për më tepër, VPN-të e bëjnë lidhjen tuaj praktikisht të paqëndrueshme dhe jashtë mundësive të çdo personat që vuajnë, duke përfshirë Ofruesin e Shërbimit tuaj të Internetit (ISP).

Në këtë artikull, ne do të shpjegojmë se si të merrni një adresë IP të Brazilit dhe VPN-të më të mira për punën.

Si të merrni një adresë IP të Brazilit

Ja se si të merrni një adresë IP braziliane:

 1. Zgjidheni në një ofrues VPN që është më i përshtatshmi për ju (ne rekomandojmë ExpressVPN).
 2. Pasi pagesa juaj të jetë përpunuar me sukses, shkarkoni softuerin vendas për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në Brazil.
 4. Navigoni në sitin ku dëshironi të përdorni dhe nuk duhet të keni probleme. Nëse nuk funksionon, provoni të pastroni cache dhe shfletuesit e shfletuesit tuaj dhe të rivendosni përsëri faqen.

Këshillë: SI T TO BNI NJ V VPN P PAR T PAVARUR: Nëse nuk jeni të interesuar për një angazhim afatgjatë, atëherë është e mundur të përfitoni nga garancia 30-ditore e kthimit të parave të ExpressVPN. Kjo është ideale për përdoruesit që nuk duan të dëbojnë para shtesë. Ndërsa do t’ju kërkohet të paraqisni pagesa përpara, ju do t’ju jepet një kthim i plotë për sa kohë që anuloni brenda 30 ditëve të para. Sshtë një marrëveshje pa rrezik.

Ne marrim shumë detaje për secilën nga VPN-të e kësaj liste, por në rast se nuk keni kohë të shkurtër, ja lista jonë e VPN-të më të mira për marrjen e një adrese IP të Brazilit:

 1. ExpressVPN: Zgjedhja jonë # 1 për adresat IP të Brazilit! Drejton rrugën me serverë të shpejtë dhe të besueshëm që janë të sigurt dhe ofrojnë intimitet maksimal. Asnjë problem nuk zhbllokon shërbimet e rrjedhës së kufizuar me shpejtësi HD. Përfshin garanci 30-ditore për kthimin e parave.
 2. NordVPN: Ofruesi i buxhetit që ka mbi 5,000 serverë për të zgjedhur. Reputacion i shkëlqyeshëm me sigurinë dhe intimitetin. Shumë serverë brazilianë.
 3. Cyberghost: Vështirë për tu mundësuar për aplikacione miqësore për fillestarët. Ka disa serverë të shpejtë që janë idealë për transmetim.
 4. IPVanish: Një preferuar midis përdoruesve të Kodi. Serverë të shpejtë dhe aplikacione të sigurta.
 5. PrivateVPN: Rrjeti që vjen dhe vjen me më pak serverë për të zgjedhur, por shpejtësitë janë të mira.

VPN më të mira për një adresë IP të Brazilit

Shërbimet VPN janë të pranishme në të gjithë internetin. Por ata nuk ofrojnë nivele të krahasueshme shërbimi.

Rekomandimet tona janë kuruar bazuar në standardet e mëposhtme:

 • Optimshtë optimizuar për shpejtësinë dhe stabilitetin
 • Mirëmban serverët në Brazil
 • Zhbllokon me lehtësi përmbajtjen e kufizuar gjeografikisht (Netflix, TV Brazilian etj)
 • Përdor protokolle të rreptë të kriptimit, në mënyrë që të dhënat tuaja të mbrohen gjatë gjithë kohës
 • Ofron aplikacione për Android, iOS, Windows dhe MacOS
 • Nuk ruan asnjë regjistrim të sjelljes së përdoruesit

1. ExpressVPN

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore për një adresë IP të Brazilit për shkak të faktit se është e shpejtë, e besueshme dhe ka pak ose jo për joproduktive. Aplikacionet e tij janë miqësore për përdoruesit dhe janë të lehta për tu njohur me të. Në kohën e shkrimit, ai ofron më shumë se 3,000 serverë në 94 vende, përfshirë opsione në Brazil.

ExpressVPN është në gjendje të anashkalojë në mënyrë të vazhdueshme disa shërbime të mediave me kufizime gjeo-kufizuese siç janë Netflix SH.B.A., Hulu, iPlayer BBC, Fox, Sky, Acorn TV, dhe më shumë. Shtë në gjendje të shfaqë prurjet e tua të preferuara në 4K dhe HD, kudo që të jetë në dispozicion.

Parametrat e sigurisë janë të nivelit të lartë. ExpressVPN përdor përdorimin e kriptimit 256-bit, i referuar gjithashtu si “gradë ushtarake”. Karakteristikat shtesë të sigurisë përfshijnë një ndërrues të vrasjes në internet, fshehtësi të përsosur përpara dhe mbrojtje kundër rrjedhjeve të DNS.

Kompania është e vendosur në Ishujt e Virgjër Britanikë dhe nuk kërkohet të mirëmbajë regjistrat e përdoruesve. Ajo ka një politikë të mos ruajtjes së prerjeve në radhë të parë kështu që të gjitha bazat tuaja janë të mbuluara.

Mbështetja e klientit përmes bisedës live është në dispozicion 24/7. Përdoruesit e vetëdijshëm për jetën private kanë mundësinë të paguajnë përmes Bitcoin.

ExpressVPN ofron aplikacione për Windows, MacOS, Linux, Android dhe iOS. Një plan i vetëm lejon që tre pajisje të lidhen njëkohësisht.

Pros:

 • Operon mbi 3000 servera globalisht dhe që përfshin serverë në Brazil
 • Shpejtësi të shpejtë, të shkëlqyera për transmetim dhe shkarkim HD
 • Siguri e forte
 • Politika e mos-prerjeve
 • Mund të anashkaloni gjeo-kufizimet

Cons:

 • Pak me çmim më të lartë se VPN-të e tjera në këtë listë

VPN më e mirë për një adresë IP NGA BRAZILI: ExpressVPN është zgjidhja jonë kryesore për të marrë një adresë IP braziliane. Shtë gjithëpërfshirëse me siguri të fortë, një shërbim të shpejtë dhe të besueshëm dhe aftësi të shkëlqyera për zhbllokimin. Mund ta provoni pa rrezikshmëri me garancinë e kthimit të parave pa 30-ditësh.

Lexoni rishikimin tonë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ka një rrjet serverësh kolosal, një nga më të mëdhenjtë në çdo shërbim VPN që kemi hasur. Në total, ai menaxhon dhe administron më shumë se 5000 servera, me 24 veta vetëm në Brazil.

Një nga karakteristikat premium të këtij ofruesi është opsioni që përdoruesit të zgjedhin serverët e optimizuar për gjëra të tilla si transmetimi HD. Kjo e bën atë të përshtatshme për të parë përmbajtjen e kufizuar me gjeo – NordVPN është në gjendje të sigurojë qasje në Netflix SH.B.A., iPlayer BBC, Amazon Prime Video, dhe më shumë.

Karakteristikat e sigurisë janë të fuqishme me kriptim 256-bit, një bllokues reklamash, mbrojtje kundër malware dhe mbrojtje kundër rrjedhjeve WebRTC, IPv6 dhe DNS. Karakteristika të tjera përfshijnë mundësinë për t’u lidhur me serverat të paracaktuar për P2P ose VPN të dyfishtë.

NordVPN ka një politikë të mos regjistrimit të ndonjë informacioni personalisht të identifikueshëm. Përdoruesit mund të paguajnë me Bitcoin për një shtresë shtesë të intimitetit. Mbështetja e klientit përmes bisedës live është në dispozicion rreth orës.

Aplikacionet janë në dispozicion për Android, iOS, Linux, Windows dhe MacOS. Një llogari lejon gjashtë lidhje të njëkohshme.

Pros:

 • Mbi 20 servera në Brazil
 • Karakteristikat e përparuara të sigurisë për përdoruesit e energjisë
 • Shpejtësi të shpejtë
 • Zhbllokon disa shërbime të transmetimit të mediave

Cons:

 • Aplikacionet e desktopit mund të jenë clunky

OPTIONI më i mirë i BUXHETIT: NordVPN ofron një përvojë të shkëlqyer VPN me një çmim që është miqësor me portofolin. ’Shtë në gjendje të zhbllokojë një bandë shërbimesh streaming dhe anije me një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Këtu është shqyrtimi ynë i plotë i NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost administron më shumë se 3.500 servera në 60 vende, përfshirë 10 serverë në Brazil. Ajo i përmirësoi me shpejtësi shërbimet e saj pas një ndryshimi të menaxhimit në vitin 2017, pas së cilës tani ajo është e bashkuar me komoditet në nivelet më të larta të kompanive VPN.

CyberGhost mbetet i njohur për aftësitë e tij të transmetimit dhe zhbllokimit – ky ofrues është në gjendje të zhbllokojë Netflix SHBA, Hulu, iPlayer të BBC-së, dhe më shumë. Përfshirë brenda aplikacionit është një udhëzues hap pas hapi se si të zhbllokoni shërbime specifike.

Një llogari e paguar lejon që shtatë pajisje të lidhen në të njëjtën kohë. Shërbimi vjen i instaluar paraprakisht me karakteristika të përmirësuara të intimitetit, siç janë adblocker, mbrojtja kundër malware dhe ndjekja anti.

I gjithë trafiku në internet sigurohet nga kriptimi 256-bitësh AES në protokollin OpenVPN si parazgjedhje. Includedshtë përfshirë një ndërprerës i vrasjes gjithmonë në internet, si dhe sekret i përsosur përpara.

Kompania është e regjistruar në Rumani, që do të thotë se nuk ka pse të respektojë ligjet për ruajtjen e të dhënave. Plus, ajo ka një politikë të mos ruajtjes së të dhënave të përdoruesit në radhë të parë. Biseda live është në dispozicion rreth orës.

Aplikacionet janë në dispozicion për Android, iOS, Windows dhe MacOS.

Pros:

 • Ka mbi 10 servera në Brazil
 • Shërbim i shpejtë që është i shkëlqyeshëm për transmetim
 • Ndërtuar për fillestarët
 • Të sigurta dhe private

Cons:

 • Nuk do të zhbllokojë të gjitha shërbimet e transmetimit që renditen

OPERIONI PRDORIM-SHKENC: CyberGhost është një shërbim me kosto të ulët VPN i cili ofron intimitet të fortë dhe shpejtësi të shpejtë. Përfshihet një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.

Këtu është rishikimi ynë i thelluar i CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

4. IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish ka një rrjet global me më shumë se 1100 serverë, përfshirë 18 në dy lokacione në të gjithë Brazilin. Shërbimi është i shpejtë, i sigurt dhe i aftë të zhbllokojë prurjet HD me lehtësi. Disa nga shërbimet specifike që zhbllokojnë janë Netflix US, HBO Now, dhe Sling TV.

IPVanish vendos kriptimin 256-bit dhe siguron mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6, si dhe një ndërprerës të vrasjes në internet. Ky ofrues nuk mban asnjë regjistër të përdoruesit. Për më tepër, ai zotëron dhe administron të gjithë serverët në rrjetin e tij – kjo është e ndryshme nga standardi i industrisë së marrjes me qira ose dhënie jashtë të një pale të tretë. Kjo do të thotë se ka një kontroll shumë më të madh të të gjithë trafikut të përdoruesve që rrjedhin përmes infrastrukturës së tij të rrjetit.

IPVanish është një i preferuar me përdoruesit e Kodi për disa arsye. Së pari, u lejon atyre që të shkarkojnë APK Android direkt në pajisjen e tyre. Së dyti, ndërfaqja është miqësore me telekomandë për pajisjet Kodi që i mungon një tastierë dhe miu.

Ky ofrues lejon që 10 pajisje të lidhen njëkohësisht, që është alokimi më bujar në këtë listë. Aplikacionet për Windows, MacOS, Android dhe iOS janë përfshirë.

Pros:

 • Ka serverë në Brazil
 • Lidhje e shpejtë, e sigurt
 • Numër i madh i lidhjeve të njëkohshme
 • Politika pa log

Cons:

 • Bitcoin nuk pranohet
 • Nuk do të zhbllokojë të gjitha shërbimet e transmetimit

FAST DHE PRIVAT: IPVanish ka shpejtësi të shpejtë, përqendrim në intimitetin dhe shumë serverë në Brazil. Ai përfshin një garanci 7-ditore të kthimit të parave me të gjitha paketat.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN ka një numër të vogël të serverëve për të zgjedhur nga përgjithësisht, por Brazili është përfshirë në listën e opsioneve. ’Shtë e shkëlqyeshme sepse shërbimi definitivisht grumbullohet mbi peshën e tij, duke dhënë encryption të ngurta, shpejtësi të flaktë dhe një aftësi mbresëlënëse për të zhbllokuar përmbajtjen.

Në kohën e shkrimit, PrivateVPN ofron 90 servera në 59 vende, me një server të vendosur në Brazil. Për sigurinë, PrivateVPN përdor 256-bit encryption AES së bashku me fshehtësi të përsosur përpara në protokollin OpenVPN. Përfshihen një ndërprerës i vrasjeve në internet dhe mbrojtja e rrjedhjeve.

PrivateVPN është në gjendje të anashkalojë kufizimet në Netflix, BBC iPlayer, ITV Hub dhe shumë më tepër.

Ndërsa mbështetja e klientit nuk është e disponueshme rreth orës, përfaqësuesit janë të ditur dhe të dobishëm. Një llogari e vetme lejon që gjashtë pajisje të lidhen në të njëjtën kohë.

Aplikacionet janë në dispozicion për Android, iOS, Windows dhe MacOS.

Pros:

 • Operon një server të shpejtë në Brazil
 • Asnjë regjistër i përdoruesit
 • Lidhje të shpejta, të besueshme
 • Aftësi të mëdha zhbllokimi

Cons:

 • Rrjeti i vogël i serverëve
 • Ofrues relativisht i papërvojë

BALLA E VARGJE E VARGJET: PrivateVPN ofron një përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit shoqëruar me shpejtësi të shpejtë dhe aftësi të shkëlqyera zhbllokimi. Përfundon këtë ofertë me një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

Këtu është shqyrtimi ynë i plotë i PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

A mund të përdor një VPN falas për të marrë një adresë IP nga Brazili?

VPN falas ekzistojnë në sasi masive në të gjitha ndërthurjet, por masa e theksuar kritike nuk i bën ata të vlejnë për kohën tuaj. Këta ofrues nuk janë të regjistruar në bamirësi dhe duhet të fitojnë para për të paguar shpenzimet kryesore, pagat e stafit, serverët dhe më shumë. Plus ata duhet të gjejnë një mënyrë për të arritur përfitimin e përgjithshëm. Përkundër faktit se nuk është e nevojshme të regjistroheni me një kartë krediti, duhet ta dini se ata do të fitojnë para nga ju disi.

Në të kaluarën, ne kemi parë ofrues të VPN joetik pa minierë të dhënat e përdoruesit dhe shitjen e tyre tek reklamuesit e palëve të treta me para. Të tjerët kanë shfrytëzuar bandwidth për të ndërtuar ushtritë botnet. Aplikacione të tjera falas VPN vijnë me një malware që mund të çojë në humbje të përhershme të të dhënave, shantazhe dhe ikje financiare.

Në minimum, mund të presësh një pjesë të të njëjtave shpejtësi dhe standarde të intimitetit që ofrojnë ofruesit e VPN. Pra, nëse qëllimi juaj është që të transmetoni përmbajtje ose të përdorni llogaritë bankare në internet, nuk do ta arrini atë duke zgjedhur një VPN falas. Përvoja e përgjithshme që ofrojnë shërbime të tilla është shumë e pasigurt, pjesërisht sepse numrat e serverëve janë të kufizuar. Në fakt, me siguri nuk do të gjeni një ofrues VPN falas që ofron serverë në Brazil.

Siç mund ta shihni, është në interesin tuaj më të mirë për të shmangur VPN falas falas. Plus, nëse keni nevojë për një VPN vetëm për një periudhë të shkurtër kohe, mund të ndiqni metodën e rekomanduar në fillim të këtij artikulli për të marrë një VPN me reputacion falas.

Shiko gjithashtu: VPN-të më të mira për Brazilin

A mund të përdor një VPN për të parë televizionin brazilian në internet?

Duke shkarkuar një VPN dhe duke zgjedhur një server në Brazil, adresa juaj IP automatikisht do të drejtohet në vendin e Amerikës së Jugut. Prandaj, çdo faqe në internet dhe aplikacioni për të cilin do të identifikoheni do të supozoni se jeni fizikisht i vendosur në Brazil.

Për shembull, kanalet lokale si Globo, Record, SBT, Band dhe RedeTV! do t’ju lejojë hyrjen në transmetimet e tyre të drejtpërdrejta. Duke thënë këtë, është e mundur që disa kanale të kërkojnë nga ju që të regjistroheni dhe të merrni një emër përdoruesi / fjalëkalim para se të lejoheni të transmetoni përmbajtje live. Ju gjithashtu mund të duhet të siguroni një adresë lokale që procesi të përfundojë. Shtë më mirë të kontrolloni me faqet e veçanta për qartësi.

SHPALLJE: Comparitech nuk inkurajon përdorimin e një VPN për të transmetuar përmbajtje në mënyrë të paligjshme. Ju lutemi këshillohuni me ligjet lokale përpara se të vendosni të filloni këtë rrugë. Nëse keni ndonjë pyetje, është më mirë të bisedoni me një avokat në vendin tuaj të banimit.

Cilat site janë bllokuar në Brazil?

Liria e Internetit në Brazil është vetëm “pjesërisht e lirë”, që do të thotë se ka pengesa për qasje, kufij në përmbajtje dhe shkelje të të drejtave të përdoruesit. Ka pasur raste të aplikacioneve të mesazheve të menjëhershme si WhatsApp të bllokuara në vend me qëllim që të heqin lirinë e shprehjes. Gjykatat më të larta të vendit kanë bërë presion dhe i kanë detyruar autoritetet të bllokojnë aplikacionet e mesazheve të koduara pasi nuk kanë arritur t’i zbatojnë urdhërat për të dorëzuar të dhënat e përdoruesit.

Elsefarë mund të bëj tjetër me një adresë IP të Brazilit?

Një tjetër rast i përdorimit të zakonshëm për një VPN është qasja e sigurt në bankingun online. Një adresë IP e Brazilit do të thotë që ju të jeni në gjendje të regjistroheni në llogarinë tuaj bankare në internet nga Santander Brasil, Citibank Brasil, dhe HSBC Brasil, dhe të tjerët pa rrezik për të ngritur ndonjë flamur të kuq pajtueshmërie ose alarme mashtrimi.

Karakteristikat e kriptimit të një VPN gjithashtu e bëjnë atë një zgjedhje të vështirë për të hyrë në mënyrë të sigurt WiFi publik. Rrjetet e pasigurta të WiFit si ato që gjenden në aeroporte, hotele, qendra dhe dyqane kafeje, shpesh kanë hakerë të pritur. Një lidhje e koduar do t’i mbajë ato në gjatësinë e krahut.

Cilat janë metodat e tjera për të marrë një adresë IP braziliane?

Shërbimet VPN janë një nga disa rrugë që mund të ndërmerrni për të përhapur vendndodhjen tuaj. Një tjetër mundësi është përdorimi i shfletuesit Tor.

Shfletuesi Tor ishte koduar për të ndihmuar mbrojtësit e të drejtave të njeriut, gazetarët dhe informatorët posaçërisht në shtetet totalitare dhe diktaturat ushtarake. Shtë falas për të shkarkuar dhe përdorur dhe dërguar me standarde të nivelit të lartë të kriptimit.

Fatkeqësisht, për shkak se Tor nuk ishte krijuar për të ndihmuar përdoruesit e përditshëm me gjëra të tilla si transmetimi në internet ose hyrja në faqet e internetit të institucioneve financiare, zgjidhja që rezulton është që shfletuesi të jetë i ngadalshëm me dhimbje dhe nuk është një opsion i shkëlqyeshëm nëse thjesht përpiqeni të transmetoni një film apo shfaqje televizive.

Përndryshe, ju mund të përdorni një server proxy falas për të fshehur adresën tuaj të vërtetë IP. Sidoqoftë, e ngjashme me VPN-të e lirë, serverët me proxy funksionojnë me kapele të të dhënave, një përzgjedhje të vogël vendndodhjesh dhe politika të dyshimta për privatësinë.

Ofruesit e transmetimit si Netflix, Hulu dhe Amazon Prime Video kanë qenë duke monitoruar dhe bllokuar proxies për një kohë tani. Jini të gatshëm për zhgënjim të madh nëse planifikoni të përdorni një proxy falas për të parë përmbajtje nga ato faqe.

kredi imazhi: Harta Wikipedia e Brazilit CC BY-SA 2.5

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map