Si të merrni një adresë IP të Rumanisë duke përdorur një VPN

Si të merrni një adresë IP për RumaninëVPN gjithashtu ju lejojnë të anashkaloni kufizimet rajonale. Duke u lidhur me një server në një vend tjetër, mund të ndryshoni adresën tuaj të IP dhe të përdorni shërbime që janë zakonisht të disponueshme vetëm në pjesë të veçanta të botës. Kjo do të thotë që ju mund të përdorni një VPN për të marrë një adresë IP rumune dhe të shfletoni internetin sikur të keni qenë në të vërtetë në Rumani, pavarësisht nga vendndodhja juaj e vërtetë. Përdorimi i një VPN gjithashtu ka përfitimin e mbajtjes së informacionit tuaj të sigurt.


Në kundërshtim me besimin popullor, aktivitetet tuaja në internet nuk janë private. Në fakt, numri i organizatave që mund t’ju monitorojnë është më i madh se sa mund të mendoni: ai përfshin Ofruesin e Shërbimit tuaj të Internetit (ISP), punëdhënësin, administratorin e rrjetit universitar, dhe ndoshta edhe qeverinë, për të përmendur disa. VPN e parandalojnë këtë duke koduar trafikun tuaj, duke e bërë atë të palexueshëm për çdo snoopers të palëve të treta.

Si të merrni një adresë IP rumune jashtë vendit

Me VPN të duhur, marrja e një adrese IP Rumune është në të vërtetë mjaft e thjeshtë.

Ja se si të merrni një adresë IP të Rumanisë me një VPN:

 1. Filloni duke regjistruar një shërbim të përshtatshëm VPN. Rekomandojmë ExpressVPN.
 2. Tjetra, shkarkoni versionin e duhur të aplikacionit për pajisjen tuaj dhe instaloni atë.
 3. Lidhuni me ndonjë nga serverët tuaj rumunë VPN.
 4. Mundohuni të hyni në një sit rumun të bllokuar me gjeo. Duhet të ngarkojë menjëherë, por nëse jo, provoni të pastroni cache dhe cookie-t tuaja përpara se të rifreskoni faqen.

Merrni VPN PAGUAR FALAS: Duhet vetëm një VPN për një kohë të shkurtër? Ndoshta po shkoni me pushime ose po kërkoni të shikoni një ngjarje specifike të bllokuar gjeo-bllokuar jashtë vendit? Në këto raste, thjesht mund të përfitoni nga garancia e kthimit të parave të ExpressVPN 30-ditor. Do të duhet të paguani përpara, por thjesht mund të anuloni në çdo moment gjatë kësaj kohe për një kthim të plotë. Kjo e bën një abonim ExpressVPN pa rrezik.

Do të gjeni shumë informacione për secilin nga ofruesit që shqyrtojmë më poshtë, por në rast se keni pak kohë, këtu është një lista e VPN-ve më të mira për marrjen e një adrese IP nga Rumania:

 1. ExpressVPN: Zgjedhja jonë e parë për marrjen e një adrese IP për Rumaninë! Serverë të shpejtë dhe të besueshëm në 94 vende globale. Aplikacionet janë të sigurta dhe të lehtë për t’u përdorur. Lidhjet mbeten private. Përfshin garanci 30-ditore për kthimin e parave.
 2. NordVPN: Ofruesi i buxhetit me shumë serverë për të zgjedhur. Lidhjet janë private dhe të sigurta.
 3. Cyberghost: Shërbim me kosto të ulët me aplikacione të lehtë për t’u përdorur dhe disa serverë me transmetim të shpejtë.
 4. IPVanish: Zgjedhje e mirë nëse përdorni një telekomandë për transmetim përmes pajisjeve Kodi. I shpejtë dhe i besueshëm.
 5. Surfshark: Ofrues më pak i njohur që ka më pak serverë se ofruesit e tjerë këtu, por mund të transmetojë në HD.

Mos harroni: nëse po përpiqeni të shihni një ngjarje të drejtpërdrejtë, është e rëndësishme të bëni mirë hapat e mësipërm paraprakisht. Nëse asgjë nuk funksionon siç pritej, kjo qasje do të thotë që do të keni kohë të kontaktoni ekipin e ndihmës së klientit të VPN për ndihmë dhe mund të mos ketë nevojë të humbasë ndonjë nga shfaqja juaj.

Numri i madh i VPN-ve konkurruese e bën më të vështirë sesa duhet të gjesh ato më të mirat për një detyrë specifike. Për të gjetur VPN të cilat janë më të mirat për marrjen e një adrese IP Rumune, ne kërkuam shërbime me të gjitha karakteristikat më poshtë:

Kriteret për zgjedhjen e VPN-ve më të mira për një adresë IP rumune

 • Ka të paktën një server (por mundësisht më shumë) në Rumani
 • Përdor kriptim të fortë dhe ofron veçori shtesë të sigurisë
 • Ofron lidhje të shpejta, të besueshme
 • Mos harroni ndonjë informacion që mund të identifikojë përdoruesin
 • Ofron aplikacione për sistemet operative më të njohura

Cilat janë VPN-të më të mira për të marrë një adresë IP të Rumanisë?

Këtu është përmbledhja e plotë e VPN-ve për të marrë një adresë IP për Rumaninë:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN ofron lidhje të besueshme me shpejtësi të lartë dhe qasje në më shumë se 2000 servera në 94 vende, përfshirë Rumaninë. Ky shërbim është mjaft i shpejtë për transmetimin e drejtpërdrejtë të HD, nuk ka kufi të gjerësisë së bandës dhe lejon torrentimin në çdo server. Më tej, ExpressVPN është në gjendje të zhbllokojë një gamë të gjerë të platformave streaming, përfshirë TVR, HBO, dhe Spotify nga jashtë.

Ky shërbim i mban aktivitetet tuaja private duke përdorur encryption 256-bit, një ndërprerës vrasës (në aplikacionet e desktopit) dhe mbrojtje kundër rrjedhjeve DNS dhe IPv6. Shtë e mundur të regjistroheni në mënyrë anonime duke paguar me Bitcoin dhe duke përdorur një adresë emaili të hedhur, por kjo është plotësisht opsionale pasi ExpressVPN nuk regjistron ndonjë informacion personalisht të identifikueshëm gjithsesi. Mbështetja e klientit është në dispozicion përmes 24/7 chat live.

Aplikacionet ExpressVPN janë në dispozicion për MacOS, Windows, Android, iOS dhe Linux. Ky shërbim ofron firmware me porosi i cili e bën më të lehtë instalimin në një ruter të rrjetit.

Pros:

 • Rrjet i madh i serverëve me shpejtësi të lartë
 • Fokus i fortë në siguri
 • Mund të zhbllokoni platforma të ndryshme të njohura jashtë vendit
 • Regjistrimi anonim është i mundur

Cons:

 • Pak më e shtrenjtë

VPN më e mirë për Rumaninë: ExpressVPN është zgjedhja jonë e parë. ’Shtë e shpejtë, vë theks të madh në intimitetin dhe sigurinë tuaj dhe e bën të lehtë bllokimin e shërbimeve rumune si ProTV jashtë vendit. Ekziston edhe një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave që do të thotë se mund ta provoni pa rrezik.

Lexoni rishikimin tonë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ka rrjetin më të madh të çdo VPN kryesore, me më shumë se 5,000 serverë të përhapur në 62 vende (ka 26 serverë me mundësi P2P vetëm në Rumani). Shtë shumë shpejt, duke lejuar përdoruesit të transmetojnë përmbajtje të drejtpërdrejtë të HD në mënyrë të përsosur nga një gamë e madhe e platformave gjeo-bllokuese si ESPN, HBO dhe Digi24. Më tej, NordVPN lejon deri në gjashtë lidhje të njëkohshme, duke e bërë atë një zgjedhje të fortë për ata që kërkojnë të mbrojnë të gjitha pajisjet e tyre menjëherë..

Ky shërbim është tejet i përqendruar në intimitet. Përdor encryption 256-bit, një ndërrues të personalizueshëm vrasës (për të gjitha versionet por me Android), dhe DNS, IPv6, WebRTC dhe mbrojtje për rrjedhjen e përcjelljes së portit për të mbajtur të sigurt trafikun tuaj. Ekzistojnë gjithashtu bllokime automatike të reklamimit, skanimit të keqdashjeve, funksione mbi VPN dhe funksionim shumë-VPN. NordVPN ka një politikë të rreptë mos-prerje dhe ju mund të paguani me Bitcoin për anonimitet shtesë. Biseda live 24/7 është në dispozicion në rast të ndonjë problemi.

NordVPN ka aplikacione për pajisjet Linux, MacOS, Windows, Android dhe iOS. Punon me ruterë wireless të zgjedhur, por duhet të konfigurohet manualisht.

Pros:

 • Rrjet i madh serverash
 • Karakteristika të shumta sigurie
 • Mjaft e shpejtë për transmetim live
 • Affordable

Cons:

 • Koha e lidhjes është pak më e gjatë

MBROJTJEN E KOSTOVE TOW VEANTA: NordVPN ofron një mënyrë me kosto efektive për të marrë një adresë IP rumune. Sshtë shumë shpejt, jep përparësi në sigurinë dhe privatësinë tënde, dhe përfshin një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Këtu është shqyrtimi ynë i plotë i NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost në të vërtetë është i vendosur në Rumani, dhe, në përputhje me rrethanat, ka më shumë serverë rumunë nga çdo VPN tjetër e madhe (61, me mbi 3,000 në 59 vende të tjera). Ajo ofron shpejtësi shumë të madhe dhe madje mund të zhbllokojë në mënyrë të besueshme platforma kokëfortë si Netflix Rumania, duke e bërë atë ideal për ata që kërkojnë të transmetojnë. Me shtatë lidhje të njëkohshme të lejuara, CyberGhost ju lejon të shikoni çfarë të doni, kudo që dëshironi, në cilindo pajisje që dëshironi.

Një pjesë e apelit të këtij VPN është që për shumicën e përdoruesve, kërkohet shumë pak konfigurim. Kriptimi 256-bit, një ndërprerës vrasës, bllokimi i reklamave, skanimi i malware dhe mbrojtja ndaj rrjedhjeve IPv6 dhe DNS janë të gjitha të aktivizuara si parazgjedhje. Ai nuk regjistron asnjë informacion personalisht të identifikueshëm, kështu që aktivitetet tuaja nuk mund të gjurmohen për ju. CyberGhost ofron mbështetje 24/7 mbi bisedën live nëse keni ndonjë problem.

Aplikacionet janë në dispozicion për Android, iOS, Windows dhe MacOS. Instalimi manual kërkohet për Linux dhe ruterët e mbështetur në internet.

Pros:

 • Karakteristikat e para-konfiguruara të sigurisë
 • Mund të zhbllokojë Netflix Rumaninë
 • Shpejtësi shumë të madhe
 • Ideale për përdoruesit e rishtar

Cons:

 • Mungesa e veçorive të personalizueshme

STREAM NETFLIX HYRJE: CyberGhost e lehtëson marrjen e një adrese IP Rumune. Ajo ofron shpejtësi të lartë dhe siguri gjithëpërfshirëse dhe mund të zhbllokojë platformat popullore duke përfshirë Netflix. Ajo madje vjen me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Këtu është rishikimi ynë i thelluar i CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

4. IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish ka më shumë se 1100 serverë në 60 vende (përfshirë dy serverë në Rumani). Me mbështetjen e tij të fortë me shumë platforma dhe shpejtësinë e shpejtë, ky VPN e lehtëson transmetimin dhe shfletimin e sigurt pa marrë parasysh se ku jeni. Më tej, IPVanish lejon deri në 10 pajisje të lidhen menjëherë, ndërsa shumica e rivalëve të tij lejojnë midis tre dhe gjashtë.

Ndërsa aplikacionet e tij janë të lehta, ato nuk do të mungojnë aspak kur bëhet fjalë për sigurinë. Ky shërbim përfshin kriptimin 256-bit, një ndërprerës vrasës (vetëm për versionet në desktop), mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe IPv6, ndërrimin automatik të adresave IP, bllokimin e LAN-it dhe bllokimin e trafikut të OpenVPN. IPVanish është një VPN pa log, do të thotë se nuk ka nevojë të shqetësoheni që veprimtaritë tuaja të gjurmohen tek ju. Po kërkoni ndihmë? Mund të arrini mbështetjen e klientit 24/7 përmes bisedës live.

Aplikacionet IPVanish mund të shkarkohen për Android, iOS, MacOS, Windows dhe Amazon Fire Stick / Fire TV. Duhet të instalohet manualisht në sisteme dhe ruterë të bazuar në Linux.

Pros:

 • Lidhje të shpejta, të besueshme
 • Disa opsione të përparuara të sigurisë
 • Lejohen 10 lidhje

Cons:

 • Përpjekjet për të zhbllokuar disa site streaming

FAST DHE VERSATILE: IPVanish është një shërbim i shpejtë, shumë-platformë me një gamë të gjerë karakteristikash të sigurisë dhe një kufi shumë më të lartë lidhjeje sesa shumica e VPN-ve të tjera. Ajo vjen me një garanci 7-ditore të kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. Surfshark

SurfShark VPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Surfshark.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

Surfshark nuk ka një rrjet aq të madh sa disa nga konkurrentët e tij (aktualisht rreth 500 serverë në 50 vende përfshirë Rumaninë), por prapë ia vlen koha juaj. Ky shërbim është i shpejtë dhe i aftë të zhbllokojë një gamë të mirë të shërbimeve të bllokuara gjeo-bllok jashtë vendit, dhe më e rëndësishmja, nuk ka kufizime në numrin e pajisjeve që mund të lidhni.

Ky VPN ju mban të sigurt duke përdorur encryption 256-bit, një ndërprerës vrasës, bllokimin e reklamave, skanimin e malware dhe mbrojtje kundër rrjedhjeve WebRTC, IPv6 dhe DNS. Kjo nuk është e gjitha, sidoqoftë: ekziston edhe opsioni për të përdorur tunele të ndara, VPN të dyfishta dhe bllokim trafiku për të rritur sigurinë tuaj edhe më tej. Surfshark nuk mban asnjë regjistër, do të thotë se do të jeni pothuajse plotësisht anonim në internet. Biseda live është në dispozicion 24/7 në rast të ndonjë problemi.

Surfshark ka aplikacione për Windows, Android, MacOS, iOS dhe Amazon Fire TV / Fire Stick. Mund të instalohet manualisht në sistemet Linux dhe të zgjidhni ruterët e rrjetit.

Pros:

 • Aplikacione për platforma të ndryshme të njohura
 • Asnjë kufi lidhjeje
 • Politika pa log

Cons:

 • Rrjet mjaft i kufizuar

SIGURIA PA KUFIZUAR: Surfshark përfshin një mori karakteristikash të sigurisë, nuk mban shënime, nuk ka kufi lidhjeje dhe është mjaft i shpejtë për transmetim live në HD. Ai gjithashtu përfshin një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për Surfshark.

Surfshark Coupon Marrëveshje speciale – kurseni 83% + 3 muaj MJETET FALASETDuke zbritur aplikuar automatikisht

Nuk mund të përdor vetëm një VPN falas për të marrë një adresë IP të Rumanisë në vend?

VPN falas mund të jenë një perspektivë tërheqëse por ata në të vërtetë vijnë me disa disavantazhe të mëdha që na pengojnë t’i rekomandojmë ato. Dallimi më i dukshëm është shpejtësia: shërbimet falas zakonisht kanë rrjete mjaft të kufizuar por më shumë përdorues sesa shumica e VPN-ve të paguara. Kjo shkakton ngadalësim të madh të rrjetit, i cili manifestohet si shpejtësi e ngadaltë e shfletimit dhe video që ndalen shpesh në tampon, nëse ngarkojnë fare. VPN falas janë zakonisht të parët që janë në listën e zezë nga mbajtësit e të drejtave të autorit, gjithashtu, kështu që ju mund të mos keni mundësi të hyni në faqen tuaj të zgjedhur.

Ju mund të pyesni veten se si një VPN falas mund të lejojë të ekzistojë. Meqenëse përdoruesit nuk e paguajnë kompaninë drejtpërdrejt, këto shërbime gjejnë mënyra të tjera për të krijuar fitim. Shpesh, ata do të shesin hapësirë ​​reklamash ose do të ofrojnë shpejtësi të rritur për një tarifë mujore, por problemi është se disa shkojnë edhe më tej. Duke ruajtur cookie-t për përcjelljen në pajisjen tuaj, këto kompani mund të mbledhin të dhëna për mënyrën e përdorimit të internetit. Kjo më pas mund t’i shitet reklamuesve më vonë, më së shpeshti, pa dijeninë tuaj.

Mund të jetë e vështirë të gjesh edhe një VPN të sigurt, falas. Në të kaluarën, kemi parë një ofrues të madh të shesë bandën e bandës së përdoruesit të papunë për të ndihmuar në drejtimin e një botnet. Fatkeqësisht, kur VPN-të e njohura përdorin taktikat e hijeve të biznesit, duket se shërbimet më të vogla kanë më shumë prirje të veprojnë në të njëjtën mënyrë; analiza e fundit e mbi 280 aplikacioneve falas VPN tregoi se pothuajse 40% përmbajnë malware, ndërsa 18% nuk ​​përdorën asnjë kriptim, dhe mbi 80% ishin të prekshëm nga rrjedhjet IPv6.

Për të mbajtur veten dhe informacionin tuaj personal të sigurt, ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN me reputacion me një histori të ngritjes në mbrojtje të intimitetit të përdoruesve të tij në vend të një shërbimi falas.

Shiko gjithashtu: VPN më e mirë për Rumaninë

A mund ta shikoj TV Rumaninë jashtë vendit me një VPN?

Shumica e shërbimeve gjeo-bllokuar ekzaminojnë adresën IP të përdoruesit për të parë nëse janë në një vend të caktuar apo jo. Lidhja me një server VPN automatikisht ju jep një adresë IP të re, specifike të vendit, do të thotë që një server rumun ju lejon të shfletoni internetin dhe transmetoni përmbajtjen nga platforma si ProTV, TVR dhe Digi24 sikur të ishit në të vërtetë atje.

Do të zbuloni se disa platforma kanë masa më të përparuara gjeo-bllokuese se të tjerat. Ata mund të përdorin GPS të telefonit tuaj ose të dhënat e vendndodhjes së shfletuesit për të kontrolluar dyfish. Ju mund gjithashtu të kërkohet të siguroni një adresë lokale, numër telefoni ose një mënyrë pagese kur regjistroheni. Nëse normalisht jetoni në Rumani, mund të jeni akoma në gjendje të regjistroheni nga jashtë, por përndryshe, këto shërbime do të jenë shumë të vështira nëse jo e pamundur të regjistroheni për.

Për çfarë tjetër mund të përdor një adresë IP rumune?

Alaratet e automatizuara kundër mashtrimit po bëhen më të zakonshme. Zakonisht, këto nxiten kur një sistem zbulon se keni hyrë në llogari (ose jeni përpjekur të bëni) nga një vend tjetër. Ndërsa janë dizajnuar me qëllime të mira, këto masa nënkuptojnë gjithashtu se kur udhëtoni, ju mund ta gjeni veten të paaftë të hyni në llogarinë tuaj derisa të verifikoni identitetin tuaj. Ju mund të zvogëloni shumë gjasat që kjo të ndodhë duke u lidhur së pari me një server VPN në vendin tuaj.

Rrjetet publike wifi janë të përshtatshme, por rrallë aq të sigurt sa duhet të jenë. Nuk ka asnjë mënyrë të dijë se kush po vëzhgon aktivitetet tuaja, dhe rrjetet publike janë pika kryesore për hakerat që të presin. Më tej, disa faqe në internet mund të jenë të paarritshme përmes rrjeteve të caktuara. VPN jo vetëm që ju lejojnë të parandaloni monitorimin, por ato gjithashtu ju lejojnë të shfletoni internetin lirshëm, madje edhe në vendet me censurë të rreptë në internet.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map