Si të shikoni Sling TV jashtë vendit me një proxy të zgjuar DNS

tv hobe


Shkurtimisht:

 • Shërbimi i Sling TV nuk do të funksionojë jashtë SH.B.A. Ju as nuk mund të hyni në faqen e tyre të internetit.
 • Nëse jeni me pushime ose po punoni jashtë vendit ose jetoni jashtë SHBA, atëherë kjo rrugëdalje do t’ju lejojë të shikoni Sling TV pa marrë parasysh vendndodhjen tuaj.
 • Ne mund të konfirmojmë se kjo metodë funksionon për t’ju lejuar të shikoni TV Sling në Kanada, në Mbretërinë e Bashkuar, në Australi ose kudo tjetër.
 • Ju duhet ta vendosni adresën tuaj IP në SH.B.A., e cila mashtron Sling TV të mendojë se po lidheni me faqen e internetit ose shërbimin e tyre nga brenda Shteteve të Bashkuara
 • Për ta bërë këtë, përdorni një përfaqësues VPN ose Smart DNS. Kjo metodë është një rrugëdalje e përkryer ligjore dhe legjitime. Përdorimi i një VPN është shumë më i lehtë sepse procesi i konfigurimit kur përdorni DNS të zgjuar mund të jetë komplekse.
 • Përdorni një VPN të shpejtë në mënyrë që transmetimi të jetë i qetë. Ato falas nuk do ta shkurtojnë atë. Ne rekomandojme ExpressVPN, e cila është e shpejtë, punon me të gjitha pajisjet e njohura dhe ka një garanci 30-ditore të kthimit të parave.
 • Nëse nuk keni Sling TV, një provë 7-ditore falas është përfshirë për klientët e rinj. Duke përdorur këtë dhe garancinë e kthimit të parave të ExpressVPN, mund të provoni këtë metodë pa rrezik dhe të anulloni të dy nëse është e nevojshme, ose nëse thjesht dëshironi të shihni një javë pa pagesë.
 • Shërbimet e mençura DNS janë më të vështira për t’u vendosur sesa VPN-të, por funksionojnë në më shumë pajisje. Ne ju rekomandojmë të përdorni Overplay, të cilin e kemi testuar plotësisht për këtë metodë.

ExpressVPN

ExpressVPN Sling TV

VPN M B E MIRA P FORR SHQYRTJEN E TV: ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1. Me një rrjet të gjerë të serverëve që është i optimizuar për lidhje me shpejtësi të lartë, është i përsosur për të parë TV Sling. Aplikacione miqësore për përdoruesit për të gjithë sistemet operative. Vështirë të mposhtet intimiteti dhe siguria. Ekziston një garanci 30-ditore për kthimin e parave, kështu që mund ta provoni pa rrezik.

Hollësisht:

Sling TV është një dhuratë hyjnore për hapëse të kordonit që nuk duan të angazhohen në një dietë të gjithanshme të kërkesave të shfaqjeve dhe filmave televizivë. Në veçanti, TV live siç është sporti dhe ngjarje të tjera në kohë reale janë akoma më të përshtatshme për kabllo dhe satelit tradicionale. Dhe ndërsa pothuajse të gjitha shfaqjet televizive përfundojnë në faqet e transmetimit si Netflix, Hulu, dhe Amazon Prime përfundimisht, shumica e tyre ende transmetojnë në TV të thjeshtë të modës së vjetër.

Fatkeqësisht, Sling TV është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara. Edhe nëse blini një abonim në SH.B.A. me një adresë amerikane të faturimit, përdoruesit që udhëtojnë jashtë vendit janë të bllokuar të shikojnë ndonjë prej përmbajtjeve. Ata nuk mund të hyjnë as në faqen fillestare të Sling TV. Në vend të kësaj, përdoruesit jashtë SH.B.A.-së janë përshëndetur me një faqe gabimi “Qasja e mohuar” si kjo: “Pronari i kësaj faqe interneti (www.sling.com) ka ndaluar vendin ose rajonin që adresa juaj IP është në (DE) për të hyrë në këtë website. “

faqe gabimi tv

Për fat të mirë, ka një zgjidhje të thjeshtë. Gjithçka që ju nevojitet është një përfaqësues VPN ose inteligjent DNS

Si të shikoni Sling TV me një VPN

Një VPN, ose një rrjet virtual virtual, shifron të gjithë trafikun tuaj të hyrjes dhe daljes në internet përpara se ta transferoni atë përmes një serveri në një lokacion të largët sipas zgjedhjes suaj. Në këtë rast, thjesht do të lidheshit me një server VPN në SH.B.A. për të marrë një adresë IP Amerikane. Sapo të vendoset lidhja, mund të hyni në Sling TV siç e bëni normalisht nga brenda SH.B.A..

VPN moderne, me reputacion si ExpressVPN e bëjnë këtë proces jashtëzakonisht të lehtë me shumë pak konfigurim ose konfigurim të kërkuar. Thjesht regjistrohu, shkarkoni, instaloni, logoni, zgjidhni një vendndodhje dhe goditni butonin lidhës.

Nëse keni instaluar Sling TV në një pajisje që nuk mbështet VPN, të tilla si një Chromecast, Roku, Apple TV ose Amazon Fire TV, atëherë procesi nuk është aq i thjeshtë, por është akoma i aftë.

Si të shikoni Sling TV me një proxy të zgjuar DNS

Një përfaqësues i zgjuar DNS realizon të njëjtin rezultat si një VPN duke “prishur” vendndodhjen tuaj për ta bërë atë të duket në Sling TV sikur të jeni në SH.B.A. Mekanizmi aktual është pak më ndryshe, pasi prokët e DNS nuk e kodojnë ose nuk e drejtojnë pjesën më të madhe të trafikut tuaj të internetit. Në vend të kësaj, vetëm kërkesat e DNS janë ri-drejtuar në SH.B.A..

DNS, ose sistemi i emrave të domain, është një lloj si libri i telefonit në internet që shoqëron adresat IP me emrat e domain (si www.comparitech.com) dhe vendndodhjet. Si parazgjedhje, shumica e njerëzve përdorin serverin DNS të siguruar nga ofruesi i shërbimit të tyre në internet. Duke ndryshuar në një server DNS në SH.B.A., pajtimtarët mund të zhbllokojnë në mënyrë efektive Sling TV.

Vendosja e një përfaqësuesi të zgjuar të DNS është pak më e komplikuar sesa një VPN, por nuk keni nevojë të instaloni ndonjë program shtesë për ta bërë atë. Për të përdorur një ofrues të zgjuar DNS si Overplay, është vetëm çështje e ndryshimit të cilësimeve të internetit të pajisjes tuaj. Më shumë pajisje mbështesin ndryshimin e serverëve DNS sesa VPN, përfshirë Chromecast, Roku, Amazon Fire TV dhe Apple TV. Nëse preferoni të përdorni njërën nga ato pajisje me Sling TV, një përfaqësues i zgjuar DNS është zgjidhja më e thjeshtë.

Sling kanale dhe pako TV

Paketa themelore e TV Sling, Sling Orange, kushton 20 dollarë në muaj. Ajo vjen me kanalet e mëposhtme (guximtar kanalet janë në Sling Orange por jo Sling Blue):

A&E, Swim Adult, AMC, AXS TV, BBC America, Bloomberg TV, Cartoon Network, CNN, Comedy Central, Disney Channel, El Rey, ESPN, ESPN2, ESPN3, Flama, Rrjeti i Ushqimit, Freeform (më parë Familja ABC), Galavisión, HGTV, History, IFC, Lifetime, Local Now, Maker, Newsy, Polaris +, TBS, TNT, Travel Channel, Viceland (dikur H2)

Sling Blue është hapi tjetër, kushton 25 dollarë në muaj dhe vjen me mbi 40 kanale (guximtar kanalet janë në Sling Blue por jo Sling Portokalli):

A&E, Swim Adult, AMC, AXS TV, BBC America, BET, TV Bloomberg, të lumtë, Rrjeti Cartoon, CNN, Comcast Sportsnet, Komedia Qendrore, El Rey, Flama, Rrjeti i Ushqimit, FS1, FS2, FX, FXX (sipas kërkesës), Galavision, HGTV, History, IFC, Lifetime, Local Now, Maker, Nat Geo Wild, National Geographic, NBC (zgjidhni tregjet), NBCSN, gazetashitës, Rrjeti NFL, Nick Jr., ylli Polar+, rrjetet rajonale sportive FOX (në varësi të vendndodhjes), Syfy, TBS, TNT, Kanali i Udhëtimit, TruTV, Uni Mas, Univision, SHBA, Viceland, FOX (zgjidhni tregjet)

Më në fund, ekziston paketa Sling Orange + Blue, e cila ka të gjitha kanalet e listuara më lart për një total prej më shumë se 60. Kushton 40 dollarë në muaj.

Një provë 7-ditore falas ofrohet nëse regjistroheni me një kartë krediti. Sigurohuni që të anuloni përpara se të mbarojnë shtatë ditët nëse nuk doni të paguani.

Paketat specifike për zhanre gjithashtu mund të shtohen në çdo pajtim. Zakonisht kushtojnë 5 dollarë shtesë në muaj.

Duke anashkaluar ndërprerjet në Sling TV

Në disa raste, veçanërisht me ngjarje live si sporti, disa përmbajtje do të listohen në të zeza në tregjet lokale në Sling TV. Kjo do të thotë edhe nëse jetoni në SH.B.A., ju mund të mos jeni në gjendje të shihni ekipet e vendlindjes tuaj duke luajtur në lojëra të tregut lokal sepse të drejtat janë blerë nga një transmetues rajonal.

Ky nuk është problem nëse keni një përfaqësues VPN ose inteligjent DNS. Thjesht lidheni me një vendndodhje tjetër në Shtetet e Bashkuara dhe ndërprerja nuk duhet të jetë më çështje.

Përdorimi i një VPN në pajisjet e pa mbështetura

Roku, Chromecast dhe Amazon Fire TV

Disa pajisje streaming me bazë Android si Roku, Chromecast dhe Amazon Fire TV nuk kanë ndërtuar në mbështetje të VPN, dhe nuk mund të instaloni një aplikacion VPN të palës së tretë për ta bërë atë për ju. Në këtë rast, do të duhet të vendosni VPN në një router wifi.

Ka dy mënyra për ta bërë këtë. Mënyra e parë dhe më e lehtë është të përdorni një laptop për të krijuar një ruter virtual. Kjo është një lloj si për të krijuar një pikë të nxehtë wifi në smartphone tuaj. Pasi të bëni një ruter virtual, mund të lidhni pajisjen tuaj streaming në laptop, pastaj aktivizoni VPN në atë laptop në mënyrë që të gjithë trafikun të udhëtojë përmes VPN.

Mënyra e dytë është të vendosni VPN direkt në ruterin tuaj wifi në shtëpi fizike. Ky proces ndryshon në varësi të firmware të routerit tuaj.

Mësoni më shumë rreth asaj se si të krijoni një ruter virtual wifi duke përdorur tutorialet tona në Windows dhe Mac.

Apple TV

Apple TV nuk i mbështet VPN-të, por ai ka AirPlay. AirPlay ju lejon të transmetoni gjithçka që është në telefonin tuaj ose Macbook në Apple TV tuaj, të ngjashme me skenarët në Chrome. Ndizni VPN në pajisjen tuaj iOS ose Mac OSX, hapni Sling TV dhe përdorni AirPlay Mirroring për ta marrë atë në Apple TV tuaj.

Alternativa TV me gjemba

Konkurrenti më i afërt i Sling TV në Shtetet e Bashkuara është Playstation Vue. Ashtu si Sling TV, Vue është një shërbim i drejtpërdrejtë i transmetimit të TV në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara. Shtë pak më e shtrenjtë se Sling TV me planin bazë që fillon nga 40 dollarë për më shumë se 60 kanale.

Vue është në dispozicion në PS3, PS4, Amazon Fire TV, Roku dhe Chromecast. Nuk është në dispozicion në shfletuesit e uebit të desktopit, dhe përmbajtja është e kufizuar në celular.

Ata që udhëtonin jashtë kishin shmangur më së miri Playstation Vue edhe nëse keni një VPN. Sony kërkon që gjithmonë të regjistroheni nga rrjeti juaj wifi i shtëpisë në SH.B.A., kështu që ne nuk mund të garantojmë se mund të arrihet nga një vend tjetër edhe me një VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map