Si të shikoni TSN në internet live jashtë Kanadasë me një VPN

Si të shikoni TSN jashtë Kanadasë me një VPN


Siç keni zbuluar me siguri nëse keni provuar të shihni TSN live në internet, përmbajtja e videos TSN nuk është e disponueshme jashtë Kanadasë. Kur hapni një video, shfaqet mesazhi i mëposhtëm:

“Përmbajtja nuk është e disponueshme për t’u parë në rajonin tuaj.”

Gabim i transmetimit në TSN

Kjo do të thotë që do të duhet të vendoseni në Kanada ose të keni një VPN për të hyrë në të.

Pra, çfarë është një VPN dhe si funksionon? Shkurt për Rrjetin Virtual Privat, një VPN mund të përdoret për të rritur sigurinë tuaj në internet dhe për të hyrë në përmbajtje gjeo-kufizuar nga vendet e tjera. VPN funksionojnë duke dërguar trafikun tuaj të internetit përmes një tuneli të koduar në një server VPN diku tjetër në botë. Duke u lidhur me një server VPN në Kanada, ju do të merrni një adresë IP kanadeze, e cila mashtron faqet si TSN të lejojnë të shikosh nga jashtë.

Si të shikoni TSN në internet jashtë Kanadasë me një VPN

TSN nuk duket se ka zbatuar ndonjë masë anti-VPN që do të thotë se është shumë e thjeshtë të shikosh TSN jashtë vendit me një VPN. Ndiqni këto udhëzime hap pas hapi dhe do të jeni duke funksionuar brenda disa minutash.

Ja se si të shikoni TSN live në internet, jashtë Kanadasë:

 1. Regjistrohuni me një nga ofruesit e VPN të listuar – ne rekomandojmë veçanërisht ExpressVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni një nga aplikacionet VPN ose shtesat e shfletuesit.
 3. Hapni aplikacionin VPN dhe zgjidhni një server në Kanada para se të klikoni për t’u lidhur.
 4. Pastroni cookies tuaj për të siguruar që ndryshimet të hyjnë në fuqi.
 5. Shkoni në TSN dhe shkoni te përmbajtja e kufizuar e videos. Duhet të zhbllokohet!

Nëse po pyesni se si ne zgjodhëm VPN-të më të mira për të parë TSN në internet jashtë Kanadasë, këtu është një listë e kritereve kryesore që duhet të plotësonin në mënyrë që të zgjidheshin:

Kriteret për zgjedhjen e VPN-ve më të mira

 • Serverat në Kanada për zhbllokimin e TSN
 • Lidhje të shpejta dhe të besueshme për transmetim
 • Sigurt me një nivel të lartë të kriptimit
 • Mbron privatësinë tuaj me një politikë pa log
 • Chat live dhe mbështetje me email, mundësisht 24/7
 • Lehtë për t’u përdorur me desktop dhe aplikacione celulare

Ne do të mbulojmë secilën nga VPN-të më të mira për TSN më në detaje më vonë. Sidoqoftë, këtu është një përmbledhje e shpejtë në rast se nuk keni kohë të lexoni artikullin e plotë:

VPN më të mira për shikimin e TSN jashtë vendit

 1. ExpressVPN: Zgjedhja jonë # 1 për zhbllokimin e TSN jashtë vendit! Serverë me shpejtësi të lartë në qytete të shumta kanadeze. Zhbllokon TSN, Netflix dhe ESPN. Siguron të dhënat tuaja me kriptim dhe ofron mbështetje live chat 24/7.
 2. NordVPN: Buxheti më i mirë VPN. 450 servera në Kanada. Lidhni deri në 6 pajisje. Punon me shumicën e përmbajtjes përfshirë TSN dhe Netflix. Jo-regjistron VPN me mbështetje 24/7 dhe aplikacione miqësore për përdoruesit.
 3. Cyberghost: Shumë servera kanadezë për shikimin e TSN jashtë Kanadasë. Përdoreni atë për të zhbllokuar Netflix SHBA. Lidhu deri në 7 pajisje. Sigurt pa shkrime dhe enkriptim.
 4. IPVanish: Serverët në Montreal, Toronto dhe Vancouver. Ju lejon të lidhni deri në 10 pajisje njëkohësisht. Punon mirë me Kodi dhe Amazon Fire Stick. Politika pa log.
 5. PrivateVPN: Shërbim i shpejtë VPN për transmetimin e TSN. Gjithashtu zhbllokon Netflix, Amazon Prime Video dhe iPlayer të BBC. Aplikacione miqësore për fillestarët. Lidhni deri në 6 pajisje.
 6. VyprVPN: Servers në dhjetëra vende, përfshirë Kanadanë për të parë TSN jashtë vendit. Ofron mbështetje live chat 24/7. Beenshtë kontrolluar për të provuar se nuk mban regjistrat.

VPN-të më të mira për të parë TSN në internet

Këtu është lista jonë e VPN më të mirë që mund të përdorni për të jetuar transmetimin TSN jashtë Kanadasë:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020un bllokon tsnTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN është VPN më e mirë për zhbllokimin e përmbajtjes së bllokuar nga rajoni në të gjithë botën. Kjo sepse ka një rrjet prej mbi 3,000 serverash. Edhe më mbresëlënëse, këta serverë janë përhapur në 94 vende – shumë më tepër se shumica e VPN-ve. Me aftësi të fortë zhbllokimi, ExpressVPN ju lejon shikoni TSN jashtë Kanadasë dhe hyrni në shërbime të tjera gjeo-bllokuese si Netflix dhe BBC iPlayer. ExpressVPN ka serverë të shpejtë dhe të besueshëm, kështu që do të jeni në gjendje të transmetoni pa ndërprerje.

Nëse kjo është hera e parë që përdorni një VPN, ju jeni në duar të mira. Aplikimet e ExpressVPN janë shumë të lehta për t’u përdorur. Për më tepër, ky VPN vjen me 24/7 chat live dhe mbështetje me email. Pasi e kemi testuar këtë vetë, mund të themi se është një nga më të mirët që kemi hasur. ExpressVPN lejon deri në pesë lidhje të njëkohshme, kështu që nuk kufizoheni vetëm në mbrojtjen e vetëm një pajisje.

Një VPN me cilësi nuk duhet t’ju lejojë të shikoni TSN jashtë vendit, por gjithashtu duhet t’ju mbajë të sigurt në internet. ExpressVPN e merr seriozisht sigurinë tuaj, siç tregohet nga përdorimi i saj i kriptimit AES 256-bit. Karakteristikat e mëtutjeshme të sigurisë përfshijnë një ndërprerës të vrasjes dhe mbrojtje ndaj rrjedhjeve DNS dhe IPv6. Po aq e rëndësishme, ExpressVPN pranon Bitcoin dhe nuk regjistron ndonjë informacion që mund t’ju identifikojë. Si i tillë, është një opsion i shkëlqyeshëm për përdoruesit e ndërgjegjshëm të intimitetit në internet.

Shkarkoni aplikacione ExpressVPN për Windows, Mac, Android, iOS, Linux dhe ruter. Zgjatjet e shfletuesit Chrome dhe Firefox janë gjithashtu të disponueshme.

Pros:

 • Serverë në 94 vende, përfshirë Kanadanë për TSN
 • Zhbllokoni shërbimet përfshirë Netflix dhe Amazon Prime Video
 • Chat live dhe mbështetje me email, 24/7
 • Aplikacione të shkëlqyera miqësore për fillestarët dhe shtesat e shfletuesit
 • Përdor encryption 256-bit AES për të siguruar të dhënat tuaja
 • Nuk mban asnjë regjistër identifikues

Cons:

 • Më e shtrenjta nga opsionet në këtë listë

VPN më e mirë për TSN: ExpressVPN është rekomandimi ynë # 1. Serverët e tij të shpejtë dhe të besueshëm në Kanada lejojnë transmetimin buffer dhe pa vonesë të TSN. Gjithashtu zhbllokon Netflix. Përfshin mbështetje live 24/7 dhe ofron aplikacione miqësore për fillestarët dhe shtesa të shfletuesit. Mund ta provoni pa rrezik, falë garancisë 30-ditore për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPNzhbllokon tsnTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN është një tjetër zgjedhje e shkëlqyeshme për të parë TSN jashtë Kanadasë. Në veçanti, ajo ka një rrjet të gjerë prej mbi 5.200 serverëve, rreth 450 prej të cilëve janë të vendosur në Kanada. Përveçse mund të zhbllokojë TSN, NordVPN punon me Netflix, Amazon Prime Video dhe BBC iPlayer. Ky VPN ofron servera të ndryshëm specialiteti, përfshirë disa që janë optimizuar për ndarjen e skedarëve P2P. Ekziston edhe opsioni i Double VPN për intimitet shtesë.

Mund të përdorni NordVPN në deri në 6 pajisje njëkohësisht. Mbështetja është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live, megjithatë, aplikacionet dhe zgjerimet e shfletuesit të këtij VPN janë të thjeshta për t’u përdorur, kështu që nuk duhet të keni asnjë problem. NordVPN siguron privatësinë tuaj me 256-bit encryption AES, një ndërprerës vrasje, mbrojtje nga rrjedhjet DNS dhe IPv6, dhe një politikë të rreptë mos-logs.

Aplikacionet NordVPN janë në dispozicion për Windows, Mac, Android, iOS, Linux dhe Android TV. Ju gjithashtu mund të shkarkoni shtesë të shfletuesit për Chrome dhe Firefox. Instalimi manual është i nevojshëm për ruterat.

Pros:

 • 450 serverë në Kanada për zhbllokimin e TSN jashtë vendit
 • Një rrjet me më shumë se 5000 servera për zhbllokimin në të gjithë botën
 • Serverë specialiteti për ndarjen e P2P dhe intimitet të përmirësuar
 • Ofron mbështetje live chat 24/7
 • Paketë mbresëlënëse e sigurisë me kriptim dhe politikë të rreptë të mos-logs

Cons:

 • Cilësia e serverëve mund të ndryshojë disi

DREJT BSIA E MIRA P FORR BUCK TUAJ: NordVPN është një mundësi e shkëlqyeshme për ata që kanë një buxhet. 450 serverë në Kanada për zhbllokimin e TSN. Mbi 5,200 serverë në të gjithë botën. Gjithashtu zhbllokon Netflix dhe siguron mbështetje live chat 24/7. Aplikacione miqësore për fillestarët dhe siguri të fortë me politikën e kriptimit dhe mos-logs. Përfshinë një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

3. CyberGhost

Cyberghostzhbllokon tsnTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost ka 176 server në Kanada, duke e bërë atë ideal për zhbllokimin e TSN. Ajo dallon për lidhjet e saj me shpejtësi të lartë të cilat ju lejojnë të rrjedhin pa vonesa ose buffering. Në total, ajo ka një rrjet prej më shumë se 3,700 serverash në 59 vende. Kjo do të thotë që ju mund të përdorni CyberGhost për të zhbllokuar përmbajtjen në të gjithë botën. Në të vërtetë, ajo gjithashtu zhbllokon Netflix SHBA dhe BBC iPlayer. Nëse keni shumë pajisje, vini re se mund ta përdorni këtë VPN për të lidhur njëkohësisht deri në 7 pajisje.

Një tipar veçanërisht tërheqës i CyberGhost është se ai përfshin një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh (shumica e VPN-ve ofrojnë më së shumti 30 ditë). Aplikimet e bëjnë më të lehtë zgjedhjen e një serveri ose aktivizimin e veçorive të ndryshme siç është adblocker. Në përgjithësi, CyberGhost ka një ofertë shumë të fortë sigurie me 256-bit encryption AES, bllokimin e reklamave, skanimin e malware, një ndërprerës automatik vrasës dhe mbrojtje rrjedhje DNS dhe IPv6. Ky shërbim VPN është i vendosur në Rumani dhe ka një politikë të rreptë të mos logjikave.

Ju mund të përdorni CyberGhost përmes aplikacioneve për Windows, Mac, Android, iOS, Amazon Fire Stick / TV TV dhe Android. Zgjatjet e shfletuesit Chrome dhe Firefox janë në dispozicion. Linux dhe ruterët kërkojnë konfigurim manual.

Pros:

 • Shumë serverë të shpejtë për transmetimin e TSN jashtë Kanadasë
 • Zhbllokon shërbimet e transmetimit, përfshirë Netflix SHBA
 • Lidhni deri në 7 pajisje njëkohësisht
 • Përfshihet një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave (më shumë se shumica e VPN-ve)
 • Shumë i sigurt me kriptim dhe një politikë të rreptë të mos-logs

Cons:

 • Nuk mund të zhbllokojë disa shërbime kryesore rrjedhëse

SHPEJTI I MADH: CyberGhost ka lidhje të shpejtë dhe të qëndrueshme për transmetimin e TSN jashtë Kanadasë. Për më tepër, kjo ju lejon të lidheni me 7 pajisje. Gjithashtu përfshin mbështetje 24/7 dhe aplikacione që janë të lehta për t’u përdorur për fillestarët. Sigurohuni me një politikë pa log. Garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje VETIT aplikohet automatikisht

4. IPVanish

IPVanishzhbllokon tsnTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish punon mirë me TSN dhe ka serverë në Montreal, Toronto dhe Vancouver. Ajo ofron shpejtësi të mira për transmetim dhe mund të zhbllokojë platforma si Netflix SHBA. Ky VPN ka afërsisht 1.300 serverë në dhjetëra vende duke përfshirë SH.B.A. dhe MB. Një nga gjërat më të mira në lidhje me IPVanish është që ju lejon të lidhni deri në 10 pajisje njëkohësisht. Kjo ofron një vlerë të madhe për familjet ose ato me shumë pajisje për tu mbrojtur.

Mund të lidheni shpejt dhe lehtë me një server përmes aplikacioneve IPVanish. Për më tepër, ju mund të kërkoni për servera në mënyra të ndryshme duke përfshirë nga vonesa. Nëse keni ndonjë problem, ky ofrues me bazë në SH.B.A. ofron mbështetje live chat e cila është në dispozicion 24/7. IPVanish krenohet me një politikë pa shkrime, si dhe 256-bit encryption AES, pengim OpenVPN, mbrojtje nga rrjedhjet DNS dhe një ndërprerës vrasës që mbron të dhënat tuaja nëse lidhja VPN bie.

Aplikacionet IPVanish janë në dispozicion për sa vijon: desktop (Windows dhe Mac), celular (Android dhe iOS), dhe TV Fire Amazon / Fire Stick. Linux dhe ruterat duhet të konfigurohen manualisht.

Pros:

 • Serverë në qytete të shumta kanadeze për të parë TSN jashtë shtetit
 • Ju lejon të lidhni deri në 10 pajisje njëkohësisht
 • Punon mirë me Kodi dhe Amazon Fire Stick
 • 24/7 mbështetje chat live
 • Mbron intimitetin tuaj me politikën e kriptimit dhe mos-logs

Cons:

 • Me seli në SH.B.A. i cili është anëtar i Five Eyes
 • Nuk ofron shtesë të shfletuesit

10 LIDHJET SIMULTANE: IPVanish ju lejon të siguroni deri në 10 pajisje që është ideale për familjet. Ka serverë në qytete të shumta kanadeze për TSN. Shërbim shumë i sigurt me politikën e kriptimit dhe mos-logs. Shpejtësi të mira për vonesë dhe transmetim pa tampon. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPNzhbllokon tsnTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN është një VPN e shkëlqyeshme për zhbllokimin e përmbajtjes, qoftë TSN, Netflix, apo iPlayer i BBC-së. Përveç të qenit në gjendje të zhbllokoni shumë shërbime gjeo-të kufizuara, ajo ka një rrjet të serverëve shumë të shpejtë në 60 vende, përfshirë Kanadanë (përdoruesit mund të zgjedhin serverët në Toronto ose Vancouver). Ky VPN ju lejon të siguroni deri në 6 nga pajisjet tuaja njëkohësisht dhe vjen me aplikacione shumë të lehtë për t’u përdorur për desktop dhe celular..

Mbështetja e bisedës live e siguruar nga PrivateVPN është e shkëlqyeshme dhe ju lejon të flisni drejtpërdrejt me zhvilluesit. PrivateVPN ka selinë në Suedi dhe siguron siguri me 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një ndërprerës vrasës. Ekziston gjithashtu një politikë mos-logs dhe opsioni për të paguar në Bitcoin për anonimitetin e rritur.

Mund të zhbllokoni TSN jashtë Kanadasë me aplikacionet e PrivateVPN për Windows, Mac, Android dhe iOS. Sidoqoftë, konfigurimi manual kërkohet për Linux dhe ruterat.

Pros:

 • Serverë të shpejtë për transmetimin e TSN, Netflix ose iPlayer të BBC
 • Përdorni deri në 6 pajisje
 • Aplikacione miqësore për fillestarët për platformat desktop dhe celular
 • Qëndroni anonim në internet falë politikës së kriptimit dhe mos-logs

Cons:

 • Një rrjet i vogël me afro 100 server
 • Mbështetja e bisedës live nuk është në dispozicion 24/7, ndryshe nga disa prej rivalëve të saj

FAST P STR NGJITJE: PrivateVPN ka serverë me shpejtësi të lartë për transmetimin e TSN, Netflix, ESPN, dhe më shumë. Ky është një VPN i lehtë për t’u përdorur me programe të shkëlqyera desktopi dhe celular. Përfshin mbështetje live chat dhe ndihmë dhe instalim të largët. Karakteristika e sekretimit dhe vrasjes së kaloni. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

6. VyprVPN

VyprVPNzhbllokon tsnTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.VyprVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

VyprVPN ka një rrjet në rritje të serverëve në dhjetëra vende (përfshirë Kanadanë) në të gjithë botën. Në total, ky VPN ka rreth 700 servera dhe mbi 200,000 adresa IP. Shtë një zgjedhje e mirë për transmetimin pasi shpejtësitë janë mjaft të shpejta për një video pa buffer dhe është në gjendje të zhbllokoni shërbimet kokëfortë si Netflix SHBA, Hulu dhe Amazon Prime Video.

Ky VPN ofron dy lloje të planeve: standardin VyprVPN dhe VyprVPN Premium. Një nga ndryshimet kryesore është se plani standard lejon 3 lidhje të njëkohshme, ndërsa plani premium lejon 5. VyprVPN vjen me mbështetje live chat 24/7 dhe zotëron serverat e vet që do të thotë se nuk do të duhet të mbështetet tek palët e treta. Të dhënat tuaja janë të mbrojtura duke përdorur 256-bit encryption AES, mbrojtje rrjedhje DNS dhe një ndërprerës vrasës. gjithashtu, VyprVPN nuk mban asnjë regjistër dhe është audituar për ta provuar atë.

Aplikacionet VyprVPN janë në dispozicion për Windows, Mac, Android dhe iOS. Do të duhet të ndiqni udhëzimet manuale të konfigurimit për Linux dhe ruterat.

Pros:

 • Zhbllokon shumë site përfshirë TSN, Netflix dhe Amazon Prime
 • Plani i primit ju lejon të keni deri në 5 lidhje të njëkohshme
 • Ofron mbështetje live chat 24/7
 • Audituar për të provuar se nuk mban ndonjë regjistër

Cons:

 • Më pak serverë sesa shumica e VPN-ve në këtë listë
 • Zgjedhje e kufizuar e aplikacioneve dhe asnjë zgjatje e shfletuesit

JO-LOGS VPN: VyprVPN është audituar për të provuar se nuk mban regjistrat. Gjithashtu përdor kriptimin për të mbajtur të dhënat tuaja të sigurta. Serverë të mirë në Kanada për TSN dhe gjithashtu zhbllokon Netflix SHBA. 24/7 mbështetje live chat dhe lejon lidhje të shumta të njëkohshme. Garanci 3-ditore për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për VyprVPN.

VyprVPN CouponShikoni 81% në planin 2 vjeçar DEALDiscount aplikuar automatikisht

A mund të përdor një VPN falas për të parë TSN jashtë Kanadasë?

Shumica e VPN-ve duhet të jenë në gjendje të zhbllokojnë përmbajtjen e kufizuar nga rajoni i TSN. Fatkeqësisht, shumica e VPN-ve falas janë të tmerrshme kur bëhet fjalë për transmetim. Kjo është për shkak se shumë e kufizojnë gjerësinë e bandës tuaj në një përpjekje për të menaxhuar numrin e lartë të përdoruesve dhe një numër të vogël të serverëve. Në të kundërt, VPN-të më të paguara për TSN kanë me qindra apo edhe mijëra servera dhe ofrojnë një bandë të pakufizuar, e cila është ideale për transmetim, si dhe përrua.

Vlen të dihet se ndërsa shumë VPN të lira punojnë me TSN, shumica përpiqen të zhbllokojnë shërbime më të mëdha të transmetimit, siç janë Netflix dhe HBO Go. Për më tepër, VPN-të e lirë shpesh janë shumë të lehta në karakteristika. Ndërsa jo të gjitha tiparet janë thelbësore, disa VPN falas kanë mungesë të veçorive thelbësore të sigurisë përfshirë kriptimin dhe një ndërrues vrasës. Për më tepër, të dhënat dhe aktiviteti juaj mund të regjistrohen dhe shiten tek palët e treta. Nëse dëshironi intimitet, është më mirë të shmangni VPN falas.

Shiko gjithashtu: VPN-të më të mira për Kanada

Farë mund të shikoj në TSN?

Unuditërisht, TSN ka një fokus në përmbajtjen e lidhur me sportin. Kjo përfshin transmetime të drejtpërdrejta dhe të regjistruara të një game të gjerë sportesh. Ka edhe shfaqje bisedash sportive, programim origjinal TSN dhe podcast. Këtu keni një listë të vetëm disa prej sporteve të mbuluara nga TSN:

 • NHL
 • NBA
 • Hokej Kanada
 • MLB
 • futboll
 • Tenis
 • CFL
 • NFL
 • UFC
 • golf
 • për të bërë kaçurrela
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map