Si të shikoni TV YouTube nga kudo

Si të shikoni tv youtube jashtë nesh me një vpn


Si shërbimet më të njohura të transmetimit, YouTube TV gjeo bllokon përmbajtjen e tij. Kjo thjesht do të thotë që ju mund të shikoni vetëm nga një vend specifik, në këtë rast, SH.B.A. Si rezultat, nëse përpiqeni të hyni në përrenj nga jashtë SH.B.A., do të shihni një mesazh që thotë “Na vjen keq, por TV YouTube ende nuk është në dispozicion në zonën tuaj.Megjithatë, ju mund të shihni TV YouTube nga vendet e tjera duke përdorur një VPN.

Kur lidheni me një VPN, ju jepet një adresë IP e përkohshme, specifike për rajonin. Kjo ju lejon të prishni vendndodhjen tuaj dhe të mashtroni faqet e internetit për të besuar se jeni vendosur diku tjetër. VPN-të kanë edhe përparësi të tjera: ato zvogëlojnë rrezikun e shkaktimit të masave të automatizuara të parandalimit të mashtrimit kur të përdorni shërbimin tuaj bankar në internet nga një vend tjetër. Për më tepër, për shkak se VPN kodojnë trafikun tuaj, ata ndalojnë palët e treta si hakerat ose Ofruesin tuaj të Shërbimit të Internetit (ISP) të monitorojnë aktivitetet tuaja.

Ne mbulojmë shumë detaje për secilin nga ofruesit e VPN më poshtë, por nëse thjesht po kërkoni një përmbledhje të shpejtë, këtu është lista jonë e VPN-ve më të mira për transmetimin në YouTube nga kudo:

 1. ExpressVPN Zgjedhja jonë kryesore për YouTube! Një rrjet i madh i serverëve super të shpejtë që janë të aftë për shpejtësi HD. Lidhje të sigurta dhe private. Garancia për 30 ditë kthim parash përfshirë.
 2. Cyberghost Ofruesi më i mirë i buxhetit. Ka lehtësi për të instaluar aplikacione. Disa serverë të shpejtë gjithashtu.
 3. NordVPN Një përmbledhës i mirë me shumë servera që mund të trajtojnë transmetimin HD. Asnjë regjistër i mbajtur dhe intimitet i nivelit të lartë.
 4. IPVanish Lejon deri në 10 lidhje të njëkohshme në një llogari. Shpejtësi të mira për transmetim.
 5. PrivateVPN Serverë të shpejtë dhe zhbllokojnë shumicën e shërbimeve streaming, por kanë nevojë për më shumë serverë.

Si të transmetoni TV YouTube jashtë vendit me një VPN

Fillimi është i thjeshtë, edhe nëse nuk keni përdorur kurrë një VPN më parë. Ju mund ta mashtroni TV YouTube-in të mendoni se jeni i vendosur në SH.B.A. dhe të filloni transmetimin nga çdo vend ndërkombëtar. Ja si.

Thjesht ndiqni këto hapa për të parë TV YouTube me një VPN:

 1. Filloni duke regjistruar një shërbim të përshtatshëm VPN (rekomandojmë ExpressVPN).
 2. Tjetra, instaloni programin VPN. Shumica e shërbimeve ofrojnë aplikacione për Windows, MacOS, iOS dhe Android, prandaj sigurohuni që të merrni versionin e duhur.
 3. Hyni në aplikacionin VPN.
 4. Lidhuni me një nga serverët tuaj VPN në SH.B.A..
 5. Nëse nuk e keni tashmë, krijoni një llogari në TV YouTube. Vini re se kjo do të kërkojë një metodë pagese të lidhur me një adresë amerikane.
 6. Provoni të ngarkoni videon në YouTube TV. Ajo duhet të fillojë të luajë pothuajse menjëherë, por nëse jo, provoni të rifreskoni faqen ose të pastroni cache dhe cookies të shfletuesit tuaj.

Nëse dëshironi të shihni një shfaqje specifike drejtpërdrejt, ju rekomandojmë të kryeni hapat e mësipërm para se të transmetohet. Kjo ju jep kohë të kontaktoni mbështetjen e klientit nëse ndonjë gjë nuk funksionon siç është menduar dhe do të thotë që mund të mos ju duhet të humbasni një pjesë të shfaqjes tuaj të preferuar.

SI T TO BNI FALAS PREMIUM VPN: Nëse keni nevojë për një VPN vetëm për një kohë të shkurtër, për shembull, nëse jeni duke shkuar me pushime ose doni të shikoni një ngjarje të kufizuar gjeografikisht, mund të përdorni garancinë e kthimit të parave të ExpressVPN, 30 ditë. Ju do të duhet të paguani përpara, por mund të anuloni në çdo pikë për të marrë një kthim të plotë, duke e bërë atë në mënyrë të efektshme një provë 30 ditore falas.

Gabimi në “proxy tv vtn tv zbuluar”

Nëse shihni mesazhin “zbuluar proxy tv youtube tv vpn”, YouTube TV ka zbuluar dhe bllokuar VPN-në tuaj. Në kohën e testimit, VPN-të e listuara në këtë artikull janë duke punuar. Sidoqoftë, është një situatë mace dhe miu me YouTube që bllokon VPN dhe VPN që zbatojnë rrugë pune.

Ndërsa të gjitha VPN-të janë të ndjeshme ndaj blloqeve, ne rekomandojmë ExpressVPN pasi që ka provuar të jetë më e besueshme në shmangien e blloqeve VPN nga një mori e tërë e shërbimeve streaming. Ajo gjithashtu ofron një garanci për 30 ditë kthim parash nëse e shihni se është e bllokuar.

Si të zgjidhni VPN-në e duhur për YouTube TV

Me kaq shumë shërbime të ndryshme VPN në dispozicion, mund të jetë e vështirë të zgjidhni vetëm një. Disa ofrojnë rrjete të zgjeruara të serverëve, ndërsa të tjerët mund të japin përparësi në shpejtësinë, sigurinë ose aftësinë për të zhbllokuar një gamë më të madhe shërbimesh. Për të gjetur VPN-të më të mira për TV YouTube, ne kërkuam shërbime që plotësojnë kriteret më poshtë:

 • Mund të zhbllokojë TV YouTube dhe shërbime të ngjashme nga jashtë.
 • Ka një rrjet të gjerë, me disa serverë amerikanë për të zgjedhur.
 • Përdor kriptimin e fuqishëm dhe ofron mundësi të tjera sigurie.
 • Nuk regjistron ndonjë informacion personalisht të identifikueshëm.
 • Ka dy aplikacione celular dhe desktop, me ndryshime minimale midis secilës version.

VPN më të mira për YouTube TV

Më poshtë, do të gjeni listën tonë të VPN që ju rekomandojmë për YouTube TV:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020Unbllokon YouTubeTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN ka serverë në 20 qytete të ndryshme të SH.B.A.-së (dhe më shumë se 2,000 globalisht), që do të thotë se nuk mund ta përdorni vetëm për të hyrë në TV YouTube, por do të jeni në gjendje të shikoni transmetime të ndryshme të qytetit ose të shtetit. Ky VPN është ideal për transmetim: është mjaft i shpejtë për të parë përmbajtje HD live pa ndonjë tampon të dukshëm, dhe madje ju lejon të zhbllokoni platforma si Netflix, Hulu dhe Sling TV nga jashtë.

Kriptimi 256-bit është aktivizuar si parazgjedhje, dhe ExpressVPN i mban aktivitetet tuaja private duke përdorur mbrojtjen e rrjedhjes DNS dhe IPv6, një ndërprerës vrasës (vetëm për aplikacione desktop) dhe fshehtësi të përsosur përpara. Asnjë informacion personalisht i identifikueshëm nuk është regjistruar, kështu që nëse paguani me Bitcoin dhe përdorni një adresë poste elektronike kur të regjistroheni, do të jeni në mënyrë efektive të pasakta. Nëse keni ndonjë problem, mbështetja e klientit është në dispozicion përmes bisedës live 24/7.

Ky shërbim ofron aplikacione për Linux, MacOS, Windows, iOS dhe Android. Instalimi manual është i nevojshëm për ruterët e rrjetit të mbështetur, por kjo mund të bëhet shpejt dhe me lehtësi me firmwarein e personalizuar të ExpressVPN.

Pros:

 • Serverë të shpejtë të shkëlqyeshëm për transmetim me cilësi HD
 • VPN më e besueshme për shërbimet e transmetimit
 • Karakteristikat kryesore të sigurisë në industri
 • Aplikacione të dizajnuara mirë celular dhe desktop
 • Asnjë regjistër trafiku
 • 24/7 Mbështetje e klientit në chat live

Cons:

 • Duket shumë më e shtrenjtë se disa nga konkurrentët e saj

Rezultati ynë:

4.5 jashte 5

VPN më e mirë për ju: ExpressVPN është zgjedhja jonë kryesore. Drejton rrugën për zhbllokimin e vendeve me streaming. Shpejtësi të jashtëzakonshme për shikimin HD pa buffer dhe sigurinë dhe intimitetin total. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. CyberGhost

CyberghostZhbllokon YouTubeTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost funksionon pak më ndryshe nga shumica e VPN-ve në atë që ju mund të zgjidhni vetë një server ose të specifikoni një detyrë (siç është zhbllokimi i faqeve të transmetimit ose shfletimi në mënyrë anonime) dhe të ketë një server të përshtatshëm të caktuar për ju. Ajo ofron mbi 5,000 serverë me shpejtësi të lartë në të gjithë botën, me më shumë se 1.000 prej tyre në SH.B.A.. Me aftësinë për të lidhur deri në shtatë pajisje menjëherë, CyberGhost e lehtëson qasjen në çdo gjë që dëshiron, kudo që të duash.

Ky shërbim përdor shifrimin 256-bit, si dhe DNS, IPv6, përcjelljen e portit dhe mbrojtjen e rrjedhjeve të WebRTC për të mbajtur të sigurt trafikun tuaj. Ai përfshin një ndërprerës vrasës në çdo version të softuerit, një bllokues reklamash dhe një skanues anti-malware.

CyberGhost nuk regjistron ndonjë informacion personalisht të identifikueshëm, dhe pranon Bitcoin për anonimatin maksimal. Ky VPN vjen me aplikacione Android, Windows, MacOS dhe iOS miqësore për përdoruesit. Instalimi manual është i nevojshëm për ruterët e zgjedhur të internetit.

Pros:

 • Aplikimet janë të lehta për t’u instaluar dhe përdorur – një mundësi e mirë për fillestarët
 • Testimi zbuloi shpejtësi mbresëlënëse për transmetimin
 • Siguri e mirë dhe ata nuk i ruajnë regjistrat e veprimtarisë së përdoruesit
 • Asnjë problem nuk zhbllokon Netflix-in e SHBA, iPlayer-in e BBC-së dhe më shumë

Cons:

 • Më pak i përshtatshëm për përdoruesit e energjisë që kanë nevojë për forma më të sofistikuara

Rezultati ynë:

4 jashte 5

Zgjedhja më e mirë e BUXHETIT: CyberGhost është i shpejtë dhe i përballueshëm Ka një set të thjeshtë me kredencialet e intimitetit. Transmeton video HD me besueshmëri. Garanci e kthimit të parave 45-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

3. NordVPN

NordVPNZhbllokon YouTubeTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN krenohet me një rrjet me më shumë se 5000 servera në të gjithë botën, me grupe në 20 qytete të ndryshme të SHBA. Me serverë të specializuar që ofrojnë shërbime për përdoruesit që duan të ndajnë skedarë, të hyjnë në Tor ose lojë pa frikë nga sulmet DDoS, është një VPN e fortë për qëllime të përgjithshme. Sidoqoftë, është gjithashtu e shkëlqyeshme për transmetim falë shpejtësive të larta dhe aftësive të shkëlqyera të zhbllokimit. NordVPN mund të zhbllokojë platforma si Netflix, BBC iPlayer dhe natyrisht, YouTube TV, nga kudo në botë.

Ky shërbim përdor encryption 256-bit dhe përfshin një gamë të gjerë opsionesh shtesë të sigurisë. Ekziston një ndërprerës vrasës i veçantë për aplikacionin, një veçori VPN e dyfishtë, një bllokues automatik i reklamave, një skanues i malware dhe mbrojtje ndaj rrjedhjeve WebRTC, IPv6 dhe DNS. Ky VPN ka një politikë të rreptë të mos-logs, kështu që ju mund të siguroheni se aktivitetet tuaja do të mbeten private në çdo kohë.

NordVPN ka aplikacione për pajisjet Windows, Android, MacOS, iOS dhe Linux. Sidoqoftë, duhet të konfigurohet manualisht në ruterët wireless.

Pros:

 • Mjaft i shpejtë për transmetimin HD dhe zhbllokon përmbajtjen popullore
 • Kriptimi i fortë dhe asnjë regjistër nuk bëjnë siguri dhe intimitet të lartë
 • Lejon 6 lidhje të njëkohshme në një llogari
 • Aplikacione për Windows, MacOS, iOS, Linux dhe Android

Cons:

 • Nuk mund të lidhet me një server të veçantë, duhet të zgjedhësh një vendndodhje

Rezultati ynë:

4.5 jashte 5

VLERA DHE PERFORMANCA: NordVPN është një zgjedhje e mirë për vlera. Një përmbledhës i mirë që funksionon mirë me faqet streaming si YouTube. Karakteristikat e ngurta të sigurisë dhe intimitetit dhe strehojnë deri në 6 pajisje. Përfshin një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

4. IPVanish

IPVanishZhbllokon YouTubeTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish ka qenë prej kohësh një e preferuar për transmetim falë rrjetit të saj të gjerë të serverëve dhe mbështetjes së fortë për shumë platforma. Aktualisht ka më shumë se 1.300 serverë në 60+ vende, përfshirë 520 në SH.B.A. IPVanish është mjaft e shpejtë për të parë transmetime të drejtpërdrejta me definicion të lartë pa ndërprerje dhe mund të zhbllokojë me siguri shërbimet e YouTube. Më tej, ky shërbim lejon deri në dhjetë lidhje të njëkohshme, duke e bërë atë një zgjedhje të fortë për ata që kërkojnë të mbrojnë të gjitha pajisjet e tyre menjëherë.

Në pjesën e përparme të sigurisë, ka kriptim 256-bit, një ndërrues vrasës (si në versionet e lëvizshme ashtu edhe në desktop) dhe mbrojtjen e rrjedhjeve DNS dhe IPv6. IPVanish gjithashtu përfshin disa karakteristika shumica e VPN-ve të tjera. Ju mund të bllokoni trafikun lokal, për shembull, ose të bllokoni trafikun OpenVPN. Meqenëse IPVanish nuk regjistron ndonjë informacion që mund t’ju identifikojë dhe lejon përdoruesit të ndërrojnë adresat IP rregullisht, kjo i bën përdoruesit shumë të vështirë të gjurmohen në internet. Mbështetja është në dispozicion përmes bisedës live, 24/7, në rast të ndonjë problemi.

IPVanish ka aplikacione të lehta për Windows, MacOS, Amazon Fire, Android dhe iOS. Pajisjet Linux dhe zgjidhni ruterët wireless janë mbështetur, por duhet të konfigurohen manualisht.

Pros:

 • Shpejtësi mbresëlënëse 4K e arritjes gjatë testimit
 • Preferuar nga Kodi dhe Firestick TV për aplikacionet e tij miqësore nga distanca
 • Ju lejon të lidhni 10 pajisje menjëherë

Cons:

 • Punon me YouTube, por lufton të zhbllokojë platformat më të mëdha të transmetimit

Rezultati ynë:

4 jashte 5

Deri në 10 pajisje: IPVanish është e shkëlqyeshme për familjet dhe lidhje të shumta. Zhbllokon YouTube, por nuk mund të zhbllokojë aq shërbime transmetuese sa rivalët më të lartë në këtë listë. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. PrivateVPN

PrivateVPNZhbllokon YouTubeTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN është ideal për transmetim live falë aftësive të shkëlqyera të zhbllokimit dhe shpejtësive të mëdha. Ka rreth 80 servera globalisht, dhe 10 prej tyre janë në SH.B.A. (në 10 shtete të ndryshme). Ky shërbim nuk ka probleme me transmetimin e përmbajtjes HD në platforma si YouTube TV, Netflix, dhe Hulu, edhe nga jashtë. Me gjashtë lidhje të njëkohshme të lejuara, PrivateVPN ju lejon të mbroni të gjitha pajisjet tuaja më të përdorura me një llogari të vetme.

Ky VPN ka një politikë të rreptë të mos-logs dhe pranon Bitcoin, do të thotë që mund të regjistroheni në mënyrë anonime për sa kohë që përdorni një adresë emaili të disponueshëm. Përdor encryption 256-bit si parazgjedhje, përfshin një ndërprerës vrasës që ndalon trafikun kur lidhja juaj është e humbur, dhe mbron nga rrjedhjet WebRTC, DNS dhe IPv6. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live, dhe me lejen tuaj, stafi madje mund të instalojë nga distanca softuerin për ju.

Ky shërbim përfshin aplikacione të dedikuara Android, iOS, Windows dhe MacOS. PrivateVPN gjithashtu punon në sisteme dhe ruterë të bazuar në Linux por kërkon së pari konfigurimin manual.

Pros:

 • Shpejtësitë janë mjaft të mira për transmetim me cilësi të lartë
 • Fitimi i një reputacioni të fortë për listën në rritje të vendeve që zhbllokojnë
 • Mund të lidhë deri në gjashtë pajisje njëkohësisht

Cons:

 • Biseda live shkon jashtë linje për dy orë në ditë
 • Rrjet i ri me numër më të vogël të serverëve për të zgjedhur

Rezultati ynë:

4.5 jashte 5

SPEEDI I MIR I STREAMING: PrivateVPN është vazhdimisht i besueshëm. E mirë për përdorim të qëllimeve të përgjithshme dhe transmetim HD. Mund të bëjë me të pasur më shumë serverë dhe i mungon mbështetja 24/7. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

A mund ta zhbllokoj TV YouTube me një VPN falas?

VPN falas shpesh pretendojnë se ofrojnë të njëjtin nivel shërbimi si rivalët e tyre premium, por kjo është larg nga realiteti. Këto VPN zakonisht kanë baza shumë më të mëdha të përdoruesve por më pak serverë për të përhapur ngarkesën. Si rezultat, ju mund të prisni shpejtësi jashtëzakonisht të ngadaltë të shfletimit dhe videot që belbëzojnë, kanë rezolucion të ulët dhe shpesh ndalen në buffer. Për më tepër, pasi YouTube është një nga shërbimet më të mëdha të transmetimit në botë, nuk ka gjasa që një VPN falas të jetë në gjendje të anashkalojë masat e tij gjeo-kufizuese në radhë të parë.

Mbajtja e një rrjeti ndërkombëtar të serverëve është e kushtueshme, kështu që si mund të lejojnë VPN të lirë të operojnë? E vërteta është se ata kanë gjetur mënyra të ndryshme për të përfituar nga përdoruesit e tyre, qoftë duke vendosur reklama në faqet që vizitoni, ose duke përdorur cookie-t për të grumbulluar një dosje të detajuar të aktiviteteve tuaja në internet. VPN janë krijuar për të rritur privatësinë tuaj në internet, por duke shitur të dhënat tuaja palëve të treta të panjohura pa dijeninë tuaj, shërbimet falas mund të zvogëlojnë në të vërtetë.

Shtë gjithmonë e vështirë të zgjedhësh që të përdorësh VPN, por është edhe më e vështirë me një shërbim falas. Sipas një studimi të vitit 2015, Google Play Store pret dhjetra aplikacione të supozuara VPN që në të vërtetë instalojnë keqdashës në pajisjen tuaj. Edhe nëse gjeni një shërbim në dukje të ligjshëm, ka një shans të mirë që nuk e kripton trafikun tuaj ose mbron nga rrjedhjet IPv6. Shërbimet e njohura nuk garantojnë as sigurinë tuaj, pasi kemi zbuluar kur Hola u kap duke shitur bandwidth të përdoruesit për të ndihmuar në drejtimin e një botnet.

Për të qëndruar sa më të sigurt të jetë e mundur, ne rekomandojmë të përdorni një VPN me reputacion me një politikë të qartë, të parë të përdoruesit të intimitetit.  

A mund të regjistrohem në TV YouTube nga jashtë?

YouTube TV nuk ka gabim në VPN

Megjithëse TV YouTube është teknikisht i disponueshëm vetëm në SH.B.A., në të vërtetë është e mundur të regjistroheni nga kudo tjetër për sa kohë që keni një llogari PayPal. Kur përdorni një kartë krediti ose debiti për të paguar, YouTube TV kërkon që ajo të regjistrohet në një adresë të SH.B.A.-së, por ndryshe nga shumë shërbime të ngjashme, YouTube TV nuk kontrollon për të parë nëse keni një llogari PayPal Amerikan.

A nuk dëshironi që pagesa të merren përmes PayPal? Ekziston një mundësi e tretë pagese, ajo që nuk i është prezantuar përdoruesit gjatë regjistrimit: Kartat e dhuratave të Google Play. Thjesht hyni në të njëjtën llogari të Google Play me të cilën jeni regjistruar në YouTube TV, riblerni një kartë dhuratë dhe nëse keni mjaft kredi, do të zbuloni se ky shërbim zbrit tarifën e pajtimit nga bilanci juaj në vend që të ngarkoni kartën tuaj ose PayPal llogari.

Farë mund të shikoj në TV YouTube?

YouTube TV aktualisht ofron 73 kanale të ndryshme si pjesë e pajtimit të tij standard dhe ka një tetë shtesë që mund të shtohen për një pagesë të vogël shtesë. Më poshtë, ne kemi renditur disa nga rrjetet më të njohura të këtij shërbimi:

 1. ABC
 2. AMC
 3. CBS
 4. Disney Channel
 5. ESPN
 6. FOX
 7. MLB
 8. NBC
 9. SyFy
 10. TNT
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map