VPN më të mirë Netflix Itali (Netflix Italia) kështu që të mund të shikoni jashtë vendit

netflix italy 2


Zakonisht, kur flasim për zhbllokimin e Netflix, ne po i referohemi Netflix të SHBA. Pas të gjitha, katalogu amerikan i shfaqjeve ka zgjedhjen më të madhe të shfaqjeve më të reja televizive. Por vendet e tjera kanë përmbajtjen e tyre ekskluzive edhe në Netflix. Katalogu i Netflix i Italisë përfshin si tituj ndërkombëtarë ashtu edhe vendorë, përfshirë Amiche da Morire, Generazione 1000 Euro dhe Realitetin.

Netflix Italy gjithashtu ofron titra dhe dublime italiane në pjesën më të madhe të përmbajtjes, duke e bërë atë të preferueshëm për italianët që udhëtojnë jashtë vendit.

Përdoruesit që përpiqen të shikojnë Netflix Italia nga jashtë Italisë do të ridrejtohen automatikisht në versionin aktual të vendit të tyre të Netflix. Për të hyrë në Netflix Itali, do t’ju duhet një adresë IP italiane. Një adresë IP është një identifikues unik për pajisjen tuaj që përdoret për përafrimin e vendndodhjes tuaj.

Mënyra më e mirë për të marrë një adresë IP italiane është të përdorni një VPN. Një Rrjet Virtual Privat kripton të gjithë trafikun e internetit të një pajisjeje dhe e drejton atë përmes një serveri ndërmjetës në një vendndodhje të zgjedhjes suaj. Kjo maskon adresën tuaj IP të vërtetë me atë të përdorur nga serveri, i cili në këtë rast do të ishte i vendosur në Itali.

Netflix ka listuar në të zezë shumë serverë VPN nga qasja në përmbajtjen e saj. Përpjekja për të parë Netflix Itali me një VPN të ndaluar do të rezultojë në mesazhin e mëposhtëm të gabimit:

“Ops! Qualcosa è andato storto… Errore – streaming. Sembra che tu stia usando un unblocker o un proxy. Disattiva questi servizi e riprova.

Ose, në anglisht:

“Po, diçka shkoi keq … Gabim i rrjedhës. Duket se po përdorni një zhbllokues ose përfaqësues. Ju lutemi fikni cilindo nga këto shërbime dhe provoni përsëri. “

VPN-të më të mira për shikimin e Netflix Italian

Një pjesë e vogël e VPN-ve janë akoma në gjendje të anashkalojnë gabimin e proxy Netflix në Itali dhe ne marrim disa detaje, por nëse nuk mund të lexoni deri në fund, ne kemi kurorëzuar këtë listë të VPN-ve më të mira për Netflix Italy:

 1. ExpressVPN Zgjedhja jonë kryesore. Serverët në Itali nuk kanë asnjë problem kur zhbllokojnë Netflix Italia dhe pothuajse të gjitha vendet e tjera të transmetimit. Shpejtësitë janë mbresëlënëse dhe intimiteti dhe siguria janë parësore. Ato përfshijnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore.
 2. NordVPN Mundësia e buxhetit. Serverët në Itali janë mjaft të aftë të zhbllokojnë Netflix me shpejtësi të mirë. Karakteristikat e mira të intimitetit.
 3. PrivateVPN Zhbllokon Netflix me lehtësi, por kërkon konfigurimin manual të ruterave.

Ne i bazuam zgjedhjet tona në kriteret e mëposhtme:

 • Serverë italianë që mund të anashkalojnë gabimin e proxy Netflix
 • Lidhje të shpejta dhe të qëndrueshme për transmetimin HD pa ndërprerje
 • Standarde të forta të sigurisë dhe politikës së privatësisë
 • Mbështetje e shpejtë dhe kompetente e klientit
 • Mbështet lloje të shumta pajisjesh

Vini re se kemi testuar këto VPN me Netflix në një shfletues në internet. Ne nuk mund të garantojmë se ata do të punojnë me aplikacionin Netflix në pajisjet e lëvizshme ose të transmetimit të mediave.

E lidhur: VPN më e mirë për Rai TV në mënyrë që të mund të shikoni RaiPlay jashtë vendit

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020Un bllokon Netflix ItaliaTestuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN kohët e fundit shtoi mundësinë për të zhbllokuar Netflix Italinë në një listë tashmë të gjatë të siteve dhe aplikacioneve të bllokuara gjeo-bllok. Të tjerët përfshijnë Netflix SH.B.A., Mbretërinë e Bashkuar, Kanada, Japoni dhe Francë, iPlayer të BBC, HBO, Amazon Prime Video dhe Hulu. Thjesht pyesni mbështetjen e bisedës drejtpërdrejtë se cilat serverë mund të zhbllokojnë Netflix Itali, ose thjesht ta kuptoni atë duke provuar dhe gabuar (ka vetëm dy lokacione për të zgjedhur në Itali). ExpressVPN është mjaft e shpejtë për të transmetuar pa buffering në cilësi të lartë.

Përtej zhbllokimit, ExpressVPN është një ofrues i shkëlqyeshëm i gjithanshëm. Ajo ofron një siguri të fuqishme, një politikë pa shkrime dhe mbrojtje më të mirë në klasë. Kompania operon mbi 3,000 serverë në 94 vende. Subsdo abonim vjen me shërbimin e zgjuar të Proxy DNS të MediaStreamer, i cili mund të zhbllokojë faqet e mbyllura gjeo-kyç në pajisjet që nuk mbështesin VPN, të tilla si Apple TV dhe tastierat e lojërave.

Ju mund të lidheni deri në tre pajisje menjëherë, me një pajtim standard. Aplikacionet janë të disponueshme për Windows, MacOS, iOS, Android, Amazon Fire TV, Linux dhe disa ruterë wifi.

Pros:

 • Operon serverë të shpejtë në Cosenza & Milano, i shkëlqyeshëm për transmetimin e shfaqjeve italiane jashtë vendit
 • Aftësi të shpejtë për të luajtur video HD pa zhurmë
 • Më e mira në sigurinë e klasës dhe intimitetin
 • Mbështetjen e klientit në chat live ju ka mbuluar
 • Aplikacione për Windows, MacOS, Android, iOS dhe Linux

Cons:

 • Pak më e shtrenjtë se disa rivalë

VPN më e mirë për Netflix Itali: ExpressVPN është zgjedhja jonë numër një. Me siguri zhbllokon përmbajtjen Netflix nga Italia me titra shqip. Kryen gjithashtu shkëlqyeshëm me shumicën e shërbimeve streaming, ndërsa siguron shpejtësi të jashtëzakonshme për shikimin HD pa buffer. Siguri dhe intimitet total. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. NordVPN

NordVPNZhbllokon Netflix ItaliaTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN nuk e rendit Netflix Italian në listën e vendeve ku mund të zhbllokojë shërbimin e transmetimit, por ne kemi qenë në gjendje të lidhemi dhe të shikojmë me sukses Netflix Italian nga Kanada në testimin tonë. Nord operon 50 serverë në Itali, dhe ne kemi qenë në gjendje të anashkalojmë gabimin e proxy kur lidhemi me atë më të njohur (ngarkesa e serverit tregohet në aplikacion). NordVPN gjithashtu zhbllokon Netflix në SH.B.A., Francë, Indi, Hollandë, Gjermani dhe Australi. Shërbime të tjera të transmetimit, si HBO Tani, iPlayer BBC dhe Hulu gjithashtu mund të zhbllokohen nga vendet e tyre përkatëse.

NordVPN përdor encryption në shkallë ushtarake për të parandaluar hakerat dhe ISP-në tuaj që të mos veprojë në aktivitetin tuaj. Ndërmarrja kontrollon një politikë të vërtetë shkrimesh zero, do të thotë se nuk mban asnjë informacion në lidhje me mënyrën e përdorimit të shërbimit. Një pajtim i vetëm ju lejon të lidheni deri në gjashtë pajisje të njëkohshme. Ndihma për klientët e gjallë është në dispozicion në faqen e internetit. Serverat janë mjaft të shpejtë për të siguruar një rrymë pa lëvizje.

Aplikacionet janë në dispozicion për Windows, MacOS, iOS dhe Android.

Pros:

 • Operon 52 servera në Itali, zhbllokon lehtësisht RaiPlay dhe Netflix Itali nga jashtë
 • Ofruesi i buxhetit që nuk bën asnjë kompromis për sigurinë dhe privatësinë
 • Aplikacionet e disponueshme për shumicën e platformave kryesore celular dhe të desktopit
 • Dokumentim mbështetës i gjerë dhe opsion i bisedës live

Cons:

 • Disa serverë zgjasin më shumë për t’u lidhur me të
 • Mund të zgjedhë vetëm një vendndodhje, jo një server të veçantë

VPN BUXHETI më i mirë: NordVPN është një zgjedhje e mirë për vlera. Një mbarëvajtës i mirë që funksionon mirë me Netflix nga Italia. Karakteristika të forta sigurie dhe lejon që deri në 6 pajisje të përdoren njëkohësisht nga një llogari. Përfshin garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

Lexoni rishikimin tonë të plotë në NordVPN.

3. PrivateVPN

PrivateVPNZhbllokon Netflix ItaliaTested Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.PrivateVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

PrivateVPN, të mos ngatërrohet me Akses në Internet në Internet, është një ofrues relativisht i ri VPN që po gdhend një vend për vete si një VPN të fortë që mund të zhbllokojë pothuajse gjithçka. Kjo përfshin Netflix Italian, midis shërbimeve të tjera. Ka vetëm dy serverë në Itali dhe rreth 100 në të gjithë. Ky është një pjesë e thjeshtë e 5,100+ serverëve të NordVPN, por në këtë rast, ai paguan të qëndrojë i ulët dhe të fluturojë nën radarin e Netflix.

PrivateVPN performoi mirë në testet tona të shpejtësisë, duke ofruar gjerësi të mjaftueshme për të transmetuar Netflix në definicion të lartë. Kriptim i fortë, një ndërprerës vrasës, mbrojtje nga rrjedhja e DNS, një politikë zero shkrimesh dhe deri në pesë pajisje të njëkohshme janë të gjitha të përfshira në një abonim normal.

Aplikacionet janë në dispozicion për Windows, MacOS, iOS dhe Android.

Pros:

 • Operon serverë në Arezzo dhe Milano që janë të destinuar për transmetim
 • Mund të zhbllokojë shërbimet më të njohura të transmetimit
 • Aplikacione të lehta për t’u përdorur për Windows, MacOS, iOS dhe Android

Cons:

 • Ofruesi i ri ende po zgjeron rrjetin e tyre, ka më pak serverë për të zgjedhur
 • Stafi mbështetës është i mirë, por funksionon vetëm gjatë orarit të punës evropiane

SHPENZIMET E MIRA: PrivateVPN është një zgjedhje e mirë familjare për familjet që përdorin pajisje të shumta. Shpejtësitë ishin çuditërisht të mira në këtë fund të tregut. Mund të bëjë me të pasur më shumë serverë dhe i mungon mbështetja 24/7. Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë PrivateVPN.

Kontribut privatVPN KuponSpecial – kurseni 83% në planin 2 vjeçar GET DEALDiscount aplikuar automatikisht

Si të shikoni Netflix Italia jashtë vendit

Shtë e lehtë për të parë Netflix Italia nga jashtë, pasi të dini se si. Vetëm ndiqni këto hapa:

1. Shkarkoni dhe instaloni një VPN që funksionon me Netflix Italia. Rekomandojmë ExpressVPN.
2. Drejtoni aplikacionin VPN dhe zgjidhni një server në Itali. ExpressVPN ka dy serverë në Itali dhe të paktën një ka punuar gjithmonë me Netflix Italia gjatë testimit tonë.
3. Pastroni cookies dhe cache tuaj të shfletuesit. Këto mund të ruajnë informacionin për vendndodhjen nga seancat e mëparshme.
4. Hapni Netflix Italia dhe filloni të shikoni shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar italian!

A mund të përdor një VPN falas me Netflix Itali?

Me siguri jo. Edhe në mesin e shërbimeve VPN të paguara, gjetëm vetëm tre që anashkaluan me sukses zjarrin antikamirës të Netflix. VPN falas nuk kanë burime për të luftuar Netflix.

Ne rekomandojmë të shmangni VPN falas në përgjithësi. Zakonisht ata kanë një përzgjedhje shumë më të kufizuar të serverave, imponojnë kapele të të dhënave dhe kufizojnë brezin e bandës.

Shumë VPN falas fitojnë para duke shkelur intimitetin e përdoruesve, duke injektuar reklama dhe duke ndjekur cookie-t në shfletuesit e tyre. Të dhënat e tyre të shfletimit janë minuar dhe u shiten palëve të treta. Disa aplikacione falas VPN madje mbajnë malware që mund të infektojnë, dëmtojnë dhe / ose të vjedhin nga pajisja juaj.

VPN që nuk punojnë me Netflix italian

Këtu është një listë e VPN që nuk funksionojnë me Netflix italian, qoftë nga pranimi i tyre ose sipas testeve tona:

 • ExpressVPN
 • VyprVPN
 • IPVanish
 • IronSocket
 • HideMyAss (HMA)
 • buffered
 • SaferVPN
 • Qasje në Internet private (PIA)
 • PureVPN
 • hola
 • Mburoja e nxehtë
 • Cyberghost
 • Tunnelbear
 • CactusVPN
 • Zenmate
 • Keenow

Ka shumë më shumë VPN që nuk do të punojnë me Netflix, por ka të ngjarë të gjeni këto në kërkimin tuaj. Nëse nuk jeni të sigurt, dijeni që VPN të cilat mund të zhbllokojnë Netflix janë përjashtim sesa rregull.

VPN nuk po punon me Netflix? Provoni këtë

Nëse keni një pajtim me një nga ofruesit e VPN që ne ju rekomandojmë më lart, por ende nuk jeni në gjendje të hyni në Netflix, provoni hapat e mëposhtëm.

 1. Dal nga të gjitha llogaritë e Google në makinë, përfshirë llogarinë tënde Chrome nëse e përdor atë. Google ruan adresat IP, të cilat mund të zbulojnë vendndodhjen tuaj aktuale.
 2. Disaktivizoni të gjitha shërbimet e vendndodhjes në shfletuesin tuaj dhe çdo shërbim të vendndodhjes në makinën ose pajisjen tuaj (GPS, etj)
 3. Pastroni cookies, cache dhe skedarët e shfletuesit të shfletuesit tuaj. Mësoni si të pastroni cache tuaj këtu, dhe si të pastroni cookies tuaj këtu.
 4. Disaktivizoni IPv6 në pajisjen tuaj. Ky opsion zakonisht mund të gjendet diku në cilësimet e rrjetit tuaj.
 5. Shkëputeni dhe rilidheni në vendin e zgjedhur të serverit për të marrë një adresë të re IP.
 6. Ndryshoni zonën e kohës së pajisjes tuaj në zonën e shërbimit të ofruesit dhe rregulloni kohën në kohën lokale. Për Italinë, zonat kohore janë UTC + 1 dhe UTC + 2.
 7. Nëse jeni i lidhur me një rrjet wifi dhe keni qasje në ruter, riemëroni emrin tuaj të rrjetit Wifi (SSID), duke shtuar “” _nomap “në fund (pa thonjëza). Kjo do të largojë rrjetin tuaj nga shërbimet e gjeolokimit të Google. Ju do të duhet të lidhni pajisjen tuaj në rrjetin e ri në mënyrë që të rifitoni aksesin në internet.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map