VPN më të mirë për të zhbllokuar Snapchat


Mesazhet Ephemeral janë gjithë mllef këto ditë por koncepti u soll për herë të parë në sy nga Snapchat në 2011. Fillimisht i njohur si Pictaboo, aplikacioni iu rikthye Snapchat pas një mosmarrëveshjeje midis tre themeluesve. Kjo çoi në rregullimin e Reggie Brown nga ekipi dhe Evan Spiegel – Drejtori i Përgjithshëm aktual – duke marrë kontrollin.


Popullariteti në rritje i aplikacionit ka qenë gjithashtu një dobësim. Shumë shkolla, kolegje dhe vende pune bllokojnë Snapchat për t’u siguruar që studentët dhe punonjësit të përqendrohen në punë. Vende të tëra si Kina, Irani dhe pjesë të Lindjes së Mesme kufizojnë hyrjen. Mënyra e vetme për të marrë rreth këtij filtri është instalimi i një VPN.

Nëse jeni me kohë të shkurtër dhe nuk mund të arrini të gjitha detajet në këtë artikull, këtu janë një përmbledhje e VPN-ve tona të rekomanduara:

 1. ExpressVPN Drejton paketën me shpejtësi dhe besueshmëri. Punon mirë me Snapchat dhe shkëlqen në zhbllokimin e përmbajtjes popullore të transmetimit. Shkon në gjatësi të mëdha për të siguruar intimitetin dhe sigurinë e përdoruesit. Aplikacione të lehta për t’u përdorur dhe garanci për kthimin e parave 30-ditore.
 2. Cyberghost Zgjedhja e buxhetit dhe miqësore për fillestarët që është e thjeshtë për t’u vendosur dhe për t’u përdorur. Intimitet i besueshëm dhe siguri.
 3. NordVPN Rrjet i gjerë dhe i shpejtë i serverëve të besueshëm që funksionojnë shkëlqyeshëm me Snapchat. Nuk do të thyej bankën ose nuk do të dëmtojë privatësinë dhe sigurinë.
 4. IPVanish Lehtë për t’u përdorur dhe shpejtësi të mirë. Opsion i lirë dhe i besueshëm.
 5. Qasje në Internet private Rrjet i besueshëm me shumë mbështetje për të filluar. Shpejtësi me çmim të mirë por jo në përputhje për transmetimin dhe shkarkimin.

Shkurtër për Rrjetin Virtual Privat, një VPN maskon vendndodhjen tuaj të vërtetë duke kriptuar të gjithë trafikun që rrjedh në dhe nga pajisja juaj dhe duke tunelizuar atë përmes një serveri ndërmjetës. Administratorët e rrjetit nuk do të jenë në gjendje të përcaktojnë aktivitetin tuaj të shfletimit. Prandaj edhe nëse jeni loguar në wifi tuaj të kolegjit, përdorimi i një VPN do t’ju ndihmojë të zhbllokoni Snapchat.

Si të qaseni në Snapchat duke përdorur një VPN

 • Zgjidh një VPN që është më e përshtatshme për ju
 • Navigoni përmes opsioneve dhe zgjidhni një plan.
 • Shkarkoni aplikacionin shoqërues për telefonin tuaj, Android ose iOS
 • Hapni aplikacionin VPN, login dhe zgjidhni një server që preferohet jashtë vendit tuaj të banimit
 • Sapo të vendoset lidhja, hapni Snapchat dhe shfrytëzojeni ashtu si zakonisht.

Cilat janë VPN-të më të mira për Snapchat?

Për t’ju ndihmuar, ne kemi përpiluar një listë të VPN-ve më të mira që punojnë me Snapchat në mënyrë të përsosur. Ata janë renditur në faktorët e mëposhtëm:

 • Shpejtësia dhe stabiliteti i shërbimit
 • Numri i madh i lokacioneve të serverit
 • Parametrat e fortë të kriptimit në mënyrë që vendndodhja juaj të mbetet e fshehur
 • Aplikacione për Android dhe iOS
 • Lehtësinë e përdorimit

1. ExpressVPN

ExpressVPNJanar 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN kombinon protokollet e klasifikimit të shkallës ushtarake me një model minimalist, fshatar që funksionon pa probleme në çdo kohë. Sshtë një nga VPN-të më të shpejtë që kemi testuar me një garanci të shpejtësisë dhe stabilitetit, pavarësisht nga kërkesat tuaja të shfletimit.

Me mbi 1.500 serverë të përhapur në 94 vende – përfshirë një opsion location lokacioni të zgjuar ’që do të tregojë se çfarë shërbimi ndjehet intuitivisht do të jetë më i përshtatshmi për ju – gjetja e një lidhje adekuate nuk duhet të jetë problem.

Standardet e kriptimit janë po aq elastike – ExpressVPN përdor lidhjet OpenVPN të koduara me AES 256-bit si default. 4,096 bitët DHE-RSA janë identifikuar nga një algoritëm hashing SHA-512. Nëse kjo është konfuze, sigurohuni që këto protokolle e vendosin atë në kategorinë premium të VPN-ve. Do të jetë e vështirë për administratorin tuaj të rrjetit të marrë rreth shifrimit të fortë.

Ka një ruajtje minimale të të dhënave individuale me shërbimin që vendosin të ruajnë baza të të dhënave të mëdha për gjëra të tilla si serverët janë më të njohurit (nuk ka adresë IP individuale, mos u shqetëso) me qëllim të përmirësimit të produktit. Një “bllokim i rrjetit”, i njohur në mënyrë popullore si një ndërrues i vrasjes në internet, do ta mbajë pajisjen tuaj të sigurt edhe nëse lidhja bie.

Një pajtim i vetëm do të lejojë qasje në tre pajisje njëkohësisht – kështu që nëse po ndjeheni majë, është një mundësi e dobishme për të ndarë faturën e përgjithshme me miqtë. Aplikacionet për Android dhe iOS janë në dispozicion.

Pros:

 • Lidhje konsistente, të shpejta
 • 3,000+ serverë në 94 vende
 • Vështirë të mposhtet intimiteti dhe siguria
 • Lehtë për t’u përdorur dhe konfiguruar me aplikacione për pajisjet Android dhe iOS
 • Nuk mban regjistrat e trafikut të të dhënave personale
 • Mbështetje fantastike 24/7 e klientit

Cons:

 • Lejon vetëm 3 lidhje në të njëjtën kohë

VPN më e mirë për SNAPCHAT: ExpressVPN është zgjedhja jonë # 1. Një zgjedhje super e shpejtë dhe e besueshme që zhbllokon të gjitha shërbimet kryesore të bisedës dhe transmetimit. Siguria dhe intimiteti më i mirë në klasë me 256-bit encryption AES, mos mbani regjistrat e shfletuesve, vrasin ndërprerësin dhe mbrojtjen e rrjedhjeve. Provoni pa rrezik, me garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Këtu është shqyrtimi ynë për ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. CyberGhost

Cyberghost

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost është regjistruar në Rumani dhe thotë se nuk ruan asnjë të dhënë. Por së fundmi është blerë nga një firmë izraelite me seli në Mbretërinë e Bashkuar, kështu që ne do të duhet të presim dhe të shohim nëse politika ndryshon fare.

Sidoqoftë, standardet e kriptimit janë të qëndrueshme. Ekziston 256-bit encryption AES në protokollin OpenVPN i cili konsiderohet i fuqishëm. Dhe me afro 5,700 serverë në 90 vende, ka zgjedhje të mjaftueshme kur bëhet fjalë për të fshehur vendndodhjen tuaj.

Qasja në shtatë pajisje në një plan të vetëm. Ofruesi mbështet si Android ashtu edhe iOS.

Pros:

 • Rrjeti i gjerë i serverëve është i shkëlqyeshëm në zhbllokimin e Snapchat kudo që është i kufizuar
 • Operon një rrjet me më shumë se 5.700 serverë në 90 vende
 • Shpejtësi të denjë, të besueshme
 • Aplikacionet Android dhe iOS janë të thjeshta për t’u përdorur

Cons:

 • Nuk punon në Kinë

VPN më e mirë e biznesit: CyberGhost është zgjedhja e shkëlqyeshme e fillestarëve. Një zgjedhje buxheti për Snapchat. Mirë për privatësinë. Transmeton video HD me besueshmëri. Garanci e kthimit të parave 45-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje DETYRIM aplikohet automatikisht

3. NordVPN

NordVPN

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN ka qenë në biznesin e VPN për më shumë se një dekadë dhe produkti i tij i thjeshtë është arsyeja kryesore për jetëgjatësinë. Ekziston shpejtësia, stabiliteti, lehtësia e përdorimit dhe enkriptimi i fortë i kombinuar në një paketë të parezistueshme.

Nord e kupton nevojën për intimitet dhe siguri dhe për këtë arsye nuk pranon të ruajë të dhënat e klientit. Nuk ka regjistra të trafikut apo seancave të çfarëdo lloji.

I gjithë trafiku i internetit është i koduar përmes çelësave AES 256-bit dhe 2.048-bit DH. Një pajtim i vetëm lejon mundësinë e përdorimit të gjashtë pajisjeve.

Serverët janë optimizuar për shpejtësinë dhe ka 976 prej tyre në 56 vende të globit.

Ka aplikacione si për Android ashtu edhe për iOS. Rishikimi ynë i shërbimit tregoi se aplikacionet mund të ishin paksa clunky herë pas here, por ato nuk do t’ju lejojnë. Switchshtë gjithashtu i pranishëm një ndërrues i vrasjeve në internet.

Pros:

 • Aplikacione të lehta për t’u përdorur për pajisjet Android dhe iOS
 • Ofron lidhje të sigurta, të koduara në çdo kohë
 • Rrjeti i gjerë i serverëve mund të zhbllokojë pjesën më të madhe të përmbajtjes gjeo-kufizuar përfshirë Snapchat
 • Operon 5401 serverë në 60 vende
 • Mbështetje bisede gjatë gjithë orës

Cons:

 • Aplikacioni i desktopit kërkon pak të mësohemi dhe mund të irritojë fillestarët

PERFORMANCA DHE VLERA: NordVPN është vlerë e madhe. Një pretendent i vërtetë në të gjitha kategoritë. Ka karakteristika të forta sigurie dhe lejon që deri në 6 pajisje të përdoren njëkohësisht nga një llogari. Përfshin garancinë e kthimit të parave 30-ditore.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

4. IPVanish

IPVanish

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish është një tjetër ofrues i shpejtë, i lirë dhe i lehtë për t’u përdorur VPN që përfshin kriptimin e guximshëm me një angazhim për të siguruar një përvojë të patëmetë të përdoruesit.

Aktiviteti juaj në IPVanish nuk mund të gjurmohet kurrë tek ju – shërbimi mban llogari zero për klientët, kështu që madje edhe punonjësit e tij nuk do ta dinë se kush po shfleton në internet dhe çfarë po bëjnë. Includedshtë përfshirë një pajtues për vrasjen në internet me pajtimin tuaj – me rezultatin që nuk ka rrjedhë të lirshme të të dhënave nëse lidhja bie. Do të mbeteni të sigurt.

Standardet e kriptimit janë njësoj të shtrënguara. Ofruesi VPN përdor encryption 256-bit në protokollin OpenVPN si parazgjedhje, vërtetimin e SHA512 dhe një shkëmbim çelësash DHE-RSA 2,048 bit me sekret të përsosur përpara. Kjo do të thotë edhe nëse llogaria juaj është komprometuar për ndonjë arsye të çuditshme, është e pamundur që hakerat të deshifrojnë të dhënat e seancës së kaluar dhe të zbulojnë historinë e shfletimit.

Ekziston një mundësi për të zgjedhur midis 850 serverëve të përhapur në 60 vende.

IPVanish lejon dhjetë pajisje të lidhen njëherësh, duke e bërë atë një mundësi edhe më të lirë se Express nëse vendosni të ndani me miqtë. Ka aplikacione si për Android ashtu edhe për iOS.

Pros:

 • Shpejtësi mbresëlënëse dhe lidhje të besueshme
 • Aplikacionet funksionojnë mirë në pajisjet Android dhe iOS
 • Trajton lidhje të shumta të njëkohshme mirë
 • Të gjitha tiparet e sigurisë dhe intimitetit që ju nevojiten për shumicën e situatave

Cons:

 • Nuk pranon bitcoin
 • Mbështetja e klientit është pak e ngadaltë

Deri në 10 pajisje: IPVanish është një zgjedhje e shkëlqyer e familjes pasi lejon 10 lidhje të shumëfishta. Mirë për Snapchat por shikoni diku tjetër nëse doni të zhbllokoni disa shërbime të njohura të transmetimit të videos. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. Qasje në Internet private

Qasje në Internet private

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android

Faqja e internetit: www.PrivateInternetAccess.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

Qasje në Internet private (PIA) mund t’ju mashtrojë me pamjen e saj të padrejtë por ajo e bën punën e saj shumë, shumë mirë. Rezultatet e larta në efikasitetin dhe lehtësinë e përdorimit.

Shtë gjithashtu një tjetër shërbim VPN që zgjedh të mos ruajë informacionin e klientit me çfarëdo natyre. Standardet e kriptimit janë në mënyrë të ngjashme mbresëlënëse – ekziston një mundësi e përdorimit të protokollit OpenVPN me 256-bit encryption AES, vertetimi SHA256 dhe çelësat RSA 4.096-bit.

PIA ofron një serverë masiv 3200+ të përhapur në 25 vende. Mund të lidhësh deri në pesë pajisje njëkohësisht me një llogari.

Ka aplikacione si për Android ashtu edhe për iOS.

Pros:

 • Aplikacione si për pajisjet Android ashtu edhe për iOS
 • Operon mbi 3,200 serverë
 • Karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë dhe mbrojtjet e intimitetit

Cons:

 • Jini të përgatitur për zgjidhjen e problemeve në forume në komunitet
 • Ofruesit e tjerë në këtë listë janë më të aftë të zhbllokojnë faqet më të mëdha të transmetimit
 • Shpejtësitë e rrjedhës mund të jenë në kundërshtim

MIMI I ultë: Qasja në Internet private ka siguri të madhe. PIA qëndron e gjatë midis ofruesve të VPN për çmimin e saj të ulët, veçoritë e pasura të sigurisë dhe shërbimin e shkëlqyeshëm ndaj klientit. Punon mirë me Snapchat por shpejtësitë mund të jenë në kundërshtim me transmetimin e videos, torrentimin dhe shkarkimin. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të Akses në Internet privat.

Kuponi i Internetit Privat Kurseni 70% në planin 2 vjeçar GET DEALDuke vlerësuar aplikuar automatikisht

VPN të lira që mund të zhbllokojnë Snapchat

Shumica e përdoruesve të Snapchat janë adoleshentë që do të thotë se ata nuk janë saktësisht të skuqur me para për të gërmuar në një VPN të paguar. Temshtë joshëse të zgjedhësh një shërbim falas në këtë rast.

Por rekomandimi ynë është që të kaloni atë koncert Miley Cyrus një herë dhe të përdorni kursimet tuaja për të investuar në një VPN. Kjo sepse versionet falas janë inferiorë. Ata do të sjellin bandën tuaj, do të ofrojnë zgjedhje shumë të kufizuara të serverit (zakonisht vetëm një ose dy), do të zbatojnë kapakët e të dhënave, dhe gjithashtu mund t’ju bëjnë të prisni në rresht nëse ka bllokim të rrjetit.

Për më tepër, shërbime të tilla nuk janë falas në përdorimin e duhur të termit. Ata po fitojnë para në një farë mënyre – në fund të fundit, ata janë kompani që kanë shpenzime të përgjithshme, siç janë kostot e stafit dhe mirëmbajtja e serverit – me produktin më të dukshëm janë vetë.

Si përdorues, zakonet tuaja të shfletimit janë një minierë e mundshme ari për reklamuesit e bezdisshëm. Me sa duket ofruesit e VPN falas janë kapur duke futur cookie-të gjurmuese në pajisjet e përdoruesve të tyre dhe minierën e këtyre të dhënave për t’i shitur ofertuesit më të lartë. Kjo është plotësisht joetike.

Edhe nëse kjo nuk ju ndodh, ju patjetër do të merrni një ton reklamash pushtuese që do të shkaktojnë migrenë. Më së miri për të shmangur.

A duhet të përdor Snapchat në një VPN?

Konsideroni rastin tuaj të përdorimit. Edhe nëse shkolla ose kolegji juaj nuk lejon aplikacionin në rrjetin e tij, është e rëndësishme të kuptoni që shumë prindër dhe kujdestarë e shikojnë atë si një mjet thelbësor komunikimi për të qëndruar në kontakt. Baza thelbësore e përdoruesit e aplikacionit nuk përbëhet nga të rritur të pavarur – ata janë më të rinj dhe shumica do të kenë një kujdestar që vëzhgon veprimtarinë e tyre.

Kur një institucion bllokon një aplikim thelbësor si kjo, prindërit kanë nevojë për një rrugëdalje. Rekursi më i lehtë është të përdorni një VPN – ju nuk po shkelni ndonjë ligj apo nuk përfshini ndonjë veprimtari të paligjshme nëse dëshironi të kontrolloni sigurinë dhe mirëqenien e fëmijës tuaj.

Sidoqoftë, ne nuk e lejojmë përdorimin e Snapchat për gjëra si porno hakmarrjeje ose ndarje fotografish dhe videosh kompromentuese.

Vetëm ki kujdes dhe i kujdesshëm. Një VPN do të maskojë vendndodhjen tuaj dhe do të shifrojë trafikun e internetit – kjo do të thotë që administratori juaj i rrjetit nuk do të jetë në gjendje të kuptojë se jeni duke përdorur aplikacionin – por një mësues mund të vëzhgojë fizikisht telefonin në duart tuaja dhe të marrë një erë të gjërave. Mos e përdorni kur jeni në klasë dhe definitivisht përpiquni të përmbaheni nëse dënimet janë të rrepta.

Farë duhet të bëj nëse Snapchat bllokohet në vendin tim?

Vende si Irani, Kina dhe pjesë të Lindjes së Mesme kufizojnë hyrjen në Snapchat për shkak të arsyeve të tyre. Nëse preken nga kjo, atëherë një VPN mund të ndihmojë. Thjesht ndiqni udhëzimet që kemi përshkruar në këtë artikull, d.m.th. të njëjtat hapa për të anashkaluar bllokimin në shkollën ose kolegjin tuaj dhe Snapchat duhet të funksionojnë normalisht për ju.

Si ta përdor Snapchat në një VPN?

1. Zgjidh një shërbim

Ne ju kemi ofruar atë që mendojmë se janë pesë opsionet më të mira për zhbllokimin e Snapchat por vendimi përfundimtar është i juaji. Shikoni planet e çmimeve, si dhe serverët në vendin nga të cilët keni më shumë gjasa të lidhni. Nëse dëshironi të eksploroni më tej, atëherë ju rekomandojmë të lexoni përshtypjet e plota (ato janë në fund të çdo rekomandimi).

Pasi të keni krijuar mendjen, thjesht klikoni në njërën prej lidhjeve, regjistrohuni një llogari dhe regjistrohuni.

2. Shkarkoni softuer

Pasi të regjistroheni dhe paguani, do të merrni një email konfirmimi nga shërbimi i zgjedhur i VPN. Të përfshira në email, ka shumë të ngjarë, të jenë lidhje me aplikacionet përkatëse (iOS ose Android). Klikoni në atë që është i rëndësishëm për pajisjen tuaj, shkarkoni programin dhe shkruani detajet tuaja të hyrjes.

Pasi të keni përfunduar, pastroni cookies në shfletuesin tuaj për të hequr çdo identifikues të vjetër të vendndodhjes dhe rindizni telefonin tuaj.

3. Hapni aplikacionin VPN

Pasi telefoni juaj të rindizet klikoni në aplikacionin e ofruesit tuaj VPN. Shfletoni vendet e serverit dhe përpiquni të zgjidhni një vend / vendndodhje që nuk është shumë larg jush gjeografikisht. Ju nuk duhet të përballeni me ndonjë problem në krijimin e një lidhjeje të qëndrueshme.

4. Përdorni Snapchat normalisht

Prisni disa sekonda që VPN tuaj të mbyllet te serveri i zgjedhjes. Kur e bën këtë me sukses, do t’ju dërgojë një njoftim se jeni mirë të shkoni. Kjo do të thotë që Snapchat (dhe të gjitha aplikacionet e tjera në telefonin tuaj) tani nuk janë më subjekt i kufizimeve të shfletimit të vendosura nga rrjeti juaj aktual. Ju mund të shijoni një përvojë premium në internet.

“Snapchat” nga AdamPrzezdziek licencuar nën CC BY-SA 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map