VPN-të më të mira për Tajlandë për qasje të shpejtë dhe të sigurt në internet

VPN-të më të mira për Tajlandë


Liritë e internetit kanë rënë në mënyrë drastike në Tajlandë falë një sërë ligjesh që censurojnë përmbajtjen dhe rrisin fuqitë e mbikëqyrjes për autoritetet lokale. Vetëm për këtë arsye, ju rekomandojmë të përdorni një VPN ndërsa kërkoni në internet në Tajlandë. Shkurtër për Rrjetin Virtual Privat, një VPN kodon të gjithë trafikun e internetit që rrjedh në dhe nga pajisja juaj dhe e drejton atë përmes një serveri jashtë vendndodhjes tuaj aktuale.

Shtë një mjet i dobishëm për të ruajtur privatësinë dhe anonimitetin në internet dhe e bën të vështirë për hakerët të spiunojnë aktivitetin tuaj, për shembull, nëse keni nevojë të lidheni me një pikë të nxehtë publike wi-fi.

Një VPN është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme për mërgimtarët e huaj që jetojnë në Tajlandë pasi u lejon atyre të shohin përmbajtje të bllokuar nga atdheu i tyre përmes faqeve të internetit si streaming BBC iPlayer, Netflix, Hulu, Amazon Prime, HBO, ESPN, Sky dhe shumë shërbime të tjera.

Nuk ka kohë për të lexuar tërë postimin? Më poshtë do të gjeni listën tonë të shkurtër të VPN-ve më të mira për Tajlandën. Lexoni më tej për të zbuluar se si mund t’i përdorni ato.

VPN-të më të mira për Tajlandë:

 1. ExpressVPN VPN më e mirë gjithëpërfshirëse për Tajlandë. Një ofrues i shpejtë dhe i sigurt me aftësi të mëdha zhbllokimi.
 2. Cyberghost Mundësia më e mirë për buxhetin për Tajlandën. Ideale për të hyrë në shërbimet e transmetimit. E shkëlqyeshme për marrjen e IP adresave Thai ose IP nga pothuajse çdo vend tjetër.
 3. NordVPN Kredenciale të forta të intimitetit dhe mund të hyni në kanale të shumta transmetimi.
 4. VyprVPN Një shërbim i besueshëm VPN që u ofron përdoruesve akses në shumë faqe në internet me një lidhje shumë të sigurt.
 5. IPVanish Një shërbim i shpejtë, i sigurt VPN që përfshin një kompensim për 10 lidhje të njëkohshme. Një zgjedhje popullore për përruesit dhe përdoruesit e Kodit.

Zgjedhja e një VPN në Tajlandë

Mund të jetë e vështirë të vendosni për një shërbim VPN në Tajlandë, pasi ka shumë në dispozicion dhe jo të gjithë janë të të njëjtit kalibër. Zgjedhjet tona për VPN më të mirë për Tajlandën bazohen në faktorët e mëposhtëm:

 1. Shpejtësia dhe besueshmëria e shërbimit
 2. Parametrat e fortë të kriptimit dhe veçoritë shtesë të sigurisë
 3. Asnjë regjistër përdorimi
 4. Zhbllokon përmbajtjen e kufizuar me gjeo lehtësi (Netflix, BBC, Amazon Prime, etj)
 5. Zgjedhje e gjerë e vendndodhjeve të serverëve, përfshirë disa në Tajlandë
 6. Aplikacione për Android dhe iOS

VPN më e mirë për Tajlandë

Këtu janë zgjedhjet tona për VPN më të mirë për Tajlandën:

1. ExpressVPN

ExpressVPNJan 2020Kërkimet në Tajlandë Testuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.ExpressVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

ExpressVPN operon më shumë se 3000 servera të përhapur në 94 vende, përfshirë opsionet në Tajlandë. Kjo do të thotë nëse jeni një banor i Tajlandës që udhëton jashtë vendit, do të jetë e mundur të hyni në televizionin lokal siç është Truevision. Shërbimi i shmanget luftës Netflix për VPN pa prishur një djersë. Shtë në të njëjtën mënyrë në përputhje me të dy iPlayer Hulu dhe BBC dhe mbështet përrua. Ndihma për klientët është në dispozicion 24/7 përmes bisedës live nëse është e nevojshme.

ExpressVPN nuk ruan regjistra që mund t’ju identifikojnë, siç janë adresat IP të vërteta. Përdor protokolet AES-CBC 256-bit, si dhe vërtetimin e HMAC dhe fshehtësinë e përsosur përpara. Includedshtë përfshirë një ndërrues i vrasjes në internet, i referuar si ‘bllokim i rrjetit’, që do të thotë se do të ngrijë të gjithë trafikun nëse lidhja bie, duke e mbajtur të sigurt. Mbrojtja e tyre e brendshme e rrjedhjes DNS siguron intimitet të plotë.

Gjerësia e bandës së pakufizuar është ofruar gjë që e bën atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për torrenting dhe filesharing të P2P. Kalimi i serverit lejohet nga një grup i gjerë i vendndodhjeve të serverit. Ata janë të vështirë për tu mposhtur kur bëhet fjalë për shpejtësinë e shkarkimit.

Ka aplikacione VPN të lëvizshme si për Android ashtu edhe për iOS, ose mund të shkarkoni klientë të desktopit për Windows, MacOS dhe Linux.

Pros:

 • Lidhje e shpejtë, e besueshme
 • Siguri e forte
 • Nuk mban regjistrat identifikues
 • Aplikacione të lehta për t’u përdorur
 • E shkëlqyeshme për transmetimin e Netflix, Amazon Prime, BBC dhe shërbime të tjera.

Cons:

 • Pak më e kushtueshme se disa rivalë

VPN MEST E MIRA PAR THAILAND: ExpressVPN është zgjedhja jonë e parë Ajo ofron protokollet e klasifikimit të klasës ushtarake të shoqëruara me një dizajn të zoti dhe shpejtësi të shpejtë të shkarkimit. Ai funksionon menjëherë dhe me siguri dhe është i përshtatshëm për fillestarët dhe përdoruesit e përparuar njësoj. Planet përfshijnë një garanci 30-ditore pa kthim të parave, në mënyrë që të mund ta provoni pa rrezik.

Këtu është shqyrtimi ynë i thelluar i ExpressVPN.

ExpressVPN KuponKërkesa Speciale – merrni 3 muaj shtesë DEALKuponi shtesë që aplikohet automatikisht

2. CyberGhost

CyberghostPunon në Tajlandë Testuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.Cyberghost.com

Garancia për kthimin e parave: 45 DITA

Cyberghost ofron një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur dhe një shërbim të shpejtë dhe të besueshëm. Ka më shumë se 5,500 serverë në 89 vende, përfshirë 10 në Tajlandë. Shërbimi funksionon me platforma të shumta transmetimi, përfshirë Netflix dhe BBC iPlayer.

Kur bëhet fjalë për standardet e kriptimit, ky ofrues i shërbimit VPN përdor disa nga më të vështirat atje. Konkretisht, ai jep 256-bit encryption AES në protokollin OpenVPN si parazgjedhje së bashku me 2.048-bit çelësat RSA dhe vertetimin MD5 HMAC. Këto konsiderohen të jenë standarde të nivelit më të lartë. Ka edhe një ndërprerës vrasës në internet të përfshira, që do të thotë se trafiku në internet do të ndalet nëse lidhja bie papritur. Mbrojtja e rrjedhjeve DNS është e integruar dhe shërbimi nuk mban regjistra të aktiviteteve në internet ose të dhëna të përdoruesit.

Mund të shkarkoni një aplikacion VPN si për Android ashtu edhe për iOS, dhe ka klientë desktop për Windows dhe MacOS.

Pros:

 • Shpejtësi të shpejtë
 • Mban asnjë regjistër
 • Aplikacione miqësore për përdoruesit

Cons:

 • Nuk punon në Kinë

Zgjedhja më e mirë e BUXHETIT: CyberGhost ofron qasje në shumë përmbajtje gjeo-të kufizuara dhe programet dhe aplikacionet e tij të lehtë për t’u përdorur VPN janë ideale për fillestarët. Planet vijnë me një garanci të kthimit të parave prej 45 ditësh.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të CyberGhost.

Kuponi CyberGhost VITI I RI SPECIALE: KUJDES 80% në planet 3-vjeçare + 2 muaj falasGJYQIMI me zbritje VETIT aplikohet automatikisht

3. NordVPN

NordVPNPunon në Tajlandë Testuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.NordVPN.com

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

NordVPN operon më shumë se 5.600 serverë në 60 vende, përfshirë shtatë në Tajlandë që ofrojnë një gamë të gjerë vendesh të serverëve. Ju keni mundësi për t’u lidhur në varësi të kërkesave tuaja të sakta, të tilla si intimiteti i rreptë, transmetimi i videove, anonimiteti, IP i dedikuar dhe më shumë. Shërbimi funksionon me shumë ofrues të shërbimit streaming, duke përfshirë Netflix, Hulu, dhe iPlayer të BBC-së pa asnjë problem.

Ky është një tjetër ofrues i shërbimit VPN me një politika pa log, duke ju mundësuar të kërkoni me intimitet të plotë. Standardet e sigurisë janë ndër më të mirat në biznes – NordVPN përdor standardin e encryption të protokollit AES 256-bit si parazgjedhje dhe siguron një ndërprerës vrasës dhe mbrojtje të rrjedhjes DNS.

Ka klientë desktop për Windows dhe MacOS, dhe ju mund të shkarkoni aplikacione celular VPN për iOS ose Android.

Pros:

 • E shkëlqyeshme për zhbllokimin
 • Shumë e sigurt
 • Rrjet i madh serverash

Cons:

 • Aplikacioni i desktopit është pak i rëndë

VLERA DHE PERFORMANCA: NordVPN ofron vlerë të madhe për para, me një rrjet të madh serverash, shpejtësi të shpejtë me një bandë të pakufizuar dhe aftësi të mëdha zhbllokimi. Ky ofrues ofron një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Këtu është shqyrtimi ynë i plotë i NordVPN.

Kuponi NordVPNKurseni 70% në planin 3 vjeçar të SHKELJETDeklarimi aplikuar automatikisht

4. VyprVPN

VyperVPNPunon në Tajlandë Testuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android

Garancia për kthimin e parave: 30 DITE

VyprVPN ka më shumë se 700 servera në 64 vende, përfshirë opsionet në Tajlandë. Mund të zhbllokojë përmbajtjen Netflix, Hulu, dhe iPlayer i BBC-së, dhe është një nga shërbimet e pakta që është në gjendje të anashkalojë Firewall-in e Madh të Kinës.

Trafiku i Internetit sigurohet nga protokolli OpenVPN, shifrimi 256-bit AES, çelësat RSA 2.048-bit dhe vërtetimi SHA256. VyprVPN përfshin një ndërprerës të vrasjes në internet si parazgjedhje që do të thotë se trafiku i internetit do të ndalet përkohësisht nëse lidhja bie. Edhe pse VyprVPN ishte subjekt i shqetësimeve të intimitetit në të kaluarën, ajo ka aktualizuar politikën e saj dhe nuk regjistron më adresat IP të përdoruesit real.

VyprVPN zotëron dhe administron të gjitha qendrat e të dhënave, do të thotë se është nën kontroll të gjithë trafikun që rrjedh nëpër serverët e tij në vende të shumta të serverave. Kjo ndihmon në mbrojtjen nga sulmet dhe siguron një lidhje të shpejtë dhe të qëndrueshme.

Ka aplikacione për Android, iOS, Windows dhe MacOS.

Pros:

 • Serverat në Tajlandë
 • Lidhje e shpejtë, e sigurt
 • Zotëron serverat e vet

Cons:

 • Nuk pranon bitcoin

SIGURI DHE PRIVAT: VyprVPN shënon mirë aftësitë e sigurisë, shpejtësisë dhe transmetimit, dhe ja vlen një vështrim i dytë. Më shumë të kushtueshëm se zgjedhjet e tjera në këtë listë. 30 ditë garanci për kthimin e parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë të VyprVPN.

VyprVPN CouponShikoni 81% në planin 2 vjeçar DEALDiscount aplikuar automatikisht

5. IPVanish

IPVanishPunon në Tajlandë Testuar Jan 2020

Aplikacionet e disponueshme:

 • PC
 • mushama
 • IOS
 • android
 • Linux

Faqja e internetit: www.IPVanish.com

Garancia për kthimin e parave: 7 DITE

IPVanish serverat janë optimizuar për shpejtësinë, stabilitetin dhe sigurinë, me mbi 1.300 prej tyre përhapur në më shumë se 60 vende. Fatkeqësisht, nuk ka serverë në Tajlandë për përdoruesit që kërkojnë të hyjnë në përmbajtjen Thai nga jashtë. Sidoqoftë, ky ofrues mund të zhbllokojë platforma të shumta transmetimi, duke përfshirë iPlayer-in e njohur të vështirë të BBC-së.

Ky është një nga ofruesit e paktë VPN atje që janë plotësisht të pahijshëm, kështu që nuk ka ndjekje të aktiviteteve në internet ose ruajtje të të dhënave të përdoruesve fare.. Protokollet e kriptimit janë të vështira. Kompania nxjerr shifrimin e shifrimit 256-bit në protokollin OpenVPN si parazgjedhje, vërtetimin e SHA512 dhe një shkëmbim çelësash DHE-RSA 2,048 bit me sekret të përsosur përpara. IPVanish përfshin një ndërrues të vrasjes në internet, që do të thotë se trafiku do të ndalet përkohësisht nëse lidhja bie nga blu.

IPVanish është e njohur për përdoruesit e Kodi sepse i lejon ata të shkarkojnë APK Android direkt në pajisjen e tyre. Ndërfaqja është gjithashtu miqësore me telekomandë për pajisjet Kodi që nuk kanë tastierë dhe miun.

Ka aplikacione si për iOS ashtu edhe për Android dhe ka mbështetje desktop për Windows dhe MacOS. Një shpërblim me këtë ofrues është që 10 lidhje të njëkohshme lejohen, në krahasim me ofertën tipike të pesë.

Pros:

 • Lejon 10 lidhje menjëherë
 • Operon një rrjet të gjerë serverash
 • Mban asnjë regjistër

Cons:

 • Asnjë server Thai
 • Nuk e pranon Bitcoin
 • Nuk punon me Netflix

FAST DHE SIGURI: IPVanish ju jep siguri të fortë në një paketë të shpejtë. Do të luftojë me shërbimet e njohura të transmetimit dhe nuk do të funksionojë në Kinë. Garanci 7-ditore e kthimit të parave.

Lexoni rishikimin tonë të plotë për IPVanish.

IPVanish KuponSAVE 60% në planin vjetor GAL DEALDiscount aplikuar automatikisht

A duhet të përdor një VPN falas?

Përdoruesit e parave të gatshëm ose ata që nuk mendojnë se VPN kanë vlerë të parave, mund të zgjedhin një shërbim falas VPN. Ka shumë prej tyre në dispozicion dhe ato mund të duken si opsione joshëse.

Sidoqoftë, disa ofrues të VPN falas kanë qenë kapur minierat dhe shitjen e të dhënave të përdoruesit. Edhe nëse kjo nuk do të ju ndodhë, përgatituni për kapëse për shkarkim, rrahje të bandës dhe një përzgjedhje të dobët të serverave. Protokollet e kriptimit janë larg nga ideale, kështu që nëse përdorni një VPN falas për një kohë të gjatë, ju rrezikoni të ekspozoheni.

Shtë e rëndësishme të kuptoni që shërbime të tilla nuk janë bamirëse. Ata po kërkojnë të fitojnë para, dhe do ta bëjnë këtë duke ju bërë produktin. Rekomandimi ynë është të qëndroni të sigurt në internet dhe të kollitni disa dollarë çdo muaj sesa të rrezikoni shumë.

Si të përdorni një VPN në Tajlandë

Shumë ofrues të shërbimit transmetues, të tilla si Netflix, Hulu, iPlayer të BBC dhe Amazon Prime Video gjeo-kufizojnë disa ose të gjithë përmbajtjen e tyre, do të thotë që ju mund të përdorni vetëm atë në vende të caktuara. Netflix do t’u japë përdoruesve hyrje në Tajlandë, por biblioteka e shfaqjeve dhe filmave do të jetë shumë më e ndryshme nga ato që do të merrnit në SH.B.A., në Mbretërinë e Bashkuar ose në Kanada.

Duke përdorur një VPN për të prishur vendndodhjen tuaj, mund të qaseni në përmbajtje sikur të ishit vendosur në një vend tjetër. Fillimi me një aplikacion VPN është i lehtë. Vetëm ndiqni këto hapa të thjeshtë.

Ja se si të përdorni një VPN në Tajlandë:

 1. Regjistrohuni tek ofruesi juaj i zgjedhur (rekomandojmë ExpressVPN).
 2. Shkarkoni aplikacionin e duhur VPN për pajisjen tuaj.
 3. Lidhu me një server në rajonin e burimit rrjedhës. Për shembull, për Netflix të SH.B.A.-së, do të lidhesh me një server VPN të SH.B.A.-së.
 4. Navigoni në rrjedhë dhe duhet të keni qasje të pakufizuar.

Vini re se nëse shpresoni të kapni një transmetim të drejtpërdrejtë, për shembull të një ngjarje sportive, është më mirë të provoni lidhjen përpara kohe. Në këtë mënyrë, do të keni kohë për të zgjidhur problemet që mund të lindin.

A është e mundur të hyni në pornografi në Tajlandë?

Të dy pornografia dhe lojërat e fatit janë të ndaluara në mënyrë të qartë në bazë të ligjit Thai me Ministrinë e Informacionit dhe Teknologjisë së Komunikimit të vendit veçanërisht të shqetësuar për bllokimin e faqeve pornografike.

Nuk ka pasur asnjë rast të dokumentuar të njerëzve që arrestohen dhe burgosen për qasje në pornografi për të cilën ne dimë. Shtë e mundur të përdorni një VPN për të hyrë në materialin e përmendur ndërsa në Tajlandë. Sidoqoftë, ne rekomandojmë që lexuesit tanë të ushtrojnë kujdes dhe të hulumtojnë ligjet Thai për të kuptuar plotësisht se çfarë po hyjnë përpara se të vendosin të fillojnë një kurs të tillë veprimi.

Si ta shikoni Hulu nga Tajlanda

Kur vizitoni Tajlandën ju mund të shqetësoheni kur të zbuloni se nuk mund të hyni në llogarinë tuaj Hulu. Më poshtë do të gjeni udhëzuesin tonë hap pas hapi për zhbllokimin e platformës së transmetimit nga kudo në botë.

Ja se si të shikoni Hulu në Tajlandë:

 1. Regjistrohu me një VPN që punon në Tajlandë dhe zhbllokon Hulu. Rekomandojmë ExpressVPN. Sidoqoftë, CyberGhost dhe NordVPN janë dy alternativa të besueshme.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN ose shtesën e shfletuesit për pajisjen tuaj.
 3. Hapni aplikacionin VPN ose shtesën e shfletuesit dhe lidheni me një server në SH.B.A. Kjo do t’ju ofrojë një adresë IP Amerikane për të parë Hulu jashtë vendit.
 4. Shkoni te Hulu dhe hyni në llogarinë tuaj (gjithashtu mund të regjistroheni për një llogari, por do t’ju duhet një metodë pagese amerikane).
 5. Tani duhet të jeni në gjendje të luani video në Hulu! Nëse ende po hasni kufizime, provoni të pastroni cookies e shfletuesit tuaj.

Si mundem të bëj anonime në Tajlandë?

Kritika e familjes mbretërore është e ndaluar ashpër sipas ligjit Thai, me qeverinë të marrë një qëndrim të ashpër ndaj kujtdo që merr pjesë në diskutime të tilla, si online dhe jashtë linje. Ndriçuesit e mediave si BBC kanë hasur telashe në të kaluarën dhe madje Facebook është i ndërgjegjshëm në censurimin e përmbajtjes në emër të qeverisë Thai.

Disidentë të shquar janë arrestuar për guximin të flasin. Një mënyrë për të kapërcyer këtë problem është duke përdorur një VPN për të ndihmuar në ruajtjen e intimitetit tuaj. Për më shumë informacion, hidhni një sy në mënyrën sesi të blog udhëzoni në mënyrë anonime.

Ju lutemi vini re se kjo nuk duhet të interpretohet si këshillë juridike. Në Comparitech ne nuk e dënojmë kryerjen e veprimeve të paligjshme dhe maskimin e veprimtarisë përmes një VPN. Mbetuni të ruajtur në çdo kohë dhe kuptoni se çfarë jeni duke hyrë para se të vazhdoni. Nëse nuk jeni të sigurt, është më mirë të flisni me një avokat i cili mund të sigurojë udhëzime eksperte.

Cila është e ardhmja e internetit në Tajlandë?

Tajlanda është një pikë e nxehtë për udhëtarët, emigrantët, nomadët dixhitalë dhe më shumë. Sidoqoftë, organi i avokatisë Freedom House thekson me ngulm se peizazhi kibernetik i vendit renditet si “jo i lirë” me arrestimin e blogerëve dhe bllokimi i përmbajtjes u tregua si shqetësimi kryesor.

Në vitin 2016 u pa arrestimi i përdoruesve të mediave sociale për postime të diskutueshme dhe dënime të ashpra të dhëna për blogerët për gjëra të tilla si fyerja e qeverisë dhe zyrtarëve publik. Një ligj i nxitur rishtaz rekomandoi dënime me 10 vjet burg për vepra të paqarta si “ndikimi i votuesve”, i cili u përdor për të heshtur diskutimin në internet për ndryshimet kushtetuese të propozuara. 2017 pa fillimin e një fushate të rinovuar të censurës në internet.

Freedom House vë në dukje se historia e puçeve ushtarake në vend ka të bëjë me këtë censurë. Që nga grushti i fundit, gazetarët, akademikët dhe aktivistët e tjerë u janë nënshtruar një përgjimi më të madh dhe qindra njerëz janë marrë në pyetje të ashpër. Qeveria gjithashtu ka provuar të sigurojë teknologji të sofistikuar të mbikëqyrjes dhe u përpoq të zhvillojë plane për një hyrje të vetme kombëtare të internetit të ngjashme me Firewall-in e Madh të Kinës.

Fondacioni Elektronik Kufitar vëren se ndryshimet në ligjet e krimit në internet në Tajlandë janë të paqarta, të paqarta dhe nuk kanë përgjegjësi. Ka një përpjekje të vërtetë për të penguar lirinë e shprehjes, veçanërisht në platformat dixhitale, dhe për të mbajtur kontrollin e shoqërisë Thai.

Për këto arsye, ne ju rekomandojmë të përdorni një VPN për të shfletuar në internet me siguri në Tajlandë.

“Flamuri Thai” nga Andy Wright licencuar me CC BY 2.0

Shiko gjithashtu:

Udhëzuesi i vizitorëve për privatësinë dhe sigurinë në internet në Tajlandë

Si të merrni një adresë IP Thai

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map